LiverpoolLiverpool
18:55

Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

18:54

Liverpool przeważał w dzisiejszym spotkaniu, ale nie był to dla podopiecznych Brendana Rodgersa łatwy mecz. Musieli się trochę namęczyć, aby wygrać. Nie potrafili strzelić bramki z gry, ale Steven Gerrard pewnie egzekwował dziś rzuty karne. Liverpool po tym spotkaniu jest liderem Premier League.

94'

Koniec spotkania.

92'

Dobry strzał Sterlinga sprzed pola karnego. Ładnie zszedł z lewej strony do środka i groźnie strzelał w krótki róg. Jego uderzenie broni jednak Adrian.

90'

Mecz potrwa 4 minuty dłużej.

90'

Pojedynek główkowy w polu karnym Liverpoolu po dośrodkowaniu Guy Demela. Piłka odbija się od ręki Cole'a i wychodzi przed pole karne. Sędzia nie dopatrzył się zagrania ręką, i Downing uderzał z daleka, ale uderzył wysoko nad bramką

88'

Dobre prostopadłe podanie do Suareza. Urugwajczyk wychodził sam na sam z Adrianem. Jednak bramkarz West Hamu wyszedł na 16. metr i tam skutecznie interweniował przy strzale Urugwajczyka.

85'

Także ostatnia roszada w West Hamie. Carlton Cole wchodzi w miejsce Mohameda Diame.

85'

Zmiany w obu zespołach. Sturridge zastąpiony przez Toure.

84'

Strzelał Suarez zewnętrzną częścią stopy. Chciał uderzyć za kołnierz Adriana, ale trafił w poprzeczkę.

80'

Żółta kartka za bezpardonowe wejście dla Nocerino.

78'

Druga zmiana w ekipie "Młotów". Na boisku, w miejsce Taylora, pojawia się Jarvis.

75'

Suarez w polu karnym szukał dogrania. Piłka jednak odbiła się najpierw od nogi, a potem od ręki Guy Demela. Urugwajczyk dość ostentacyjnie domagał się rzutu karnego, ale tym razem gwizdek sędziego milczał.

72'

Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się po raz kolejny Steven Gerrard. Posłał on piłkę w swoją lewą stronę. Mimo, że wyczuł go Adrian, to strzał na tyle precyzyjny, w okienko, że bramkarz gospodarzy był bez szans.

72'

GOOOOOL!!!!!! GERRARD PEWNIE Z KARNEGO

71'

Oczywiście bramkarz gospodarzy ukarany żółtą kartką.

70'

Akcja Liverpoolu . Flanagan wbiegł w pole karne, a pod jego nogi rzucił się Adrian i piłkarz Liverpoolu przewrócił się. Wydaje się jednak, że interwencja bramkarza West Hamu była czysta. Innego zdania był jednak arbiter i wskazał na wapno.

68'

Pierwsza zmiana w West Hamie. Antonio Nocerino zastępuje Kevina Nolana.

66'

Podciągnął z piłką kilkanaście metrów Sturridge i uderzył sprzed pola karnego, ale jego strzał ląduje na trybunach.

65'

Teraz bardzo niecelne dośrodkowanie Suareza wychodzi poza boisko.

62'

Demel do Diame z autu. Ten drugi dośrodkował z prawej strony. Na długim słupku głową strzelał Carroll. Jednak jego uderzenie odbiło się od poprzeczki.

58'

Sterling podał do Suareza w pole karne. Strzał Urugwajczyka odbity od obrońcy i piłka w rękach Adriana.

56'

West Ham United - LiverpoolWest Ham United - Liverpool

54'

Długie podanie do Suareza w pole krne. Urugwajczyk nie dobiegł do piłki i wybija ją na przedpolu Adrian.

50'

Pierwsze 5 minut bez dobrych sytuacji. Gra głównie toczy się w środku pola. Dużo walki, spotkanie zaostrzyło się.

46'

Od początku drugiej części na boisku pojawił się Lucas Leiva, który zmienił Philippe Coutinho.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

17:52

Do przerwy niesprawiedliwy remis. To Liverpool był stroną przeważającą. Udokumentował swoją przewagę golem z 11. metrów Gerrarda. Jednak już 2 minuty później West Ham wyrównał na skutek błędu arbitra. Dalsza część relacji już za kilkanaście minut.

47'

Koniec pierwszej połowy.

47'

Szybka odpowiedź West Hamu z rzutu rożnego. Początkowo dośrodkowanie złapał Mignolet. Jednak, gdy Belg był jeszcze w powietrzu faulował go Carrol i bramkarz "The Reds" wypuścił piłkę. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Futbolówka spadła na nogę Demela, który z bliska trafił do pustej bramki.

47'

GOOOOOOL!!!!!!!! MAMY WYRÓWNANIE

45'

Steven Gerrard pewnie wykorzystuje rzut karny, uderzając po ziemi w prawy róg. Adrian powędrował w lewo.

45'

GOOOOOOOOL!!!!!!!! GERRARD Z KARNEGO

44'

Od razu także żółta kartka dla Tomkinsa.

44'

Długie podanie do Suareza. Ten chciał minąć Tomkinsa w polu karnym, ale piłka odbija się od ręki obrońcy West Hamu. Jedenastka dla Liverpoolu.

41'

Strzelał Sturridge, ale nieczysto trafił w piłkę. Uderzenie Anglika daleko od bramki.

35'

Ładnie przedarł się lewą stroną Stuart Downing i dośrodkował na krótki słupek do Carolla. Angielski napastnik przegrał jednak pojedynek główkowy z niziutkim Flanaganem.

34'

33'

Faulował Sakho na 20. metrze. Z wolnego uderzał Noble, ale obok bramki.

30'

Ładna klepka Sturridga z Hendersonem. Z ok. 18. metrów strzelał ten pierwszy, ale uderzył zbyt wysoko.

28'

Strzelał z lewej strony pola karnego Suarez, ale piłka odbija się od jednego z obrońców gospodarzy i opuściła boisko.

24'

Diame z prawej strony, dobrze obrócił się do środka, strzelił sprzed pola karnego, ale to uderzenie za wysokie.

22'

Kontra Liverpoolu po rożnym ich rywali. Otrzymał piłkę od Suareza, Sterling. Ten wbiegł w pole karne, ale zamiast odegrać do lepiej ustawionego Urugwajczyka, sam zdecydował się na strzał i piłkę pewnie złapał Adrian.

20'

Suarez próbował dośrodkowania z lewej strony. Wyszedł mu jednak bardzo dobry strzał, który zmierzał za kołnierz Adriana. Piłka trafiła jednak w słupek.

16'

Teraz dwie akcje West Hamu. Piłkarze "Młotów" próbowali strzałów z daleka, ale wszystkie odbijały się od obrońców.

12'

Tempo spotkania trochę siadło. Stroną aktywniejszą jest teraz Liverpool, ale dużo niedokładności w poczynaniach podopiecznych Brendana Rodgersa. Nic z tych akcji na razie nie wychodzi.

8'

Z rożnego dośrodkował Gerrard. Przejął piłkę na długim słupku Sterling i próbował strzelać. Jego uderzenie odbił Guy Demel i piłka wylądowała w rękach Adriana.

6'

Ładnie wywalczył piłkę na prawej stronie Diame i próbował dośrodkować do Carolla. Piłkę na rzut rożny wybija jednak Skrtel.

5'

Z wolnego uderzał Suarez, ale posłał piłkę minimalnie nad bramką Adriana.

4'

Faulował Mark Noble przed polem karnym. Wolny dla Liverpoolu z ok. 25. metrów.

3'

Odważniej próbują gospodarze. Dwa razy z lewej strony dośrodkowywał Downing, ale obydwie wrzutki wybite przez obrońców.

1'

Rozpoczynamy spotkanie.

16:56

West Ham jest w tabeli 11. z 37 punktami na koncie, ale w przypadku zwycięstwa nie poprawi swojego miejsca. "Młoty" zdobyły w tym sezonie 36 bramek, natomiast duet napastników Liverpoolu Sturridge - Suarez ma na swoim koncie już 49 trafień. Urugwajczyk zdobył 29 bramek, a Anglik 20. Obaj są najlepszymi strzelacami w Premier League.

16:52

Jeśli Liverpool dziś wygra, to utrzyma pozycję lidera Premier League. Podopieczni Brendana Rodgersa będą mieć 2 punkty przewagi nad Chelsea i 4 nad Manchesterem City. "The Citizens" rozegrali jednak o 2 mecze mniej.

16:49

Rezerwowi West Hamu: Jaaskelainen, Jarvis, Carlton Cole, Joe Cole, Potts, Johnson, Nocerino

16:47

Rezerwowi Liverpoolu: Jones, Toure, Cissokho, Moses, Leiva, Allen, Aspas

16:45

W ostatnim meczu 33. kolejki Premier League Liverpool podejmie West Ham. Michał Przybycień. Zapraszam.