Arsenal LondynArsenal Londyn
17:54

Dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

17:53

Arsenal, pomimo kłopotów na początku drugiej połowy, pewnie pokonuje West Ham. Dzięki temu "Kanonierzy" liderują w tabeli, ale to miejsce może im odebrać Liverpool jeśli pokona dziś Manchester City.

94'

Koniec meczu.

93'

Strzelał jeszcze Joe Cole, ale obok bramki.

90'

Arbiter przedłużył to spotkanie o 4 minuty.

90'

Bendtner ładnie strzelał z prawej strony pola karnego w długi róg. Duńczyk jednak nie trafił w bramkę, ale pomylił się bardzo niewiele.

89'

Świetnie Bendtner na prawą stronę do Cazorli, a ten piętą do Walcotta. Dośrodkowanie Anglika zablokowane i corner dla gości.

86'

Dostaje swoją szansę także Nicklas Bendtner. Zastępuje on Oliviera Giroud.

82'

Druga zmiana w Arsenalu. Flamini za Oezila.

80'

Podolski swoim wejściem na boisko, rozruszał poczynania ofensywne "Kanonierów". Wcześniej zaliczył asystę, tym razem sam umieścił piłkę w siatce. Piłkę zgrał mu, stojący tyłem do bramki z obrońcą na plecach, Giroud. Niemiec bez zastanowienia uderzył i nie dał Adanowi szans. Strzał po ziemii, ale precyzyjny, przy słupku.

80'

GOOOOOL!!!!!!!! PODOLSKI

75'

Ostatnią zmianę przeprowadza Sam Allardyce. Za Nolana wchodzi Taylor.

73'

Świetne długie podanie Cazorli do Podolskiego. Niemiec wyszedł sam na sam z Adrianem, ale uderzył prosto w bramkarza. Okazało się, że Poldi był jednak na minimalnym spalonym.

70'

Arsenal długo utrzymywał się przy piłce, dobrze dośrodkował Podolski z lewej strony. W polu karnym niekryty był Walcott i pewnie, głową umieścił piłkę w siatce.

70'

I PROWADZĄ GOŚCIE!!!!! ZNÓW WALCOTT

68'

Z narożnika pola karnego, do środka złamał Walcott i natychmiast oddał strzał. Mimo, że jego uderzenie było lekkie i po ziemii, to jednak nie zdołał odbić piłki Adrian i puścił teoretycznie łatwy do obrony strzał.

68'

MAMY WYRÓWNANIE!!!!!!!!!!!!

66'

Pierwszą zmianę przeprowadza także Arsene Wenger. Do gry po kontuzji wraca Podolski, który wchodzi w miejsce Ramseya.

65'

Schodzi O'Brien, który ma już żółtą kartkę. Zastępuje go Guy Demel.

64'

Głupia strata Arsenalu przed polem karnym "Młotów". Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę. Diame zobaczył wysuniętego Szczęsnego, ale lob Senegalczyka za wysoki.

62'

Akcja Arsenalu bliźniaczo podobna do sytuacji bramkowej gospodarzy. Z daleka strzelał Cazorla, piłkę wypluł Adrian i strzelał jeszcze Giroud, ale za drugim razem Hiszpan znakomicie obronił.

58'

Dośrodkowywał Razvan Rat. Nieporozumiał się z własnymi obrońcami Wojciech Szczęsny, który wyszedł z bramki. Do piłki dobiegł jednak Cole, który strzelił z pierwszej piłki, ale uderzył minimalnie niecelnie.

56'

West Ham United - ArsenalWest Ham United - Arsenal

55'

Dobrze po dośrodkowaniu Diame głową strzelał O'Brien. Mimo, że Irlandczyk dobrze złożył się do uderzenie, to nie trafił w bramkę.

53'

Z rożnego, głową strzelał Vermaelen, ale źle wszedł pod piłkę, a dodatkowo blisko przy nim był obrońca i Belg uderza daleko od bramki.

50'

Tym razem pięknie strzelał Jarvis. Jego uderzenie odbił Szczęsny, ale tym razem piłkę wybijają obrońcy.

48'

Dośrodkowanie Jarvisa, na 16. metr, wybił jeden z obrońców Arsenalu. Stamtąd strzelał Nolan, Szczęsny odbił piłkę przed siebie prosto pod nogi stojącego 5 metrów przed bramką Carltona Cole'a, który przyłozył nogę i pewnie umieścił piłkę w siatce.

48'

GOOOOOOOL!!!!!!!! 1:0 WEST HAM

46'

Oba zespoły rozpoczynają drugą część meczu bez zmian.

46'

Zawodnicy obu drużyn gotowi do gry. Rozpoczyna się drugie 45 minut.

16:50

Mecz toczony w dobrym tempie. Brakuje może sytuacji stuprocentowych, ale kilka akcji pod obiema bramkami było bardzo groźnych. W obu zespołach kuleje jednak dziś wykończenie i do przerwy nie zobaczyliśmy bramek. Być może po przerwie to się zmieni. Zapraszam za kwadrans.

48'

Koniec pierwszej połowy.

46'

Mark Noble, podawał górą za linię obrony. Tam świetnie w tempo wybiegł Kevin Nolan, ale Anglik sprawiał wrażenie jakby przestraszył się wychodzącego z bramki Szczęsnego i zmarnował dobrą sytuację po wolnym.

45'

Spotkanie potrwa 2. minuty dłużej, a tymczasem wolny z dobrej odległości dla gospodarzy.

45'

Cazorla z wolnego w mur, po faulu O'Briena. Jednak po odbiciu od piłkarzy West Hamu, piłka spadła pod nogi Oezila i ten groźnie strzelał, ale centymetry obok bramki.

44'

Dobrze dośrodkowywał Oezil, spod końcowej linii, po ziemii. Nie zdążył jednak do tego zagrania dobiec Giroud i piłka przeleciała w poprzek pola karnego po czym przejęli ją gospodarze.

42'

Ramsey strzelał z bardzo ostrego kąta. Adrian nie popełnił błędu i złapał uderzenie Walijczyka.

38'

Teraz jakiś uraz Collinsa. Walijczyk nie jest w stanie kontynuować gry i zastępuje go Razvan Rat.

36'

Cazorla podawał prostopadle. Do tego zagrania wybiegali Walcott i Ramsey. Piłkę przejął Walijczyk i uderzył po ziemii sprzed pola karnego. Strzał jednak w środek bramki i spokojnie łapie Adrian.

34'

Cazorla groźnie strzelał z ok. 18. metrów. Mierzył ładnie, ale przestrzelił nad bramką Adriana.

31'

Z wolnego, z pod własnego pola karnego dośrodkował Adrian. W szesnastce Arsenalu duży tumult, ale akcja szybko wyjaśniona przez defensywę "Kanonierów".

28'

Odpowiada Arsenal. Precyzyjnie do Walcotta dogrywał Cazorla. Anglik jednak nieczysto trafił w piłkę z woleja i nic z tej akcji nie wyszło.

26'

West Ham naciska. Dobry strzał z daleka Diame wyłapuje Szczęsny.

25'

O'Brien dośrodkowywał, ale zbyt głęboko i złapał piłkę Szczęsny.

23'

Teraz dobre prostopadłe podanie do Cola. Ten jednak nie przebił się przez defensywę rywali, ponieważ był osamotniony z przodu. West Ham jednak odzyskał piłkę i Cole próbował jeszcze wrzucać, ale piłkę na aut wybił Mertesacker.

20'

Długo budował Arsenal atak pozycyjny. Ogromna liczba podań na jeden, dwa kontakty. Akcja gości kończy się jednak faulem O'Briena, który dostaje żółtą kartkę.

15'

Dośrodkowanie Gibbsa zablokowane. Wrzucał jeszcze z rożnego Walcott i dobrze dorzucił do Mertesackera. Niemiec strzelał głową, ale bardzo lekko i bez większych problemów broni Adrian.

10'

Świetna sytuacja gospodarzy. Mark Noble po rzucie wolnym, z lewej strony boiska oddał groźny strzał w długi róg bramki Wojciecha Szczęsnego. Polak jednak poradził sobie z tym uderzeniem i wybił piłkę w boisko.

7'

Cazorla strzelał po ziemii, z boku pola karnego. Uderzenie Hiszpana zablokował jednak Collins.

5'

Faulowany teraz Carlton Cole blisko pola karnego. Sprytnie rozegrany wolny, niezłe dośrodkowanie Jarvisa wybijają jednak defensorzy Arsenalu.

3'

Pierwsza prostopadła piłka do Walcotta, ale Anglik był na spalonym

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Phila Dowda. Rozpoczynamy spotkanie.

15:54

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są "Kanonierzy". Znajdują się oni na 2. miejscu w tabeli, ale mają taki sam dorobek punktowy, co liderujący Arsenal. Z kolei West Ham jest tuż nad kreską i ma zaledwie oczko przewagi nad będącymi w strefie spadkowej Crystal Palace i Fulham.

15:49

Zaś ławka Arsenalu przedstawia się następująco: Fabiański, Monreal, Flamini, Jenkinson, Gnabry, Podolski, Bendtner.

15:47

Na ławce gospodarzy zasiądą dziś: Jaaskelainen, Rat, Collison, Maiga, Taylor, Diarra, Demel.

15:41

Dzień dobry. Zapraszam na mecz 18. kolejki Premier League, w którym West Ham podejmie na własnym obiekcie Arsenal. To spotkanie przybliży państwu Michał Przybycień.