Fulham LondynFulham Londyn
17:55

Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

17:54

Wyniki pozostałych rozegranych już spotkań 22. kolejki Premier League: Sunderland - Southampton 2:2, Crystal Palace - Stoke 1:0, Man City - Cardiff 4:2, Norwich - Hull 1:0, West Ham - Newcastle 1:3. Przed nami jeszcze mecze: Liverpool - Aston Villa, Swansea - Tottenham, Chelsea - Man Utd, West Brom - Everton

17:53

Podopieczni Arsene'a Wengera, po słabej pierwszej połowie, w drugiej pokazali swoją klasę i zasłużenie ogrywają w derbach Londynu Fulham 2:0 po dwóch trafieniach Santiego Cazorli. Kanonierzy pozostają więc liderem Premier League!

94'

Szczęsny na raty broni jeszcze uderzenie z wolnego Kasamiego i koniec! Arsenal pokonuje Fulham 2:0!

93'

Po dośrodkowaniu Cazorli Oxlade-Chamberlain uderzył głową minimalnie nad bramką!

92'

Gracz Fulham chyba jeszcze podkręcił staw skokowy. Były reprezentant Anglii opuszcza boisko.

91'

Bent! Anglik wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, minął Polaka, ale naciskany przez Kościelnego nie trafił do pustej bramki!

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

87'

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Parkera.

87'

W Fulham z kolei - Kasami za Kacaniklicia.

86'

Przeciętnego Ozila zmienia wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

85'

Ozil wycofał futbolówkę przed pole karne, gdzie do strzału doszedł Giroud, ale posłał piłkę Panu Bogu w okno.

83'

Na The Emirates Arsenal kontroluje już przebieg spotkania. Dwie bramki Cazorli dadzą Kanonierom cenny triumf.

80'

I już 4:1 dla The Citizens. Do wielkiej formy po kontuzji wraca Aguero i to on wpisuje się na listę strzelców.

77'

Manchester City prowadzi z Cardiff już 3:1 po trafieniu Toure, ale to nie zmieni faktu, ze ten zespół będzie po tej kolejce drugi, za Arsenalem.

76'

Korner dla Fulham. Sidwell po zamieszaniu w polu karnym rywala zostaje zablokowany.

74'

Słupek po pięknym uderzeniu z 20 metrów Lukasa Podolskiego!!!

72'

I już pierwsza szansa dla Podolskiego, który dostał dobre podanie od Wilshere'a, ale jednak został zablokowany przez Riethera, swojego rodaka.

72'

Zmiana także w Arsenalu. Opuszcza plac gry Gnabry, a w jego miejsce wchodzi Podolski. Niemiec za Niemca.

68'

Zmiana w Fulham. Darren Bent zmienia Ashkana Dejagaha.

67'

Jakiegoś urazu doznał Giroud, jednak Francuz po otrzymaniu pomocy medycznej wraca na plac gry.

65'

Gnabry ośmieszył na skrzydle przeciwnika, po czym jednak nie potrafił dokładnie dograć w pole karne do Giroud.

62'

Płaskie uderzenie Hiszpana z 20 metrów okazało się być nie do obrony dla Stekelenburga! Arsenal prowadzi 2:0!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Santi Cazorla! To jest jego mecz!

60'

Dzięki temu trafieniu Arsenal oczywiście wraca na fotel lidera Premier League.

58'

Wreszcie Arsenal dopina swego! Akcję rozpoczął Cazorla, który po kombinacji z Giroud i Wilshere'm także ją zakończył! Uderzenie z 11 metrów Hiszpana wreszcie rozwiązuje nam worek z bramkami na The Emirates! 1:0!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Santi Cazorla!

57'

Niesamowite, jakim cudem nie było gola dla Arsenalu!!! Po centrze Cazorli z rzutu wolnego z kilku metrów Stekelenburga nie potrafili pokonać Sagna, Ozil i Gnabry!!!

56'

Teraz z kolei piłka trafiła w szesnastkę do Cazorli, ale Hiszpan został zablokowany przez Riethera.

55'

Świetna indywidualna akcja Gnabry'ego, który w polu karnym zabawił się z dwoma obrońcami, po czym oddał groźny strzał z 16 metrów, ale Stekelenburg nie dał się zaskoczyć!

51'

Sidwell wybija piłkę z pola karnego po centrze Ozila. Arsenal podkręcił tempo.

50'

Stekelenburg w stylu Artura Boruca zabawił się z Giroud, ale Holender jednak okazał się lepszym dryblerem od Polaka.

48'

Zamieszanie pod bramką Arsenalu! Po rzucie rożnym Szczęsnego próbowali pokonać Berbatow i Hangeland, ale ostatecznie piłka nie trafiła do siatki.

47'

Pierwsza akcja Kanonierów, którą dobrze skasował przed własnym polem karnym Parker.

46'

Wznawiamy grę w północnym Londynie!

16:57

Na godzinę 18:30 został zaplanowany pojedynek Liverpoolu z Aston Villą, na niedzielę spotkania Swansea z Tottenhamem i Chelsea z Manchesterem United (uwaga, hit!). W poniedziałek z kolei 22. serię spotkań zamknął ekipy West Bromwich i Evertonu.

16:56

W innych meczach 22. kolejki Premier League, do przerwy: Man City - Cardiff 2:1, West Ham - Newcastle 1:2, Norwich - Hull 0:0, Crystal Palace - Stoke 0:0. Wcześniej Sunderland zremisował z Southampton 2:2 (90 minut A. Boruca).

16:48

To nie jest dobry mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy jakby chcieli wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił. Fulham gra bardzo rozsądną piłkę i nawet nie dopuszcza Kanonierów do stwarzania sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie na pewno Arsenal będzie grał inaczej, co zapowiada bardzo ciekawe widowisko.

45'

Koniec pierwszej połowy. Arsenal remisuje bezbramkowo z Fulham.

45'

Mertesacker ucierpiał w starciu z... Flaminim. Niemiec szybko się jednak pozbierał.

43'

Jeszcze jedno niecelne uderzenie z dystansu Gnabry'ego.

42'

Szarża Kacaniklicia, którą świetnie kasuje odważnym wyjściem z bramki Szczęsny.

39'

Niesamowite!!! Uderzenie Cazorli z rzutu wolnego trafiło w mur, ale piłka spadła pod nogi Sagni! Świetnie spisał się jednak Stekelenburg, który obronił strzał Francuza z kilkunastu metrów, jak i dobitkę Giroud sprzed samej bramki!

36'

Wieje nudą na The Emirates, ale znacznie ciekawiej jest w Manchesterze. Navas przywraca City prowadzenie! Podopieczni Pellegriniego prowadzą z Cardiff 2:1 i są obecnie liderem Premier League.

30'

W meczu Man City z Cardiff do remisu 1:1 doprowadza Noone, więc Arsenal wraca na pozycję lidera.

29'

Naprawdę dobry futbol w ostatnich minutach prezentuje zespół Fulham.

26'

Szczęsny!!! Polak doskonale odbija efektowne uderzenie z dystansu Sidwella!

25'

Jeszcze jedna akcja Fulham! Gdyby dośrodkowanie Kacaniklicia doszło do Berbatowa, z pewnością byłoby 0:1!

24'

Próba z dystansu Kacaniklicia została zablokowana przez gospodarzy i piłka trafiła do Szczęsnego.

21'

Teraz z podobnym skutkiem uderzał z kolei Olivier Giroud.

17'

Bardzo niecelny strzał Gnabry'ego zza pola karnego.

15'

Tymczasem w tym momencie liderem Premier League zostaje Manchester City, który prowadzi z Cardiff City 1:0 po trafieniu Edina Dzeko.

14'

Daleko do piłkarskich fajerwerków, do jakich nas przyzwyczaił Arsenal na Emirates Stadium. Dość leniwe tempo tego spotkania.

10'

Uderzenie z dystansu Cazorli trafił wprost w Parkera, który aż zgiął się po przyjęciu tego strzału na siebie.

6'

Arsenal od pierwszych minut przejął zdecydowaną inicjatywę na murawie.

5'

Oziiiiiiilll!!! Wilshere kapitalnym podaniem uruchomił Niemca, który w sytuacji sam na sam z Stekelenburgiem posłał piłkę obok Holendra, ale ta zdążyła zostać wybita przez Riethera!

2'

Burn musiał interweniować po dośrodkowaniu Sagni. Korner dla gospodarzy.

1'

Pierwszy gwizdek Lee Proberta i zaczynamy!

15:55

Obie drużyny wychodzą już na murawę Emirates Stadium.

15:47

W drużynie Fulham brakuje tylko kontuzjowanego Fernando Amorebiety.

15:46

Rezerwowi Fulham: David Stockdale, John Arne Riise, Aaron Hughes, Giorgios Karagounis, Pajtim Kasami, Damien Duff, Darren Bent. Trzeba przyznać, że bardzo doświadczonych graczy na ławce ma trener Meulensteen.

15:44

Trener Arsene Wenger nie skorzysta dzisiaj z Mikela Artety, Nicklasa Bendtnera, Abou Diaby'ego, Aarona Ramseya, Yayi Sanogo, Thomasa Vermaelena oraz Theo Walcotta.

15:44

Rezerwowi Arsenalu: Łukasz Fabiański, Kieran Gibbs, Carl Jenkinson, Tomas Rosicky, Park Chu-Young, Alex Oxlade-Chamberlain, Lukas Podolski.

15:44

Obok prezentujemy składy obu drużyn!

15:15

Tak wyglądało wspomniane spotkanie:

15:15

Obie drużyny mierzyły się już w tym sezonie. W sierpniu na Craven Cottage Kanonierzy pokonali Fulham 3:1. Dwie bramki w tym meczu strzelił Lukas Podolski, jedną dołożył Olivier Giroud, a honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Darren Bent.

15:15

Choć mamy do czynienia z derbami Londynu, to zespoły Arsenalu i Fulham do tej pory mierzyły się 53-krotnie, co nie jest imponującym wynikiem na angielskie warunki. Jak można się spodziewać, znacznie lepszy bilans ma Arsenal, który wygrał aż 35 meczów. Fulham udało się zwyciężyć tylko 8 razy, natomiast dziesięciokrotnie padał remis. W bramkach Arsenal jest lepszy 113-60.

15:15

Forma zespołu Fulham jest tak nierówna, że aż trudno to wytłumaczyć. Drużyna ta ostatnio w lidze potrafiła wygrać z West Hamem i Norwich po 2:1, ale też zostać rozgromionym przez Hull 0:6 i Sunderland 1:4. W tygodniu zespół Meulensteena pokonał ponownie Norwich w Pucharze Anglii 3:0, co może być dobrym symptomem przed dzisiejszym spotkaniem.

15:15

Fulham jest w znacznie gorszej sytuacji. Podopieczni Rene Meulensteena, byłego asystenta Sir Alexa Fergusona w Manchesterze United, walczą bardzo zażarcie o utrzymanie w Premiership. Zespół z Craven Cottage zgromadził dotychczas tylko 19 punktów i jest szesnasty z przewagą zaledwie jednego punktu nad strefą spadkową.

15:15

Liderzy Premier League w ostatnim czasie notują serię pięciu zwycięstw z rzędu. The Gunners ogrywali kolejno w lidze West Ham (3:1), Newcastle (1:0), Cardiff (2:0), Aston Villę (2:1) oraz w Pucharze Anglii Tottenham (2:0).

15:14

Arsenal jest aktualnym liderem Premier League z 48 punktami zgromadzonymi w 21 meczach, ale Kanonierzy mają tylko punkt przewagi nad Manchesterem City i dwa nad Chelsea. Dlatego też zespół Arsene'a Wengera potrzebuje zwycięstwa w starciu z lokalnym rywalem, aby utrzymać prowadzenie w tabeli.

15:14

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki angielskiej Premier League, w którym Arsenal Londyn zmierzy się na własnym stadionie z Fulham.