1. połowa1 : 2
20:30

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net, w tym m.in. szlagier Premier League Chelsea – Manchester United (godz. 17), który będę miał przyjemność relacjonować.

20:27

Gościnność może i jest mile widziana, ale nie należy przesadzać, ponieważ może się to źle skończyć I było blisko "unhappy endu" dla piłkarzy Brendana Rodgersa, którzy przegrywali (tylko) dwiema bramkami. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gol kontaktowy i potem trafienie z karnego dało jeden punkt. Po 22 kolejkach Liverpool jest czwarty, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad lokalnym rywalem (jutro mecz z WBA) i trzy na szóstym Tottenhamem (40 pkt.). Aston Villa jest na 10. pozycji z 24 punktami.

94'

To może być ostatnia piłka meczowa... Aly Cissokho składał się do wrzucenia piłki z autu i... sędzia kończy mecz!Liverpool podzielił się punktem z walecznymi i ambitnymi The Villans.

93'

Niepewnie gra w defensywie Kolo Toure. Najpierw nie przeciął zdawałoby się prostego górnego podania do Granta Holta, ale uratował się wybiciem na aut. A Brad Guzan intuicyjnie broni strzał Luisa Suareza z ostrego kąta. Daniel Sturridge czekał przed bramką na piłkę.

90'

Druga połowa potrwa dłużej o cztery minuty.

90'

Paul Lambert motywuje swoich zawodników, 'To jeszcze nie koniec".

89'

Lucille Bacuna również znajduje się w protokole sędziowskim w dziale "żółte kartki". Tym razem nie za faul, a za grę na czas.

87'

Jordan Henderson nie dobiegł do dalekiego podania. Od bramki Brad Guzan.

86'

Grant Holt miękko wrzuca w pole karne do wbiegającego Christiana Benteke, ale piłka zagrana za plecy i za krótko. Liverpool bije głową w mur.

83'

Mądrze bronią się goście trzymając piłkę na połowie Liverpoolu. Czas biegnie na ich korzyść.

82'

Antonio Luna zmienia Ryana Bertranda. To ostatnia roszada przeprowadzona przez Paula Lamberta.

80'

Krótka rozmowa Jonathana Mossa z Danielem Sturridge'm. Wszystko za sprawą faulu Anglika.

79'

Martin Skrtel wziął się za rozgrywanie. Efektownie minął dwóch zawodników Aston Villi, po czym podał idealnie do... Ashley Westwooda. Po chwili Aly Cissokho nie dobiegł do zagranej na "zapalenie płuc" piłki przez kolegę z drużyny.

77'

Luis Suarez strzela z rzutu wolnego z ponad 25 metrów tuż obok słupka! Rozczarowany i zły schował twarz w dłoniach. Było bardzo blisko!

76'

Ciaran Clark wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Luisa Suareza w pole karne. A już czyhał na podanie Daniel Sturridge.

74'

Raheem Sterling pospieszył się z dośrodkowaniem w pole karne po prostopadłym podaniu. Po chwili, zdaniem sędziego, na spalonym był Luis Suarez. Dyskusyjna sytuacja – linię "złamał" Lucille Bacuna.

72'

Po rzucie wolnym Jordan Henderson kieruje piłkę głową na (trzeci dla AVB) rzut rożny. Po nim głową strzela Grant Holt... metr obok lewego słupka.

71'

Grant Holt w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne do Christiana Benteke, ale Belga uprzedził Glen Johnson.

70'

Optymistyczny rajd lewą flanką Aly Cissokho zakończony na trzecim bardziej mobilnym "słupku", czyli Ronie Vlaarze, którzy skutecznie przyblokował defensora Liverpoolu pozwalając piłce opuścił boisko.

69'

Aktywny, ale i... chaotyczny, na prawej stronie Raheem Sterling został nabity przez zawodnika gości, po czym piłka wychodzi poza linię końcową. Brad Guzan wznawia grę.

66'

Nie nagrał się w tym meczu Lucas Leiva, który z powodu urazu opuszcza murawę po zaledwie 20 minutach obecności. W jego miejsce pojawia się wracający po kontuzji Joe Allen.

65'

Atak pozycyjny Liverpoolu i niecelne, za krótkie podanie w pole karne do Luisa Suareza. Piłka jak bumerang wraca pod nogi Jordana Hendersona, który strzela płasko i z wielkim trudem broni Brad Guzan!

62'

Lucas Leiva potrzebuje pomocy medycznej. Krótka przerwa w grze, gospodarze ostatecznie w komplecie grają dalej.

61'

Druga zmiana przeprowadzona przez Paula Lamberta: za Karima El Ahmadiego pojawia się Yacouba Sylla, nominalny defensywny pomocnik.

60'

Fabian Delph, mimo że jest zawodnikiem lewonożnym, zdecydował się na techniczne uderzenie z ponad 25 metrów drugą nogą. Piłka nieznacznie minęła słupek!. Jęk zawodu kibiców gości.

59'

Jeszcze raz wcześniej wspomniana dwójka. Ten pierwszy za mocno dośrodkował w pole karne do Luisa Suareza i piłka wyszła poza boisko. Brad Guzan z "piątki".

57'

W odpowiedzi piłkę w stronę bramki gości posłał Raheem Sterling, ale zabrakło siły by pokonać Brada Guzana.

56'

Andreasowi Weimannowi piłkę z nogi w ostatniej chwili wybił wracający Steven Gerrard. Austriak miał 16 metrów do bramki Simona Mignoleta

55'

Odezwali się kibice Liverpoolu – pierwsza połowa nie była dogodną okazją do śpiewów, a do przecierania oczu ze zdziwienia. The Fields of Atherny brzmi na Anfield

53'

Brad Guzan wyczuł intencje kapitana The Reds, ale piłka posłana przy prawym słupku była bardzo precyzyjnie uderzona.

53'

GOL, STEVEN GERRARD!!!

53'

Rzut karny dla gospodarzy! Luis Suarez zahaczony przez Brada Guzana.

51'

Pierwszy kontakt z piłką Granta Holta, który wymyślił sobie podanie na 5. metr do Christiana Benteke. Za mocno.

50'

Gospodarze próbują rzucić się na rywala, ale ci faulami taktycznymi wybijają z rytmu.

49'

Uraz Gabriela Agbonlahora jest poważniejszy niż przypuszczano. Zmienia go kolejny nowy nabytek, Grant Holt.

48'

Debiutant w barwach The Villans, Ryan Bertrand, ukarany żółtą kartką za faul na Raheemie Sterlingu.

47'

Luis Suarez dośrodkowuje, ale obrona przeciwnika wybija piłkę w bezpieczne pole.

46'

Słabo spisującego się Philippe Coutinho zastępuje rodak, Lucas Leiva.

46'

19:24

Szok, niedowierzanie. Nie takie pierwsze trzy kwadranse zakładali i przewidywali kibice i przede wszystkim piłkarze Liverpoolu. Zostali niemal stłamszeni i strata bramki była kwestią czasu. Nie szło Gabrielowi Agbonlahorowi jako egzekutorowi, to został asystentem – najpierw wyłożył piłkę jak na tacy Andreasowi Weimannowi, a później, przy "pomocy" bramkarza LFC, zanotował drugą asystę przy bramce Christiana Benteke. Gospodarzom udało się wyrównać w doliczonym czasie, ale z taką grą raczej nie mają szans na korzystny wynik. Wracamy za kilka minut

48'

Koniec pierwszej połowy. Liverpool niespodziewanie przegrywa z Aston Villa!

47'

Jordan Henderson zagrywa piętką w pole karne (po podaniu Luisa Suareza) do Sturridge'a, który z zimną krwią strzela bramkę kontaktową. Będzie się działo w drugiej połowie.

47'

GOL, DANIEL STURRIDGE!!!

45'

Wbitą piłkę na aferę zgarnia na 8. metrze Brad Guzan. A Jonathan Moss dolicza trzy minuty.

43'

Ciaran Clark blokuje strzał Philippe Coutinho zza pola karnego. Drugi korner dla LFC w tym meczu.

42'

Ooole, ooole, oole, ooo–no (ooo-nie) przy wymianie podań przez gości.

40'

Aly Cissokho niepotrzebnie przyjmował piłkę w polu karnym i strzelił mocno by w górne sektory za bramką Brada Guzana. Powinien strzelać od razu!

38'

Cisza na Anfield Road zmącona chóralnym śpiewem fanów The Villans.

36'

Gabriel Agbonlahor przy pierwszej akcji wcielił się w prawoskrzydłowego, a teraz wyśmienicie spisał się na przeciwległej flance. Centruje w pole karne do Benteke, który przy pustym przelocie Simona Mignoleta notuje najłatwiejszą(?) bramkę w karierze głową z pięciu metrów. Miał być SuperMignolet, wyszła SuperWpadka.

36'

GOL, CHRISTIAN BENTEKE!!!

35'

Ciaran Clark skutecznie blokuje Luisa Suareza w polu karnym pozwalając piłce wyjść poza boisko. Lekko zahaczyli się i niemal synchronicznie przewrócili się. Brad Guzan z "piątki".

34'

Bez pomysłu lewą stroną biegł z piłką Aly Cissokho. Zawahanie i niepewność w poczynaniach rywala wykorzystał zawodnik gości, który wybił piłkę wślizgiem na aut. Został za to nagrodzony brawami.

33'

Luis Suarez na spalonym.

32'

Kolejny zryw The Reds bezskuteczny. Bramkarz AVB od bramki.

32'

Brad Guzan piąstkuje piłkę po strzale z ostego kąta Raheema Sterlinga.

31'

Obie drużyny w komplecie grają. Napastnik gości niezbyt swobodnie porusza się po boisku.

30'

Urugwajczyk od kilkunastu sekund poza boiskiem. Siły poniekąd... wyrównane – Gabriel Agbonlahor kuleje po akcji, w której Aston Villa objęła prowadzenia. Wbiegł z impetem w bandę reklamową. Kibic skorzystał z okazji i zrobił fotkę.

28'

Simon Mignolet na raty łapie piłkę. Daleki wykop w stronę Luisa Suareza, który padł jak rażony piorunem po oberwaniu z łokcia. Przewinił Lucille Bacuna. A sędzia nakazuje grać dalej...

25'

Do trzech razy sztuka. Dalekie podanie spod własnego pola karnego do Gabriela Agbonlahora, który w narożniku "16" jak dziecko ograł Kolo Toure i wyłożył piłkę przed bramkę do Austriaka. Ten z trzech metrów dopełnia dzieła.

25'

GOL, ANDREAS WEIMANN!!!

23'

Słupek ratuje Liverpool! Ciaran Clark minimalnie się pomylił! Reszta zawodników stała jak zamurowana!

22'

Karim El Ahmadi nie doszedł do prostopadłego podania. Uprzedził go wychodzący z bramki SImon Mignolet.

21'

The Villans prowadzą w żółtych kartkach 2:0. W protokole sędziowskim znalazł się Karim El Ahmadi za skoszenie na lewej stronie Aly Cissokho jak trawy na wiosnę.

18'

Zdaniem sędziego Jordan Henderson przerwał akcję gości zagraniem piłki ręką. Anglik zdawał się być zaskoczony tym werdyktem. Za mocna centra w "16' stronę Christiana Benteke.

16'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Ciarana Clarka za faul taktyczny.

15'

Simon Mignolet bez trudu łapie piłkę po strzale Ashley Westwooda. Strzał w sam środek bramki... Druga-trzecia strata w środku pola Stevena Gerrarda.

13'

Luis Suarez z grymasem bólu na twarzy padł na murawę trzymając się za kolano. Chciał uzyskać rzut wolny po faulu Ciarana Clarka. Jednak sędzia nakazał grać dalej dając przyjezdnym "okazję" do przeprowadzenia kontry. Przerwana przed polem karnym Liverpoolu.

12'

Gabriel Agbonlahor składał się do strzału i w ostatniej chwili piłkę wybija mu Kolo Toure.

18:41

Raheem Sterling pomógł sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Widział to Jonathan Moss.

10'

Prostopadłe podanie w pole karne Andreasa Weinmanna w "16" Liverpoolu nie znalazło adresata. Od bramki Simon Mignolet.

8'

Zbyt ostre wejście wyprostowaną nogą Kolo Toure w nogę Karima El Ahmadiego. Reprezentant WKS powinien trochę się uspokoić – groziło to ciężką kontuzją!

6'

Powoli do głosu dochodzą gospodarze. Martin Skrtel strzela głową i po rykoszecie piłka trafia w boczną siatkę. Po centrze z rzutu rożnego Stevena Gerrarda w polu karnym w walce o górną piłkę ucierpiał Christian Benteke. Krótka przerwa w grze. Belg może jednak grać dalej.

5'

Przypominam o możliwości komentowania jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Dodatkowo głosować w plebiscycie na zawodnika meczu.

4'

Akcja Liverpoolu przerwana – Luis Suarez na spalonym.

3'

Christian Benteke strzela zza pola karnego wysoko nad poprzeczką. Obiecująco weszli w ten mecz piłkarze Paula Lamberta.

2'

I goście powinni prowadzić! Gabriel Agbonlahor strzela z bliskiej odległości obok słupka!

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

18:28

I tradycyjnie przed rozpoczęciem spotkania You will never walk alone

18:26

Jonathanowi Mossowi będą pomagać na liniach Darren England oraz Simon Bennett. Arbitrem technicznym jest za to Anthony Tayor.

18:25

… a Aston Villa przegrała z Arsenalem 1:2, ale niewiele brakowało by doprowadziła do remisu. Skrót meczu dostępny jest TUTAJ

18:21

W poprzedniej kolejce obie drużyny zapewniły swoim kibicom prawdziwy rollercoaster nastroju. Niestety, ze zmiennym skutkiem. Liverpool wygrał w Stoke aż 5:3

...

18:18

Z kolei pozyskanie Granta Holta "wymusiła" kontuzja Libora Kozaka. Mimo mizernego dorobku w tym sezonie (o czym pisałem wcześniej) Paul Lambert upatruje w Angliku receptę na słabą grę z przodu swojego zespołu. A nawet liczy na owocną współpracę z Christianem Benteke. – Holty to spryciarz, który da to "coś". Potrafi się zastawić. To taka stara "9" – powiedział Paul Lambert.

18:15

Wracając do Ryana Bertranda: 24-letni zawodnik został wypożyczony do końca sezonu. Na lewej stronie nie potrafił wygrać rywalizacji z Ashley Cole'em oraz Césarem Azpilicuetą. Bertrand w barwach "The Blues" zagrał ponad 50 spotkań, w tym w zwycięskim finale Ligi Mistrzów w 2012 r. – Najważniejsze dla niego było wypożyczenie do końca sezonu. Potrzebuję ogrania – powiedział trener Chelsea, Jose Mourinho.

18:15

Ostatnie 5 bezpośrednich gier:

• 24.08.2013 Aston Villa 0:1 Liverpool FC (21' Daniel Sturridge)
  • 31.03.2013 Aston Villa 1:2 Liverpool FC (31; Christian Benteke – 47' Jordan Henderson, 60' Steven Gerrard (k))
  • 15.12.2012 Liverpool 1:3 Aston Villa
  • 07.04.2012 Liverpool 1:1 Aston Villa
  • 18.12.2011 Aston Villa 0:2 Liverpool
18:12

Jak prezentuje się bilans bezpośrednich spotkań? Ostatnie dwa spotkania, notabene rozegrane w Birmingham, wygrywali [i]The Reds[//] jedną bramką: w poprzednim sezonie 2:1 i w rundzie jesiennej obecnej kampanii 1:0. Z kolei na Anfield (sezon 2012/13) to goście niespodziewanie wygrali po dwóch trafieniach Christiana Benteke i jednym Andreasa Weimanna. Gospodarzy stać było na jedną bramkę, którą zdobył Steven Gerrard

18:09

Tak prezentuje się tabela po pięciu spotkaniach 22. kolejki Premier League z godz. 16, która najbardziej interesuje obie strony: