Niedziela, 12 stycznia 2014, godz. 17:10
3 : 5
LiverpoolLiverpool
1. połowa2 : 2
19:06

Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Cóż to było za spotkanie, za takie widowiska wszyscy tak bardzo kochamy Premier League. Szalone tempo, nieprawdopodobna wymiana ciosów i osiem, aż osiem goli! Mamy chyba kandydata do najlepszego meczu sezonu. Z mojej strony to już wszystko, idę ochłonąć. Za uwagę dziękuję serdecznie, Damian Wiśniewski.

93'

I znowu blisko samobója! Tym razem Gerrard głową mógł pokonać Mignoleta, ale ten znów popisał się refleksem!

90'

Słupek! Peter Crouch głową po wrzutce z prawej strony trafił w słupek, ależ było blisko!

87'

I znowu gol!! Co tu się dzieje, co za mecz! Długie podanie i na dwa razy Sturridge, w świetny sposób trafił do bramki!

86'

Goooooool! 3:4! Walters trafia do bramki!

83'

Ależ parada Mignoleta! Po dośrodkowaniu z lewej flanki i strzale głową jednego z zawodników, Belg popisał się świetnym refleksem.

81'

Zmiana u gospodarzy. N'Zonzi schodzi, wchodzi Ireland

79'

Było blisko gola samobójczego! Kolo Toure tak zagrał piłkę głową, że o mało nie pokonał Mignoleta. Tylko rzut rożny.

77'

Sterling dośrodkowywał z prawej strony, piłkę złapał bramkarz.

74'

Zdaje się, że jest już po meczu. Liverpool gra bardzo spokojnie i nie powinien oddać prowadzenia. Chociaż, przy tym meczu niczego nie można być pewnym.

71'

Goooooooool! 4:2 dla Liverpoolu! Genialnie Sterling zagrał do Suaraeza, a ten ze sobie znaną precyzja wykończył akcję.

69'

Groźnie zrobiło się pod bramką gości, ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwu.

67'

Dobrą pozycję do strzału miał przed polem karnym teraz Sterling, ale uderzył za delikatnie.

66'

I tego właśnie piłkarza zmienia teraz Sturridge.

65'

Było blisko kolejnej bramki! Bardzo ładną akcję indywidualną przeprowadził Coutinho, ale na sam koniec oddał za słaby strzał.

64'

Adam faulował teraz Sterlinga, a ten leży na murawie.

62'

Okres chaotycznej gry z obu stron. Ani jedni ani drudzy nie są w stanie na dłużej utrzymać się przy piłce.

60'

Długie, niecelne zagranie Waltersa. Od bramki Mignolet.

58'

Żółta kartka dla Shawcrossa, za faul na Suarezie.

56'

Huknął jak z armaty przed chwilą Henderson, ale uderzył tyle mocno, co niecelnie.

55'

Niezła wrzutka Gerrarda z rzutu wolnego, ale spokojnie piłkę wybił Crouch.

54'

Groźne, bardzo groźnie z lewej flanki dośrodkowywał teraz Charlie Adam, ale nikt nie przeciął tej piłki.

53'

Cissokho faulował na pograniczu szesnastki Adama i dostał żółtą kartkę.

52'

Jak pokazały powtórki, Sterling wcześniej w czasie tej akcji zagrał piłkę ręką. Podwójny błąd Anthony'ego Taylora.

51'

Gooooool! Steven Gerrard spokojnie wykorzystał jedenastkę.

50'

Rzut karny dla Liverpoolu! Sterling pada po starciu z Wilsonem, ale faulu nie było! Błąd arbitra

49'

Goście zbliżyli się teraz pod pole karne przeciwnika, ale skończyło to się autem bramkowym.

47'

Charlie Adam przymierzył sprzed szesnastki, ale tym razem niecelnie.

46'

Goście zaczynają od środka, wznawiamy grę...

49'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie jesteśmy świadkami kapitalnego widowiska, obie ekipy strzeliły już po dwa gole, dzięki czemu z niecierpliwieniem czekamy na drugie 45 minut. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

47'

Adam dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, jednak zrobił to za nisko.

45'

Goooooooool! Co za bramka Charliego Adama! Były pomocnik Liverpoolu genialnie huknął sprzed pola karnego i nie dał szans bramkarzowi! Ależ mecz!

41'

Teraz blisko gola byli goście! Dobry strzał z pola karnegoi Coutinho, genialnie obronił Butland!

40'

Gooooool! 1:2! Po dośrodkowaniu z lewej strony, Toure nie upilnował Croucha, a ten głową wpakował piłkę do bramki!

36'

Tempo gry spadło nam teraz nieco. Wszystko rozgrywa się obecnie w środkowej strefie boiska.

34'

To wyraźnie nie jest mecz Shawcrossa. Najpierw po rykoszecie od niego padł gol numer jeden, a teraz po jego błędzie numer dwa. Miał też pecha, gdy po faulu na nim, sędzia nie odgwizdał karnego..

32'

Gooooooooool! 2:0 dla Liverpoolu! Fatalny błąd popełnił obrońca gospodarzy Shawcross, który przeszkodził bramkarzowi w przejęciu piłki, co wykorzystał Suarez!

30'

Urugwajczyk uderzył teraz z rzutu wolnego, a futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Sędzia jednak tego nie wyłapał i cornera nie ma.

28'

Kapitalnie z lewej strony dośrodkowywał teraz Henderson, ale z piłką minął się Surez

27'

W polu karnym przepychali się Shawcross i Skrtel. Jak pokazały powtórki Słowak wyraźnie faulował rywala i powinien być odgwizdany rzut karny.

26'

Tym razem piłkarz ten wrzucał z prawej strony, a w polu karnym jak zwykle niepewny na przed polu był Mignolet. Wszystko jednak skończyło się cornerem.

24'

Strzał Waltersa sprzed szesnastki, nieudany.

22'

Liverpool dłużej w ostatnim czasie utrzymuje się przy futbolówce. Zdaje się, że piłkarze Brendana Rodgersa kontrolują przebieg gry.

20'

Było blisko gola dla Liverpoolu. Bardzo groźne sprzed pola karnego uderzył Coutinho, ale minimalnie przestrzelił.

18'

Przed chwilą mieliśmy dobre dośrodkowanie z prawej strony, w pole karne Stoke, ale żaden z piłkarzy Liverpoolu z niego nie skorzystał

16'

Irlandczyk jest już chyba na szczęście gotowy do gry.

14'

Kolejny uraz piłkarza Stoke. W kole środkowym leży Jonathan Walters

13'

Nieźle przed chwilą z rzutu wolnego dośrodkowywał Adam, ale piłkę złapał Mignolet.

12'

Po starciu z Kolo Toure, leży teraz na boisku Peter Crouch.

11'

Piłkarze Marka Hughesa są teraz jakby zbici z tropu po tej straconej bramce. Akcje już nie wychodzą im tak płynnie jak na początku meczu.

9'

Ładną akcję przeprowadzili przed chwilą goście, ale ostatecznie Henderson spóźnił się do świetnego podania Coutinho i piłkę przejęli gospodarze.

7'

Ten początek należał dla gospodarzy, ale to rywal pierwszy strzelił gola. Przed chwilą natomiast nieudanie z rzutu wolnego wrzucał futbolówkę Gerrard.

5'

Gooooooooool! 1:0 dla The Reds! Pierwsza akcja gości, piłka trafiła do Cissokho, a po jego uderzeniu odbiła się od Shawcrossa i wpadła do bramki.

4'

Te pierwsze minuty na korzyść The Potters to oni dłużej utrzymują się przy piłce i to głównie na połowie rywala.

2'

Charlie Adam dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, poradzili sobie jednak obrońcy gości. Po chwili znów ten sam piłkarz wrzucał piłkę z narożnika boiska, ale tym razem zrobił to nieudanie. Od bramki Mignolet

1'

Arbiter daje znak, gospodarze zaczynają mecz. Liczymy na ciekawe widowisko.

17:07

Piłkarze już na boisku, przybijają piątki. Do rozpoczęcia meczu już tylko chwilka.

17:06

Jako arbiter główny mecz ten poprowadzi Anthony Taylor. Na liniach pomagać mu będą Burt oraz Beck. Sędzią technicznym będzie Jonathan Moss.

17:03

W ostatniej serii gier Liverpool wygrał u siebie z Hull City, a The Potters zremisowali, również na własnym boisku, 1:1 z Evertonem

17:00

Jedni i drudzy zagrali ze sobą w pierwszej kolejce tego sezonu. Wtedy na Anfield Road 1:0 po golu Sturridge'a wygrali gospodarze.

16:55

The Reds zresztą również zaliczyli niemały progres. W tym sezonie są już drużyną walczącą o najwyższe cele i mający ścisły kontakt z czołówką. Do pierwszego Arsenalu tracili przed tą kolejką sześć oczek.

16:49

Stoke w tym sezonie pod wodzą Marka Hughesa spisuje się nadspodziewanie dobrze. Z topornej drużyny, grającej tylko o utrzymanie w poprzednim sezonie, teraz mamy naprawdę solidnego, ligowego średniaka, z 12. miejscem tabeli.

16:48

Do rozpoczęcia meczu jeszcze dość sporo czasu, zapraszam więc do jego zapowiedzi, którą przygotował dla Was Mariusz Lesiak. Można ją znaleźć w tym miejscu.

16:37

Ławka rezerwowych Liverpoolu: Ward, Kelly, Ibe, Aspas, Moses, Sturridge. Alberto

16:36

Ławka rezerwowych Stoke: Sorensen, Muniesa, Pennant, Palacios, Etherington, Shotton, Ireland