3 : 3
LiverpoolLiverpool
1. połowa1 : 2
15:40

Niesamowite derby Merseyside kończą się sprawiedliwym remisem 3:3! Podsumowując w trzech słowach to spotkanie, trzeba powiedzieć: CO ZA MECZ! Oglądanie takich spotkań jest wspaniałą przyjemnością! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

95'

KONIEC! Wspaniały pojedynek na Goodison Park zakończony remisem!

94'

Ostatnia akcja Evertonu i McCarthy zostaje zablokowany w szesnastce The Reds!

93'

W odpowiedzi świetna akcja Deulofeu i kolejna znakomita obrona nogą Mignoleta!

93'

Sturridge trafia do siatki gospodarzy, ale na ich szczęście był wcześniej na spalonym!

92'

Howard! Amerykanin odbija piłkę po strzale z woleja Suareza!

91'

Moses!!! Suarez posłał świetną piłkę w pole karne, gdzie Moses uprzedził Howarda, ale głową nie zmieścił piłki w siatce!

90'

Cztery minuty doliczone do tego fenomenalnego, genialnego, wspaniałego widowiska!

89'

Wcześniej jeszcze żółtą kartką ukarany został Distin.

89'

Co za wejście Anglika!!! Gerrard dośrodkowuje z rzutu wolnego wprost na jego głowę, a ten wspaniałym strzałem nie daje szans Howardowi!!! Remis 3:3!!!

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Daniel STURRIDGE!!!!!!

88'

Ostatnia zmiana w Evertonu. Osman zmienia Mirallasa, asystenta przy trzeciej bramce autorstwa Lukaku. Belga jednak już w pierwszej połowie nie powinno być na boisku.

86'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Suareza.

86'

Mignolet poradził sobie ze słabą próbą Mirallasa.

84'

Poradziła sobie z dośrodkowaniem Gerrarda obrona gospodarzy wzmocniona Johnem Stonesem, który zmienił przed chwilą Pienaara.

83'

Moses faulowany w narożniku boiska. Rzut wolny dla The Reds.

82'

Teraz Mignolet był już bezradny!!! Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego i Lukaku wygrywa pojedynek z Johnsonem i strzałem głową w okienko wyprowadza Everton na prowadzenie! The Toffees prowadzą po raz pierwszy w tym meczu, ale są bardzo blisko zwycięstwa!!!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Romelu LUKAKUUUUUUUUU!!!!

81'

Mignolet jeszcze raz!!! Belg wygrywa dwukrotnie pojedynek z Deulofeu!!! Co za mecz byłego bramkarza Sunderlandu!!!

80'

Sturridge pogubił się w polu karnym Evertonu.

79'

Sturridge pojawia się na boisku w miejsce Lucasa.

78'

Howard!!! Amerykański bramkarz kapitalnie broni uderzenie głową Suareza z pięciu metrów!!!

77'

Wychodzili gospodarze z kontrą '4 na 2', ale fatalnie zepsuł tę akcję Romelu Lukaku!

77'

Liverpool przycisnął, ale Suarez i Johnson w indywidualnych szarżach byli dobrze blokowani przez obrońców Evertonu.

75'

Rozpoczyna się ostatni kwadrans tego kapitalnego pojedynku!

74'

Gerrard mizernie uderza z dystansu. Piłka mija bramkę przeciwnika.

73'

Wreszcie Belg dopiął swego!!! Najpierw jego uderzenie z rzutu wolnego po rykoszecie odbił świetnie Mignolet, ale gospodarze zdołali jeszcze rozegrać akcję kombinacyjną, po której Lukaku z kilkunastu metrów płaskim strzałem trafia do siatki!!! Znowu mamy remis!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Romelu Lukakuuuuuuuu!!!

70'

Lukaku doszedł do piłki zagranej w pole karne, jednak uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Mignoleta!

69'

Pierwsza zmiana w Liverpoolu. Joe Allena zmienia Victor Moses.

68'

Barkley z dystansu uderza na wiwat.

67'

Żółta kartka dla Lucasa Leivy.

65'

Skrtel wygrywa pojedynek biegowy z Lukaku i wybija piłkę spod nóg belgijskiego napastnika.

64'

Mignolet po raz kolejny!!! Lukaku wobec bierności Leivy wychodzi sam na sam ze swoim rodakiem, ale ponownie to golkiper The Reds wychodzi z trudnej sytuacji obronną ręką!!!

61'

Żółta kartka dla Allena za faul na Mirallasie. A Belg cały czas igra z ogniem, bo przed chwilą rozbił ręką łuk brwiowy Hendersona.

60'

Co teraz zmarnował Allen!!! Po niekonwencjonalnej, bezczelnej wręcz akcji Suareza Walijczyk w idealnej okazji uderza obok bramki leżącego już na ziemi Tima Howarda! Co za pudło!

58'

Everton - LiverpoolEverton - Liverpool

57'

Po dośrodkowaniu Colemana Johnson musiał ratować się zagraniem na korner. Tempo tego meczu cały czas jest doprawdy niesamowite.

56'

Niezła indywidualna akcja Johnsona, który potem jeszcze niepotrzebnie próbował rozegrania piłki z Gerrardem i niepotrzebnie oddał mu piłkę, co kosztowało gości utratę dobrej okazji do podwyższenia prowadzenia.

55'

Joe Allen w polu karnym przegrał pojedynek siłowy z Distinem. Cytując komentatorów, 'Jelcz starł się z małym Fiatem'.

54'

Mignolet!!! Znakomita kontra Evertonu, długie prostopadłe podanie do Deulofeu, ale ten w sytuacji sam na sam nie był w stanie na pełnej prędkości pokonać belgijskiego bramkarza!!!

52'

Everton zyskuje coraz większą przewagę w polu. Na spalonym złapany Barry, który został przesunięty na lewą obronę w miejsce Bainesa.

51'

Pogubili się w akcji na małej przestrzeni gospodarze i stracili piłkę przed szesnastką Liverpoolu.

50'

Kontuzji już po przerwie doznał Leighton Baines. Anglik zostaje zastąpiony przez Gerarda Deulofeu.

47'

Dobrze gra dzisiaj Flanagan, który na nietypowej dla siebie lewej obronie spisuje się dziś bardzo dobrze i nie daje pograć Mirallasowi.

46'

Wznawiamy grę!

14:48

Jest na murawie Suarez, który wciąż ma jednak grymas bólu na swojej twarzy. Zobaczymy, jak Urugwajczyk spisze się w drugiej części gry oraz czy dotrwa do końcowego gwizdka.

14:47

Wracamy na murawę Goodison Park, gdzie za chwilę rozpocznie się druga część gry 221. Derbów Merseyside!

14:34

Znakomity mecz w tej pierwszej części gry - kosmiczne tempo, sporo goli i sytuacji bramkowych oraz niesmak związany z decyzją Phila Dowda, który nie wyrzucił z boiska Mirallasa za bardzo brzydki faul na Suarezie. Do przerwy 2:1 dla The Reds, co zapowiada wielkie widowisko w drugiej połowie.

49'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Everton przegrywa z Liverpoolem 1:2!

49'

Kombinacyjna akcja Pienaara z Bainesem, Anglik uderza z 20 metrów na bramkę Mignoleta, jednak trafia też nieczysto w piłkę i ta nie trafia w światło liverpoolskiej bramki.

47'

Dobrze teraz zachowuje się defensywa Evertonu. Teraz złapała ona Suareza na spalonym.

47'

Skrtel zgrywa piłkę głową, ta jeszcze odbija się do Distina i kolejny rzut rożny dla The Reds.

46'

Teraz z kolei rzut rożny po drugiej stronie boiska. Doliczone do pierwszej połowy trzy minuty.

44'

Lukaku uprzedzony w polu karnym przez asekurującego stoperów Lucasa. Tylko korner dla gospodarzy.

41'

Posiadanie piłki: Everton 57%, Liverpool 43%

40'

Uspakaja grę zespół gości. Podopieczni Rodgersa zdają sobie sprawę, że z chaosu łatwiej utracić prowadzenie niż je podwyższyć.

37'

Suarez długo opatrywany przez klubowego lekarza, ale wróci chyba na boisko. Co za beznadziejna decyzja sędziego (i nie, nie jestem kibicem Liverpoolu, po prostu jestem zniesmaczony takim zachowaniem Mirallasa i arbitra)...

35'

Koszmarne wejście Kevina Mirallasa na nogi Suareza!!! Atak na kolano i mięsień uda, ale tylko żółta kartka dla Belga! To jest skandaliczna decyzja sędziego!!!

33'

Jakiś problem zdrowotny ma Luis Suarez. To byłoby spore osłabienie dla Liverpoolu, szczególnie że siedzący na ławce Sturridge także nie jest w pełni sprawny.

31'

Żółta kartka dla Rossa Barkleya za symulowanie faulu przed polem karnym.

29'

Niecelna próba zza pola karnego Barkleya. Piłka przelatuje ponad bramką.

28'

Bardzo wysokie tempo tego meczu, jednak sprawia ono też, że piłkarze czasami aż nadzbyt często próbują grać z pierwszej piłki. Czasem aż prosi się o to, żeby ją sobie przyjąć i z przygotowanej pozycji podać koledze.

26'

Indywidualna akcja Mirallasa i strzał z dystansu, który nieznacznie mija bramkę Liverpoolu. Było groźnie.

24'

Radzą sobie gospodarze z dośrodkowaniem Gerrarda. Była też okazja do kontry, ale przerwał ją Agger.

23'

Suaerz w pojedynku z Distinem zdołał wywalczyć korner po drugiej stronie boiska.

22'

Faul w ataku Distina na Aggerze i dośrodkowanie z rzutu rożnego Bainesa nie miało żadnej wartości.

22'

Mignolet! Barkley zdecydował się na bardzo sprytny 'centrostrzał' i gdyby nie kapitalna interwencja belgijskiego bramkarza, to mielibyśmy ponownie błyskawiczne wyrównanie!

20'

Fatalnie ustawił mur Howard! Suarez uderza znakomicie, płasko, przepięknym łukiem obok muru The Toffees ku totalnemu zaskoczeniu bramkarza gospodarzy!!! Liverpool znów prowadzi!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Luis Suareeeeeez!

18'

Suarez faulowany 27 metrów od bramki gospodarzy. Może być groźnie.

16'

Barkley efektownie minął dwóch rywali w narożniku boiska, po czym został zablokowany przez Lucasa Leivę.

15'

Kosmiczne tempo spotkania w pierwszym kwadransie. Jakby ktoś polską Ekstraklasę przewijał do przodu x1.5.

12'

Ależ szansę miał Lukaku!!! Po fatalnym błędzie Lucasa i Gerrarda, Lukaku wyszedł sam na sam z Mignoletem, ale wobec niezłej interwencji swojego rodaka nieco się pogubił i piłka wypadła poza plac gry!

11'

Ależ znakomicie się rozpoczęło to spotkanie. Liverpool dopiero po raz drugi w tym sezonie traci prowadzenie. Do tej pory miało miejsce to tylko w meczu ze Swansea, który The Reds zremisowali na wyjeździe 2:2.

9'

Niemalże analogiczna sytuacja z drugiej strony boiska! Z rzutu wolnego dośrodkowuje Baines, wytrącony z równowagi Skrtel zagrywa piłkę przed bramkę, gdzie obrońcę gości wyprzedza Mirallas i z pierwszej piłki pokonuje Mignoleta! 1:1!

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Kevin Mirallaaaaaaaaaaaaas!!!

6'

Dośrodkowanie w pole karne Gerrarda, piłkę głową zgrywa Suarez, a zapomniany przez wszystkich graczy gospodarzy Coutinho z kilku metrów pokonuje Tima Howarda!!! 1:0!

5'

GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Philippe Coutinhooooooooooooooooo!!!

4'

Po dalekiej piłce od Johnsona i interwencji Colemana będzie rzut rożny dla The Reds.

4'

Dośrodkowanie Lukaku nie przedarło się w pole karne gości.

2'

Agresywnie grają oba zespoły od pierwszego gwizdka sędziego. Na razie jednak brakuje im dokładności.

1'

Zaczynamy!!!

13:44

Wszystko gotowe do rozpoczęcia spotkania! Arbitrem tego meczu będzie pan Phil Dowd.

13:41

Jesteśmy już na Goodison Park, gdzie za chwilę rozpocznie się, miejmy nadzieję, wielkie piłkarskie widowisko!

13:02

No i oczywiście nieśmiertelne "You'll never walk alone", związane od wielu lat z The Reds:

13:01

Żeby jeszcze przed meczem nadać Wam trochę nastroju związanego z meczami Evertonu i Liverpoolu, utwory, które można usłyszeć tuż przed spotkaniami obu zespołów. Na początek idzie Everton:

12:58

Rezerwowi Evertonu: Mucha, Heitinga, Stones, Osman, Naismith, Jelavic, Deulofeu. Trener Roberto Martinez nie skorzysta dzisiaj ze zmagających się z urazami Hibberta, Gibsona, Kone oraz Alcaraza.

12:56

Ławka rezerwowych Liverpoolu: Jones, Toure, Sakho, Moses, Sterling, Sturridge, Luis Alberto. Poza składem ekipy Brendana Rodgersa znaleźli się kontuzjowani Cissokho oraz Jose Enrique.

12:54

Obok prezentujemy już oficjalne składy obu zespołów!

12:46

Jak już wspomniałem, to będą już 221. derby Liverpoolu. Dotychczasowy bilans przemawia na korzyść FC Liverpoolu, bowiem w historii zanotowano aż 88 zwycięstw The Reds. 66 spotkań wygrał Everton, natomiast pozostałe 66 zakończyło się remisem.

12:40

Obie drużyny bardzo przyzwoicie wystartowały w obecnym sezonie ligowym. Liverpool z 23 punktami jest aktualnym wiceliderem tabeli Premier League. Podopieczni Brendana Rodgersa odnieśli 7 zwycięstw oraz zanotowali 2 remisy i 2 porażki. Ich lokalny rywal, Everton, ma jednak tylko trzy punkty mniej i zajmuje szóste miejsce w ligowej klasyfikacji. Co jednak cechuje zespół Roberto Martineza? The Toffees sporo remisują, ale praktycznie nie przegrywają spotkań. W jedenastu pojedynkach musieli uznać wyższość tylko Manchesteru City, w pozostałych dziesięciu jednak zanotowali po 5 wygranych i remisów.

12:32

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z 221. Derbów Merseyside! Na Goodison Park Everton podejmie swojego lokalnego odwiecznego rywala, ekipę Liverpoolu!