West Bromwich AlbionWest Bromwich Albion
1 : 1
LiverpoolLiverpool
16:23

Po bezbarwnej pierwszej połowie, w II części obserwowaliśmy już dużo lepsze widowisko ! Wszystko było jednak zasługą graczy WBA, którzy zrobili wszystko co w ich mocy, aby urwać choćby punkt kolejnemu faworytowi ! Udało się i mogli ten mecz nawet wygrać. Gracze The Reds rozczarowali, nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji i nie zasłużyli na nic więcej niż remis ! Za uwagę dziękuje Michał Jackowski.

94'

KONIEC ! NIESPODZIANKA STAŁA SIĘ FAKTEM !

93'

Zmarnowana ! Dorrans fatalnie dośrodkował, a do tego w polu karnym było zbyt mało graczy gospodarzy !

92'

Szansa dla WBA! Rzut wolny z 30 metrów !

90'

Sędzia dolicza 4 minuty !

89'

Oglądamy walkę w środkowej strefie boiska ! Do ostatniej kropli krwi !

87'

Niefortunny upadek Jonesa, który bardzo cierpi, ale musi wrócić do gry, gdyż jego trener przeprowadził już 3 zmiany.

85'

Lugano przerwał szybka akcję Sturridgea. To musiała być kartka.

84'

Temperatura meczu nieco nam opadła, ale w kościach czujemy, że jeszcze coś tu szalonego się stanie.

82'

Sterling po raz kolejny zarobił żółć na przeciwniku. Tym razem do protokołu trafił Mulumbu.

81'

Gerrard sfaulował po raz kolejny i tym razem ujrzał już żółty kartonik.

80'

Ostatnie 10 minut meczu. Kto przechyli szalę na swoją korzyść ?

77'

Allen mógł świetnie wejść w mecz ! Po dobrym dośrodkowaniu Gerrarda piłka znalazła się pod jego nogami, ale strzał z 15 metrów prosto w Fostera.

76'

Mamy również zmianę u gospodarzy. Dorrans za Vydrę.

75'

...Coutinho i Flanagan na ławce.

75'

Podwójna zmiana u gości ! Kelly i Allan na murawie...

74'

Złośliwe zachowanie Suareza, kompletnie niepotrzebny faul.

72'

Od pierwszych minut drugiej połowy, ten mecz źle wyglądał dla The Reds i bramka dla gospodarzy była tylko kwestią czasu ! Gol wychowanka Evertonu tylko podkreślił słabą grę gości. Czy Suarez i spółka jeszcze się obudzą ?

68'

Co zrobił Toure ? Czy nie uczył go nikt, że nie gra się wszerz ?! Każdy wuefista w polskiej szkole przekazywał tę prawdę najmłodszym adeptom piłki ! Toure zagrał do środka na 16 metr wprost pod nogi Anichebe. Wprowadzony przed chwilą napastnik nie mógł nie skorzystać z tego prezentu !

67'

GOOOOLLLLLL !!!! ANICHEBE !!!

66'

Do 3 razy sztuka...ale to powiedzenie nie pasuję do Chrisa Brunta. Irlandczyk z Północy strzelał z daleka po raz 3 i nie zdołał po raz kolejny zaskoczyć Mignoleta. Co prawda strzał z 20 metrów z wolnego był celny, ale nie na tyle aby trafić do siatki...

64'

Pepe Mel stawia na atak ! Na boisku pojawił się Anichebe zastępując Berahino !

62'

Riggwell uporczywie trzymał za koszulkę Sterlinga i ujrzał żółć !

62'

Pierwszy kwadrans po przerwie z nawiązką oddał nam nudy pierwszej części.

59'

Ależ Suarez zabawił się ze swoim rodakiem Lugano. Napastnik Liverpoolu przerzucił również piłkę nad Garethem McAuley i stanął oko w oko z Fosterem. Anglik kapitalnie obronił tę sytuację !

57'

Jeśli goście myśleli, że ten mecz sam się wygra, to się rozczarowali. Gospodarze grają znacznie lepiej i mogą sprawić dziś nie lada psikusa.

54'

Co za szczęście gości, a ogromny pech WBA ! Po ogromnym zamieszaniu przy rzucie rożnym i fantastycznej główce Garetha McAuleya, jeszcze lepszą interwencją popisał się Mignolet ! Belg ratuję skórę swoim kolegom ! Zaczęły się wielkie emocje !

52'

Bardzo ładna, składna akcja gospodarzy ! Ostatecznie Mulumbu dośrodkował, ale Brunt nie zmieścił piłki w bramce.

51'

Chrisa Brunta nic nie nauczyła sytuacja, którą miał kilka minut temu ! Uderzył z wolnego w fatalnym stylu i wszyscy kibice The Reds odetchnęli.

49'

Będzie szansa dla WBA ! Gerrad sfaulował gracza gospodarzy, tuż przy bocznej linii pola karnego !

47'

Takimi strzałami nikt nie przestraszy Mignoleta. Chris Brunt uderzył tak, że piłka wylądowała tuż przy bocznej chorągiewce i wyszła na aut...

46'

Goście rozpoczęli II połowę !

15:31

Już za chwilę zacznie się druga część tego spotkania. Czy Pepe Mel przekaże swoim podopiecznym jakieś bezcenne wskazówki, które skruszą ścianę w defensywie The Reds ?

47'

KONIEC I POŁOWY MECZU. To nie był wybitny pojedynek, oczekujemy lepszej postawy obu zespołów po przerwie !

46'

Goście spokojnie chcą dograć tę część gry.

45'

Sędzia przedłuża nasze męczarnie aż o 2 minuty.

42'

Zoltan Gera !!! Węgier miał wielką szansę, aby strzelić wyrównującą bramkę ! Miał piłkę na nodze 17 metrów od bramki i szukał okienka bramki Mignoleta. Jednak pomylił się. To musiał być gol. Pierwsza szansa dla gospodarzy !

40'

Jonas Olsson z kontuzją mięśnia schodzi z boiska. Na plac wchodzi Diego Lugano.

39'

Kolejna dobra szarża lewą stroną Aly Cissokho ! Niestety dla Suareza nie wystarczyło mu sił, aby dobrze dograć, bo Urugwajczyk miałby dziecinnie łatwą do wykończenia sytuację.

38'

Coutinho spróbował szczęścia strzelając z 20 metrów. To była dobra próba, ale jednak minimalnie niecelna.

37'

Koszmarnie wyglądają akcje zaczepne WBA. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla osłabionej przecież defensywy Liverpoolu.

34'

Ależ zamieszanie ! Coutinho dograł mocną piłkę z rogu i Toure znalazł się przed szansą zdobycia gola. Miał piłkę 3 metry od bramki, ale obrońcy WBA osaczyli go skutecznie uniemożliwiając dobry strzał.

32'

Sterling w bardzo dynamicznej akcji. Przebiegł żwawo 30 metrów, ale jego strzał został zablokowany.

30'

The Reds w pierwszych 30 minutach nie zachwycają, ale to oni są na prowadzeniu i teraz gracze z The Hawthorns mają niezły zgryz, aby jakoś narobić szkód gościom.

26'

Chyba pierwsza składna akcja gości w tym meczu ! Sterling wpadł z piłką w pole karne i gdy wydawało się, że akcja jednak nie przyniesie efektu, to futbolówkę przejął Suarez. Ten mimo, że nie bardzo początkowo wiedział co zrobić z piłką, to zagrał ostatecznie świetną piłkę wzdłuż bramki. Przy drugim słupku stał Sturridge i ten nie mógł się pomylić i z najbliższej odległości strzelił do bramki.

24'

GOOOOLLLLLLLL !!! STURRIDGE !!

21'

Posiadanie piłki na razie wyraźnie na korzyść gospodarzy. 57 %- 43 %.

17'

Było groźnie pod bramką The Reds. Po zamieszaniu przy rzucie rożnym zmierzającą piłkę do siatki wybił Gerrard.

15'

Głupi faul na środku boiska Yacoba i szybko na jego koncie ląduje żółta kartka.

14'

Suarez próbował indywidualnej akcji. Uwijał się jednak jak mucha w smole i nie mogło to zaskoczyć obrońców gospodarzy.

12'

Niestety pierwsze minuty to typowa młócka. Z akcji obu zespołów kompletnie nic nie wynika.

8'

Fatalne wykonanie kornera przez Gerarda. Takiego balonika nie powstydziłby nie jeden gracz orlikowej ligi.

7'

Suarez próbował strzału z rzutu wolnego. 27 metrów i mur okazało się przeszkodą nie do przebicia. Tylko róg.

3'

Początek meczu bardzo spokojny. To gracze WBA są na razie częściej przy piłce.

1'

Zawodnicy są już gotowi i zaczynamy ten oby emocjonujący pojedynek !

14:25

Inaczej sprawy się mają w ekipie gości. Tam istny szpital panuję głównie w szeregach defensywnych. Nie zagrają dziś między innymi : Mamadou Sakho, Daniel Agger Glen Johnson, Lucas Leiva, José Enrique, Sebastián Coates.

14:24

W szeregach WBA zabraknie dziś graczy ofensywnych. Anelka i Sessegnon nie zagrają dziś z powodu urazów.

14:23

W górze tabeli również tłok niczym w londyńskim metrze w porze porannego szczytu. Zwycięstwo Liverpoolu umocni ten zespół na 4 miejscu w tabeli i zawodnicy The Reds ze spokojem będą mogli obserwować mecze czołowej trójki, które dopiero przed nami.

14:20

Gospodarze z drżeniem serca spoglądają w dół tabeli ! Po sobotnich meczach mają już tyle samo punktów co rywale ze strefy spadkowej i tylko bilansem bramek wyprzedzają West Ham. Jednakże zwycięstwo pozwoli im nieco odetchnąć, gdyż automatycznie awansują aż na 11 miejsce w tabeli. To tylko pokazuję jaki ścisk panuję w dole tabeli.

14:14

Witamy wszystkich w to niedzielne popołudnie ! Już za chwilę zaczniemy kolejne nasze spotkanie z ligą angielską. Na the Hawthorns gospodarze podejmą uskrzydlonych zwycięstwem w derbach swojego miasta graczy Liverpoolu. Faworyt tego spotkania jest jeden, ale jak doskonale wiemy, ten sport, a w szczególności ta liga, kpi sobie z pojęcia faworyt !