Koniec meczu! Arsenal wygrywa to spotkanie i powraca na szczyt Premier League!

Szansę na zdobycie bramki miał Cazorla, ale uderzył wprost w bramkarza.

Sędzia dolicza sześć minut.

90'

Kolejna dobra wrzutka Lowtona na głowę Benteke, tym razem piłka znajduje się w dłoniach Wojciecha Szczęsnego.

88'

Efektowne wejście z lewej strony Gibbsa, ale nie utrzymał równowagi zawodnik Arsenalu.

86'

Wymuszona zmiana w Arsenalu, Rosicky opuszcza boisko, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

85'

Luna fauluje taktycznie Oezila i otrzymuje żółtą kartkę.

82'

Coraz groźniej pod bramką Arsenalu, kolejne dośrodkowanie w stronę Benteke, ale tym razem dobrze wybił piłkę Mertesacker.

80'

Przerwa w grze, bo na boisku leży Rosicky.

78'

Wydawało się że nie ujrzymy już więcej emocji, ale Aston Villa zdobyła bramkę kontaktową. Po stracie Arsenalu piłka trafiła do Lowtona, który perfekcyjnie dośrodkował w pole karne, a ten umieścił piłkę w bramce.

76'

Gol! Benteke! Będą jeszcze emocje na Villa Park!

75'

Zmiana w Aston Villi. Na boisku pojawia się Weimann, który zastąpił El Ahmadi'ego

73'

Wreszcie jakaś sytuacja strzelecka. Wprowadzony na boisko Gibbs podał do Girouda, ale ten nie trafia do bramki.

72'

Arsenal częściej w posiadaniu piłki, ale nie przynosi to wymiernych skutków.

70'

Aston Villa - Arsenal

69'

Kolejna zmiana w drużynie gości. Gnabry schodzi z boiska, a Rosicky pojawia się na nim.

66'

I mamy zmianę w Arsenalu, Kontuzjowany Monreal schodzi z boiska, a zamiast niego pojawi się Gibbs.

65'

Agbonlahor do Westwooda, który uderza na bramkę, ale dobrze był ustawiony Wojciech Szczęsny.

64'

Po początkowej przewadze Aston Villi po wznowieniu spotkania, do głosu zaczynają dochodzić piłkarze gości.

61'

Po podaniu Oezila mocno z daleka na bramkę uderzał Cazorla, ale dobrze interweniował tym razem Guzan.

57'

Monreal wpadł z piłką w pole karne i przełożył sobie ją na prawą nogę. Vlarr jednak czysto interweniował. Ucierpiał w tej akcji zawodnik Arsenalu.

54'

Ładnie Giroud trafił do bramki, ale wcześniej sędzia pokazał pozycję spaloną zawodnika, który mu tą piłkę podał.

52'

Rzut wolny dla Aston Villi. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Bakuna, ale piłka trafiła wprost w mur.

49'

Początek drugiej połowy to przewaga gospodarzy. Lowton do Luny, ale ten wprost w Wojciecha Szczęsnego.

47'

Aston Villa - ArsenalAston Villa - Arsenal

46'

Chyba pierwsza interwencja Szczęsnego, który piąstkował uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

46'

Wznawiamy spotkanie na Villa Park.

53'

Szczęsny nie miał nic do roboty. Aston Villa trzykrotnie uderzała na bramkę, ale nigdy celnie.

53'

Koniec pierwszej połowy! Arsenal prowadzi pewnie 2:0!

52'

Pierwsza połowa zbliża się do końca. Sagna do Oezila, ten przedłuża piłkę, ale nikt do niej nie dochodzi.

49'

Bacuna wywalczył rzut rożny. Westwood centrował w kierunku Benteke, ale jeden z zawodników Arsenalu wybił piłkę jak najdalej.

48'

El Ahmadi decyduje się na uderzenie, ale blokuje je Wilshere. W kontrze Arsenal wymienia zbyt dużą ilość podań i traci piłkę.

45'

Sędzia dolicza do pierwszej części spotkania osiem minut.

44'

Sagna dośrodkowuje w pole karne, będzie rzut rożny dla Arsenalu.

42'

Posiadanie piłki w pierwszej połowie: Aston Villa 30% - Arsenal Londyn 70%.

41'

Dwójkowa akcja Girouda i Wilshere'a, ale piłkę przejął w końcu Luna.

38'

Ale szalona minuta na Villa Park! Najpierw udział jak zawsze w akcji bramkowej Arsenalu wziął Oezil, piłka w końcu trafiła do Wilshere'a, który precyzyjnie umieścił piłkę w bramce. Potem w niespełna 50 sekund Arsenal przeprowadził kolejną akcję, błąd obrony wykorzystał Giroud i umieścił piłkę w bramce.

36'

35'

Kolejna bramka Giroud!

34'

Gol! Wilshere!

33'

Kolejna dobra daleka i prostopadła piłka do Agbonlahora, którego zmuszony był faulować Monreal. Żółta kartka dla obrońcy gości.

29'

Dobra okazja dla Arsenalu z rzutu wolnego, wrzucał Cazorla, niepewnie, ale skutecznie interweniował Guzan.

28'

Luna bez pardonu wchodzi w Sagne, sędzia nie przerywa gry, Arsenal też nie wybija piłki. Po dłuższej chwili obrońca gości podniósł się z murawy.

26'

Daleka piłka do Agbonlahora, który początkowo wygrał pojedynek z Koscielnym, ale francuz naprawił swój błąd.

23'

Akcję rozpoczyna Agbonlahor podaje do Delpha, a ten z prawej strony fantastycznie do El Ahmadi'ego, ale ten przenosi piłkę ponad poprzeczką.

21'

Na noszach znoszony jest Baker. Wznawiamy spotkanie. Bacuna wchodzi za Bakera.

16'

Mocno ucierpiał piłkarz gospodarzy, który leży dalej na boisko, W tej sytuacji uderzał na bramkę Gnabry.

14'

Na boisku leży Baker, który przyjął na głowę uderzenie piłkarza Arsenalu.

13'

Po pomyłce piłkarzy Arsenalu piłkę przejął Benteke, który podał ją do Delpha, który będąc w dobrej sytuacji spudłował.

11'

Bardzo łatwo boczne strony boiska zdobywają Kanonierzy, tym razem dośrodkowywał Monreal, jednak nieskutecznie.

9'

Kolejna wrzutka Sagny. Giroud pada w polu karnym w starciu Vlaarem, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

8'

Cazorla do Giroud, ale ten uderza z nieprzygotowanej pozycji i piłka po rykoszecie trafia do rąk bramkarza gospodarzy.

6'

Pierwsza bardzo dobra szansa dla Arsenalu. Wrzutka z prawej strony od Sagny trafia pod na głowę Giroud, ale ten pudłuje.

4'

Krótko rozegrany stały fragment gry, piłka po chwili wpada pod nogi Gnabry'ego, ale ten ją źle przyjmuje.

3'

Baker niefortunnie podbija piłkę i będzie rzut rożny dla Arsenalu.

2'

El Ahmadi staranował Wilshere'a łokciem i sędzia decyduje się już na żółty kartonik dla zawodnika gospodarzy.

1'

Rozpoczynamy spotkanie na Villa Park!

20:58

Cała pierwsza siódemka Premier League wygrywała, wygrać więc musi i Arsenal.

20:56

Piłkarze obu drużyn już na murawie, za chwile początek meczu.

20:54

Z powodu kontuzji w zespole Aston Villi nie wystąpią Ron Vlaar, Jores Okore, Chris Herd, Charles N'Zogbia i Libor Kozak. Kieran Gibbs, Aaron Ramsey, Abou Diaby, Theo Walcott i Nicklas Bendtner to gracze, których przy ustalaniu składu nie może brać pod uwagę trener gości.

20:53

W pierwszym składzie Arsenalu tradycyjnie już Wojciech Szczęsny, a na ławce Łukasz Fabiański. W rezerwie gospodarzy jest natomiast znany z występów w Lechu Poznań Tonew.

20:51

Ławka rezerwowych Arsenalu Londyn: Rosický, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Fabiański, Jenkinson, Gibbs, Chu-Young Park

20:47

Nie za dobrze dzieje się u podopiecznych Paula Lamberta. W FA Cup doznali oni sensacyjnej porażki z trzecioligowym Sheffield United.

20:46

Ławka rezerwowych Aston Villi: Bacuna, Helenius, Weimann, Albrighton, Steer, Sylla, Tonev

20:41

Arsenal do dzisiejszego spotkania przystępuje w dobrych humorach. Wygrał ostatnie spotkanie derbowe z Tottenhamem.