Aston VillaWikimedia
1 : 0
Chelsea LondynChelsea Londyn
95'

Koniec meczu. Paul Lambert, Fabian Delph i reszta tryumfują! 3 punkty zostają w Birmingham. Chelsea przegrywa po 14 kolejnych meczach bez proażki. Za uwagę dziękuje Artur Bocheńczyk.

94'

Goście nie potrafią pogodzic się z porażką.

94'

Mourinho odesłany na trybuny!

92'

Brutalne, wręcz bandyckie wejście obunóż Ramiresa, który oglada czerwoną kartkę.

92'

Uderzenie Delpha ląduje na poprzeczce

92'

Chelsea jednym podaniem próbuje minąć całe boisko, ale bez najmniejszego efektu.

90'

240 sekund potrwa jeszcze ten mecz

90'

Kolejna żółta kartka, tym razem dla Ramiresa

90'

Benteke z 20 metrów odpalił bombę z prawej nogi ale w sam środek i broni Cech

90'

Podopieczni Paula Lamberta szanują teraz futbolówkę, co podoba sie miejscowej publiczności. 60 sekund do końca regulaminowego czasu gry

87'

Czas leci, a jeżeli ktoś ma tu strzelić gola to na pewno nie jest to Chelsea. the Villans co raz kontratakują the Blues. Jeszcze tu padną gole!

84'

6 minut do końca, jak zareaguje Chelsea? Jeszcze po jednej zmianie mają obaj menadżerowie.

82'

Delph odebrał piłke na własnej połowie. Pociągnął z piłką jakieś 30 metrów, zagrał na lewo do Albrightona, który odegrał ją z linii końcowej do Delpha, który niesamowitym strzałem z krzyżaka z około 7 metrów pakuje piłkę do bramki!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! CO ZA BRAMKA DELPHA!!!!!!

80'

Tym razem rzut wolny w okolicach linii bocznej okooło 30 metrów od linii końcowej dla the Villans. Dośrodkowanie w pole karne ale Cahill na rzut rożny.

78'

Rzut wolny wyonywany przez Hazarda ale słabo. Piłka obok bramki.

78'

Kolejna zmiana, Clark za Bennetta.

77'

Dodatkowo żółta kartka dla Vlaara

77'

Akcja Chelsea. Demba Ba do Schurrle, który bezpardonowy potraktowany przez Vlarra pada na murawę. Rzut wolny z 20 metrów dla Chelsea.

74'

Pierwsza zmiana w szeregach the Villans. Albrighton za Agbonlahora.

73'

Chelsea ani myśli o obronie! Stwarza to szanse na kontry dla zespołu z Birmingham.

70'

Ależ ten mecz się zmienia, czy Chelsea zaryzykuje i zechce zgarnąć pełną pulę? Jak zachowa sie w tej sytuacji Villa, 3 punkty pozwolą oddalić się od strefy spadkowej!

69'

Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Williana za faul taktyczny!

68'

Napomniany Benteke

67'

podwójna zmiana przeprowadzona przez Mourinho. Oscar i Torres schodza, Schurrle i Ba wchodzą.

67'

66'

Strzał Torresa z 17. metra zablokowany co zapoczątkowało kontraatak the Villans, który koncertowo rozegrany przed trio Agbonlahor, Benteke, Weimann, zakończony minimalnie niecelnie p[rzez belga.

61'

Krótko rozegrany korner przez Williana i Hzarda. Belg w pole karne do Oscara, który znajduje troche wolnej przestrzeni i oddaje strzał ale zbyt lekko i mało precyzyjnie.

61'

Dwójkowa akcja w polu karnym Williana i Ivanovicia. Ten drugi przy lini końcowej mija obrońcę ale jego podanie zablokowane i tylko rzut rożny.

59'

Po raz kolejny próba długiego 50-metrowego podania od stopera do Torresa ale czujny na 14 metrze Guzan i łapie futbolówkę.

58'

Po okresie nawałnicy Chelsea tempo trochę 'siadło', oby to zwistawowało ciszę przed burzą :)

54'

Po raz kolejny któryś z zawodników, czy to Chelsea, czy to Villi na spalonym. Sporo pracy mają sędziowie asystenci i nie popełniaja błędów.

50'

Zagotowało się w polu karnym Guzana. dośrodkowanie z wysokosci pola karnego z prawej strony Ivanovicia, minął sie z futbolówką Guzan, do piłki doszedł Hazard, minął obrońcę ale jego próba podania przed bramkę do Ramiresa nie trafia do celu i dalej mamy 0:0.

48'

Chelsea z większym animuszem rozpoczęła drugą część gry. Kombinacyjna akcja Oscara z hazardem, który wbiega w pole karne, ale piłka zagrana za mocno i wybija ją obrońca

19:34

Zawodnicy wracają już na murawe i za chwilę zaczynamy drugą część gry. Oba zespoły bez zmian.

19:20

Aston Villa - ChelseaAston Villa - Chelsea

45'

Koniec pierwszej połowy, łyk kawy i wracamy na drugą część gry.

45'

Jeszcze przed przerwą strzał Benteke, ale niebyt silny i Cech bez trudu radzi sobie z tym strzałem

45'

z rzutu wolnego Oscar, ale jego uderzenie z 25 metrow bez trudu wylapuje Guzan.

45'

Bennett fauluje Ramiresa, który przed sobą miał już tylko bramke i jednego obrońcę.

44'

Matic odbiera piłkę w środku pola, szybko podaje do Torresa na wolne pole, ten przekłada piłkę na prawą stopę, decyduje się na strzał ale piłka odbija sie od pleców obrońców.

42'

Piłka w siatce, po strzale Maticia. Sędzia wskazuje na środek boiska ale po naradzie z sędzią asystentem koryguje swoją decyzję i odgwizduje rzut wolny bezposredni dla the Villans. Jak pokazały powtorki była to słuszna decyzja. Matic przed zdobyciem gola przyjmował piłke ręką.

41'

Hazard fantastycznie ograł Bacune w narozniku boiska, wpadl w pole karne ale jego podanie zablokowane i tylko rzut rożny.

39'

Ależ strzał Benteke! Ze skraju pola karnego efektowny wolej belgijskiego napastnika minimalnie obok lewego słupka Cecha.

38'

Wilian w lewym narożniku pola karnego zagrywa wzdluz lini pola karnego do hazarda, który z pierwszej piłki podaje do Torresa, który wbiega w pole karne i ostatecznie nie oddaje strzału na bramkę

37'

Sędzia Foy udziela reprymendy Benteke, który po raz kolejny ukazuje swoje niezadowolenie z orzeczeń arbitra

34'

Oscar za linie obrony w pole karne do Torresa, który przejmuje piłkę ale sędzia asystent unosi wysoko chorągiewkę sygnalizując spalonego.

31'

Dośrodkowanie z lewej strony Delpha na pole karne ale niecelne i piłke wyłapuje Cech

30'

Akcja ofensywna prawego obrońcy Aston Villi - Bacuny, który oddaje strzał ze skraju pola karnego alefutbolówka ląduje na ciele Terrego.

28'

Rzut rożny dla the Villans. Westwood z narożnika na pole karne ale po faulu w ofensywie Benteke gra przerwana i rzut wolny dla Chelsea.

25'

Zółty kartonik dla Williana za nierozważny atak w nogi El Ahmadiego.

25'

Gospodarze charakterystycznie w tym sezonie cofnięci na własną połowę i skoncentrowani na wyprowadzaniu kontr. Chelsea w pierwszej fazie meczu próbowała prawą stroną, teraz lewą ale trzeba obiektywnie stwierdzić, że nic konkretnego z tego nie wyniknęło.

22'

Posiadanie piłki 32% do 68% na korzyść Chelsea. Jednak żadnej wymiernej korzyści z tej statystyki nie wynika.

18'

Kolejne przewinienie na błyskotliwym brazylijczyku Willianie.

17'

Dwójkowa akcja Oscara z Willianem i strzał tego pierwszego z 15 metra lewej strony pola karnego metr obok lewego słupka bramki Guzana.

16'

strata Maticia w środkowej strefie, natychmiastowe długie podanie do Benteke ale minimalnie niecelne.

14'

Strzał El Ahmadiego z 30 metrów po ładnej akcji, w której podopieczni Lamberta ładnie wyszli spod pressingu Chelsea i stworzyli dobrą sytuacje strzelecką.

12'

Akcja na prawej stronie. Dośrodkowanie Hazarda na pole karne z wysokości szesnastki, jednak min imalnie za wysokie i Torres nie doskakuje do futbolowki

9'

Strzał Williana z 25 metrów po wybloku obroncow Villi trafia w rece Guzana, który szybko inicjuje kontrę the Villans.

5'

Tym razem faul Bakera na Torresie i zostaje napomniany przez sędziego Foya.

3'

Ale po chwili melduje się na boisku i po jego niecelnym podaniu piłka ląduje w rękach Guzana.

3'

Willian schodzi w asyście swoich medyków poza boisko trzymajac sie za szczękę i mięsień czworogłowy uda.

1'

Na murawie zwija się z bólu Willian po starciu z Bakerem.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!!

18:29

Na ławce Lampard, który strzelił aż 13 goli grając przeciw the Villans, najwiecej spośród wszystkich zesołów w Premeir League.

18:27

Mourinho poprowadzi dziś Chelsea po raz 150. w oficjalnym meczu!

18:25

Zawodnicy wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy!

18:25

Rezerwowi Chelsea Londyn: Schwarzer, Lampard, Kalas, Salah, Mikel, Ba, Schurrle

18:23

Rezerwowi Aston Villa: Sylla, Steer, Robinson, Albrighton, Clark, Holt, Lowton

18:22

Przed the Villans ciężkie zadanie. Do Birmingham przyjeżdza Chelsea, która nie zaznała porażki od 14 ligowych gier i z przewaga 6. punktów przewodzi stawce. Aston Villa przystępuje do meczu pełna optymizmu po przekonywającej wygranej nad Norwich w minionej kolejce 4:1.

18:18

Zapraszamy do zapoznania się z przedmeczową zapowiedzia CLICK

18:12

Historia jest po stronie klubu z Villa Park. Na 66 rozegranych meczów w lidze aż 31 padło łupem the Villans. The Blues zwyciężali 16 razy. W tym sezonie Chelsea na własnym terenie wygrała 2:1, a zwycięską bramkę zdobył Ivanović.

18:04

Serdecznie witamy przed meczem na Villa Park, gdzie The Villans podejma The Blues. Będzie się działo!