Crystal PalaceCrystal Palace
0 : 1
southamptonSouthampton
17:55

Mecz nie zachwycił fanów wspaniałych akcji i bramek. Najciekawsze było ostatnie 10 minut pierwszej połowy. Cały mecz nie zachwycił. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Już za pół godziny derby Londynu, Chelsea zmierzy się z Tottenhamem. Za wspólnie spędzony czas dziękuję Adrian Gutowski.

94'

Koniec! Wygrywa zespół Southampton po golu Rodrigueza.

93'

Ostatnie półtorej minuty, piłkę mają piłkarze Southampton, będą grać na czas.

91'

Rzut rożny dla graczy Crystal Palace, ale bronią się goście.

90'

Sędzia Webb dolicza 4 minuty do drugiej połowy tego spotkania.

89'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Ward-Prowse za Davisa.

88'

Żółta kartka dla Clyne'a za zagranie ręką.

87'

Dośrodkowanie Jerome Thomasa do Cameron'a Jerome'a, ten strzela głową, ale spalony.

85'

Na razie przy piłce gracze Southampton, chcą dowieźć wynik do końca.

82'

Zmiana u gospodarzy. Schodzi Yannick Bolasie, wchodzi Jerome Thomas.

79'

Niebezpieczne podanie Boruca do obrońcy, było zagrożenie przechwytu przez Jerome'a, ale jednak Clyne opanował piłkę i wybił ją do przodu.

77'

Na razie więcej chęci mają gracze gospodarzy. Goście muszą uważać, by nie zaprzepaścić 3 punktów w ostatnich 15 minutach gry.

75'

Zmiana w ekipie gości. Schodzi Rickie Lambert, wchodzi Sam Gallagher.

73'

Strzał Luke Shawa, ale broni Speroni.

71'

Tempo meczu znowu siadło. Mało dokładności, złe zagrania piłkarzy.

70'

20 minut do końca meczu. Czy piłkarze Crystal Palace zdołają wyrównać?

66'

...i Jerome za Dikgacoiego.

66'

Zmiany w ekipie Crystal Palace. Ince za Puncheona...

64'

Gracze Southampton zaliczają sobie celne podania do statystyk. Bardzo powoli próbują wyjść ze swojej strefy obronnej.

62'

Musi zejść na chwilę Delaney, gdyż leci mu krew z nosa.

59'

Znowu próbował dograć piłkę Bolasie z lewej strony, ale piłka wybita przez obrońcę.

58'

Strzela Lambert, ale nad poprzeczką.

57'

A teraz żółta kartka dla Mile Jedinaka. Rzut wolny dla gości z 25 metrów.

57'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Crystal Palace, główkuje Ward, ale niegroźnie. Kontra Southampton.

55'

Żółta kartka dla Davisa, który przerwał kontrę Crystal Palace.

51'

Znowu próbuje przedzierać się lewą stroną Bolasie wykorzystując zwody, ale przejęta piłka przez obrońców

48'

Żółta kartka dla Lovrena. Wybiegał na czystą pozycję Bolasie, zaatakował go wślizgiem Lovren, ale sędzia uznał, że była asekuracja drugiego obrońcy i nie dał czerwonej kartki Chorwatowi.

47'

Rzut rożny dla Crystal Palace, ale bez zagrożenia. Łapie piłkę Boruc.

46'

Wracamy do meczu. Druga połowa rozpoczęta!

16:58

Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Crystal Palace 31%-69% Southampton
  • Strzały: Crystal Palace 4-6 Southampton
  • Strzały celne: Crystal Palace 1-1 Southampton
16:50

Mam nadzieję, że tempo z końcówki pierwszej połowy zostanie utrzymane po przerwie.

49'

Koniec pierwszej połowy!

47'

Ależ groźny strzał na bramkę Boruca! Z 16 metrów strzelił Dikgacoi i miał szczęście Polak, bo był zasłonięty i gdyby piłka nie leciała wprost w jego ręce to mógłby być remis.

46'

Żółtą kartkę otrzymuje Fonte.

45'

Przejął piłkę na 16 metrze Lambert, strzelił jakby od niechcenia i piłka trafia w słupek! Ależ było groźnie!

44'

Dostaje piłkę w pole karne Davies, ale długo czeka ze strzałem i strzał zablokowany przez obrońcę Orłów. Gdyby strzelał wcześniej to mogłoby być groźnie.

43'

Teraz piłkę posiadają gracze Southampton. Powoli chcą przeprowadzić jakiś atak, ale najważniejsze to utrzymać wynik do końca pierwszej połowy.

40'

Pierwszy celny strzał w meczu i od razu gol. Czekamy na więcej.

37'

Złe zgranie piłki Puncheona w środku boiska, przejmuje ją Rodriguez. Mija Moxeya, wychodzi sam na sam ze Speronim, który próbuje wybić wślizgiem piłkę. Ta jednak przechodzi za bramkarza Crystal Palace i do pustej bramki trafia Jay Rodriguez.

37'

Gooooooool!!! Jay Rodriguez!

36'

Świetnie wbiega w pole karne Bolasie po rajdzie bokiem boiska, piłka wybita na kolejny rzut rożny.

34'

Groźne dośrodkowanie Pucheona, jednak wybija piłkę Lovren. Rzut rożny dla Crystal Palace.

34'

Potwierdzenie zmiany. Victor Wanyama za Jacka Corka, który doznał kontuzji.

31'

Leży na boisku Jack Cork, który upadł bo podaniu piłki. Prawdopodobnie zostanie zmieniony przez Wanyamę.

30'

Błąd Fonte, próbował przejąć piłkę Murray, ale wywalczył tylko boczny aut.

28'

Ciekawa kontra wyprowadzona przez Shaw'a, piłka trafiła do Rodrigueza, ale piłka zablokowana przez obrońcę gospodarzy.

26'

Przewaga w posiadaniu piłki wyraźnie na korzyść gości. Crystal Palace 28%-72% Southampton.

23'

23 minuty meczu za nami, ale nie można powiedzieć nic szczególnego o tym meczu. Niegroźne strzały, niedokładne podania. Czekamy na więcej.

19'

Brakuje precyzji obu zespołom. Niedokładne podania skutkują brakiem akcji.

17'

Centruje Davis z rzutu rożnego, piłka do niego wraca, on ponownie dośrodkowuje, ale łapie piłkę Speroni. Zbyt głęboko dośrodkowywał Davis.

15'

Rzut wolny dla Southampton po zagraniu ręką Bolasiego, ale piłka wychodzi na boczny aut.

13'

Znowu okres walki o utrzymanie piłki.

11'

Długa piłka do aktywnego z przodu Murreya, ale spalony.

9'

Bardzo ładnie rozegrali piłkę gracze gości, piłka trafiła w pole karne do Davisa, ale ten oddał strzał ze spalonego.

7'

Teraz piłkę przejęli Święci i próbują spokojnie przedrzeć się z piłką pod pole karne Crystal Palace.

5'

Oba zespoły próbują przejąć inicjatywę, ale bezskutecznie. Na razie częściej piłkę posiadają gospodarze.

3'

A teraz strzał Glena Murreya po drugiej stronie boiska, jednak wysoko ponad bramką.

2'

Pierwszy strzał w meczu. Z woleja uderzył Jay Rodriguez, jednak niecelnie.

1'

Howard Webb daje znak i zaczyna Crystal Palace.

15:59

Przywitanie kapitanów – Mile Jedinaka i Adama Lallany.

15:55

Obie jedenastki wychodzą z tunelu. Za chwilę zaczynamy mecz.

15:54

Sędzią tego spotkania będzie Howard Webb.

15:50

Manchester United pokonał dziś na wyjeździe West Bromwich Albion 3:0, a Arsenal wygrał z Evertonem 4:1 w Pucharze Anglii.

15:48

Tony Pulis: O ligowy byt nadal walczy około 10 zespołów. Nasza sytuacja wygląda lepiej, ale nadal musimy walczyć o pozostanie w Premier League.

15:47

Rezerwowi Southampton: Gazzaniga, Yoshida, Ramirez, Wanyama, Ward-Prowse, Chambers, Gallagher.

15:46

Rezerwowi Crystal Palace: Hennessey, Gabbidon, Bannan, Ince, Thomas, Gayle, Jerome.

15:45

W dzisiejszym meczu wystąpi niedawny debiutant w reprezentacji Anglii – Luke Shaw z Southampton. Swój pierwszy mecz w barwach narodowych zaliczył w wygranym 1:0 spotkaniu z Danią. W barwach Świętych zagra oczywiście Artur Boruc. Obie jedenastki znajdą Państwo obok.

15:42

Tony Pulis nie może skorzystać z najlepszego strzela swojej drużyny – Marouane Chamakha.

15:40

Mimo trzech ostatnich przegranych meczów to Southampton jest faworytem tego spotkania. Ostatnie 5 meczów pomiędzy tymi drużynami to 4 wygrane Świętych i jedno zwycięstwo Crystal Palace w meczu Pucharu Ligi.

15:36

Aktualnie Crystal Palace znajduje się na 16 miejscu w tabeli z 27 punktami na koncie, lecz ma jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz z Evertonem. Southampton zajmuje miejsce 9 z 39 punktami.

15:35

Już za 25 minut rozpocznie się mecz 29 kolejki Premier League, Crystal Palace-Southampton. Na relację zaprasza Adrian Gutowski.