Stoke CityStoke City
1 : 0
Arsenal LondynArsenal Londyn
17:52

Jeden błąd Kościelnego sprawił, że w typowym meczu na remis Arsenal pozostaje z niczym. Słabi dzisiaj Kanonierzy tracą już do Chelsea cztery punkty i mogą stracić ligowe podium. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

95'

Koniec! Stoke City wygrywa z Arsenalem 1:0!

95'

Żółta kartka dla Croucha.

95'

Dzisiejsza porażka może kosztować Arsenal nawet ligowe podium. Jeśli Liverpool pokona dziś Southampton, a Manchester City zdobędzie co najmniej dwa punkty w swoich dwóch zaległych meczach, to Kanonierzy spadną na czwarte miejsce!

94'

Sanogo!!! Świetna szansa dla Francuza, który po podaniu Oxlade'a Chamberlaina odchylony posłał piłkę nad poprzeczką!

92'

Asmir Begović chwyta długą piłkę posłaną w jego pole karne.

91'

Cameron blokuje dośrodkowanie Gibbsa.

91'

Pięć minut doliczonych do tego spotkania. Dużo, bo przerw nie było chyba tak wiele.

90'

Faul w ofensywie Croucha. Gospodarze grają już na czas, dla nich to doskonały wynik.

88'

Etherington zmienia Arnautovicia.

86'

Chamberlain dośrodkował piłkę spod linii końcowej do Giroud, ale Francuz został zablokowany.

86'

Arteta zablokowany przez jednego z rywali.

85'

Giroud faulowany przez Camerona tuż przed polem karnym Stoke. Szansa dla Arsenalu.

83'

Cazorla!!! Hiszpan uderza z kilkunastu metrów płasko na bramkę Stoke, ale nieznacznie się myli!

81'

Ostatnia zmiana w Arsenalu. Schodzi Wilshere, wchodzi Sanogo.

78'

Żółta kartka dla Marka Wilsona.

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Jonathan Walters pokonuje Wojciecha Szczęsnego! 1:0 dla Stoke!

75'

Laurent Kościelny zagrywa ręką we własnym polu karnym! Rzut karny dla Stoke!

75'

W Arsenalu z kolei Oxlade-Chamberlain za Rosicky'ego.

73'

Stephen Ireland zmienia Charlie'ego Adama.

72'

Szczęsny teraz przedryblował z zimną krwią Croucha. Tymczasem Chelsea prowadzi z Fulham już 3:0, hattrick Schurrle.

72'

Charlie Adam starał się z połowy boiska zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale nie trafił w światło bramki.

70'

Składna akcja Stoke zakończona niedokładnym płaskim dośrodkowaniem Camerona.

70'

Druga bramka Schurrle i 2:0 dla Chelsea w meczu z Fulham. Arsenal teraz musi zdobyć gola, żeby nie stracić dystansu do The Blues.

68'

Znowu ucierpiał Olivier Giroud, tym razem w starciu bez piłki z Adamem. To mogła być nawet czerwona kartka dla Szkota.

66'

Ozil zmienia Podolskiego w Arsenalu.

66'

W ogromnym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu uderza z kilku metrów Cameron, jednak Amerykanin nieznacznie się pomylił!

66'

Arnautović dośrodkował świetnie na głowę Croucha, ale strzał Anglika bardzo efektownie broni Szczęsny!

64'

Begović łapie jeszcze jedną centrę w wykonaniu Kanonierów.

63'

Faul w ofensywie Oliviera Giroud.

61'

Godzina gry za nami. Wyrównany mecz. Arsenal musi zrobić znacznie więcej niż do tej pory, aby zdobyć dziś trzy punkty.

58'

Begović pewnie łapie piłkę po centrze Gibbsa.

58'

Tymczasem na prowadzenie w meczu z Fulham wyszedł lider rozgrywek, Chelsea. Gol Andre Schurrle i 1:0 dla The Blues na Craven Cottage.

57'

Uraz mięśnia uda Jacka Wilshere'a. Anglik ma problem z bieganiem po boisku.

54'

Było groźne po rzucie wolnym dla Stoke. Crouch nie sięgnął do końca piłki swoją długą nogą i Wojciech Szczęsny musiał wypiąstkować piłkę z pola bramkowego.

53'

Żółta kartka dla Rosicky'ego za faul na Pietersie.

52'

Ekwilibrystyczna próba nożycami Croucha minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

51'

Begović chwyta piłkę po wrzutce Cazorli.

50'

Po centrze Sagni Shawcross wybija piłkę na rzut rożny.

50'

Cazorla zablokowany przed szesnastką Stoke. Arsenal kontynuuje atak.

48'

Szczęsny łapie dośrodkowanie Shawcrossa.

46'

I już strzał na bramkę Arsenalu. Słaba próba NZonziego trafiła jednak prosto w ręce Szczęsnego.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Obie drużyny bez zmian.

16:47

Słabe spotkanie na Britannia Stadium z przewagą gospodarzy, z której wynika głównie to, że Arsenal nie konstruuje groźnych akcji ofensywnych. Obie drużyny skutecznie się zneutralizowały i stąd niedziwne, że mamy bezbramkowy remis.

45'

Koniec pierwszej połowy. Stoke remisuje z Arsenalem 0:0.

44'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Erik Pieters, który bardzo ostro potraktował Giroud.

43'

W odpowiedzi z 16 metrów groźnie strzela Cazorla, ale łapie piłkę Begović! Niezadowolony dobrze ustawiony Podolski, że nie dostał podania od Hiszpana. Ma rację Niemiec.

41'

Mocne uderzenie z dystansu Arnautovicia dobrze broni Szczęsny!

37'

Starcie w środku pola. Sędzia odgwizduje faul Giroud na Whelanie, ale na powtórkach widzimy, że to Irlandczyk nadepnął na nogę Francuza.

33'

Podolski dostał niezłe podanie od Artety w pole karne, ale przy próbie oddania strzału nie trafił czysto w piłkę i nie zagroził bramce Begovicia

31'

N'Zonzi dośrodkował w pole karne, odbita piłka spadła pod nogi Croucha, który z ostrego kąta uderzył niecelnie.

30'

Begović spokojnie interweniuje po strzale Oliviera Giroud.

29'

Walters złapany na spalonym.

27'

Gospodarze cały czas są stroną lepszą w tym meczu. Co więcej, lepszą również w statystyce posiadania piłki, co w meczach Arsenalu zdarza się bardzo rzadko.

24'

Kolejny korner dla Stoke po interwencji Artety.

22'

W odpowiedzi kontra Arsenalu, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Giroud nie był w stanie oddać czystego strzału na bramke Begovicia.

21'

Dobre dośrodkowanie Adama na głowę Wilsona, ale jego zgranie nie przyniosło nic gospodarzom.

21'

Walters wywalczył korner dla Stoke.

20'

Arsene Wenger założył swoją charakterystyczną kurtkę. Na pewno ten mecz nie może rozpalać go do czerwoności z emocji.

18'

Cazorla łatwo poradził sobie z Whelanem, ale technicznie zza pola karnego przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

15'

Wreszcie coś się zaczęło dziać! Dobra kontra Stoke, Arnautović dośrodkowuje idealnie na głowę Waltersa, który po koźle uderza minimalnie niecelnie!

14'

Rzut rożny dla Arsenalu.

13'

The Potters nie wystraszyli się Kanonierów, którzy na razie nie bardzo mogą sobie poradzić z nieźle grającymi gospodarzami.

10'

Ostra walka o inicjatywę w tym spotkaniu, na razie chyba nieco lepiej wychodzą z niej gospodarze.

7'

Na spalonym złapany Peter Crouch.

6'

Sporo walki w pierwszych minutach, ale brakuje póki co składnych akcji z obu stron.

3'

Co ciekawe, na razie inicjatywę próbują przejąć gospodarze, którzy częściej utrzymują się przy piłce.

1'

Zaczynamy mecz!

15:56

Obie drużyny wychodzą już na murawę Britannia Stadium.

15:48

W pierwszym spotkaniu między oboma zespołami, rozegranym na The Emirates, lepszy okazał się Arsenal, który zwyciężył 3:1. Tak wyglądało to spotkanie:

15:43

Rezerwowi Stoke: Thomas Sorensen, Andy Wilkinson, Marc Muniesa, Wilson Palacios, Matthew Etherington, John Guidetti, Stephen Ireland.

15:43

Rezerwowi Arsenalu: Łukasz Fabiański, Mathieu Flamini, Thomas Vermaelen, Alex Oxlade-Chamberlain, Serge Gnabry, Mesut Ozil, Yaya Sanogo.

15:41

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! W bramce Arsenalu oczywiście zagra Wojciech Szczęsny.

15:16

Teoretycznie zdecydowanym faworytem tego spotkania powinien być Arsenal. Jednakże, trzeba pamiętać, jak dobrze Stoke City radzi sobie z tuzami Premier League na własnym stadionie, gdzie przegrali tylko po niezwykle emocjonującym meczu z Liverpoolem 3:5. W innych spotkaniach The Potters pokonywali Chelsea 3:2, Manchester United 2:1 oraz remisowali z Manchesterem City oraz Evertonem.

15:11

Arsenal jest aktualnym wiceliderem tabeli angielskiej Ekstraklasy. Kanonierzy w 27 meczach zgromadzili 59 punktów, o jeden punkt mniej od prowadzącej Chelsea. W znacznie gorszej sytuacji są piłkarze Stoke, którzy w tym sezonie muszą bardzo ciężko walczyć o utrzymanie. Podopieczni Marka Hughesa zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli, ale mają tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

15:09

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 28. kolejki angielskiej Premier League, w którym Stoke City zmierzy się z Arsenalem Londyn.