Zapraszam jeszcze na pomeczową relacje, która będzie dostępna na naszym portalu za kilka chwil

16:27

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie, Michał Rojek

16:27

Typowy mecz do jednego błędy zakończony niewielkim zwycięstwem Arsenalu Londyn. Gospodarze - bez pomysłu na pokonanie Szczęsnego, chaotycznie próbowali kolejnymi centrami zagrozić bramce. Świetnie radząca sobie w powietrzu dwójka Koscielny-Mertesacker nie dała wątpliwości rywalom i nie dopuściła do groźnej sytuacji

16:24

Na deser kilka statystyk:

• Sytuacje bramkowe 11:10
  • Celne uderzenia 3:5
  • Posiadanie piłki 47%-53%
94'

A więc Arsenal wraca na pierwsze miejsce w tabeli! Szczęsny wykopał piłkę, a arbiter spotkania zakończył mecz

94'

Szczęsny wygrał pojedynek we własnym polu karnym z bramkarzem rywali i wypiąstkował na trzydziesty metr. Tam czekał Hatem Ben Arfa, ale uderzył bardzo niecelnie

94'

Jeszcze jeden rzut rożny. Znowu w pole karne wbiega Tim Krul!

93'

Jeszcze próbują gospodarze. Scenariusz ten sam - wrzutka, wrzutka, wrzutka. Defensywa gości jest na to przygotowana

92'

Kontra Arsenalu, a Tima Krula nie ma w bramce! Carl Jenkinson zdobył aut, ale nieświadomy braku bramkarza Newcastle nie wznowił gry. Bendtner jest wściekły na partnera!

91'

Rzut rożny dla Newcastle! W pole karne wszedł nawet Tim Krul. Piłkę otrzymał Coloccini, ale nie był w stanie skierować jej w kierunku bramki

91'

Aż cztery minuty doliczone do regulaminowych 90!

90'

Sprytnie piłkę wywalczył Flamini. Francuz nabił rywala i aut dla Arsenalu na wysokości pola karnego. Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry!

89'

Jedna centre goni drugą. Kilku zawodników Newcastle praktycznie nie opuszcza pola karnego Arsenalu, a pozostali próbują dogrywać piłki na ich głowy. Jak na razie - bezskutecznie

88'

Cabaye kolejne zagranie do Debuchego. Francuzi lubią grać ze sobą. Podanie zostało jednak przejęte przez Szczęsnego

87'

Bendtner zastępuje zmęczonego Oliviera Giroud. Tym samym, "Kanonierzy" o kolejnej bramce mogą już wyłącznie pomarzyć.

85'

Arsenal broni się całą jedenastką na własnej połowie. Wraca nawet Olivier Giroud

85'

Teraz złe wybicie Mertesackera, który po dośrodkowaniu podanie wprost pod nogi Ameobiego. Zawodnik Newcastle strzelił na bramkę, jednak bardzo lekko

84'

Kolejna centra Santona. W polu karnym piłka znalazła Ameobiego, ale Anglik nie był w stanie jej opanować. Obrońcy wybijają daleko

83'

Miękka wrzutka Santona z prawej strony wyczyszczona przez Jenkinsona

82'

Błąd Szczęsnego! Polak otrzymał piłkę w swoim polu karnym i kopnął wprost w Loic Remy'ego! Francuz dostał w głowę, a piłka poleciała w kierunku bramki. Na szczęście dla Polaka, o metr minęła słupek

81'

Ładna dwójkowa akcja Rosickiego i Giroud. Ostatecznie, "Kanonierzy" postanowili poczekać na partnerów

80'

Carl Jenkinson wchodzi za Theo Walcotta, czyli Arsenal będzie bronił wyniku

79'

Moussa Sissoko zastąpiony przez Haidarę

78'

Giroud ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową na dwudziestym metrze i sprytnie zagrał w kierunku Walcotta. Anglik nie doszedł do piłki, którą pewnie przechwycił Tim Krul

77'

Kolejne dośrodkowanie Tima Krula. Bramkarz już po raz drugi centruje w pole karne rywali z własnej połowy. Tym razem, prosto w ręce Szczęsnego

76'

Tomas Rosicky ukarany żółtą kartką. Czech sfaulował Cabaye. Puszczają nerwy zawodnikom obu zespołów

75'

Shola Ameobi faulował polskiego bramkarza Arsenalu. Szczęsny wyskoczył do piłki i został potraktowany łokciem przez Anglika

75'

Nieudany fragment gry Flaminiego. Najpierw błąd techniczny i strata piłki, a następnie brzydki faul i żółta kartka

74'

Anita opuszcza boisko. Shola Ameobi melduje się na placu gry

72'

Skomasowani gracze Newcastle na prawej stronie. Jedna wrzutka w pole karne, druga. Sagna na posterunku

72'

Hatem Ben Arfa na prawej stronie. Arsenal podwoił krycie. Francuz wywalczył aut

71'

Mikel Artera wchodzi za Kierana Gibbsa

70'

Debuchy przewrócony w polu karnym. Sędzia nawet nie drgnął

69'

Niesamowite! Walcott otrzymał doskonałe podanie od Wilshere, przelobował Tima Krula! Swojego bramkarza dobrze asekurował Coloccini i wybił piłkę z linii bramkowej! Poprawił jeszcze Giroud, ale bardzo niecelnie!

68'

Rosicky uruchomił Bacarego Sagnę na prawej stronie. Francuz szukał dośrodkowaniem Giroud, ale defensywa stanęła na wysokości zadania

67'

Cabaye dośrodkował, piłka została wybita przed szesnastkę, skąd Davide Santon oddał strzał. Uderzenie było niecelne, aczkolwiek nieznacznie

67'

Teraz rzut rożny dla Newcastle United!

65'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Olivier Giroud i posłał ją obok Tima Krula. Francuz przełamuje swoją niechlubną serie meczów bez gola!

65'

GOOOOLLL!!! GIROUD!

64'

Tiote notuje kolejne przewinienie. Faulowany Cazorla. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej usilnie próbuje uzyskać żółty kartonik

63'

Ben Arfa już odnotował swoją obecność. Groźnie zaatakował nogi Gibbsa, czym spowodował faul

62'

Hatem Ben Arfa w miejsce Gouffrana

61'

Giroud nieczęsto otrzymuje piłki. Tym samym, musi się wracać na własną połowę. Francuz zdołał wyłuskać futbolówkę, którą Arsenal chwilę później stracił

61'

Do zmiany przygotowany jest Hatem Ben Arfa

60'

Ładne zagranie Cazorli do Giroud. Francuz ponownie próbował w swoim stylu odegrać na jeden kontakt do Walcotta, ale zrobił to za mocno. Anglik musiał gonić piłkę

59'

Po stracie Gibbsa, od bramki rozpocznie holenderski golkiper gospodarzy

58'

Wilshere w stylu Włodzimierza Smolarka walczył w narożnika boiska z dwójką rywali. Anglik wywalczył aut

57'

Matheu Flamini zdecydował się zaskoczył Tima Krula. Niefortunnie dla siebie, Francuz zaskoczył wyłącznie kibiców na trybunach, którzy musieli się kryć, by nie oberwać mocno kopniętą piłką

56'

Sporo podań "Kanonierów", ale gównie w szerz.

56'

Centra ... Tima Krula w pole karne gości. Defensorom Arsenalu udało się oddalić zagrożenie, a później przejąć piłkę

54'

Pomocnicy Arsenalu nieudolnie próbują przebrnąć przez zasieki obronne Newcastle. Piłka toczy się w okolicach linii środkowej

52'

Sagna znalazł się z piłką na prawej stronie boiska. Zdołał zacentrować, ale bardzo niecelnie, choć goście wciąż przy piłce

51'

Nieporozumienie w szeregach defensorów Arsenalu! Dośrodkowanie w pole karne, do piłki wybiegł Szczęsny. Piłka niefortunne spadła przed Polakiem. W ostatniej chwili obrona gości się otrząsnęła

50'

Z piłką w kierunku bramki pomknął Wilshere. Anglik był jednak w ataku osamotniony i stracił posiadanie na rzecz obrońców Newcastle. Teraz gospodarze są przy piłce

49'

Nieco zamieszania na St James'Park. Sędzia arbiter wskazał aut dla gości, a główny arbiter zadecydował, by przyznać piłkę Newcastle

48'

Sissoko próbował zacentrować w pole karne. Od bramki zacznie Szczęsny

47'

Złe zagranie Cabaye. Sytuacje na chwilę tylko wyjaśnił Per Mertesacker. Gospodarze wciąż przy piłce

46'

Oba zespoły bez zmian przystąpiły do kolejnych 45 minut

46'

Zawodnicy ponownie na boisku. Zaczynamy drugą część meczu!

15:27

Jak na wydarzenia zareaguje Wenger? Podolski wejdzie na boisko? - czekam na opinie w komentarzach

15:23

Mało porywcze pierwsze 45 minut zostało zrekompensowane przez dodatkowe dwie minuty. Arsenal może mówić o ogromnym szczęściu. Tylko dzięki Szczęsnemu i poprzeczce schodzą z boiska, nie przegrywając

47'

Niesamowita końcówka pierwszej części gry nie zmieniła wyniku. Arbiter zaprasza graczy do szatni!

47'

POPRZECZKA! Rzut rożny Newcastle rozegrany na długi słupek. Najwyżej wyskoczył Debuchy i głową uderzył w przeciwną, do lotu piłki stronę. Strzał trafił w poprzeczkę, a obrońcy wybili ją daleko!

46'

Piłkę przed polem karnym stracił Koscielny. Otrzymał ją Sissoko i potężnie posłał ją w kierunku bramki Arsenalu, a Wojciech Szczęsny poszybował wysoko i uratował remis na St James'Park. Futbolówka leciała w samo okienko!

46'

SZCZĘSNY!! Cóż za interwencja Polaka!

45'

Dwie minuty zostały doliczone do regulaminowych 45!

44'

Chaos rządzi na boisku. Żaden z zespołów nie jest w stanie przedrzeć się w pole karne rywali. Tym razem to obrońcy Newcastle mają piłkę w środku boiska

43'

Tiote tym razem łokciem lekko potraktował Walcotta. Faulu nie było, ale młody Anglik odczuł rękę rywala na swojej twarzy

42'

Bardzo złe zagranie Cazorli. Piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy, poprawił Gibbs, futbolówkę na klatkę piersiową zgasił Mertesacker oddał strzał, ale zrobił to fatalnie

41'

Teraz faul Tiote. Będzie okazja do dośrodkowania, a do piłki podchodzi Santi Cazorla

40'

Sissoko padł na granicy pola karnego! Matheu Flamini nie trafił w piłkę, a w nogi rywala, powalając gracza Newcastle. Sędzia nie odgwizdał faulu

39'

Sporo kopaniny na St James'Park. Gra toczy się w środku boiska. Zawodnicy notują pełno strat

38'

Arbiter pozwala zawodnikom na twardą grę. Tiote bez pardonu potraktował Giroud, mimo to - aut dla Arsenalu

37'

Co za błąd Koscielnego. Podał wprost pod nogi rywala. Na całe szczęście dla kibiców "Kanonierów", Francuz w porę naprawił swój błąd

37'

Cazorla i Giroud już na boisku

36'

Olivier Giroud, za faul na Tiote ujrzał żółtą kartkę

35'

Giroud trzyma się za kolano. Francuz sfaulował Tiote i prawdopodobnie nabawił się jakiegoś urazu. Mimo to, ani Bendtner, ani Podolski nie ruszyli na rozgrzewkę

34'

Na murawie leżą Cazorla, Tiote i ponownie Giroud. Potrzebni będą medycy.

33'

Strzał Giroud z trudnej pozycji nie mógł się udać. Bardzo niecelna próba Francuza

32'

Udany wykop Szczęsnego. Widać, że Polak ćwiczył wznawianie gry, które wcześniej mu nie wychodziło.

31'

Jeszcze jedno celne uderzenie Arsenalu. Cazorla w swoim stylu przełożył piłkę na lewą nogę, zakręcił po ziemi, ale Krul był na posterunku. Holender spisuje się dziś bez zarzutów

30'

Giroud wstał, a Arsenal kontynuuje grę

29'

Giroud leży na boisku. Francuz został potraktowany ostro przez Williamsona. Sędzia nie dopatrzył się faulu na Giroud

28'

Santon z lewej strony, wrzutka do Gouffrana. Francuz z trudem doszedł do piłki, dlatego strzał był lekki i nie sprawił kłopotów Szczęsnemu

27'

Jest pierwsze celne uderzenie! Rosicky, osiemnasty metr, ale prosto w Krula

25'

Po zagraniu ze stałego fragmentu, Debuchy z narożnika pola karnego doszedł do sytuacji strzeleckiej. Przyjął i oddał strzał w krótki słupek. Uderzenie - jak wszystkie dzisiaj - niecelne

24'

Loic Remy faulowany w okolicach linii środkowej. Wenger protestuje

23'

Wilshere! Anglik wziął sprawy w własne ... nogi i kopnął mocno na bramkę. Piłka o parę metrów przeleciała nad poprzeczką. Tim Krul nawet się nie ruszył

22'

Poprawił jeszcze Walcott, ale centra nie doszła do żadnego z partnerów

21'

Cazorla dośrodkował, a Tim Krul bez problemów wypiąstkował piłkę

21'

Do głosu doszedł Arsenal. Bacary Sagna po akcji Cazorli zdołał wywalczyć rzut rożny

20'

Vurnon Anita oddał strzał z dwudziestego metra. Piłka nie doleciała nawet do linii końcowej boiska, mijając słupek bramki o jakieś piętnaście metrów

19'

Gospodarze, drużyna która w ostatnich trzech spotkaniach wygrała trzy, a jeden zremisowała przejęła inicjatywę. Teraz Arsenal biega za piłką.

18'

Loic Remi wyprzedził Sagnę, popędził do linii końcowej boiska i zagrał na długi słupek. Tam jego partner z zespołu zdołał wygłówkować, ale Szczęsny był tam gdzie trzeba i złapał futbolówkę!

17'

"Sroki" po nędznym początku zaczęli śmiało poczynać sobie na boisku. Wyglądają coraz lepiej

17'

Moussa Sissoko popędził prawą stroną, minął rywala i posłał piłkę w pole karne Arsenalu. Nie było tam nikogo, a akcje zakończył Sagna

15'

Cabaye! Francuz posiadający silne uderzenie tym razem przesadził. Wysoko nad bramką, po uderzeniu z trzydziestego metra

14'

Jeszcze jedna szansa na kontrę Arsenalu. Przy piłce Olivier Giroud. Francuz jednak ją stracił na dwudziestym metrze.

13'

Kopia akcji sprzed kilku sekund. Znów Cabaye zagrał do Debuchego. Tym razem Gibbsa asekurował Koscielny, który wywalczył piłkę.

12'

Co za podanie! Cabaye przerzucił do Debuchy z własnej połowy. Gibbs usnął, i gdyby tylko Debuchy dobrze przyjął piłkę, byłyby sam na sam z Wojciechem Szczęsnym

11'

Tim Krul daleki wykop - kolejna strata Newcastle

10'

Okazja do udanej kontry - Walcott przejął piłkę, przekazał ją do Giroud. Anglik pobiegł na obieg i został przewrócony. Napastnik Arsenalu zagrał na wolne pole do Walcotta, który już leżał na boisku. Sędzia nie zareagował!

8'

Kolejne uderzenie Arsenalu Londyn. Tym razem próbował Rosicky. Uderzenie ponownie zablokowane

7'

"Kanonierzy" w swoim żywiole. Długo utrzymują się przy piłce. Aktywny Rosicky i zwłaszcza Gibbs, który nie opuszcza trzydziestego metra przed bramką Tima Krula

6'

Gospodarze zamknięci w hokejowym zamku! Gibbs trzykrotnie dorzucał piłkę w pole karne, ale defensorzy "Srok" udanie oddalali grę ze swojej szesnastki

5'

Trochę przypadkowo w polu karnym z piłką znalazł się Wilshere. Przyjął futbolówkę, oddał strzał, ale został zablokowany

4'

Tylko na chwilę, bo Arsenal znów przy piłce

3'

Kieran Gibbs pomknął lewą stroną. Anglik wycofał do Cazorli, który szybko uruchomił Walcotta. Niski skrzydłowy nie był w stanie jednak wygrać górnego pojedynku i obrońcy wyjaśnili sytuacje

2'

Tim Krul źle wyprowadził piłkę, przejął ją Rosicky, zagrał do Giroud, ten w swoim stylu odegrał na jeden kontakt do Czecha, ale Rosicky nie był w stanie przedrzć się przez defensywę gospodarzy

1'

Gracze Arsenalu po raz pierwszy kopnęli piłki i rozpoczynamy!

14:29

W poprzednim sezonie Arsenal dwukrotnie wygrał pojedynek z Newcastle. 1:0 na St James'Park i 7:3 na Emirates Stadium. Jak będzie dziś? Typujcie wyniki

14:27

Obok nich "Sroki", których wyprowadza Coloccini

14:26

A zawodnicy już w tunelu. Per Mertesacker, za nim Szczęsny, a potem reszta zawodników z wracającym po lekkim urazie Koscielnym włącznie

14:24

Paul Merson - były zawodnik Arsenalu Londyn w rozmowie z SkySports powiedział, że ten mecz dla "Kanonierów" będzie bardzo ciężki. Podkreślił również, że Arsenal po porażce z City (3:6), wracają na właściwe tory o czym świadczy wygrana z West Ham i remis z Chelsea.

14:19

Arsenal z Wilsherem, Walcottem i Podolskim, ale bez Ramseya przystąpi do dzisiejszego spotkania. Czy "Kanonierom" uda się wrócić na fotel lidera? Jak zagrają "Sroki"? - piszcie w komentarzach

13:58

Zachęcam jeszcze przed meczem do lektury zapowiedzi spotkania, przeprowadzonej przez Damiana Orłowicza: Zapowiedź Newcastle United - Arsenal Londyn