Poniedziałek, 23 grudnia 2013, godz. 21:00
Chelsea LondynChelsea Londyn
22:55

Dziękuję już za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

22:54

Ten mecz przypominał bardziej hit T - Mobile Ekstraklasy, niż hit Premier League. Dużo fauli, sytuacji jak na lekarstwo. Mimo wszystko, z przebiegu spotkania, remis to raczej sprawiedliwy wynik.

94'

Koniec spotkania. Po tym remisie Arsenal jest 2., a Chelsea 4.

93'

Luiz próbował jeszcze z akcji. Również strzelał z daleka, ale wysoko nad bramką.

92'

Teraz blisko pola karnego faulowany Ramires.David Luiz, z rzutu wolnego uderzył jednak prosto w mur

91'

To spotkanie potrwa o 3 minuty dłużej.

88'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. David Luiz zastępuje Fernando Torresa.

86'

Najlepsza sytuacja gospodarzy w tym spotkaniu. Gibbs z boku pola karnego, po ziemi podał do Girouda. Francuz z 5. metrów trafia jednak prosto w Petra Cecha, który dobrze wyszedł przed bramkę i skrócił kąt.

83'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Gibbsa. Piłka wychodzi poza boisko.

80'

Arsenal przeprowadza akcję bliźniaczą, do tej z pierwszej połowy, gdy Lampard trafił w poprzeczkę. Tym razem jednak Giroud uderza obok bramki.

78'

Druga zmiana w drużynie gości. Na boisku, w miejsce Williana, pojawia się Oscar.

77'

Dobre prostopadłe podanie Ramseya do Giroud. Francuza wyprzedza jednak Gary Cahill i wybija piłkę w aut.

76'

Nic wielkiego nie stało się jednak Ramiresowi i szybko wraca on do gry.

75'

Przy walce o piłkę Ramsey zderzył się z Ramieresem i Brazylijczyk leży na murawie.

73'

Pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu przeprowadza Jose Mourinho. Na boisku pojawia się Andre Shuerrle. Niemiec zastępuje Hazarda.

70'

Mamy dużo fauli taktycznych w środkowej części boiska. Tym razem za tego typu przewinienie żółtą kartką ukarany Tomas Rosicky.

69'

Ivanović niebezpiecznie zagrał. Za wysoko podniósł nogę w starciu z Mesutem Oezilem i wywiązała nam się krótka kłótnia.

68'

Teraz błąd defensywy "Kanonierów" i z daleka, po ziemii strzelał Lampard. Uderzył mocno, ale w środek bramki i złapał pewnie Szczęsny.

66'

Tym razem Walcott fauluje Azpilicuetę i w żółtych kartkach mamy 1:1.

64'

W walce o piłkę, w środku pola, Ramires wślizgiem zaatakował Artetę. Brazylijczyk otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

60'

Pierwszy kwadrans drugiej połowy wygląda podobnie co początek meczu. Arsenal bezsilny, Chelsea próbuje ukłuć gospodarzy z kontry, ale na razie akcje i jednych i drugich są bezproduktywne, a bramkarze bezrobotni.

55'

Ramires dobrze podawał do Hazarda. Belg jednak źle przyjął piłkę, i ta uciekła mu poza boisko.

53'

Arsenal - ChelseaArsenal - Chelsea

52'

Próbował Rosicky, ale stracił piłkę na rzecz Terrego i goście wyszli z kontrą, ale i oni nie potrafili zakończyć swojej akcji strzałem.

48'

Pierwsza akcja Arsenalu. Giroud próbował dośrodkowywać i zarobił rzut rożny. Ten stały fragment jednak fatalnie wykonany i piłka ląduje w rękach Petra Cecha.

46'

Drugą część spotkania rozpoczęli gospodarze.

21:53

Zapraszam za kwadrans.

21:52

W pierwszej połowie po jednej dobrej sytuacji każdej z drużyn. Bliżej strzelenia bramki była Chelsea, ale Lampard trafił w poprzeczkę.

21:50

Jak na razie derby Londynu rozczarowują. Po słabym początku, drużyny z każdą minutą się rozkręcały. Słabe pierwsze pół godziny i ciekawy ostatni kwadrans. To jednak za mało by pokonać któregoś z bramkarzy.

47'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

45'

Dobra kontra Chelsea, po roznym Arsenalu i stracie Ramseya. Willian strzelał po ziemii. Uderzył jednak za lekko i nie dał rady pokonać Wojtka Szczęsnego.

41'

Rosicky groźnie, w środku pola faulował Azpilicuetę, ale goście źle wykonali rzut wolny. Zero zagrożenia.

37'

Dużo miejsca miał Oezil przed polem karnym Chelsea. Niemiec nie zdecydował się jednak na strzał ale podał do Walcotta. Ten faulowany, w polu karnym przez Williana, ale nie zobaczył tego sędzia i puścił grę.

35'

Przejęła inicjatywę Chelsea. Z 16. metrów strzela Torres, ale piłkę łapie Szczęsny.

33'

Świetna akcja gości. Hazard, górą, za linię obrony podaje do Lamparda. Ten z ok. 11 metrów huknął w poprzeczkę bramki Wojciecha Szczęsnego.

28'

Składna akcja Chelsea. Po dośrodkowaniu Williana strzał głową oddał Ramires. Uderzenie Brazylijczyka poszybowało ponad poprzeczką.

27'

Dobra okazja GIroud ale jego strzał blokuje Cahill.

22'

Rzut rożny dla gości, ale w polu karnym Mikel fauluje Szczęsnego i wolny dla Arsenalu.

20'

Bezsilni na razie gospodarze. Nie potrafią sforsować defensywy "The Blues". Ich akcje kończą się albo rzutami rożnymi, albo pozycją spaloną.

18'

Mogła być dobra sytuacja dla Arsenalu, ale Ramsey na spalonym.

17'

Walcott walczył o piłkę w polu karnym, ale przejęli ją goście. Ich kontra zakończona szybkim faulem na Ramiresie.

16'

W pierwszym kwadransie dużo walki. Obie drużyny ofensywnie usposobione, ale nie potrafią narazie stworzyć sobie dobrych sytuacji.

15'

Po raz kolejny za mocne podanie do Sagny, na skrzydle. Cech od bramki.

13'

Faul taktyczny, w środku boiska Azpilicuety na Ramseyu. Hiszpan upomniany przez arbitra, ale obyło się bez kartki.

10'

Złe dośrodkowanie i od bramki zacznie Cech.

8'

Dośrodkowanie Gibbsa wybija Ivanović. Arsenal w natarciu i rzut rożny dla gospodarzy.

5'

Dobra akcja Chelsea, ale na spalonym Lampard.

3'

Po błędzie Gibbsa rożny dla gości. Za mocne dośrodkowanie z tego stałego fragmentu i w efekcie aut dla Arsenalu.

2'

Od początku odważnie próbuje Arsenal, ale Walcott za mocno do Sagny.

1'

Od środka zaczęli piłkarze Chelsea.

20:56

Poza tym Arsenal z 12 ostatnich meczów ze swoim dzisiejszym rywalem wygrał zaledwie 3. To sprawia, że dzisiejszy wieczór na Emirates zapowiada się bardzo ciekawie.

20:55

Wydaje się, że faworytem tego spotkania jest Arsenal. Za tą drużyną przemawia atut własnego boiska i znakomity jak do tej pory sezon. Jednak Chelsea może zaskoczyć, bowiem Jose Mourinho ma patent na drużynę "Kanonierów". Drużyny Portugalczyka 10 razy mierzyły się z Arsenalem i nigdy nie poniosły porażki.

20:46

W drużynie gości mniej znaczące ubytki. Za kartki zawieszony Essien. Poza nim kontuzjowani są Marco van Ginkel i Ryan Bertrand.

20:46

W ekipie Arsene'a Wengera kontuzjowani są Alex Oxlade - Chamberlain, Rio Miyaichi i Laurent Koscielny. Oprócz nich brakuje też Jacka Wilshere'a, który został zawieszony na dwa spotkania za pokazanie kibicom obraźliwego gestu, w poprzednim meczu z Manchesterem City.

20:42

Z kolei rezerwowi Chelsea to: Schwarzer, Luiz, Cole, Mata, Oscar, Schuerrle, Eto'o

20:40

Dziś na ławce Kanonierów zasiądą: Fabiański, Monreal, Cazorla, Flamini, Jenkinson, Podolski, Bendtner.

20:38

Jeśli Arsenal wygra dzisiejsze spotkanie, to z dwupunktową przewagą nad Liverpoolem wróci na pozycję lidera Premier League. Jeśli zaś gospodarzom powinie się noga, to spadną z 3. na 4. miejsce, a o jedno oczko będzie wyprzedzi ich Chelsea.