Obejrzyjmy wszystkie bramki jeszcze raz:

• Samuel Eto'o 3 – Manchester United 1 (Javier Hernandez)

18:59

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

18:58

Mecz na szczycie nie rozczarował a zagwarantował świetne widowisko. Nie było ono jednostronne jak może wskazywać wynik. Chelsea była bardziej skuteczna i wykorzystała Samuela Eto'o do rozbicia rywala. Trafienie Javiera Hernandeza lekko zamaskowało bezradność gości. I nie popisał się sędzia, który dał czerwoną kartkę nie temu zawodnikowi MU co trzeba.

94'

KONIEC MECZU Chelsea w meczu na szczycie pokonuje na Stamford Bridge Manchester United!!!

94'

Ostre wejście Rafaela "sankami" i (tylko) żółta kartka!. Wcześniej miała miejsce kilkusekundowa przepychanka między zawodnikami obu drużyn.

92'

Rafael Da Silva znacznie nagiął przepisy zabierając piłkę przeciwnikowi. Sędzia dyktuje faul Brazylijczyka, co nie przyjmuje się ze zrozumieniem obrońcy MU.

91'

Owszem, zdrowie jest najważniejsze, ale trzeba zachować rozsądek. Tego zabrakło arbitrowi, który pospieszył się z tą decyzją. Żółta kartka jak najbardziej byłaby na miejscu.

89'

Kontuzja Fernando Torresa. Przez chwilę wydawało się, że nie może kontynuować grę. Jednak może i Chelsea w komplecie.

90'

Philip Dowd dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

91'

Czerwona kartka (trochę na wyrost) dla Nemanji Vidicia za faul na Edenie Hazardzie!

87'

Faul John Obi Mikela. Rzut wolny.

86'

Nemanja Matić wchodzi za Williama. Ostatnia zmiana w Chelsea.

85'

Kapitalny przerzut Chicarito do wbiegającego w pole karne Chrisa Smallinga. Ten jakby bał się uderzać z ostrego kąta, więc zgrał piłkę przed bramkę do... nikogo.

84'

Oto gol Javiera Hernandeza

83'

Ostro gra Phil Jones. Kolejny raz nie przebiera w środkach by powstrzymać przeciwnika. A żółtej kartki (jeszcze) nie ma.

82'

Wolny dla gości z dalszej odległości. Nie było dośrodkowania, a krótkie rozegranie. Kilkanaście sekund później piłka ląduje w rękawicach Petra Cecha.

80'

Dla popularnego Chicarito to dopiero drugie trafienie w tym sezonie.

79'

Rezerwowy napastnik MU dostał piłkę na 5. metr od Phila Jonesa i wślizgiem pakuje piłkę do siatki. Będzie ciekawie!

79'

Fernando Torres zmienia bohatera tego spotkania, Samuela Eto'o.

78'

GOL, JAVIER HERNANDEZ

76'

Samuel Eto'o tym razem nie poradził sobie z Johnym Evansem przed polem karnym Manchesteru.

75'

John Terry, który gra 30 mecz przeciwko MU, faulowany przez Javiera Hernandeza.

73'

Strzał Williama zablokowany.

72'

Phil Jones bez pardonu zabiera piłkę rywalowi. Chociaż był faul, to zdaniem arbitra nie kwalifikował się do upomnienia kartką.

71'

Rzut wolny dla gospodarzy, ale piłka po centrze Branislava Ivanovicia nie trafiła do żadnego z jego partnerów.

70'

Ponownie czeski bramkarz w roli głównej! Zamiast natychmiast wybijać zdecydował się kiwać Javiera Hernandeza tuż przed własną bramką! Na jego szczęście udało się, ale wkurzył tym Jose Mourinho, który aż wstał z fotela. Będzie ostrzejsza rozmowa?

69'

Petr Cech nie uchronił Chelsea przed rzutem rożnym. Po centrze z lewego narożnika Adnana Januzaja Danny Welbeck strzela głową obok dalszego słupka!

68'

Jose Mourinho wzmacnia drugą linię. Wprowadza Johna Obi Mikela w miejsce grającego bardziej ofensywnego Oscara

66'

David de Gea wprowadza piłkę z "piątki". Wcześniej nieudana akcja Chelsea, po której piłka wyszła poza linię końcową.

65'

Goście zepchnięci do głębokiej defensywy. Chelsea spokojnie kontroluje przebieg spotkania.

64'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Chelsea. Samuel Eto'0 szczelnie pilnowany przez 2-3 zawodników MU. Skutecznie.

63'

William potrafi uderzyć z dalszej odległości, ale nie potwierdził tego w tej próbie. Chociaż celna, to nie sprawiła problemów Davidowi De Gei.

60'

Udane dośrodkowanie Javiera Hernandeza, który niespodziewanie znalazł się na prawej stronie. Branislav Ivanović uprzedza czyhającego na piłkę Danny'ego Welbecka.

59'

Ramires strzela zza pola karnego bardzo wysoko nad poprzeczką.

58'

A tak Samuel Eto'o kompletuje hattrick:

56'

Druga zmiana, na wskroś ofensywna, w barwach gości. Javier Hernandez za coraz słabiej grającego Ashley Younga. Meksykaninowi uda się wpłynąć na zmianę wyniku?

55'

Bezradny i bezbarwny Antonio Valencia fauluje Cesara Azpilicuetę i dostaje za to przewinienie żółtą kartkę.

53'

Dość udane dośrodkowanie Ashley Younga brzmi podejrzanie. Już wiadomo czemu, w momencie przyjmowania piłki pomagał sobie nieprzepisową ręką. A chwilę wcześniej William leżał na boisku, ale może grać dalej.

52'

Wymuszona zmiana w MU w wyniku kontuzji. Chris Smalling wchodzi za kulejącego Patrice'a Evrę.

50'

Napastnik kompletny? Bramki prawą nogą, lewą i teraz głową!!! Kameruńczyk strzela swojego 4, 5 i 6 gola w Premier League

49'

Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego i najwyżej wyskoczył Kameruńczyk, który głową dobija Diabły

49'

HATTRICK SAMUELA ETO'O!!!

48'

Oscar z prawej strony zagrywa płasko w pole karne do Samuela Eto'o, lecz ten nie zdołał ani podać, ani strzelić. Korner.

47'

Branislav Ivanović fauluje na lewej stronie aktywnego Adnana Januzaja. Centra Ashley Younga za krótka i górą (znowu) obrona Chelsea..

46'

I wracamy na drugą połowę! Obie drużyny przystępują do niej bez roszad personalnych.

18:00

I drugie trafienie Kameruńczyka:

17:58

Pierwszy gol Samuela Eto'o (oglądamy póki nie zablokują ;))

17:52

Jak tu nie kochać Premier League? Huraganowe ataki Czerwonych Diabłów na początku pierwszej odsłony dodały... wiatru w żagle Chelsea! Dwa "kameruńskie gongi" pokazują, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Jedno zwycięstwo i 3 porażki MU w tym roku wygląda słabo, a może być jeszcze gorzej.. Czy MU przegra czwarty mecz? Przekonamy się za niespełna godzinę.

48'

Philip Dowd, po doliczeniu trzech minut, kończy pierwszą połowę! Chelsea prowadzi w meczu na szczycie 2:0 z Manchesterem United po dwóch trafieniach Samuela Eto'o!

46'

Faul Cesara Azpilicuety i Hiszpan stał się kolejnym rozmówcą sędziego. Bez kartkowej konsekwencji.

45'

Po rzucie rożnym piłka została wybita przez pole karne gości, ale ta trafia pod nogi Gary'ego Cahilla. Anglik zagrał siódmy metr do Kameruńczyka, który mimo ofiarnej interwencji bramkarza podwyższa prowadzenie!

45'

GOL, SAMUEL ETO'O DRUGI RAZ!!!

43'

"Spadający liść" Davida Luiza trafia na murek i wychodzi poza linię końcową. Korner.

43'

Kolejne starcie na linii Phil Jones – William. Wolny dla gospodarzy ok. 24 metrów od bramki MU!

42'

Oscar strzela nożycami po centrze z prawego skrzydła tuż nad poprzeczką!

38'

David Luiz staranował w pobliżu koła środkowego Phila Jonesa. Powinien pamiętać, że ma żółtą kartkę. Jak nie, to sędzia mu przypomniał.

40'

David Luiz przez moment poza linią boczną w asyście sztabu medycznego. Po chwili gospodarze już w komplecie.

37'

... a już prędzej remis! Danny Welbeck dostał podanie, którego nie przeciął obrońca Chelsea, i z ok. 10 metrów strzela w... sam środek bramki. Petr Cech z problemami broni!!!

36'

Podanie Samuela Eto'o w pobliże pola karnego do partnera przecięte. Mogło być 2:0...

35'

Faul taktyczny Ashley Younga. Chyba zapomniał o rozmowie z arbitrem sprzed kilkunastu minut... aż do teraz, kiedy otrzymał "żółtko".

32'

Atak pozycyjny gospodarzy na lewej stronie, przed polem karnym MU. Nie mógł patrzeć na nieporadność w odbiorze piłki Antonio Valencia i włączył się do akcji. Skutecznie: nie dość, że zabrał piłkę Edenowi Hazardowi, to jeszcze dał się sfaulować.

30'

Podanie na pamięć Adnana Januzaja na szósty metr przed bramkę Chelsea. Nikt z jego partnerów nie doszedł do piłki.

29'

Oscar strzela z prawego narożnika pola karnego ponad 2 metry obok lewego słupka bramki Davida De Gei. Kąt znacznie skrócili mu dwaj defensorzy przez co nie mógl lepiej przymierzyć.

28'

Danny Welbeck w ostatniej chwili uprzedzony w polu karnym gospodarzy przez wracającego Gary'ego Cahilla! Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Antonio Valencia.

27'

Patrice Evra przechwycił piłkę na lewej stronie i pobiegł co sił w nogach w stronę bramki Chelsea. Strzela z 15 metrów w boczną siatkę!

26'

Dalekie dośrodkowanie Antonio Valencii z prawej strony. Wolał tak pozbyć się piłki niż wdać się w drybling z Cesarem Azpilicuetą. Wynik centry? Ashley Young chyba ma z kim trenować.

24'

Lekko spóźniony na 35. metrze John Terry ratuje się faulem. Centa Ashley Younga (znowu) przerwana przez obronę Chelsea. Anglik ma nad czym trenować na treningach. O ile miałby z kim

23'

I jeszcze jeden korner, tym razem po przerwanym zagraniu Williama. Bez zagrożenia.

21'

Indywidualna akcja lewą stroną Edena Hazarda, który z lewej strony wbiegł w pole karne MU! Szukał podaniem na piątym metrze Samuela Eto'o, ale wmieszał się w to zagranie obrońca gości i wybił piłkę na rzut rożny.

20'

Odpowiedź gości i ostatecznie po centrze z rzutu wolnego i strzale głową Nemanji Vidicia piłkę łapie Petr Cech.

19'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany grający w drugiej linii David Luiz za faul

17'

Kameruńczyk biegł wzdłuż linii pola karnego i zdecydował się na strzał w stronę dalszego słupka. Piłka została podbita przez interweniującego Phila Jonesa i wpada niemal w okienko bramki MU

17'

GOL, SAMUEL ETO'O

15'

Dalekie podanie Davida Luiza nie znalazło adresata. A Danny Welbeck przerywa akcję faulem.

14'

Oscar skoszony w pobliżu koła środkowego przez Ashley Younga. Rozmowę wychowawczą z Anglikiem przeprowadził Philip Dowd – "jeszcze raz i żółta"

13'

Adnan Januzaj pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Dostrzegł to arbiter i podyktował rzut wolny, ale w okolicach środka pola.

12'

Pierwszy strzał The Blues. Szczęścia próbował William, lecz nie zdołał sprawić kłopotu Davidowi De Gei.

11'

Faul Branislava Ivanovicia na lewej stronie. Centra Adnana Januzaja i znowu górą defensywa Chelsea.

9'

Raczej nie zdążyli wymienić się numerami telefonu, bo gra została szybko wznowiona.

8'

Pogawędka arbitra z Philem Jonesem i Davida Luiza. Brazylijczyk wszedł barkiem w rywala by ten nie zabrał piłkę rozpędzonemu Edenowi Hazardowi.

8'

Rafael Da Silva w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, ale za krótko i John Terry głową wybija piłkę i na chwilę przerywa szturm przeciwnika.

7'

Chelsea próbuje uspokoić grę długą wymianą podań, ale wysoki pressing przeciwnika to uniemożliwia .Faul Ramiresa w środku pola.

5'

Początek należy do podopiecznych Davida Moyesa. David Luiz wybiciem poza linię końcową przerywa akcję MU. Korner i Nemanja Vidić nie sięgnął piłki. Chelsea zamknięta na własnej połowie, bardzo blisko '16'.

4'

Adnan Januzaj strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na korner. Centra Ashley Younga nie sprawiła problemów gospodarzom.

3'

Kapitalna akcja Manchesteru Utd. zakończona strzałem z lewej strony pola karnego! Petr Cech górą w tym pojedynku!

1'

... gości i Philip Dowd daje znać gwizdkiem by rozpoczęli mecz!

16:58

Losowanie stron, które wygrał kapitan...

16:56

Obie drużyny wychodzą przy gromkich brawach kibiców na murawę!

16:55

A w międzyczasie wyłączamy Facebooka, wyciszamy komórki i siadamy głęboko w fotelach!!!

16:54

Przypominam, że w komentarzach można pisać swoje typy jakim wynikiem zakończy się to szlagierowe spotkanie Premier League

16:53

Philipowi Dowdowi będą pomagać na liniach Michael Mullarkey oraz Scott Ledger. Arbitrem technicznym jest za to Lee Probert.

16:51

Obie drużyny, w przypadku wygranej, nie awansują w tabeli, ale umocnią swoją pozycję. Chelsea może odskoczyć Liverpoolowi i Tottenhamowi na 6 punktów. Manchester – zbliży się na punkt do Evertonu i o cztery może wyprzedzać ósme Newcastle.

16:48

Tak prezentuje się część tabeli, która najbardziej interesuje obie strony (uwzględniony mecz Swansea - Tottenham):

• 26.08.2013 Manchester Utd. 0:0 Chelsea
  • 05.05.2013 Manchester Utd. 0:1 Chelsea (87' J. Mata)
  • 28.10.2012 Chelsea 2:3 Manchester Utd. (44' J. Mata, 53' Ramires – 4' D. Luiz (sam.), 12' R. van Persie, 75' J. Hernandez)
  • 05.02.2012 Chelsea 3:3 Manchester Utd. (35' J. Evan (sam.), 45+1' J. Mata, 50' D. Luiz – 57' (k), 68' (k) W. Rooney, 84' J. Hernandez)
  • 18.09.2011 Manchester Utd. 3:1 Chelsea (8' C. Smalling, 37' Nani, 45' W. Rooney – 46' F. Torrers)
16:41

Najpierw przyjrzeliśmy się całej historii starć Chelsea z Manchesterem Utd. A jakimi wynikami kończyło się ostatnie 5 gier?

16:38

Natomiast chimeryczne w ostatnim czasie Czerwone Diabły wygrały ze Swansea, a na listę strzelców wpisywali się – również po przerwie – Antonio Valencia oraz Danny Welbeck.

16:37

W poprzedniej kolejce obie drużyny wygrywały dwiema bramkami. The Blues poradzili sobie na wyjeździe z Hull strzelając obie bramki w drugiej połowie (E. Hazard i F. Torres) przez co umocnili się na najniższym stopniu podium

16:35

Jakim wynikiem zakończy się więc to spotkanie? Swoje typy można pisać w komentarzach!!!

16:32

Jak to dobrze, że w tle nie ma Heart of Courage w wykonaniu orkiestry pod wdzięczną (i chyba stronniczą w przypadku tego spotkania) Two Steps From Hell.

16:30

To starcie doczekało się filmowej zapowiedzi

16:27

Co "autor" miał tu na myśli? Można gdybać, ale w kuluarach mówi się, że swego rodzaju sensacją może być przejście na Old Trafford... Juana Maty!. Cena: 20-25 mln funtów. Ciekawym argumentem dotyczącym tego wydarzenia „popisał” się brytyjski Daily Mail: zdaniem gazety Jose Mourinho nie upatruje w MU kontrkandydata w walce o tytuł mistrza Anglii, więc przenosiny Hiszpana nie wpłynęłyby na Chelsea (w sumie taka wypowiedź byłaby w stylu The Special One). Pożyjemy, zobaczymy.

16:26

I David Moyes o huśtawce formy MU w lidze oraz o transferowych przymiarkach: [i]Nie sądzę, aby nasz blask przybladł. Niektóre nasze wyniki nie były takie, jakie byśmy chcieli, ale nasza gwiazda nie gaśnie. Myślę, że jest wręcz odwrotnie[/i]. (…) [i]Wielu czołowych piłkarzy chce dołączyć do Manchesteru United[i].

16:24

Wiemy, że David Moyes nie wystawi dzisiaj Wayne'a Rooney'a i Robina Van Persie'go. Kogo jeszcze zabraknie w ekipie Czerwonych Diabłów? Lista nieobecnych jest nieco dłużsa! Nie wystąpią kontuzjowani Nani (choć nieoficjalnie mówi się o jego transferze z Old Trafford, m.in. wymienia się Valencię), i Marouane Fellaini[/b]! Z powodu czerwonej karki przymusowa absencja czeka też Fabio.

16:23

W barwach gospodarzy nie zagra [b]Marco van Ginkel[/b], który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją. Pod znakiem zapytania stał występ [b]Branislava Ivanovicia[/b], ale jak widzimy jest gotowy do gry. W kadrze znalazło się miejsce wracającego po kontuzji i rehabilitacji [b]Franka Lamparda[b] oraz świeżo pozyskanego Nemanja Matić z Benfiki Lizbona. Przypomnę, że Serb był już zawodnikiem The Blues w latach 2009-11 i zagrał w... 3 spotkaniach.

16:21

Jose Mourinho przed hitem i o swoim vis a vis: – Pojedynek z nimi nigdy nie może być łatwy. Walczymy o tytuł, a mecze z takimi rywalami jak oni mogą okazać się kluczowe. Gdyby udało nam się wygrać, dostalibyśmy sporą dawkę energii do dalszej pracy. (…) David jest w dobrej sytuacji. Zarząd powierzył mu misję budowania silnej drużyny i dał mu duży kredyt zaufania. Jestem pewien, że dobrze wykonuje swoją robotę.

16:19

Do spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do tekstowej zapowiedzi dzisiejszego szlagieru, którą można przeczytać TUTAJ