0 : 3
SunderlandSunderland
1. połowa0 : 2
93'

Koniec spotkania. To był nokaut. Sunderland, podobnie jak w ubiegłym roku, 3:0 wygrywa na wyjeździe z Newcastle i wybija się coraz bardziej ze strefy spadkowej. Progres tej drużyny pod wodzą Gusa Poyeta jest wręcz imponujący. Z mojej strony to już wszystko, zapraszam na pozostałe relacje na żywo w naszym portalu. Za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

91'

Trzy minuta dolicza sędzia do drugiej połowy.

89'

Strzał Sylvaina Marveaux sprzed szesnastki, ale tak dobry, jak cały występ jego drużyny w tym meczu.

88'

Żółta kartka dla Dummetta za brzydki faul na Bardsley'u

85'

Dośrodkowanie z lewej strony w szesnastkę Mannone, ale Włoch spokojnie złapał piłkę.

83'

To już jest koniec szans Srok na uzyskanie jakichkolwiek punktów w tym meczu. Piłkarze Pardew zwyczajnie dziś nie są w stanie zagrozić Sunderlandowi.

80'

Gooooooooooooooooooooool! 3:0 dla Sunderlandu! Jack Colback! Borini dograł do Colbacka idealną piłkę, a ten świetnie wykończył akcję!

79'

Strzał Larssona z powietrza, jednak zupełnie nieudany.

78'

I pierwsza zmiana gości. Larsson wchodzi za Adama Johnsona.

75'

Ostatnia zmiana u gospodarzy. Schodzi Anita, wchodzi Marveaux

74'

Ależ się dzieje na St. James Park. Teraz Altidore wyszedł sam na sam z Krulem, ale pogubił się w dryblingu i z akcji nic nie wyszło.

72'

Dwie świetne okazje dla gospodarzy! Najpierw Ameobi nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a następnie Borini wybijał piłkę z linii bramkowej!

71'

Kolejny strzał de Jonga sprzed szesnastki, ale był on za słaby i nie sprawił kłopotów bramkarzowi.

70'

Ki przymierzył teraz z dystansu, ale pomylił się i to dość bardzo.

68'

Adam Johnson! Angielski pomocnik przeprowadził świetną indywidualną akcję i trafił w słupek!

66'

Ależ okazja dla Newcastle! Po rzucie rożnym, Shola Ameobi znalazł się w idealnej sytuacji, ale nie trafił w bramkę!

65'

Schodzi Davide Santon, wchodzi Dummett.

64'

Tiotee! Ależ strzał z dystansu piłkarza Newcastle z dystansu, potężna bomba! Świetnie poradził sobie jednak Mannone.

63'

Tiote dośrodkował przed chwilą z lewej strony i mimo niemałego zamieszania, piłka tylko wyszła na rzut rożny.

61'

Strzał Colbacka sprzed pola karnego, niecelny.

59'

Cheick Tiote przymierzył sprzed pola karnego, ale zbyt lekko i nie sprawił kłopotów bramkarzowi.

58'

Kolejne powtórki z tego zamieszania w polu karnym gości pokazują, że Bridcutt faulował nie tylko de Jonga, ale po chwili również Ameobiego! Podwójny błąd Dowda i jego asystenta.

56'

Johnson! Bardzo dobrze Anglik przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

54'

Ależ zamieszanie w polu karnym Mannone! Po dośrodkowaniu z prawej strony, w szesnastce padł Luuk de Jong Newcastle, ale Phil Dowd pozostaje niewzruszony. Jak jednak pokazała powtórka, arbiter popełnił błąd.

52'

De Jong postanowił uderzyć sprzed szesnastki, ale trafił tylko wprost w bramkarza.

51'

Adam Johnson dośrodkował teraz z lewej strony, jednak piłka nie odnalazła żadnego z kolegów polu karnym.

49'

Z tym dwudziestym metrem, to nie trafiłem, bo tu bliżej było do trzydziestego. Tak, czy siak, strzał Ameobiego z rzutu wolnego nieudany.

48'

Rzut wolny dla Newcastle na wysokości około 20 metra. Może być groźnie.

46'

I od razu zmiana. Luuk De Jong zadebiutuje, zmieniając Sammy'ego Ameobi.

46'

Phil Dowd daje sygnał, wznawiamy grę.

47'

I mamy koniec pierwszej połowy. Jak na razie zasłużenie prowadzą goście z Sunderlandu i jeśli Alan Pardew nie zmotywuje dobrze swoich piłkarzy w przerwie, to ciężko będzie o jakiekolwiek punkty dla Srok.

46'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

45'

I znów Shola Ameobi. Tym razem huknął on z dystansu, ale pomylił się okrutnie.

43'

Strzał Sholi Ameobi'ego sprzed pola karnego, ale Vito Mannone (choć z problemami) obronił to uderzenie.

41'

Niezły strzał Alonso sprzed pola karnego, piłka została jednak wybita z szesnastki gospodarzy.

38'

Jozy Altidore wpadł z piłką w pole karne, oddał strzał, ale nie sprawił nim najmniejszych kłopotów Krulowi.

36'

Troszkę wyrównał nam się teraz ten mecz. Dużo mamy teraz walki w środku pola, sporo fauli i można się spodziewać kolejnych żółtych kartoników.

33'

Marcos Alonso bardzo dobrze dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale późniejszy strzał głową Adama Johnsona był już niecelny.

31'

Żółta kartka dla Davide Santona za faul na Johnsonie.

29'

Santon uderzył przed chwilą sprzed szesnastki, ale po rykoszecie futbolówka wyszła tylko na rzut rożny.

27'

Teraz Sroki troszkę przycisnęły swojego rywala, jednak nie wynikło z tego absolutnie nic. Za dużo chaosu oglądamy w poczynaniach podopiecznych Alana Pardew.

25'

Sunderland jest w tej chwili w uderzeniu i jeśli Newcastle się nie obudzi, to Czarne Koty mogą dalej strzelać gole.

23'

Gooooooooooooooool! 2:0 dla gości! Najpierw Jack Colback uderzył na bramkę, ale ten strzał obronił jeszcze Krul, jednak z dobitką Johnsona nie mógł sobie poradzić.

21'

Rzut karny był podyktowany oczywiście jak najbardziej prawidłowo. Anita powalił w polu karnym Bardsley'a i arbiter nie miał innego wyjścia, niż wskazać na wapno.

20'

Żółta kartka dla Boriniego

19'

Gooooooooooooooooool! Fabiooooo Boooorinii! Włoch bez problemu wykorzystuję jedenastkę.

18'

Rzut karny dla Sunderlandu!

17'

Phil Bardsley przymierzył przed chwilą z rzutu wolnego, ale i on nie potrafił nawet trafić w światło bramki.

15'

I kolejny strzał na bramkę włoskiego bramkarza, ale tym razem mocno niecelny.

13'

Davide Santon uderzył z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Mannone.

12'

Żółta kartka dla Johna O'Shea, za zagranie piłki ręką.

11'

Bardzo dobrze przed chwilą dośrodkował z rzutu rożnego Ki, jednak piłka minęła wszystkich w szesnastce Newcastle.

9'

Początek tego meczu wyraźnie lepiej wygląda w wykonaniu podopiecznych Gustavo Poyeta. Newcastle może i dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak nie potrafi zrobić z niej takiego użytku jak Sunderland.

7'

I znów blisko gola dla gości! Kolejny raz bardzo dobrą piłkę zagrał Adam Johnson i centymetrów zabrakło, by Borini ją przejął i strzelił gola.

5'

Było bardzo groźnie pod bramką Krula! Adam Johnson kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego, a polu karnym nieznacznie głową przestrzelił Alonso!

3'

Oczywiście z tym dubletem się pomyliłem. Sunderland ma szansę na pierwszą od 1923 roku serię trzech wygranych z rzędu w lidze z Newcastle, nie na dublet.

2'

I mieliśmy przed chwilą pierwszy strzał na bramkę. Debuchy jednak dość wyraźnie się pomylił.

1'

Phil Dowd dał znak, zaczęli gospodarze.

13:43

Piłkarze już są na boisku, czekamy na wielkie granie!

13:41

Czarne Koty mają szanse na pierwszy od 1923 roku dublet, w starciach z Newcastle. Żeby udało im się go zdobyć trzeba "tylko" wygrać na wyjeździe.

13:37

Ławka rezerwowych Newcastle: Elliot, Dummett, Haidara, Yanga-Mbiwa, Marveaux, Armstrong, de Jong

13:36

Ławka rezerwowych Sunderlandu: Larsson, Gardner, Wickham, Giaccherini, Vergini, Scocco, Ustari.

13:35

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, jakie wybrali obaj trenerzy. Sędzią tego pojedynku będzie pan Phil Dowd.

13:29

W pierwszym w tym sezonie meczu między tymi drużynami, na Stadium Of Light 2:1 zwyciężyli gospodarze. Bramki strzelali wtedy Fletcher i Borini dla Czarnych Kotów oraz Debuchy dla Srok.

13:27

Newcastle w tym sezonie niewątpliwie spisuje się lepiej, niż jego dzisiejszy przeciwnik. Ósme miejsce w ligowej tabeli, przy tym, że Sunderland dopiero co wygrzebał się ze strefy spadkowej. Jednak zwykło się mówić, że derby rządzą się swoimi prawami, więc tutaj nic nie jest pewne.