Niedziela, 19 stycznia 2014, godz. 14:30
Swansea CitySwansea City
1 : 3
WCTottenham Hotspur
90'

Koniec meczu na Liberty Stadium. Tottenham kontynuuje swoją dobrą passę. Swansea o punkty będzie musiało powalczyć w kolejnych spotkaniach.

90'

Aż pięć minut doliczone do drugiej połowy.

90'

Walker ostro dośrodkował w pole karne, ale za mocno i piłka wyszła niezatrzymywany na aut.

86'

Do końca spotkania nieco ponad pięć minut. Swansea próbuje jeszcze walczyć, ale nie potrafi przebić się pod bramkę gości.

82'

Sigurdsson zdołał oddać płaski strzał z pola karnego, ale na posterunku był Tremmel.

80'

Żółta kartka dla Rose'a za niesportowe zachowanie i przeszkadzanie przy wznowieniu gry przez Swansea.

80'

Zmiana w Tottenhamie. Naughton zmienia Lennona.

79'

A jednak! Bony trafia do siatki uderzeniem ze środka pola karnego. Swansea może jeszcze powalczyć!

76'

Po stracie trzeciej bramki gospodarze nie maja już wiary w zdobycie chociażby punktu. Nawet na bramkę honorową na razie się nie zanosi, bo obrona Tottenhamu gra dzisiaj bez zarzutu.

71'

Teraz wszystko było już jak trzeba! Rose wyłożył piłkę niekrytemu w polu karnym Adebayorowi, który uderzył pod ręką interweniującego Tremmela. 3:0 dla Tottenhamu!

70'

Doskonała okazja dla Tottenhamu na podwyższenie prowadzenia! Dembele zdecydował się sam kończyć akcję, i zrobił to fatalnie. Powinien był podawać do znacznie lepiej ustawionego Adebayora, który nie ukrywa swojej irytacji samolubnym zachowaniem kolegi.

69'

Żółta kartka dla Bonego za rzekomy faul na Chirichesie.

67'

Sigurdsson na boisku w miejsce Chadliego.

66'

Lamah przedarł się indywidualne lewą stroną i wywalczył rzut rożny. Po wrzutce zdołał uderzyć Chico, ale piłka przeszła nad bramką.

64'

Rzut rożny dla Swasnea, ale piłka w rękach Llorisa. Będzie 10 czyste konto w tym sezonie?

60'

Bony stanął przed szansą, ale górą Lloris. W dobrej formie jest bramkarz Tottenhamu.

58'

Swansea jest w bardzo ciężkim położeniu. Próby ataków nie przynoszą najmniejszego efektu. Bardzo dobrze gra dzisiaj defensywa Tottenhamu, a Lloris prawie nie ma nic do roboty.

54'

Goooool! Walker świetnie zszedł z prawej strony, dośrodkował ostro w pole karne i Chico wpakował piłkę do własnej bramki! Szykuje się kolejne zwycięstwo Tottenhamu pod wodzą Sherwooda!

51'

Dla Shelveya ten mecz już się skończył. Konieczna jest szybka zmiana. W jego miejsce Roland Lamah.

50'

Leży na boisku Shelvey. Potrzebna pomoc fizjoterapeuty.

49'

Taktycznie faulował Jordi Amat i ogląda żółtą kartkę.

48'

Tottenham stara się nie oddawać inicjatywy rywalom. Na razie dobrze to Kogutom wychodzi.

46'

Początek drugiej połowy.

48'

Koniec pierwszej połowy. Swansea - Tottenham 0:1

47'

Walker klatą piersiową wybił na rzut rożny piłkę dośrodkowaną z prawej strony. Mogła być bramka samobójcza, bo piłka wyszła za linię tuż przy słupku.

47'

Eriksen świetnym zwodem minął rywala w polu karnym, ale już jego uderzenie po ziemi było zbyt słabe, by zaskoczyć bramkarza.

45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

43'

Rzut rożny dla Swansea, zdołał uderzyć Amat, ale niecelnie.

42'

Próby ataków Swansea rozbijane przez defensywę gości. Szczególnie dobrze prezentuje się Chiriches, z którym rady nie daje sobie Bony.

40'

Tremmel w dobrym stylu wybronił bombę Adebayora z linii pola karnego. Tottenham przycisnął!

38'

Chadli atakował lewą stroną, minął Chico, ale jego wrzutka została zablokowana i tylko aut.

36'

Mogło być już 2:0. Szybkie rozegranie piłki wzdłuż pole karnego z lewej do prawej strony, ale Chadli w czystej sytuacji uderzył nad bramką!

35'

Z prawej strony, niemal z narożnika pola karnego piłkę w pole karne wrzucił Eriksen, a Adebayorowi nie pozostało nic innego, jak trafić do siatki z bliskiej odległości!

35'

Goooooooool! Adebayor i Tottenham prowadzi 1:0!

33'

Bony dostał piłkę w sytuacji sam na sam z Llorisem i oddał strzał obroniony przez bramkarz Kogutów. Do tego był na spalonym w momencie podania.

33'

Wrzutka z prawej strony w pole karne Tottenhamu i Bony zdołał oddać strzał głową, jedna zbyt lekko i bez problemu Lloris.

32'

Mecz jest szybki, ale brakuje składnych akcji. Szybkie kontry, przy asekuracyjnej grze w defensywie, i strzały z dystansu, to za mało, by stworzyć okazje bramkowe.

28'

Jak na razie lepsze wrażenie sprawia zespół gospodarzy.

26'

Szybka kontra Tottenhamu. Adebayor oddał piłkę na prawo, Dembele odegrał w pole karne, ale tam szybszy był bramkarz Swansea.

25'

Ależ uderzeni Bony'ego sprzed pola karnego w kierunku okienka bramki! Piłka obiła poprzeczkę! Najlepsza okazja w spotkaniu.

20'

Trwa wymiana ciosów na Liberty Stadiumm ale na razie żadna ze stron nie stworzyła poważnego zagrożenia.

13'

Shelvey próbuje dzisiaj zdobyć bramkę z dystansu. Tym razem z tego samego miejsca, co dwie poprzednie próby, uderzył w światło bramki, jednak Lloris dobrze interweniował.

12'

Próbował atakować lewą stroną Tottenham, ale gęsta obrona Swansea uniemożliwiła akcję. Koguty spróbowały z drugiej strony i było już groźniej, jednak defensorzy gospodarzy poradzili sobie z zagrożeniem.

10'

Kolejna próba ataku Adebayora, dobrze jednak w obronie Chico. Moment przewagi Tottenhamu, Swansea na własnej połowie.

9'

Adebayor po ziemi próbował podać w uliczkę do Lennona, ten jednak nie zdołał opanować piłki.

7'

Kolejne uderzenie Shelvego sprzed pola karnego, tym razem obok lewego słupka, ale już w bliższej odległości.

5'

Od pierwszych minut w szybkim tempie stara się atakować Swansea. Efektem pierwszy rzut rożny. Rozegrany krótko, piłka trafiła przed pole karne do Shelvyego, który jednak uderzył znacznie obok prawego słupka.

3'

Szybki atak Swansea! Bony wychodził sam na sam z Llorisem, ale francuski bramkarz Tottenhamu był przy piłce szybciej i zdążył od razu zapoczątkować akcję, oddając ją koledze z obrony.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

14:29

Dla szkoleniowca Tottenhamu Tima Sherwooda będzie to siódmy mecz, odkąd objął zespół. W ostatnich pięciu zgarnął niemal pełną pulę - 13 na 15 punktów. Czy dzisiaj dopisze kolejne?

14:27

Oba zespoły już na murawie witają się ze sobą i zajmują miejsca na boisku.

14:24

Już za pięć minut pierwszy gwizdek w spotkaniu. Piłkarze szykują się do wyjścia na boisko.

14:02

Znamy już składy obu zespołów. Czas na ławki rezerwowych. Swansea: David Cornell, Neil Taylor, Dwight Tiendalli, Roland Lamah, Ashley Richards, Álvaro Vásquez i Rory Donnelly. Tottenham: Brad Friedel, Kyle Naughton, Lewis Holtby, Etienne Capoue, Gylfi Sigurdsson, Roberto Soldado i Jermain Defoe.

14:01

Zmotywowaniu są także podopieczni Michaela Laudrupa, który zapowiada, że dzisiaj zaczyna się walka o spokojną końcówkę sezonu. W przypadku zwycięstwa nad Spurs "Łabędzie" powiększą przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów.