Widzew ŁódźWidzew Łódź
2 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
19:52

Pierwsze od listopada, ale na pewno zasłużone zwycięstwo łodzian, którzy dzięki temu znacznie zwiększają swoje szanse na udaną gonitwę za utrzymaniem w Ekstraklasie. Forma Widzewa wyraźnie zwyżkuje i kto wie, czy zespół Skowronka nie będzie grał w przyszłym sezonie wciąż w najwyzszej klasie rozgrywkowej. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec! Widzew wygrywa z Wisłą 2:1!

93'

Alex Bruno! Potężny strzał Brazylijczyka z kilkunastu metrów świetnie broni Miśkiewicz!

91'

Cztery minuty doliczone do tego meczu.

90'

Jeszcze zmiana w Widzewie. Batrović za Kasprzaka

89'

Po rzucie rożnym bitym przez Cetnarskiego Visnakovs głową uderza nad bramką!

88'

Kartka dla Guerriera za ostry faul na Kasprzaku.

87'

Powinno być 3:1! Visnakovs chciał teraz efektownie przelobować Miśkiewicza, ale posłał piłkę minimalnie nad bramką!

86'

W odpowiedzi groźnie, ale jednak nad poprzeczką strzela z 20 metrów Okachi!

85'

Paweł Brożek znów nie ma swojego gola! Napastnik Wisły przegrywa pojedynek sam na sam z Wolańskim!

84'

Żółta kartka dla Bruno za faul na Piotrze Brożku.

83'

Teraz akcja po drugiej stronie boiska. Wolański łapie dośrodkowanie Sarkiego.

81'

Próba z ostrego kąta Kaczmarka nie mogła teraz zaskoczyć Miśkiewicza.

80'

Jednakże źle dośrodkowuje ze stojącej piłki Cetnarski i szansa stracona.

80'

Kolejny groźny rzut wolny dla Widzewa po zagraniu ręką Burligi.

78'

Z rzutu wolnego dośrodkowuje Cetnarski, a Visnakovs nie dochodzi do piłki.

76'

Indywidualna akcja Visnakovsa po przechwycie zakończona strzałem w boczną siatkę Łotysza.

74'

Paweł Brożek w dobrej sytuacji złapany na spalonym.

73'

Płaskie dośrodkowanie Alexa Bruno przerywa Miśkiewicz.

71'

Teraz z kolei napomniany żółtą kartką Stjepanović.

70'

Okachi melduje się na placu gry w miejsce Mrozińskiego.

68'

Żółta kartka dla Kasprzaka.

68'

Niesamowite, Widzew jednak wychodzi na prowadzenie! Alex Bruno świetnie dośrodkowuje na głowę Mateusza Cetnarskiego, który nie daje szans Miśkiewiczowi i 2:1!

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Cetnarski!

67'

Coraz gorzej wygląda zespół Widzewa. Po utracie gola łodzianie nie radzą sobie zupełnie na placu gry.

65'

Jeszcze jedna okazja! Stilić znalazł pod bramką rywala Gargułę, który nie trafia w światło bramki!

64'

Szansa dla Wisły! Po składnej akcji gości w dobrej sytuacji fatalnie pudłuje naciskany Sarki!

62'

Miśkiewicz pewnie chwyta dośrodkowanie Marcina Kikuta.

60'

Zmiana w Widzewie. Alex Bruno za Mariusza Rybickiego.

58'

Akcja dwóch Łukaszów! Burliga zagrywa piłkę w pole karne, gdzie Garguła najpierw spokojnie ją przyjmuje, a potem spokojnym strzałem doprowadza do remisu!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Łukasz Garguła!

56'

Piotr Brożek zmienia kontuzjowanego kolegę.

55'

Tymczasem dla Michała Nalepy jest to już koniec spotkania. Uraz jest zbyt poważny i Franciszek Smuda będzie musiał przeprowadzić trzecią zmianę już teraz.

54'

Po rzucie rożnym dla Widzewa, bardzo spokojną interwencją popisuje się Głowacki.

53'

Nalepa doznał jakiegoś urazu w starciu z Kasprzakiem. Nie wygląda to najlepiej dla gracza Wisły.

52'

Osamotniony Visnakovs nie dał rady nic stworzyć na połowie Wisły.

50'

Było groźnie! Garguła zacentrował teraz dobrze na głowę Głowackiego, ale ten uderza nad bramką Widzewa!

48'

Goście znacznie agresywniej niż przed przerwą. Podopieczni Smudy wywalczyli na razie jednak tylko dwa rzuty wolne.

46'

Gramy!

46'

... a Sarki wchodzi w miejsce Chrapka.

46'

Będą dwie zmiany w przerwie w Wiśle. Guerrier zmienia Urygę...

18:48

Widzew dość szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą bardzo ładnego strzału Rybickiego, a potem bardzo solidnie prezentował się w defensywie. Jeden błąd Nowaka mógł się dla gospodarzy skończyć źle, ale kolegę uratował Wolański, tak samo, jak wcześniej Wisłę uratował Miśkiewicz, zatrzymując Visnakovsa. Zapowiadają się spore emocje w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy. Widzew prowadzi z Wisłą 1:0.

45'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Wisły i jeszcze jedna dobra interwencja w defensywie gospodarzy po centrze Garguły.

44'

Dobra interwencja na przedpolu Miśkiewicza, który uprzedził tym samym Visnakovsa.

42'

Spore zamieszanie w polu karnym Widzewa po rzucie wolnym bitym przez Stilicia, ale sytuacja wyjaśniona przez gospodarzy.

41'

Kaczmarek wraca na plac gry, a po chwili Uryga dostaje żółtą kartkę. Trzecie napomnienie dla graczy Wisły w tym meczu.

37'

Kaczmarek potrzebuje teraz pomocy medycznej. Przerwa w grze.

36'

Z rzutu rożnego dla Wisły nie wyszło nic ciekawego pod bramką gospodarzy.

35'

Fatalny błąd Nowaka sprawia, że w znakomitej sytuacji znalazł się teraz Stilić, ale Bośniak nie potrafił pokonać Wolańskiego i doprowadzić do remisu!!!

34'

Faulowany Rybicki przez Bunozę i druga żółta kartka w tym spotkaniu.

32'

Nowak ucierpiał w starciu z Głowackim po rzucie rożnym dla Wisły. Gracz Widzewa szybko wraca jednak do gry.

31'

Centra Bunozy czujnie wybita przez defensywę łodzian. Pół godziny gry za nami i wciąż 1:0 dla Widzewa.

27'

Stilić próbował bezpośrednio z narożnika zaskoczyć Wolańskiego, ale młody bramkarz Widzewa spokojnie interweniuje.

26'

Kaczmarek dośrodkował w pole karne minimalnie niecelnie w kierunku Kikuta. W odpowiedzi Brożek zdobywa korner dla Wisły.

24'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Michała Nalepy.

24'

Widzew, o dziwo, bardzo dobrze dzisiaj radzi sobie w defensywie. Zobaczymy, czy podopieczni Skowronka będą w stanie tak grać przez 90 minut.

22'

Obrońcy Widzewa przerwali teraz groźną akcję Brożka i Stilicia z Chrapkiem.

19'

Prosta strata Wisły przed polem karnym, ale Kaczmarek nie był w stanie celnie dograć do Visnakovsa.

18'

Miśkiewicz radzi sobie teraz z centrą z rzutu wolnego Kaczmarka.

17'

Uryga doszedł teraz do uderzenia głową, ale jego próba poszybowała obok wiślackiej bramki.

15'

Visnakovs znalazł się sam na sam z Miśkiewiczem, ale to bramkarz gości wychodzi górą z tego pojedynku! Mogło być 2:0!

14'

Dośrodkowanie Brożka z lewego skrzydła zablokowane.

13'

Wisła wreszcie przejęła inicjatywę i próbuje budować atak pozycyjny.

11'

Bardzo nieudana próba Mrozińskiego po zamieszaniu w polu karnym Białej Gwiazdy.

10'

Bardzo aktywny na skrzydle jest Marcin Kaczmarek, który do tej pory bardzo odważnie wdaje się w akcje indywidualne.

7'

Przedarł się lewym skrzydłem Kikut i wycofał piłkę na mniej więcej 16 metr, gdzie dopadł do niej Rybicki i plasowanym strzałem lewą nogą zaskoczył Miśkiewicza! Łodzianie prowadzą z Wisłą 1:0!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Mariusz Rybicki!!

4'

Wisła nie zostawia gospodarzom zbyt wiele miejsca na rozegranie piłki. Wysoki pressing w wykonaniu krakowian.

3'

Obie drużyny ustawione bardzo agresywnie obok siebie. Będzie bardzo dużo walki w tym meczu.

1'

Widzew rozpoczął od środka. Zaczynamy drugie sobotnie spotkanie T-Mobile Ekstraklasy!

17:59

Kibice skandują "Franek Smuda". Nikt przy Piłsudskiego nie zapomina o kluczowej roli popularnego Franza w historii gospodarzy.

17:57

Obie drużyny wychodzą na plac gry.

17:36

Kogo dzisiaj brakuje w obu drużynach? W Widzewie nie ma Lafrance'a, Leimonasa, Mikity, Urdinova, De Amo oraz Aleksejsa Visnakovsa. W Wiśle z kolei nie wystąpią Boguski, Czekaj, Dudka i Jovanović.

17:34

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Brożek, Michał Szewczyk, Danijel Klarić, Fabian Burdenski, Wilde-Donald Guerrier, Emmanuel Sarki.

17:33

Rezerwowi Widzewa: Maciej Mielcarz, Marek Wasiluk, Alex Bruno, Princewill Okachi, Xhevdet Gela, Veljko Batrović, Alen Melunović.

17:31

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:15

Zarówno Widzew, jak i Wisła, nie grają w ostatnich kolejkach najlepiej. Widzewiacy w 2014 roku jeszcze nie odnieśli ligowego zwycięstwa, po raz ostatni sięgając po trzy punkty w pojedynku z Pogonią Szczecin w 15. kolejce tego sezonu. Biała Gwiazda z kolei nie wygrała od lutego i derbowego triumfu nad Cracovią w 23. kolejce.

17:10

Wisła z kolei obecnie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli i czeka tak naprawdę już na rundę dodatkową Ekstraklasy, w której walka o europejskie puchary rozpocznie się tak naprawdę od nowa. Podopieczni Franciszka Smudy tracą obecnie 12 punktów do Legii i 2 do Lecha, ale za sobą mają solidną grupę pościgową w postaci Ruchu Chorzów, Pogoni Szczecin czy Zawiszy Bydgoszcz.

17:05

Ten mecz jest znacznie ważniejszy dla łódzkiego Widzewa, który jest obecnie czerwoną latarnią naszej ligi. Łodzianie muszą walczyć zaciekle o każdy punkt, który zbliży ich do utrzymania, od którego obecnie podopiecznych Artura Skowronka dzieli aż 10 punktów.

17:00

Witamy bardzo serdecznie na meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź zmierzy się z Wisłą Kraków.