Z mojej strony to już wszystko. Za spędzony mega emocjonujący czas dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Zapraszam na kolejne relacje live w naszym serwisie!

A oto wszystkie gole, jakie padły w tej drugiej połowie:

• Strzały 15 (3) do 10 (4) dla Man City
  • Rzuty rożne po 7
  • Faule 9 do 7 dla Man City
16:35

Oczywiście, ta wygrana The Reds nie daje jeszcze im jeszcze tytułu mistrzowskiego, ale na pewno daje ogromny komfort. To oni są liderem z pięcioma punktami na drugą Chelsea (która zagrała jeden mecz mniej) i siedmioma nad City (dwa mecze rozegrane mniej). Jeśli więc uda im się zwyciężyć we wszystkich spotkaniach do końca sezonu, to nikt im tej mistrzowskiej korony nie odbierze!

16:32

Co to był za mecz, KOSMOS! Liverpool wygrał arcyważny mecz z Manchesterem City, co może im dać tytuł mistrza Anglii, pierwszy po 24 latach!

96'

KONIEC!! Liverpool wygrywa z Manchesterem City 3:2!!!

95'

A teraz Lucas Leiva wchodzi za Sterlinga, czyli strzelca gola numer jeden w tym meczu.

93'

Bardzo ostro Henderson zaatakował Nasriego i właśnie za to musiał opuścić boisko. Liverpool skończy więc ten mecz w dziesiatkę

93'

Czerwona kartka dla Jordana Hendersona!

92'

Szukają teraz okazji do strzału Obywatele, gospodarze głęboko cofnięci.

91'

Aż pięć minut doliczył sędzia do tej drugiej połowy. Starczy czasu gospodarzom aby chociaż wyrównać?

90'

Teraz Zabaleta padł bez kontaktu z przeciwnikiem, sędzia znów nie pokazał kartki.

89'

A teraz owacyjnie żegnany z boiska schodzi Coutinho, w jego miejsce Victor Moses

87'

Było groźnie, ale wypiąstkował futbolówkę Belg. Ta jednak wróciła pod nogi gości.

86'

Teraz goście będą mieli rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego. Może być groźnie pod bramką Mignolet

85'

Milner dośrodkował z prawej strony, jednak zrobił to niedokładnie. Od bramki gospodarze.

83'

Kolejna piękna, koronkowa akcja gospodarzy, kolejna jednak zatrzymana pozycją spaloną. Tym razem był na niej Coutinho.

82'

Demichelis! Argentyńczyk uderzył głową po kolejnej wrzutce z narożnika boiska, ale kapitalnie interweniował Mignolet!

81'

Milner groźnie dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale wybili pilkę obrońcy. Kolejny corner

80'

Anfield eksplodowało po tym trafieniu Coutinho, tylko czy gospodarze będą w stanie dowieźć tę wygraną do końca?

79'

Fatalny błąd w wybiciu piłki popełnił Vincent Kompany, co fantastycznym strzałem wykorzystał Brazylijczyk! Jak na tego gola odpowiedzą goście? Tu jeszcze będą wielkie emocje!

78'

Goooooooooooooooooooooooooll!! Coutinho, już jest 3:2!!

78'

Żółtą kartkę za przytrzymanie Coutinho dostał Zabaleta

77'

Teraz Clichy i Demichelis wspólnie zatrzymali na prawym skrzydle Sterlinga.

75'

Po chwili okazało się jednak, że sędzia odgwizdał spalonego, więc ewentualna bramka nie byłaby uznana

75'

JAK TO NIE WPADŁO?! Aguero kapitalnie zagrał do Silvy, a ten nie trafił do niemal pustej bramki! To musiał być gol!

74'

A teraz w szesnastce Liverpoolu upadli najpierw Milner, potem Silva, za każdym razem jednak gwizdek arbitra milczał.

73'

Koronkowa, piękna akcja The Reds zakończona trafieniem Suareza, ale podający do niego kolega był wcześniej na spalonym. Jak jednak nie patrzeć, rozkręcają nam się znowu gospodarze.

71'

Suarez!! Sam na sam wyszedł Urugwajczyk, ale świetnie interweniował Hart. Jak się jednak potem okazało, gol i tak nie zostałby uznany, gdyż Urugwajczyk był na spalonym.

69'

To mogła być groźna sytuacja dla gospodarzy, ale pogubił się w polu karnym gości Joe Allen. Przy piłce The Citizens.

68'

A teraz Kun Aguero zmienia Edina Dżeko

66'

Kolejny strzał na bramkę Mignolet, tym razem Belg świetnie interweniuje!

66'

Joe Allen wchodzi za Sturridge'a

65'

A teraz znów pada bez kontaktu z rywalem Suarez. Znów obyło się bez kolejnej kartki!

63'

Świetna dwójkowa akcja Silvy i Nasriego na lewej stronie, dośrodkował ten pierwszy, a pechowo piłkę odbił Johnson, który nie dał szans swojemu bramkarzowi. Ależ mecz, ależ widowisko!

62'

Goooooooooooooooooooooooooooooooooooll!! Co tu się dzieje, 2:2!! Samobój Johnsona!!

61'

A teraz genialna kontra Sturridge'a! Anglik przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, lecz wywalczył ostatecznie tylko rzut rożny!

60'

TO POWINIEN BYĆ GOL! Silva fantastycznie zagrał w pole karne z lewej strony, ale tuż przed bramką z piłką minął się Dżeko!

59'

Ależ gorąco pod bramką gospodarzy! Zabaleta kapitalnie dośrodkował z prawej strony, a po ogromnym zamieszaniu w szesnastce w ostatniej chwili piłkę wybił Gerrard!

58'

Tym razem nie było mowy o żadnym przewinieniu, świetną akcję przeprowadzili Obywatele, a Silva dobrym strzałem pokonał Mignolet. Czy to oznacza zryw gości? Przekonamy się w najbliższych minutach.

57'

Goooooooooooooooooooooooooooll!! Silva, już tylko 2:1 dla Liverpoolu!!

56'

Do bramki przed chwilą trafił David Silva, ale arbiter wcześniej odgwizdał aut bramkowy. Z piłką za linię wyjechał Milner.

55'

Teraz wymusić rzut wolny starał się Zabaleta, a Mark Clattenburg konsekwentnie nie pokazał Argentyńczykowi żółtej kartki.

54'

Teraz świetną kontrę wyprowadzali piłkarze Brendana Rodgersa, jednak fatalnym zagraniem zepsuł ją Sterling

53'

Piłkarze Manchesteru City domagają się drugiej żółtej kartki dla Luisa Suareza za symulkę, jednak arbiter jest teraz nad wyraz litościwy dla Urugwajczyka.

52'

Dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Fernandinho zagrał Milner, jednak Brazylijczyka świetnie zatrzymał Skrtel. Kapitalne zawody Słowaka

50'

Z boiska schodzi Jesus Navas, w jego miejsce melduje się James Milner

50'

The Citizens wciąż zupełnie bez pomysłu na rozegranie piłki. Teraz Skrtel z łatwością zatrzymał Nasriego.

48'

Sterling oddał strzał sprzed szesnastki, jednak fatalnie przestrzelił. Od bramki zacznie Joe Hart.

48'

Piłkę znów znalazła się pod nogami The Reds, którzy wymieniają teraz masę podań

46'

I szybko pod pole karne rywala przedostali się goście. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybił Skrtel.

46'

Sędzia daje znak, drugą połowę zaczynają The Citizens

15:38

Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę, zaraz wznawiamy grę!

15:36

Tempo, jakie gospodarze narzucili przeciwnikowi było wręcz mordercze, ale przyniosło to im dwubramkowe prowadzenie. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy będą oni w stanie je utrzymać do końca spotkania.

15:27

Kompletnie niewidoczni byli w tej pierwszej połowie The Citizens i w stu procentach zasłużenie przegrywają 0:2. Dopiero tuż przed przerwą byli blisko zdobycia gola, wcześniej byli niemrawi w atakach ofensywnych i elektryczni w obronie. Na ich nieszczęście, dwoma trafieniami potrafili wykorzystać to piłkarze The Reds

48'

Mieliśmy jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, ale poradzili sobie The Citizens. Po chwili sędzia zakończył tę pierwszą połowę

46'

A teraz Fernandinho dostał żółtą kartkę za faul na Suarezie

46'

Mignolet! Co za interwencja, po strzale Fernandinho, to powinien być gol!

44'

Goool..., nie, nie ma! Jak to nie wpadło! Po tym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z linii bramkowej najpierw wybił obrońca Liverpoolu, potem futbolówka odbiła się od poprzeczki i dopiero po tym zdarzeniu złapał ją Mignolet!

43'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Harta, ale tym razem poradzili sobie obrońcy The Citizens. goście szybko wyprowadzili kontrę i teraz mają corner

42'

Coutinho... Zawodnik Liverpoolu miał masę miejsca tuż przed szesnastką Harta, i zdecydował się na strzał, który był jednak fatalny

41'

A teraz z dystansu uderzył Suarez, ale zrobił to niecelnie i leciutko.

40'

Mocniej naciskają teraz na rywala goście, wyżej podchodzą gdy ma on piłkę w swoim posiadaniu.

38'

David Silva oddał strzał z tego rzutu wolnego, jednak trafił wprost w mur.

37'

A teraz Dżeko był faulowany tuż przed szesnastką rywala. To bardzo dobra okazja dla gości na strzelenie pierwszej bramki

36'

Goście starają się teraz grać długimi piłkami na Edina Dżeko. Nie świadczy to za dobrze o ich dyspozycji w tym meczu.

35'

Coutinho starał się dośrodkowywać w szesnastkę Harta, ale został zablokowany. Rzut rożny.

34'

Teraz kontrę wyprowadzali The Reds, jednak szybko przerodziła się ona w atak pozycyjny, a następnie w stratę futbolówki, po nieudanym zagraniu Hendersona.

32'

Ten jednak został źle wykonany, jednak choć gospodarze już wychodzili z kontrą, to szybko stracili piłkę.

31'

Dżeko! Szybka kontra City po błędzie Flanagana i prawie oko w oko z bramkarzem stanął Bośniak. W ostatniej chwili zespół uratował Gerrard. Tylko corner dla gości.

30'

A teraz w odpowiedzi zaatakowali The Citizens, jednak wszystko skończyło się kompletnie nieudanym dośrodkowaniem Jesusa Navasa

29'

Co za kontra gospodarzy! Krótka wymiana podań i blisko dobrej pozycji strzeleckiej był Sturridge. W ostatniej chwili zatrzymali go obrońcy

29'

The Citizens spróbowali ataku pozycyjnego, ale nic z niego nie wyszło.

28'

Drugie dośrodkowanie z rzutu rożnego i genialnie głową uderzył słowacki, bramkostrzelny stoper. Czy City stać dzisiaj na odpowiedź?

27'

Goooooooooooooooooooooooooooooll!! Teraz już Hart nic nie mógł zrobić, Martin Skrtel!! 2:0!

26'

Goo.. Nie, jednak nie! Co za strzał głową Gerrarda, co za interwencja Harta! Rzut rożny!

25'

Navas groźnie zagrywał w pole karne, piłka została wybita. Ruszają z kontrą gospodarze

24'

Troszkę chaosu mamy na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

23'

Ten został zresztą źle wykonany i przy futbolówce już są piłkarze Brendana Rodgersa.

22'

Teraz zaatakowali goście, jednak Navas został zatrzymany na prawej stronie. Tylko rzut rożny

21'

Javi Garcia dopiero co wszedł na boisko i złapał żółtą kartkę. Za faul na Hendersonie

20'

Znów dłużej przy piłce gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

19'

Tak jak wcześniej wspominałem, Javi Garcia zmienia Yaya Toure.

17'

Znów przed polem karnym gości pogubił się Suarez. Przy piłce goście, choć na krótko.

16'

Kolejne nieudane zagranie Toure. To może mieć związek z jego urazem, a przy linii bocznej już rozgrzewa się Javi Garcia. Będzie zmiana?

15'

TO MUSIAŁ BYĆ GOL!! Sterling kapitalnie dośrodkował z prawej strony, a idealnej sytuacji w szesnastce gości wykorzystać nie potrafił Sturridge. Powinno być 2:0!

14'

Na strzał z dystansu zdecydował się Toure, ale nie dość że fatalnie przestrzelił, to jeszcze chyba przy tym ucierpiał.

14'

Znów mogło być groźnie pod bramką Harta, jednak akcja Liverpoolu skończyła się niedokładnym uderzeniem Suareza.

13'

Yaya Toure padł w polu karnym Liverpoolu, jednak sędzia uznał, że to właśnie Iworyjczyk przewinił. Rzut wolny dla gospodarzy.

11'

Teraz akcji lewą stroną spróbowali gospodarze, jednak zostali zatrzymani. Mimo to piłka i tak natychmiast wróciła pod ich władanie.

10'

Nieporadnie grają na początku tego meczu Obywatele. Teraz niedokładnym podaniem popisał się Yaya Toure

9'

Kolejny strzał Sterlinga, tym razem jednak niecelny. The Citizens na razie jakby nieobecni, nie potrafią odpowiedzieć przeciwnikowi groźnym atakiem

8'

Rzut rożny mieli teraz gospodarze, ale wybili piłkę obrońcy City.

7'

Suarez zagrał do Sterlinga, a ten zabawił się jak z dziećmi z obrońcami City i sprytnym uderzeniem pokonał Harta. Czekamy na odpowiedź City!

6'

Goooooooooooooooooooolllllllllll!!! Sterling, 1:0 dla Liverpoolu!!

5'

Demichelis leży na boisku po starciu z Suarezem. Urugwajczyk otrzymał za swoje wejście żółtą kartkę

4'

Pierwszy strzał na bramkę. Coutinho przymierzył z dystansu, jednak dość mocno się pomylił. Od bramki Hart.

2'

Spokojny ten początek spotkania. Na razie przy piłce gospodarze

1'

Startujemy!! Zaczynają gospodarze

14:36

I mamy minutę ciszy poświęconą ofiarom Hillsborough. Tuż po niej startujemy z tym wielkim widowiskiem.

14:33

You'll Never Walk Alone rozbrzmiewa na stadionie...

14:32

Piłkarze są już na murawę, niedługo pewnie przyjdzie pora na minutę ciszy poświęconej zmarłym przed 25 laty fanom Liverpoolu.

14:30

A na kogo dzisiaj Wy stawiacie? Liverpool czy Manchester City? Zaraz zaczynamy!

14:27

Fani gospodarzy pewnie szczególnie liczą na dobrą dyspozycję swoich dwóch napastników, Luisa Suareza i Daniela Sturridge'a. W drużynie City zabrakło w pierwszym składzie Kuna Aguero i zobaczymy, jaki będzie to miało wpływ na wydarzenia boiskowe.

14:24

Liverpool ma w tym sezonie niepowtarzalną szansę na pierwszy od 24 lat tytuł mistrza Anglii. Ktoś jeszcze pamięta o tym, że przed sezonem ten zespół był brany pod uwagę co najwyżej do walki o pierwszą czwórkę?

14:19

Manchester City nie przegrał ostatnich dziesięciu meczów na boiskach rywali. Siedem razy wygrywał, trzy razy dzielił się punktami.

14:18

Dzisiejszy mecz rozpocznie się z siedmiominutowym opóźnieniem, czyli o 14.37. Ma to oczywiście związek z obchodami 25 rocznicy tragedii na Hillsborough, w której zginęło 96 kibiców The Reds.

14:16

Liverpool jest niepokonany już od 14 meczów ligowych, dziewięć ostatnich wygrał. Czy podopiecznych Manuela Pellegriniego będą dzisiaj w stanie przerwać tę kapitalną serię?

14:14

Gdy jedni i drudzy starli się ze sobą po raz pierwszy w tym sezonie, na Etihad Stadium 2:1 wygrali gospodarze. Tutaj możecie zobaczyć wszystkie trafienia z tego meczu.

14:11

Liverpool na własnym stadionie z Manchesterem City przegrał po raz ostatni 14 lat temu. Wtedy na Anfield Road The Citizens zwyciężyli 2:1.

14:09

Mamy jeszcze troszkę czasu do pierwszego gwizdka, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Michał Jackowski. Można ją znaleźć tutaj.

14:07

W tabeli ligowej prowadzą dzisiejsi gospodarze, którzy mają dwa punkty przewagi nad drugą Chelsea. The Citizens okupują pozycję numer trzy i do The Reds tracą cztery oczka, ale zagrali dwa spotkania mniej. Dziś goście będą więc musieli wygrać.

14:03

To jest bez wątpienia mecz najwyższej rangi w tym sezonie. Grają ze sobą dwaj najpoważniejsi kandydaci do tytułu mistrzowskiego i tu nie będzie odpuszczania, tu nie może być mowy o słabym, nudnym spotkaniu. To będzie wielkie widowisko.

13:59

Ławka rezerwowych Liverpoolu: Jones, Toure, Agger, Aspas, Moses, Allen, Lucas

13:59

Ławka rezerwowych City: Pantilimon, Lescott, Milner, Negredo, Kolarov, Garcia, Aguero

13:57

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Zaraz dołączymy do nich ławki rezerwowych.

13:54

Witamy! Gotowi na wielkie, ogromne piłkarskie emocje? To już możecie powoli zapinać pasy, do rozpoczęcia meczu Liverpool - Manchester City zostało już tylko około 40 minut! Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.