Southamptonsouthampton
1 : 1
Manchester CityManchester City
17:55

Ten rezultat cieszyć może zwłaszcza Arsenal Londyn. Kanonierzy w jutrzejszym meczu mogą tylko powiększyć przewagę nad rywalami w walce o triumf w Premier League.

17:52

Strzelcy bramek (Osvaldo, Aguero) pogratulowali sobie meczu i zawodnicy w mieszanych nastrojach opuszczają plac gry

94'

I koniec meczu! Pochettino mocno rozczarowany rezultatem, bo to Southampton zaprezentowali się znacznie lepiej w dzisiejszym meczu.

93'

Mecz trwa nadal. W okolicach środka boiska faulował Aguero. Argentyńczyk, dostał za wybicie piłki po gwizdku, żółtą kartkę.

17:48

92'

Teraz próbuje Kolarov. Podobnie jak w przypadku Navasa - prosto w obrońców

91'

Navas dośrodkowuje w pole karne, ale gracze Mauricio Pchettino są dziś niesamowicie skoncentrowani.

91'

4 minuty doliczone do podstawowych 90

90'

Reed w miejsce Stevena Davisa

90'

Faul Nasriego. Pan Taylor oszczędził jednak Francuza, nie dając mu drugiej kartki

89'

Ostatnia faza meczu. Wiele chaosu w poczynaniach obu zespołów. Najwyraźniej w grę wkradło się zmęczenie

88'

Okres lepszej gry gości. Na spalonym Aguero.

87'

Gazzaniga źle wybija piłkę po prostopadłym zagraniu gracza Manchesteru. Dżeko jednak nie był w stanie oddać strzału na bramkę. Doskonałą asekuracją popisali się partnerzy bramkarza "Świętych"

86'

Aguero najlepszy wśród "The Citizens". Strzał głową z czternastu metrów, napastnika Manchesteru, nie sprawił jednak problemów Gazzanidze. Argentyńczyk uderzył obok bramki

85'

Ramirez w miejsce Lallany. Dobre spotkanie kapitana Southampton

84'

Niebezpieczny drybling Kompanego we własnym polu karnym. Belg próbował minąć dwójkę rywali. Ostatecznie został sfaulowany

83'

Gospodarzem wychodzi dziś wszystko! Jay Rodriguez tym razem na spalonym

81'

Pierwszy strzał Edina Dżeko. Bośniak został jednak zablokowany

80'

Jay Rodriguez! Niewiele brakowało, a Anglik, po dośrodkowaniu swojego rodaka - Ward-Prowse strzeliłby bramkę. Sytuacja byłą trudna, jednak napastnikowi Świętych udało się oddać groźny strzał. Zabrakło kilku centymetrów!

79'

Ofensywna zmiana Pellegriniego. Edin Dżeko w miejsce Yaya Toure

78'

Pierwsza żółta kartka. Nieprzyjemny faul Samira Nasriego. Gospodarze mają piłkę na 35 metrze

77'

Strzelec bramki - Pablo Osvaldo opuszcza boisko. Włoch żegnany na stojąco przez kibiców gospodarzy. A na boisku - gwiazda drużyny - Rickie Lambert

75'

W końcu jakaś akcja dla gości. Długą piłką uruchomiony Aguero. Argentyńczyk podał do wybiegającego na obieg Kolarova, a ten, strzelił w boczną siatkę bramki gospodarzy.

74'

Błąd Fernandinho. Brazylijczyk gra dziś naprawdę słabo. Nieudanie przerzucił do Zabalety i od autu ze środka boiska zaczną gospodarze

73'

Ward-Prowse z rzutu wolnego z okolic linii bocznej boisko dośrodkował piłkę, ale napastnicy gospodarzy, byli chyba na spalonym. Rozpocznie Pantilimon.

71'

W przeciwieństwie do "Świętych", goście nie mają sposobu na stałe fragmenty. Obrońcy Southampton górą po raz kolejny

70'

Chorwat już na boisku, a City ma rzut rożny!

69'

Lovren leży na boisku. Chorwat ucierpiał w starciu z Fernandinho. Obrońca "Świętych" utykając opuszcza boisko. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie w stanie wrócić na boisko

68'

W końcu jakaś akcja Fernandinho. Brazylijczyk wbiegł z piłką w pole karne, ale Lovren i Fonte odczytali jego ruchy i wybili futbolówkę w aut

67'

Aguero wziął sprawy w swoje ręce. Argentyńczyk w asyście trójki rywali oddał strzał po długim rogu bramki Gazzanigi. Było groźnie, ale strzał Aguero obok bramki

66'

Ward-Prowse wykonuje kornery całkiem nieźle. Znów zacentrował do Jay Rodrigueza. Anglik znów mylił się nieznacznie. Pantilimon tylko odprowadził piłkę wzrokiem

65'

Lallana sprytnie przelobował czwórkę obrońców. Piłka trafiłą do Osvaldo, a ten został uprzedzony przez defensorów. Rzut rożny

64'

Posiadanie piłki: Southampton 56% - Manchester City 44%

63'

Od razu druga zmiana. Javi Garcia za Jamesa Milnera.

63'

Bezproduktywny w drugiej części Negredo schodzi z boiska. Pojawia się na nim Jesus Navas

61'

Manchester City ostatnim razem był tak bezradny w meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. "Święci" dominują. Panie Pellegrini, chyba czas na zmiany!

60'

Strzały z dystansu! Na to liczą dziś gracze Southampton. Na razie uderzenia lecą prosto w Pantilimona. Tym razem, próbował Steven Davis.

59'

Kolejna próba Osvaldo. Choć przestrzelił mocno, to jednak był otoczony dwójką rywali. Były napastnik As Romy jest dziś bardzo aktywny.

57'

Kolejna groźna centra Luke Shawa. Lewy obrońca Southampton gra bardzo wysoko. Tym razem, dośrodkowanie minęło wszystkich i piłka poleciała w aut.

56'

Steven Davis opatrywany poza boiskiem. Skończy z plasterkiem pod okiem

54'

Gazzaniga wypiąstkował piłkę na "dwa razy", zażegnując zagrożenie

53'

Kontra Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego wywalczyli rzut rożny

52'

Rodriguez sam na sam z Pantilimonem! Rumun wypluł piłkę przed siebie, a Osvaldo fatalnie przestrzelił dobitkę. "Święci" powinni objąć prowadzenie!

50'

Yaya Toure strzelił z dwudziestego metra! Gazzaniga się nie ruszył, a piłka o niecałe pół metra minęła słupek bramki strzeżonej przez następce Boruca!

49'

Manchester City długo utrzymuje się przy piłce, mozolnie próbując przesunąć się pod bramkę Świętych. Udało się nawet oddać strzał. Uderzał Aguero. Gazzaniga sparował do boku

49'

Trochę kopaniny w środkowej części boiska

17:05

"Dobrze że Boruc nie gra nie dziwie się po tej wpadce" - małe sprostowanie - Polak nie gra z uwagi na kontuzje.

Podzielacie opinie Matiego? Boruc nie poradziłby sobie?

47'

Davis zagrał prostopadle do Osvaldo, a Włoch ponownie był na spalonym

46'

Zaczynamy drugą, miejmy nadzieje równie emocjonującą połowę!

17:01

16:57

Mauricio Pechettino ma w ręku jeszcze asa w rękawie w postaci Rickiego Laberta. Anglik dziś rozpoczął na ławce. Natomiast na zmiany w drużynie gości liczą zwłaszcza Dżeko i Navas.

16:49

Posiadanie piłki nie zmieniło się od naszego ostatniego raportu. 61-39 na korzyść gospodarzy. Święci mięli również znacznie więcej strzałów. Oddali ich aż 10. Manchester City próbował sześciokrotnie.

47'

Po 45 minutach mamy remis. 1-1 po bramkach Aguero i Osvaldo

46'

Jeszcze przed przerwą The Citizens mógł rozradować Nasri. Jego mocny strzał z pola karnego, przeleciał delikatnie nad poprzeczką Gazzanigi.

44'

Wynik cieszy prowadzących w tabeli kibiców Arsenalu

44'

Bramka należała się Świętym bez dwóch zdań. Gospodarze są w gazie.

42'

Włoch bez większych problemów zabawił się z CZWÓRKĄ rywali. Kompany został całkowicie ośmieszony. Osvaldo, mierzonym lobem z rogu pola karnego pokonał Pantilimona. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki!

42'

GOOOOOL !!! CUDOWNA BRAMKA OSVALDO!!!!!! 1-1!!!!!!

41'

Pablo Zabaleta zagrał ręką na dwudziestym piątym metrze. Sędzia jednak nie użył gwizdka, mimo prostestów graczy Southampton

40'

Pellegrini zasugerował Pantilimonowi, by szanował czas. Szkoleniowiec The Citizens boi się stracić przewagę w samej końcówce pierwszej części meczu.

39'

A teraz kolejny strzał z dystansu Ward-Prowse. Podobnie jak Jack Corke - prosto w golkipera gości.

37'

Wysoko usposobiony Luke Shawn pięknie zacentrował do Ward-Prowse. Pantilimon delikatnie przysnął, a Anglik uderzył tuż obok słupka! To powinno być wyrównanie!

34'

Aguero próbował pokonać Gazzanigę sprzed pola karnego. Jego uderzenie było jednak zbyt lekkie i bramkarz Świętych bez problemów chwycił piłkę.

33'

The Citizens zamknięci w hokejowym zamku. Southampton raz za razem nęka defensywę City. Gospodarze mięli nawet dwa kornery, lecz Pantilimon znów był górą.

33'

Lallana otrzymał idealną piłkę z prawego skrzydła. Źle ją jednak przyjął i defensywa gości zdołała wybić piłkę. Anglik był na delikatnym spalonym, czego nie dostrzegł arbiter.

31'

Doskonały przerzut Yaya Toure do wbiegającego w pole karne Pablo Zabalety. Argentyńczyk wycofał do swojego rodaka. Aguero, będąc bez opieki na dziesiątym metrze przestrzelił nad bramką! Jak to nie wpadło - zastanawia się Zabaleta.

30'

Jack Cork mocno uderzył na bramkę Manchesteru z około dwudziestu trzech metrów. Pantilimon z trudem, na dwa razy łapie piłki. Pellegrini wygląda na zafrasowanego

28'

Luke Shaw idealnie zagrał w pole karne do Osvaldo. Włoch na dwunastym metrze nie trafił w piłkę. Mogło być groźnie!

26'

Dobry okres gry Southampton. Święci ze spokojem wymieniają piłkę na połowie rywali. Defensywa gości nie dopuszcza jednak do żadnego zagrożenia.

25'

Osvaldo świetnie przyjął piłkę na trzynastym metrze i oddał strzał na bramkę. Włoch był na spalonym, tak więc nawet gdyby pokonał golkipera gości, gol nie zostałby uznany

24'

Ward-Prowse dośrodkował prosto w koszyk Pantilimona.

23'

Poszkodowany próbował pokonać Pantilimona, ale trafił w głowy w murze, dlatego mamy kolejny już korner gospodarzy.

23'

Efektowna akcja lewym skrzydłem Luke Shawa. Anglik stracił piłkę, która trafiła do Ward-Prowse, a ten wywalczył rzut wolny na około 25 metrze.

20'

A teraz korner gospodarzy. Ward-Prowse doskonale zacentrował na jedenasty metr do Rodrigueza. Anglik uderzył obok bramki

18'

Szybko wyprowadzona kontra Southampton. Jay Rodriguez oko w oko z Kompanym. Belg bez problemów poradził sobie z graczem gospodarzy. Kompany jest w tym sezonie w świetnej formie.

18'

Znamy posiadanie piłki obu zespołów. Southampton - 61%, Manchester City - 39%

17'

Kolejna już centra Nasriego. I tym razem nie udało się stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia.

15'

Negredo brzydko sfaulowany przez Lovrena. Obrońca gospodarzy nie uzyskał jeszcze żółtej kartki

14'

Ten korner już znacznie lepszy, udało się dograć do partnera, ale piłka po uderzenie przeleciała obok bramki

13'

City idzie za ciosem! Nasri dośrodkowuje na głowę Negredo. Rzut rożny!

10'

Kolarov z lewej strony boiska, tuż przy linii końcowej wycofał piłkę na jedenasty metr, a tam z dziecinną łatwością, Argentyńczyk zmienił kierunek lotu i pokonał bezradnego Gazzanigę

10'

GOOOOOOL AGUEEEROOOO!!!!!! 1-0

9'

Dośrodkowanie Lallany ze środka boiska, Osvaldo nie był w stanie opanować trudnej do przyjęcia piłki.

7'

City miało rzut rożny, jednak dośrodkowanie padło łupem defensywy Southampton. Dobijał jeszcze Fernandinho - prosto w rywali.

5'

Alvaro Negrodo w sytuacji sam na sam z Gazzanigą! Rewelacyjne zgranie Aguero, jednak Hiszpan fatalnie przyjął piłkę i zastępujący Boruca golkiper, z łatwością chwycił futbolówkę

4'

Już pierwsze słowne starcie piłkarzy. Futbolówkę w okolicach środka boiska stracił Nasri. Rywale zdobyli aut, z czym Francuz nie chciał się zgodzić. Ostatecznie do większego konfliktu nie doszło

4'

Negredo doskonale zagrał do Millnera, który gdyby minął ostatniego defensora gospodarzy, byłby sam na sam z bramkarzem rywali. Anglika uprzedził obrońca i zagrożenie minęło

3'

Jak na razie sporo gry w środku pola. Żadnej z drużyn nie udało się choćby zbliżyć do bramki rywali. Przy piłce gospodarze.

1'

Sędzią spotkania jest Antony Taylor

1'

A więc już zaczynamy. Sędzia użył gwizdka, a napastnicy Southampton rozpoczęli mecz. Uda się równie szybko co z Chelsea strzelić pierwszego gola? Zobaczymy!

15:55

Jak myślicie, czy Borucowi po kontuzji uda się zatrzymać numer "1" w bramce reprezentacji Polski? Ostatnio w doskonałej formie jest Wojciech Szczęsny - golkiper Arsenalu Londyn. Piszcie w komentarzach

15:54

15:53

15:52

O Polaku było głośno nie tylko na Wyspach z uwagi na wpuszczone klopsy. Najpierw w spotkaniu ze Stoke, Polaka przelobował bramkarz przeciwnej drużyny. W meczu z Arsenalem Boruc wdał się w niepotrzebny drybling z Giroud i stracił równie bezsensownego gola.

15:49

Artur Boruc w feralnym meczu doznał złamania dłoni, która wyklucza go z gry na około sześć

15:45

W dzisiejszym spotkaniu na boisku nie zobaczymy reprezentanta Polski - Artura Boruca. Gracz Southampton nabawił się kontuzji w spotkaniu przeciw Chelsea, przegranym przez "Świętych" 1-3. Poniżej link do skrótu meczu (od 2:15 pechowa interwencja Boruca):

15:38

Aż cztery zmiany w Southampton. Mauricio Pochettino zrezygnował z gry Clyne'a, Yoshidy, Wanyamy oraz Rickie Lamberta

15:35

Manuel Pellegrini - trener Manchesteru City dokonał w składzie dwóch korekt. Alvaro Negredo zastąpi Dżeko, a za Navasa zagra dziś Millner

15:32

W odmiennych humorach do meczu przystępują "The Citizens", którzy triumfowali w ostatnich trzech spotkaniach. Aż 6-0 z Tottenhamem, następnie 3-0 ze Swansea, a w ostatniej rundzie 3-2 z West Bromwich Albion.

15:30

"Święci" po doskonałym początku, zdają się wracać na ich odpowiednie miejsce, bowiem ich ostatnie trzy mecze, to same niepowodzenia. W 12 kolejce porażka 0-2 z Arsenalem Londyn, potem 1-3 z Chealsea, by w ostatniej kolejce ulec 2-3 Aston Villi.

15:28

Za 30 minut rozpocznie się mecz 15 kolejki pomiędzy Southampton, a Manchesterem City.