southamptonSouthampton
16:29

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Filip Błajet. Zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w ekstraklasa.net

16:28

Piłkarzem meczu bez wątpienia trzeba uznać Christiana Eriksena, który zdobył dwa gole i zaliczył decydujący asystę. Czy Duńczyk w końcu przekona do siebie angielskiego menadżera?

16:26

Wydaje się, że mecz zmianami wygrał Tim Sherwood. Sigurdsson wniósł na boisko sporo jakości i strzelił zwycięskiego gola. Dużo ożywienia dała także zmiana Townsenda. Z kolei zawodnicy wprowadzeni przez Pochettino nie wnieśli zbyt wiele do ofensywy - ani Ramirez, ani Gallagher.

16:26

Z kolei Southampton spadł na 9 miejsce, a na 8 lokatę wskoczyło Newcastle United.

16:26

Dzięki zwycięstwu Tottenham przesunął się na 5 pozycję w tabeli i o 2 punkty wyprzedza Everton. Trzeba jednak pamiętać, że Koguty rozegrały dwa spotkanie więcej niż The Toffees.

95'

Gwizdek Anthony'ego Taylora rozbrzmiał po raz ostatni, gospodarze zgarniają komplet punktów!

94'

Piłka na połowie Southampton, Tottenham panuje nad sytuacją.

93'

Bramka na 3-2! Długa piłka od Llorisa, Fonte nie najlepiej wybił piłkę, która spadał pod nogi Eriksena. Duńczyk odegrał do Sigurdssona, a Islandczyk potężnym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie Kogutom!

91'

Sędzia doliczył 4 minuty. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

90'

Na boisko wchodzi młody napastnik Świętych, który tydzień temu zdobył swojego pierwszego gola w Premier League.

89'

Lallana z łatwością wykiwał Kaboula. Anglik podał do Ramireza, a strzał Urugwajczyk został zablokowany.

87'

Na spalonym Lambert. To 8 offside Świętych w dzisiejszym spotkaniu.

86'

Southampton rozgrywa piłkę na połowie Tottenhamu, jednak daleko od bramki Llorisa.

84'

Soldado opanował długą piłkę zagrywaną przez Llorisa i huknął obok słupka bramki Boruca.

83'

W drugiej połowie mniej emocji, a więcej walki w środku pola. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo.

82'

Cork zatrzymał faulem kontrę Kogutów i został ukarany żółtkiem.

81'

Dobrze z kontrą wyszedł Ramirez, odegrał do Lallany. Anglik próbował znaleźć w polu karnym Chambersa, jednak dograł niedokładnie.

80'

Dośrodkowanie Lallany z prawej strony, Lambert przegrał pojedynek główkowy z Naughtone, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Dośrodkowanie Warda-Prowse'a z kornera było zbyt mocne.

79'

Southampton ma problem ze skonstruowaniem akcji zaczepnej. Tottenham gra wysokim pressingiem.

78'

Bentaleb ukarany żółtą kartką za taktyczny faul.

76'

Groźnie było pod bramką Southampton. Z kontrą wyszedł Christian Eriksen, jednak za głęboko dośrodkował i Soldado nie dopadł do piłki.

75'

Jeśli wpadnie tu decydujący gol, to pewnie po błędzie któregoś z obrońców. Kogo? Vertonghena? Fonte?

74'

Wrzutka Duńczyka wylądował pod nogami Sigurdssona. Islandczyk oddał jednak słaby, niecelny strzał.

73'

Townsend faulowany przez Shawa na połowie Southampton. Szansa dla Eriksena na dobre dośrodkowanie.

72'

Z murawy schodzi Aaron Lennon, a zastępuje go Andros Townsend. Ciężko będzie Anglikowi zagrać gorzej.

69'

Eriksen miał szansę na hat-tricka. Duńczyka długim podaniem znalazł Kaboul, strzał pomocnika Kogutów zablokował Chambers.

67'

Posiadanie piłki: Tottenham 51% - Southampton 49%

66'

Wydaje się, że pierwszym do zmiany jest Aaron Lennon. Anglik dziś jakby nawet biegał wolniej, kompletnie bezproduktywny.

65'

Lambert dośrodkowuje w pole karne, zamieszanie zażegnuje Kyle Naughton.

63'

Z boiska schodzi strzelec bramki na 0-1. Rodrigueza zmienia Gaston Ramireza, który ma uspokoić grę Świętych.

62'

Tottenham nabrał wiatru w żagle i przeważa. Trzeci gol dla gospodarzy wisi w powietrzu.

62'

Wrzutka Eriksena wybita z pola karnego przez Lallane.

61'

Sigurdsson wywalczył korner dla Tottenhamu, obity piłka Jay Rodriguez.

60'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany Dejan Lovren za faul na Soldado.

57'

Dobra akcja kombinacyjna Tottenhamu. Sigurdsson związał dwóch obrońców, podał prostopadle do Eriksena. Duńczyk znalazł się w polu karnym i uderzył w kierunku bramki. Tylko boczna siatka.

56'

Eriksen zagrał prostopadłą piłkę do Chadliego, Belg pognał przed siebie i kopnął w kierunku bramki Soton. Boruc zaliczył dobrą interwencję i wybił piłkę na korner.

55'

Zamieszanie w polu karnym Southampton. Piłka odbijała się między Eriksenem i Soldado, ale Fonte zażegnał niebezpieczeństwo.

53'

Southampton jeszcze nie otrząsnął się po stracie bramki, przeważają gospodarze.

51'

Dobrze drugą połowę zaczęli Londyńczycy. Gra toczy się na połowie Świętych.

49'

Lovrenem zainteresowany jest ponoć Manchester United. Podobnymi wyczynami Chorwat nie przekona jednak do siebie włodarzy Czerwonych Diabłów.

49'

Na boisku z bólu zwija się Dejan Lovren, czyli winowajca przy wyrównującym golu Tottenhamu.

46'

Wyrównanie! Fatalny błąd Dejana Lovrena, piłkę przejmuje Soldado i dogrywa do Eriksena. Duńczyk tylko dopełnił formalności i mamy 2-2!

46'

Rozpoczynamy drugą połowe!

46'

Belga zmienia Islandczyk. Sherwood próbuje grać bardziej ofensywnie.

46'

Błąd przy bramce skończył się zejściem Clyne'a.

15:30

Nie zbyt wiele alternatyw ma Mauricio Pochettino. Trzech obrońców, młodziutki i niedoświadczony Reed, a do tego rzadko dostający więcej niż 10 minut gry Gallagher. Jedynie Ramirez wydaje się pewniakiem do wejścia.

15:27

Kogo z ławki wprowadzić może Sherwooda? Przede wszystkim przebojowego Townsenda, który powinien wnieść sporo ożywienia w grę Kogutów. W odwodzie pozostaje także Sigurdsson, dysponujący znakomitym uderzeniem z dystansu.

15:26

Boruc na razie pewnie. Przy bramce Polak był bez szans, dwukrotnie obronił jednak groźne strzały Eriksena.

15:24

Obecność angielskiego selekcjonera motywująco działa natomiast na Lallane, Rodrigueza i Lamberta. Dwaj pierwsi zdobyli po golu, a ostatni z wymienionych zanotował asystę.

15:23

Mamy dzisiaj mecz błędów obrońców. Dwa razy fatalnie pomylił się Kyle Naughton, a jedną brzemienną w skutkach wpadkę zaliczył Nathaniel Clyne. Czyżby młodych obrońców stresowała obecność na trybunach Roya Hodgsona?

45'

Koniec pierwszej połowy. Tottenham przegrywa 1-2. Tima Sherwooda czeka trudna przemowa w szatni.

45'

Anthony Taylor dorzucił dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

45'

Duńczyk próbował bezpośrednio zaskoczyć bramkarza Świętych. Boruc sparował piłkę na rzut rożny.

44'

Wolny dla Tottenhamu. Eriksen będzie dośrodkowywał, piłka umieszczona na wysokości pola karnego. Davis faulowal Rose'a.

44'

Z lewej strony boiska znalazł się Danny Rose. Anglik miał dużo miejsca i dużo czasu, ale i tak dograł niedokładnie.

42'

Boruc na posterunku! Wrzutka z prawej strony Dembele, Soldado delikatnie zgrał do Eriksena, a strzał Duńczyka wybronił Polak. Tottenham blisko wyrównania.

40'

Lambert przerzucił piłkę z prawej strony boiska. Strzał Davisa zablokowany, wychodzi zza końcową linię boiska. Korner dla Świętych.

39'

Kapitalna parada Llorisa! Cork miękko przerzucił piłkę nad obrońcami Tottenhamu, Kyle Naughton po raz kolejny był spóźniony. Na szczęście defensora Kogutów Francuz obronił strzał Lallany.

38'

Lewą stroną pobiegł Luke Shaw i płasko dograł w pole karne. Dobrze ustawieni defensorzy Kogutów wybili piłkę.

36'

Szansa dla Tottenhamu. Cork sfaulował Lennona w okolicach 40 metra. Po dośrodkowaniu Eriksena piłka trafiła na woleja Dembele. Belg pomylił się znacząco.

34'

Mecz przeniósł się do środkowej strefy boiska.

31'

Z drugiej strony błąd Clyne'a, który nie trafia w piłkę we własnym polu karnym. Do piłki dopada Christian Eriksena i z bliska zdobywa gola kontaktowego!

30'

Z dystansu próbował Bentaleb. Strzał z trzydziestu metrów, choć groźny, mija bramkę Boruca.

29'

Obie bramki wędrują na konto Kyle'a Naughtona. Anglik notuje nie najlepszy występ.

28'

Kolejny fatalny błąd defensorów Tottenhamu. Lambert przechwycił piłkę, Lallana obiegł plecy napastnika i dostał piłkę. Kapitan Świętych spokojnie posłał piłkę obok Llorisa!

27'

Southampton zdobył optyczną przewagę. Święci częściej są przy piłce i uspokoili grę.

26'

Strata Rose'a na własnej połowie boiska, kilka podań wymienionych między zawodnikami Świętych. Futbolówka znalazła się pod nogami Luke'a Shawa. Strzał angielskiego obrońcy po rykoszecie od defensora Tottenhamu poleciał obok bramki.

25'

Jay Rodriguez znowu na spalonym. To już trzeci raz angielski napastnik za linią obrońców.

24'

Lambert wygrywa przebitkę z Vertonghenem i podał do Lallany. Kapitan Świętych oddał strzał, a Lloris pewnie złapał ledwo turlającą się piłkę.

21'

Tottenham natychmiast próbuje wyrównać. Jednak dośrodkowania zarówno Soldado, jak i Rose'a mijają cel.

21'

Fatalny błąd angielskiego obrońcy. Naughton pewnie szybko straci miejsce w składzie, kiedy do zdrowia wróci Kyle Walker. Z kolei Jay Rodriguez dobrze pokazał się Royowi Hodgsonowi i mógł zaimponować spokojnym wykończeniem akcji.

19'

Święci na prowadzeniu! Z piłką minął się Kyle Naughton piłkę przejął Jay Rodriguez i plasowanym strzałem pokonał Hugo Llorisa! Asysta Artura Boruca.

18'

Kolejny spalony Świętych i kolejny raz Jay Rodgriguez. Wydaje się jednak, że tym razem sędzia podjął błędną decyzję.

17'

Southampton przeważa w posiadaniu piłki, ale nie przekłada się to na żadne okazje bramkowe.

15'

Dwójkowa akcja Chadli-Soldado. Belg znalazł się w polu karnym i podał wzdłuż linii, futbolówka minęła Hiszpana o metr. Akcja zakończona bez strzału.

14'

Dośrodkowanie Eriksena wybite przez defensorów Świętych. Piłka wraca w posiadanie Kogutów.

13'

Dembele szarżował lewą stroną. Przegrał jednak pojedynek z Clyne'm i tylko rzut rożny dla Kogutów.

12'

Dobra wymiana piłek na prawym skrzydle Southampton. Dośrodkowanie nie dociera jednak do żadnego z zawodników Świętych.

11'

Boruc ryzykownie przedryblował Soldado. Jak widać urazu po nieudanym dryblingu z Giroud w Polaku nie ma.

9'

Jay Rodriguez trafia do siatki po podaniu Rickiego Lamberta, jednak Anglik był na pozycji spalonej. Powtórki pokazują, że bramka słusznie nie została uznana.

8'

Na razie sporo strat i nerwowości, żadna z drużyn nie może narzucić swojego stylu gry.

7'

Dwójkowa akcja Lallany i Lamberta zakończona strzałem kapitana Świętych. Piłka powędrowała jednak wysoko nad poprzeczką. Wydaje się, ze Lambert był w lepszej pozycji do strzału.

5'

Mieliśmy pierwszy rzut rożny mamy też pierwszego spalonego. Rickie Lambert za plecami obrońców Tottenhamu.

3'

Dośrodkowanie z rogu boiska strzałem głową kończy Kaboul. Strzelił jednak w sam środek bramki i Artur Boruc nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

3'

Rzut rożny dla Tottenhamu wywalczył Aaron Lennon.

3'

Było groźnie pod bramką Tottenhamu, jednak podanie Lallany nie dotarło do Rodrigueza.

14:30

Tottenham rozpoczął od środka. Zaczynamy!

14:25

Na trybunach pojawił się Roy Hodgson, który będzie śledził potencjalnych kandydatów do gry w angielskiej kadrze.

14:22

Spotkanie poprowadzi Anthony Taylor. Anglik do tej pory w meczach Premier League podyktował sześć rzutów karnych i pokazał dwie czerwone kartki. Dwukrotnie prowadził spotkania Tottenhamu, a raz sędziował w spotkaniu Southampton. Wszystkie starcia zakończył się remisem 1-1. Czy podobnego wyniku możemy spodziewać się dzisiaj?

14:19

Dla Tottenhamu najwięcej ligowych goli zdobył Emmanuel Adebayor, którego nie ma jednak nawet na ławce rezerwowych. Togijczyk osiem razy trafiał do siatki rywali. Drugim na liście strzelców jest Roberto Soldado, z sześcioma trafieniami, który dzisiejsze spotkanie rozpocznie w pierwszym składzie.

14:19

Najlepszym strzelcem Southampton w bieżącym sezonie ligowym jest Jay Rodriguez, powoływany przez Roya Hodgsona do reprezentacji Anglii. Napastnik Świętych zdobył do tej pory 12 goli i jest obok Daniela Sturridge'a i Wayne'a Rooneya najlepszym brytyjskim snajperem Premier League.

14:17

Podczas pierwszego starcia obu zespołów lepszy okazał się Tottenham, który pokonał Świętych 3-2. Dwa gole dla Kogutów zdobył wtedy Adebayor, trzecia bramka była samobójczym trafieniem Hooivelda. Z kolei dla Southampton trafili Lallana i Lambert.

13:55

Tottenham wygrał trzy ostatnie ligowe starcia z Southampton i będzie starał się podtrzymać dobrą formę w spotkaniach ze Świętymi. Warto pamiętać, że to w spotkaniu z drużyną z St. Mary's Stadium Tim Sherwood debiutował na ławce trenerskiej Kogutów.

13:54

Z kolei w wyjściowym zestawieniu Southampton znalazł się Jack Cork, który miał pauzować kilka tygodni. Ze składu wypadł za to Morgan Schneiderlin i Francuza nie ma nawet na ławce rezerwowych. W miejsce Ramireza do pierwszej jedenastki wskoczył Rickie Lambert, który dał świetną zmianę w spotkaniu z Norwich.

13:52

W zestawieniach obu zespołów kilka niespodzianek. Do pierwszej jedenastki Kogutów niespodziewanie wskoczył Moussa Dembele, który zmagał się z kontuzją i nie był awizowany w pierwszym składzie. Do dyspozycji Tima Sherwooda nie będzie natomiast Emmanuela Adebayora. Togijczyk nie jest jeszcze w pełni formy fizycznej i nie ma go nawet na ławce rezerwowych.

13:50

Ławka rezerwowych Southampton: Gazzaniga, Ramirez, Yoshida, Hooiveld, Chambers, Reed, Gallagher

13:50

Ławka rezerwowych Tottenhamu: Friedel, Dawson, Fryers, Kane, Paulinho, Sigurdsson, Townsend

13:45

Do pierwszego gwizdka Anthony'ego Taylora pozostało jeszcze 45 minut, ale znamy już składy obu zespołów.