Poniedziałek, 3 lutego 2014, godz. 21:00
Chelsea LondynChelsea Londyn
23:05

Z mojej strony to już wszystko, zostawiam Was z pięknym golem strzelonym przez Ivanovicia. Za uwagę i te kilka wspólnie spędzonych godzin dziękuję niezwykle gorąco, Damian Wiśniewski. Dobrej nocy!

23:01

Co zmienia taki wynik? Ano bardzo dużo. Na pozycję lidera po tej kolejce wraca Arsenal, który wczoraj ograł 2:0 Crystal Palace. Chelsea zostaje na trzecim miejscu, ale ma tyle samo punktów co City i dwa straty do Kanonierów. Rywalizacja o tytuł mistrza Anglii zapowiada się bardziej niż imponująco!

22:56

To było naprawdę kapitalne widowisko. Chelsea niespodziewanie była dzisiaj lepsza, ale Manchester City również miał swoje okazje. Tu powinno było paść o wiele więcej goli, ale goście obijali słupki i poprzeczki, a gospodarze albo nie trafiali w bramkę, albo nie dawali rady pokonać Petra Cecha.

95'

Koniec meczu, Chelsea wygrywa z Manchesterem City 1:0!

94'

Nastasić! To była piłka meczowa, a obrońca City bardzo się pomylił!

94'

I jeszcze jedna zmiana gości, Ba za Hazarda.

93'

Ależ strzał Joveticia, ależ interwencja Cecha! Rzut rożny!

92'

A w jego miejsce wszedł John Obi Mikel

92'

Żółta kartka dla Williana za zbyt długie schodzenie do strefy zmian.

91'

Trzy minuty dolicza arbiter do tej drugiej połowy.

90'

Ostatnie minuty szans dla City. Czy tu coś jeszcze się zmieni?

88'

Tylko żółta! Błąd arbitra, piłkarz gości wyszedłby przecież sam na sam z bramkarzem!

87'

Czy tu nie powinno być czerwonej kartki dla Nastasicia? Zawodnik Chelsea wychodził na czystą pozycję, a ten go sfaulował. Arbiter się zastanawia.

85'

Przebił się Kolarov lewą stroną, ale wywalczył tylko rzut rożny.

83'

Zmiana w Chelsea. Eto'o schodzi, wchodzi Oscar.

82'

Ładną akcję przeprowadzili przed chwilą The Citizens, ale Zabaleta zwieńczył ją fatalnym dośrodkowaniem

80'

Mieli gospodarze przed chwilą rzut rożny, jednak źle go rozegrali i piłka znalazła się w rękach Petra Cecha.

79'

Strzał Luiza z dystansu, ale tyle mocny, co niecelny.

77'

Ależ było teraz zamieszanie w szesnastce City! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kolejnych błędach w obronie gospodarzy, ale nie wykorzystali tego The Blues.

76'

David Silva! Kolarov idealnie dośrodkował w pole karne, ale Hiszpan znów nie dał rady pokonać bramkarza!

74'

Dobry strzał Silvy z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej broni Petr Cech!

72'

Rzut wolny tuż przy polu karnym Chelsea, po faulu Williana.

70'

A teraz Jovetić oddał niecelny strzał, również sprzed pola karnego.

70'

Eto'o strzelał sprzed szesnastki, ale wprost w ręce Joe Harta.

69'

Było blisko samobója. Po dośrodkowaniu z lewej strony w szesnastkę gości i po interwencji Cahilla piłka wpadła w boczną siatkę.

68'

Zrobiło się gorąco pod bramką Cecha. Navas zagrał do Zabalety, ten w pole karne, a tam pogubił się Edin Dżeko!

67'

Cahill! Willian dośrodkował z rzutu rożnego, a stoper Chelsea trafił w słupek!

65'

Silva dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale poradzili sobie obrońcy Chelsea.

64'

Eden Hazard jest jak na razie zdecydowanie najlepszym piłkarzem meczu, przyćmił i Silvę i Navasa. Haruje i w ataku i w obronie, bardzo przyjemnie patrzy się na taką grę.

62'

Ale nie było. Kolarov mocno się pomylił i od bramki zacznie Cech.

61'

Faul Luiza w okolicach własnej szesnastki, może być groźnie.

59'

Faul Toure na Ramiresie, obyło się jednak bez kartki.

58'

Strzał Luiza z rzutu wolnego, ale trafił on wprost w mur.

57'

Jovetić wchodzi na boisko i zmienia tak jak przypuszczałem Alvaro Negredo.

56'

City nie bardzo ma teraz pomysł na przedarcie się przez defensywę gości, potrzeba chyba tej drużynie świeżej krwi.

53'

Nemanja Matić! Ależ huknął Serb z dystansu, ale tylko poprzeczka! Ależ bomba!

51'

Yaya Toure! Strzał piłkarza City po zgraniu Dżeko, ale nieznacznie niecelny!

50'

Realizator pokazał nam wcześniej rozgrzewającego się Joveticia. Czyżby Negredo miał opuścić boisko?

49'

Ależ bałagan w defensywie gospodarzy! Hazard tak zakręcił obrońcami, że ci jeszcze do tej pory nie mogą się pozbierać. Po akcji Belga mieliśmy strzał Williana, ten został jednak zablokowany.

47'

Zabaleta dośrodkował z prawej strony, a w polu karnym głową w bramkę nie trafił Dżeko.

46'

Faul Dżeko na Ramiresie w okolicach pola karnego Chelsea.

46'

I goście zaczynają od środka drugą połowę!

22:02

Mnożyły się błędy w obronie jednych i drugich w pierwszej połowie, a jak będzie w drugiej? Zaraz wznawiamy grę!

21:57

Liczby pokazują, że The Citizens mieli w tej połowie przewagę, jednak nie da się ukryć, że goście stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola i w przeciwieństwie do rywala, potrafili choć jedną z nich wykorzystać.

21:51

To chyba mało kto przed meczem brał pod uwagę. Chelsea prowadzi i to jak najbardziej zasłużenie, City stwarzało sobie sytuacje, ale mimo wszystko goście mieli ich więcej. Pierwsze 45 minut było naprawdę kapitalnym widowiskiem i miejmy nadzieję, że druga połowa również takim będzie.

47'

Koniec pierwszej połowy, Chelsea prowadzi jak na razie 1:0!

46'

Dwie minuty dłużej pograją w tej połowie piłkarze obu drużyn.

44'

Poprzeczka! Eden Hazard rozegrał świetną akcję lewą stroną dograł na długi słupek do Eto'o, a Kameruńczyk trafił w poprzeczkę!

42'

Mnożą się żółte kartki. Tym razem dla Kolarova za faul na Luizie.

42'

Dżeko! Strzał Bośniaka z linii szesnastego metra, jednak mocno niecelny.

40'

Żółta kartka dla Maticia za faul taktyczny.

38'

Mogło być groźnie! Silva dograł niezłą piłkę do Dżeko, ale ten zawahał się i nie potrafił tego wykorzystać.

37'

Żółta kartka dla Demichelisa za faul na Hazardzie.

36'

A teraz Hazard uderzył sprzed szesnastki i choć nieźle, to Hart nie dał się zaskoczyć. Mnożą się błędy w defensywie City, teraz nieporadnością popisał się Zabaleta!

34'

W dobrej pozycji do strzału był przed chwilą Navas, ale nie trafił czysto w piłkę i złapał ją Petr Cech.

33'

A teraz, za faul, Ivanović dostaje żółtą kartkę.

32'

Gooooooooooooooooool! Ivaaaanović! Akcja prawą stroną Ramiresa, piłka trafia przed szesnastkę do Ivanovicia, a ten pięknym strzałem pokonuje Harta!

30'

To, że wynik jest bezbramkowy zawdzięczamy tylko słabej skuteczności strzelających. Tyle już mieliśmy sytuacji, tu musi w końcu paść gol!

28'

JAK ONI TEGO NIE STRZELILI?! Chelsea wyszła czterema piłkarzami do kontry, przeciwko jednemu obrońcy i nie potrafiła tego wykorzystać! Najpierw strzał Ramiresa wybronił Hart, a następnie przestrzelił Willian.

26'

Niezła centra Kolarova z lewej strony, ale jeszcze lepiej interweniował Cahill. Tylko corner.

24'

Teraz Chelsea troszkę dłużej utrzymuje się przy piłce. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

22'

A teraz Dżeko nawinął sobie obrońcę w szesnastce przeciwnika, po czym oddał słabiutki strzał.

22'

Fatalnie przestrzelił teraz David Luiz z rzutu wolnego. A pozycja do strzału była naprawdę dobra.

20'

Bardzo dobrze ogląda się jak na razie to spotkanie. Mamy kapitalne tempo i już naprawdę dużo sytuacji podbramkowych. Grę prowadzą oczywiście gospodarze, ale Chelsea stara się kąsać z kontrataków.

19'

Eto'o uderzył sprzed pola karnego, ale Hart nie mógł mieć problemów z tym strzałem.

18'

TO MUSIAŁ BYĆ GOL! Yaya Toure przeprowadził kapitalną akcję i dograł na piąty metr to Silvy, a Hiszpan w idealnej sytuacji nie trafił w bramkę!

16'

Yaya Toure! Mocny strzał piłkarza City sprzed pola karnego, ale nieznacznie niecelny.

15'

Trafił przed chwilą Eto'o do bramki, jednak sędzia już wcześniej odgwizdał pozycję spaloną.

14'

Długo rozgrywali teraz piłkę gospodarze, ale przerwał to wszystko Luiz faulem na Silvie.

12'

Negredo uderzył głową po rzucie rożnym, ale nie trafił w światło bramki.

11'

Dośrodkowanie Zabalety z prawej strony zablokowane przez Maticia. Rzut rożny.

10'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA CITY! Kolarov kapitalnie dośrodkował z lewej strony, ale Toure nie trafił w piłkę, a strzeliłby do pustej bramki!

8'

Ależ nieporozumienie Nastasicia i Kompany'ego! Dwaj środkowi obrońcy City pogubili się we własnej szesnastce, czego nie potrafił jednak wykorzystać Willian.

7'

Jakiejś kontuzji doznał Toure po starciu z Eto'o, ale jest już gotowy do gry.

6'

Brzydki faul Kompany'ego na połowie przeciwnika, ale obyło się jeszcze bez żółtej kartki

5'

Demichelis uderzył głową po dośrodkowaniu Silvy z rzutu wolnego, ale nie zagroził tym nawet Cechowi.

3'

Już mogło być 1:0! Negredo wpadł z piłką w pole karne, ale tam oddał niecelny strzał.

2'

Piłkarze Manuela Pellegriniego od razu chcą pokazać, kto tu będzie rozdawał karty. Natychmiast po rozpoczęciu meczu przenieśli się pod szesnastkę Cecha, na razie jednak bez efektu.

1'

I wystartowali! Jako pierwsi zaczynają gospodarze!

20:59

Blue Moon niesie się po trybunach Etihad Stadium.

20:56

Piłkarze już wyszli na boisko! Czekamy na wielkie granie!

20:53

Głównym arbitrem tego pojedynku będzie pan Mike Dean. Na liniach pomagać mu będą J. Collin i J. Brooks. Sędzią technicznym będzie Chris Foy.

20:50

Tylko dziesięć minut zostało do rozpoczęcia wielkiego widowiska na stadionie w Manchesterze. Tu nie może być nudno, tu musi być wielkie granie!

20:47

Jeśli Chelsea chce walczyć o mistrzostwo to chyba nie może dzisiaj przegrać. W takim wypadku ich strata do lidera wynosiłaby już sześć punktów. To za dużo przy tak rozpędzonych The Citizens.

20:42

"Catch us if you can!" głosiła okładka jednej z angielskich gazet po tym, jak The Citizens zmiażdżyli Tottenham. Piłkarze Chelsea dadzą dzisiaj radę złapać rywala?

20:38

W meczu tym zadebiutować może Mohamed Salah, kupiony przez Chelsea w momencie, gdy można było się spodziewać, że trafi on do Liverpoolu. Tylko czy Mourinho zdecyduje się na niego w tym meczu, przy takim zestawieniu?

20:33

Pellegrini postawił za to na chyba najsilniejsze zestawienie, brakuje jedynie Fernandinho i Aguero, których zastąpili Demichelis (przesunięty z środka defensywy, tam jego miejsce zajął Nastasić) i Negredo.

20:27

I wszystko już jest jasne, jeśli chodzi o wyjściowe jedenastki obu drużyn. Mourinho postawił wyraźnie na defensywę, sadzając na ławce Oscara, a wstawiając do środka pola Maticia, Ramiresa i Davida Luiza. Co ciekawe, ten pierwszy zagrał w tym sezonie tylko w dwóch meczach (w obu wchodząc z ławki), łącznie 33 minuty,

20:19

I ławka rezerwowych gospodarzy: Pantilimon, Boyata, Clichy, Milner, Rodwell, Lopes, Jovetić

20:18

Ławka rezerwowych gości: Schwarzer, Cole, Mikel, Lampard, Oscar, Salah, Ba

20:13

Oto i jest już pierwszy skład Chelsea!

20:08

Mamy już wyjściowy skład Manchesteru City! Jakieś niespodzianki? Bo na pewno nie jest nią to, że nie powinienem brać się za typowanie.

20:04

No tym Torresem to dowaliłem... Oczywiście Hiszpan nie zagra, bo nie ma go nawet w kadrze meczowej (problem z kolanem).

19:55

Mourinho powiedział przed meczem: Chelsea zawsze stara się wygrać każdy mecz. Nie będziemy zmieniać naszej filozofii gry dlatego, że akurat gramy z takim przeciwnikiem.

19:49

Na składy musimy jeszcze troszkę poczekać, zaprezentuję więc nasze typy. Zobaczymy, jak się sprawdzą. Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Silva, Fernandinho, Yaya Toure, Navas - Dżeko, Negredo Chelsea: Cech - Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Hazard, Oscar, Willian - Torres

19:43

Napisałem, że poprzednim razem osiem razy z rzędu Manchester City w lidze zwyciężał bardzo dawno temu. A wiecie kiedy wygrywał dziewięciokrotnie? Na to złożyła się końcówka sezonu 1911/1912 i początek 1912/1913. Dzisiaj możemy być świadkami wielkiego wyczynu podopiecznych chilijskiego szkoleniowca.

19:37

Za świetną defensywą Chelsea przemawia również fakt, że w ostatnich siedmiu meczach tylko Manchester United oraz Liverpool byli w stanie strzelać jej gole. Pięć razy w tym czasie Petr Cech zachowywał czyste konto.

19:30

Co do tego autobusu, to rozbawiła mnie (pewnie nie tylko mnie) wypowiedź The Special One po ostatnim zremisowanym bezbramkowo meczu z West Ham. The Blues bili wtedy głową w mur defensywy Młotów i nie potrafili się przez niego przebić. Portugalczyk narzekał na taktykę trenera gości, jakby sam zapomniał, że nieraz taką stosował. Przyganiał kocioł garnkowi.

19:24

Tak będzie wyglądała taktyka Mourinho na ten mecz? ;-) "Autobus" Mourinho pod bramką Manchesteru City

19:14

Paul Merson, ekspert Sky Sports, stawia w tym meczu na remis 2:2. Zła wiadomość dla fanów Chelsea jest taka, że identyczny wynik przewidywał przed meczem City z Tottenhamem. Jak skończyły się te prognozy dla Kogutów każdy doskonale pamięta.

19:09

City ma jak dotąd serię ośmiu wygranych z rzędu. Poprzedni raz taki sukces udało się odnieść w sezonie 1946/1947. Chelsea natomiast wygrał już cztery mecze w tym sezonie z pozycji przegrywającego. To najlepsze osiągnięcie w stawce ligowej.

18:59

Ostatni dublet Chelsea w starciach z The Citizens miał miejsce w sezonie 2008/2009. Od tamtej pory, w czterech kolejnych sezonach na Etihad Stadium wygrywali już tylko zawodnicy gospodarzy. W poprzednich rozgrywkach po golach Teveza i Yaya Toure padł wynik 2:0/

18:49

Wielkim osłabieniem dla Obywateli jest dzisiejszy brak Sergio Aguero, który doznał kontuzji w ostatnim wygranym 5:1 meczu z Tottenhamem, ale fani gospodarzy nie muszą się szczególnie martwić. Alvaro Negredo strzelił w ostatnich 13 meczach u siebie 16 goli, a Edin Dżeko strzelił cztery bramki w ostatnich pięciu ligowych starciach. Ewidentnie będzie miał kto trafiać dzisiaj do bramki Petra Cecha.

18:41

A tutaj możecie obejrzeć efektowną zapowiedź video tego spotkania. Jest co oglądać.

18:27

A oto i wszystkie gole z tamtego meczu. Fantastyczne są te ostatnie obrazki i wybuch radości ławki Chelsea, po fatalnym nieporozumieniu Nastasicia i Harta oraz golu Torresa.

18:22

Gdy jedni i drudzy w ramach dziewiątej kolejki mierzyli się ze sobą na Stamford Bridge, lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1. Świetny mecz rozegrał wtedy Fernando Torres, który najpierw zaliczył świetną asystę przy trafieniu Schurrle, a następnie w ostatnich minutach meczu, dał własnym golem wygraną The Blues. Dla gości bramkę zdobył Kun Aguero.

18:17

Dzisiaj na Etihad Stadium będziemy świadkami swoistego zderzenia dwóch kultur, jeśli chodzi o styl gry. The Citizens mają najwięcej zdobytych goli w tym sezonie ligowym (aż 68!), natomiast Chelsea najmniej bramek traciła (tylko 20). Czyja metoda na granie okaże się bardziej skuteczna w ten wieczór?

18:11

Zacznijmy może od sytuacji w ligowej tabeli. Na pozycji lidera po wczorajszym zwycięstwie 2:0 z Crystal Palace znajduje się Arsenal. Drugi jest zespół prowadzony przez Manuela Pellegriniego, który traci do Kanonierów dwa punkty. Chelsea jest trzecia i do pozycji numer jeden już pięć oczek. Jeśli klubowi prowadzonemu przez Jose Mourinho dziś nie uda się zdobyć punktów, to może się on powoli żegnać z marzeniami o tytule mistrzowskim.

18:06

Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania na szczycie angielskiej Premier League. Do pierwszego gwizdka w pojedynku Manchesteru City z londyńską Chelsea zostały jeszcze trzy godziny, ale my już zachęcamy do spędzenia tego wieczora z nami!