LiverpoolLiverpool
16:30

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuję, Damian Wiśniewski

16:29

Może ze statystyk tego nie widać, ale goście byli dzisiaj lepsi. Gdybyśmy podliczyli czyste sytuacje bramkowe, to tych na pewno więcej mieliby piłkarze Liverpoolu

98'

Statystki meczu:

• Posiadanie piłki 53% do 47% dla Man United
  • Strzały 11 (1) do 7 (4) dla Man United
  • Rzuty rożne 3 do 2 dla Man United
  • Faule 10 do 9 dla Man United
16:24

Liverpool zdecydowanie i zasłużenie pokonał dzisiaj Manchester United. The Reds potwierdzają mistrzowskie aspiracje, a United już żegnają się z marzeniami o grze w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów

94'

Koniec spotkania, Liverpool nokautuje Manchester United!

94'

Z rzutu wolnego uderzył przed chwilą Rooney, jednak Anglik nie trafił w światło bramki

92'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Aspas za Sturridge'a

90'

Henderson oddał strzał na bramkę, ale w sam jej środek

88'

Coutinho! Świetny strzał piłkarza Liverpoolu, ale nieznacznie niecelny

87'

A także u gospodarzy. Ferdinand za Matę

87'

I jeszcze miana u gości. Lucas za Gerrarda

85'

Genialnie do Urugwajczyka zagrał Sturridge, a on nie miał kłopotów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam. Nie tym razem

84'

Gooooooooooool! Suarez, 3:0!

83'

De Gea!! Ależ interwencja po strzale Suareza!

82'

Van Persi! Kapitalnie do Holendra podał Rooney, ale on znów trafił tylko w boczną siatkę, ale też po raz kolejny był na spalonym

81'

Teraz Sturridge padł w polu karnym gospodarzy i był faulowany. Ale tym razem arbiter jedenastki nie podyktował. Paradoks

81'

Wróćmy jednak do gry. Teraz przy piłce goście i nie wyglądają oni na takich, którzy zaraz mieliby stracić trzy gole. Dwóch też nie, nawet jednego

79'

W powtórkach widać jednak było, że Sturridge absolutnie nie był faulowany! Błędna decyzja o karnym, błędna decyzja u wyrzuceniu Vidicia!

78'

Słupek! Nie ma gola!

78'

I czerwona (druga żółta) kartka dla Vidicia!

77'

Trzeci karny dla Liverpoolu!

76'

Schodzi też Fellaini, a w jego miejsce Cleverley

76'

Dwie zmiany gospodarzy. Welbeck za Januzaja

75'

Van Persie, to powinien być gol! Holender miał czystą pozycję, był blisko bramki, niepilnowany i przestrzelił

74'

Gerrard! Anglik świetnie uderzył z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na corner

73'

Henderson oddał mocny strzał z dystansu, ale przestrzelił

72'

Sterling schodzi, wchodzi Coutinho

70'

Żółta kartka dla Vidicia

70'

Teraz spokojnie piłkę rozgrywają goście.

68'

Piłka po strzale Van Persiego wpadła w boczną siatkę, jednak nawet gdyby Holender trafił do bramki, to gol i tak nie zostałby uznany. W momencie podania od kolegi był na spalonym

66'

Fellaini jak z armaty huknął sprzed szesnastki, jednak ten strzał był o tyle mocny, co i niecelny

65'

Brzydko, bardzo brzydko faulował Flanagan Rafaela, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie drugiej żółtej kartki Anglikowi.

64'

Rooney oddał przed chwilą strzał na bramkę, jednak został zablokowany

64'

Inicjatywa jest teraz po stronie gospodarzy, ale niewiele z tego wynika

62'

A teraz Rooney faulował Hendersona przed szesnastką gości

62'

Kolejna nieudana akcja Suareza, tym razem piłkę przed szesnastką zabrał mu Rafael

60'

Godzina meczu za nami, United przegrywają 0:2. Moyes zdecyduje się na jakąś zmianę?

59'

Zaatakował przed chwilą Suarez, wpadł w pole karne, ale potknął się i stracił piłkę

57'

Tutaj możecie zobaczyć drugie trafienie Gerrarda

56'

Agger ucierpiał w jakimś starciu, ma podbite oko. Będzie zmiana?

55'

Januzaj został teraz zablokowany i wywalczył tylko rzut rożny

54'

A teraz żółtą kartkę dostał Skrtel

54'

Pada Rooney w polu karnym gości, gwizdek arbitra milczy

52'

Glen Johnson zaatakował prawą stroną, ale niezbyt mu to wyszło i stracił futbolówkę

50'

Teraz Rafael zagrał w pole karne i dotknął ręką piłkę Johnson. Czy na rzut karny? Chyba nie

49'

Prawą stroną zaatakował Januzaj, ale kompletnie mu nie wyszło

47'

Ależ zaczął tę drugą połowę Liverpool, koszmar przeżywają piłkarze Manchesteru United. Trzeba jednak powiedzieć, że na własne życzenie

46'

I gooooooooooooooooool! Gerrard po raz drugi!

46'

Drugi rzut karny dla Liverpoolu. Jones fauluje Allena!

46'

15:19

Nie jest to na pewno mecz z wieloma sytuacjami bramkowymi, jednak nie mamy na co narzekać. Mecz jest wartki, dzieje się naprawdę sporo i możemy być pewni, że po przerwie padną kolejne gole

15:18

Manchester United - LiverpoolManchester United - Liverpool

47'

I mamy koniec pierwszej połowy, po której Liverpool prowadzi z Manchesterem United 1:0

46'

Januzaj oddał teraz strzał, ale zupełnie on mu nie wyszedł

44'

Rooney! Ależ bombę posłał na bramkę Liverpoolu Anglik, jednak kapitalnie interweniował Mignolet!

44'

Saurez próbował teraz przelobować z dystansu De Geę, ale zupełnie mu to nie wyszło/

42'

Van Persie! Strzelał Holender po podaniu Rafaela, ale został zablokowany. Tylko rzut rożny

40'

Teraz przewagę mają gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie

38'

Dobrze teraz w pole karne zagrał jeden z piłkarzy gospodarzy, ale tam na spalonym był Van Persie

37'

I żółtą kartkę otrzymał kapitan Liverpoolu

36'

Gerrard zderzył się z Fellainim i polała się krew z łuku brwiowego Belga.

34'

Goooooooooooooooool! Steven Gerrard wykorzystał jedenastkę! 1:0 dla Liverpoolu!

33'

Rzut karny dla Liverpoolu! Ręką zagrał Rafael!

32'

A teraz żółta kartka dla Rafaela za faul na Gerrardzie

31'

Teraz znów to zrobił, ale faulem, za który dostał żółtą kartkę

30'

Flanagan zatrzymał przed chwilą Januzaja na prawej stronie.

28'

Joe Allen uderzył mocno na bramkę, jednak wprost w De Geę

26'

Kolejne nieudane dośrodkowanie, tym razem Stevena Gerrarda

24'

Teraz United starali się przeprowadzić akcję na bramkę Liverpoolu, ale niewiele z tego wyszło

22'

Sterling dośrodkował przed chwilą z prawej strony, ale piłkę z szesnastki wybił Juan Mata

20'

A teraz Rooney świetnie zaatakował lewą stroną, jednak ostatecznie poradzili sobie obrońcy The Reds

20'

Świetnie teraz w polu karnym De Gei z piłką obrócił się Sturridge, jednak brakło mu już chyba sił na dobry strzał, bo nie zagroził w ogóle bramce.

18'

Liverpool starał się teraz przeprowadzić atak pozycyjny, ale nic z tego nie wyszło.

16'

Rafael dośrodkował teraz z prawej strony, ale nieskutecznie.

15'

Dużo chaosu mamy teraz na boisku, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

12'

Dośrodkowanie Rooney'a z prawej strony, ale piłka wyszła na aut

10'

Przewagę na początku meczu ma Liverpool, gospodarze ewidentnie nastawieni na grę z kontry.

8'

Glen Johnson zszedł z piłką do środka, ale oddał słaby strzał i nie zagroził De Gei

7'

Na boisku leży teraz Phil Jones. Ucierpiał przy starciu z Gerrardem

5'

Suarez przedarł się teraz w pole karne rywala, ale wywalczył tylko rzut rożny

4'

Niepewnie wygląda gra United jak na razie. Teraz piłkę w środku stracił Rooney.

3'

Sturridge! Kapitalną piłkę zagrał Henderson, ale Sturridge przestrzelił z niezłej pozycji!

2'

Wysoko od początku wyszli goście, na połowie rywala starają się odebrać mu piłkę

1'

I wystartowali, Bitwa o Anglię rozpoczęta!

14:26

Piłkarze wychodzą już na boisko, czekamy na wielkie emocje!

14:24

David Moyes już niedługo będzie musiał przygotować zespół na rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale dzisiaj nie kalkuluje i wystawia najsilniejszą jedenastkę. Podobnie zresztą jak Brendan Rodgers, co zapowiada nam naprawdę fantastyczne widowisko. A już chwilę potem na White Hart Lane Tottenham podejmie Arsenal, będziemy więc światkami derbów północnego Londynu. Super Sunday w Premier League.

14:18

Dzisiaj zagrają dwa najlepsze zespoły w historii angielskiej piłki. Najwięcej tytułów mistrzowskich mają dzisiejsi gospodarze, zdobyli ich 20. Liverpool tylko o dwa mniej, za to ma pięć Pucharów Europy, a Man United trzy.

14:16

A tutaj możecie zobaczyć jedyne trafienie z ostatniego ligowego spotkania tych ekip.

14:10

W poprzedniej rundzie Liverpool wygrał u siebie z United 1:0. Było to piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i co ciekawe, teraz The Reds znów mogą wygrać piąty kolejny mecz z drużyną z Old Trafford.

14:07

Jeśli ktoś wątpi w to, że dzisiaj padną bramki to niech przekona go jeden fakt. W ostatnich 27 starciach między tymi drużynami padły tylko dwa remisy. Kiedy ostatni raz na Old Trafford? W marcu 2000 roku, więc 14 lat temu!

14:00

Wayne Rooney trafiając do siatki w ostatnim pojedynku z West Bromem stał się pierwszym w historii piłkarzem, który w pięciu sezonach Premier League zaliczył dwucyfrową liczbę asyst i goli. W całej swojej karierze zdobytych bramek i kluczowych podań ma łącznie 252

13:56

Gdy spojrzymy na tabelę, ostatnie wyniki (Liverpool nie przegrał już dziewięciu meczów ligowych z rzędu, siedem z nich wygrywając), to faworyta nietrudno odgadnąć. Ale może tym razem zadziała słynna magia derbów i gospodarze sprawią nam wszystkim niespodziankę?

13:53

Liverpool w ostatnich dziesięciu latach na Old Trafford wygrywał tylko raz. Miało to miejsce w 2009 roku i The Reds ograli swojego rywala 4:1

13:50

My w zapowiedzi postawiliśmy na Liverpool, a kogo Wy obstawiacie?

13:46

Bez wątpienia, pojedynki między Manchesterem United, a Liverpoolem są jednymi z najważniejszymi w Anglii. Składa się na to wiele czynników, ale chyba najważniejszym jest fakt, iż przez lata jedni i drudzy rywalizowali ze sobą o tytuł mistrzowski.

13:43

I Manchester United: Lindegaard, Ferdinand, Cleverley, Kagawa, Valencia, Young, Welbeck

13:42

Mamy już wyjściowe składy i już dorzucamy do nich ławki rezerwowych. Liverpool: Jones, Sakho, Cissokho, Lucas, Coutinho, Moses, Aspas

13:31

Już niedługo po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu drużyn, a ja tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku. Można ją znaleźć w tym miejscu.