Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, godz. 18:00
Ruch ChorzówRuch Chorzów
2 : 0
Korona KielceKorona Kielce
93'

Koniec spotkania! Ruch przerywa passę trzech porażek z rzędu i awansuje na trzecie miejsce w tabeli. Korona straciła dziś szansę na awans do czołowej "ósemki"!

93'

Pierwszy celny strzał Korny Kielce! Prosto w bramkarza uderzył z pola karnego Janota!

90'

Żegnany brawami schodzi Zieńczuk. W jego miejsce Janik

91'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Ależ okazja Ruchu! W pole karne wpadł Kuświk i uderzył z ostrego kąta w bramkarza, dobijał Włodyka, ale również nieskutecznie, piłkarze Korony wybili piłkę i z dystansu uderzył jeszcze Babiarz, ale prosto w Małkowskiego.

88'

Po długim czasie nieobecności na boisko wraca Sadlok! Zmienił Dziwniela.

88'

Ależ okazja Chiżniczenki! Przyjął piłkę na 10 metrze na wprost bramki i huknął wysoko ponad poprzeczką! Lepszej okazji mieć nie będzie!

87'

Dośrodkowanie Golańskiego z prawej strony na długi słupek, tam przyjął piłkę Janota, przełożył ją sobie na drugą nogę, ale trwało to za długo i stracił piłkę.

86'

Babiarz prostopadle zagrał w pole karne do Starzyńskiego, ale ten w ostatniej chwili został zablokowany w "szesnastce"!

85'

Sylwestrzak zaatakował piłkę za wysoko unosząc nogę przy twarzy Włodyki. Rzut wolny dla Ruchu.

84'

Ostatnia zmiana w Koronie. Kiełb za Petrova.

83'

Rzut wolny dla Korony na połowie Ruchu. Petrov wrzucił w pole karne, ale tak mocno, że piłka wyszła za linię końcową nie niepokojona przez żadnego z piłkarzy.

82'

Pierwsza zmiana w Ruchu. Włodyka zmienia Kowalskiego.

81'

Zieńczuk miał trochę przed polem karnym po podaniu Starzyńskiego, ale jego uderzenie z 20 metrów dosyć niecelne, przeszło nad bramką.

80'

Ruch od rzutu wolnego spod linii bocznej. Zieńczuk szybko wykonał, wrzucając piłkę w pole karne, ale zupełnie nikt do niej nie wyszedł i przejął ją Małkowski.

79'

Ponownie za mocne podanie prostopadłe, tym razem w wykonaniu Markovicia. Od bramki Buchalik.

77'

Janota zdecydowanie za mocno zagrywał do Sylwestrzaka i od bramki wznowi Buchalik

75'

Dzisiejsze widowisko ogląda z trybun 5000 widzów

75'

Żółta kartka dla Starzyńskiego za dyskusję z sędzią po faulu.

74'

Kuświk na spalonym

73'

Chiżniczenko znalazł się w sytuacji sam na sam jednak zwlekał zbyt długo! Jego strzał został zablokowany przez Stawarczyka

72'

Marek Zieńczuk wypuścił w bój Grzegorza Kuświka, a ten po przepychance w polu karnym domagał się odgwizdania rzutu karnego. Gwizdek arbitra milczy

71'

Piłka odbita przez jednego z gospodarzy opuściła boisko.

70'

Rzut rożny nie przyniósł korzyści drużynie gości. Niebiescy wyszli z kontrą i wywalczyli rzut wolny z narożnika pola karnego Korony

69'

Janota dośrodkował do Golańskiego, a ten z półobrotu starał się uderzyć na bramkę. Piłka trafiła jednak w obrońcę i wyszła na róg

67'

Dośrodkowanie Golańskiego zablokowane przez Dziwniela, piłka uderzyła ponownie w gracza Korony i opuściła plac gry. Od bramki wznowi Buchalik

67'

Golański próbował centrować jednak wyszło z tego uderzenie pewnie wyłapane przez Buchalika

65'

Druga zmiana w drużynie Korony. Schodzi Pilipczuk a w jego miejsce na placu gry pojawia się Marković

64'

Można odnieść wrażenie, że Niebiescy prowadzą 2-0 minimalnym nakładem sił. Korona nie prezentuje dziś wysokiej formy i nie potrafi zagrozić bramce strzeżonej przez Buchalika

63'

Druga bramka dla chorzowskiego Ruchu! Daniel Dziwniel miał sporo miejsca i dokładnie dośrodkował do niepilnowanego Jakuba Kowalskiego, a ten pewnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce!

61'

Pavol Stano był ostatnim obrońcą, a mimo to wdał się w drybling z dwoma gracami Ruchu. Gdyby gospodarze przejęli tą piłkę znaleźli by się w sytuacji 2 na 1

59'

Goście starają sie przejąć inicjatywę lecz ich poczynania są niedokładne

56'

Kielczanie zmuszeni do gry w defensywie. Od kilku chwil Niebiescy kontrolują wydarzenia boiskowe

53'

W poczynaniach graczy Korony sporo niedokładności. Niebiescy wznowią z autu na wysokości własnego pola karnego

51'

Wolny dla Ruchu z narożnika pola karnego Korony. Dośrodkowanie Zieńczuka nie znajduje adresata i piłka ląduje poza boiskiem. Wznowi Małkowski

50'

Na sektorze fanów "Niebieskich" pojawiła się ubrana na czarno spora grupa kibiców Korony, która dostała się na stadion dzięki uprzejmości gospodarzy, mimo zawieszenia oficjalnej współpracy z Koroną.

49'

Konczkowski pognał z piłką kilkanaście metrów jednak jego dośrodkowanie blokują obrońcy. Rożny dla Ruchu

47'

Kowalski zszedł z prawej strony do środka i dograł do Zieńczuka w pole karne, ale ubiegł go Golański i zdążył wybić piłkę.

47'

Golański ucierpiał przy walce o piłkę ale jest już gotowy do dalszej gry

46'

Gracze Korony od razu po wznowieniu drugiej połowy ruszyli do ataku. Chcą jak najszybciej doprowadzić co wyrównania

45'

Chorzowianie rozpoczęli drugą połowę spotkania

19:00

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy

18:54

W przerwie na murawie tradycyjny występ cheerleaderek Ruchu Chorzów, oraz za chwilę konkurs strzałów na bramkę dla kibiców.

46'

I koniec pierwszej połowy. Do przerwy Ruch prowadzi z Koroną 1:0 po bramce Stawarczyka, niemal do szatni.

45'

Rzut wolny dla Ruchu w bardzo bliskiej odległości od bocznej lini pola karnego. Groźna okazja dla Niebieskich zakończona niecelnym uderzeniem

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Golański z wolnego trafia w mur. Gra wznowiona od autu i jeden z graczy Korony faulował Babiarza. Od własnej połowy wznowią Niebiescy

43'

Gooooooooooool! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie głową uderzył Stawarczyk! Tym razem Małkowski minął się z piłką w powietrzu i obrońca Ruchu miał ułatwione zadanie! Dośrodkowywał Starzyński.

42'

Paweł Golański wybija piłkę poza linię boiska. Kolejny stały fragment gry dla Ruchu

40'

Kolejne dośrodkowanie gospodarzy spokojnie wyłapane przez bramkarza Korony

39'

Babiarz ładnie rozegrał piłkę z Dziwnielem lecz dogranie do Kuświka zostało zablokowane przez obrońców

39'

Stawarczyk próbował prostopadle podać do Starzyńskiego jednak uczynił to za mocno. Od bramki Małkowski

38'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze głową uderzył Stawarczyk, ale doskonale w bramce na linii rzucił się Małkowski i wybronił ten strzał!

37'

Ostatnie spotkanie rozgrywane przy ulicy Cichej przyniosło kibicom tyle emocji co zbieranie grzybów. Piłkarze Niebieskich starają im się to zrehabilitować i grają lepiej niż dwa tygodnie temu jednak ich strzały nie lecą nawet w kierunku bramki. Korona natomiast od kilku chwil zdecydowanie w defensywie

35'

Konieczna była zmiana. Cebula zmienia kontuzjowanego Trytkę.

35'

Krótko rozegrany stały fragment gry, a dośrodkowanie Babiarza ląduje wprost w rękach Małkowskiego

34'

Dośrodkowanie Dziwniela zablokowane przez Sobolewskiego i będzie rzut rożny dla Ruchu

34'

Wygląda na to, że Trytko nie będzie w stanie kontynuować gry. Korona gra jak na razie w dziesiątkę.

31'

Przemysław Trytko leży na murawie. Gra zostaje przerwana, a zawodnik jest opatrywany.

31'

Starzyński nie miał do kogo dograć i zdecydował się na uderzenie jednak piłka o dobre kilka metrów mija bramkę gości

28'

Dziwniel naciskany przez dwóch zawodników wybija piłkę na aut. Po wznowieniu gry Golański niecelnie zacentrował i od bramki wznowi Buchalik

28'

Chorzowianie wymienili na połowie Korony kilkanaście podań, piłka trafiła do Dziwniela który pognał kilkanaście metrów i dograł do Zieńczuka. Pomocnik Niebieskich uderzył minimalnie ponad poprzeczką

26'

Z rzutu wolnego sprzed pola karnego mocno uderzył Starzyński. Piłka minęła minimalnie spojenie bramki Korony.

24'

Marek Zieńczuk starał się zaskoczyć bramkarza strzałem z narożnika pola karnego jednak jego uderzenie zablokowane przez obrońcę

24'

Z dośrodkowaniem w pole karne radzą sobie chorzowianie jednak to goście wciąż utrzymują się przy piłce

24'

Grzegorz Kuświk fauluje na własnej połowie. Rzut wolny dla Korony

23'

Jakub Kowalski zakiwał się w polu karnym po ładnej akcji prawą stroną i stracił piłkę.

22'

Nie ma dzisiaj kompletu widzów na stadionie przy ulicy Cichej. Widać ostatnia seria porażek drużyny prowadzonej przez Jana Kociana nie podziałała mobilizująco na fanów chorzowskiego Ruchu.

21'

Próba ataku Ruchu prawą stroną, Babiarz zagrywał prostopadle w pole karne, ale Konczkowski nie doszedł do piłki i od bramki Małkowski.

20'

Atak Korony, ale pierwszy strzał z pola karnego zablokowany, a poprawka Petrova z dystansu minęła bramkę Ruchu.

18'

Ruch w ataku, zamknął Koronę w jej polu karnym, ale nie potrafił wypracować okazji do strzału.

17'

Faul zawodnika Korony 40 metrów od bramki Małkowskiego. Przy piłce trzech zawodników Ruchu, w końcu Starzyński wrzucił piłkę na piąty metr, a tam Stadno głową wybił futbolówkę.

16'

Kilka błędów z jednej i drugiej strony, po jednym z zagrań aż złapał się za głowę hiszpański szkoleniowiec Korony. Skończyło się jednak na strachu, bo Ruch również nie gra dziś bezbłędnie.

14'

Rzut wolny dla Korony na połowie Ruchu. Wrzucał Golański, ale za mocno i piłka opuściła boisko, Zaczyna Buchalik.

12'

Ładnie lewą stroną przedarł się Dziwniel, dograł przed pole karne do Starzyńskiego, który miał miejsce by przyjąć piłkę, ale uderzył ponad bramką.

11'

Trytko próbował przebić się lewą stroną, ale został powstrzymany przez rywali.

10'

Rzut wolny dla Ruchu z okolic prawego narożnika pola karnego. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Zieńczuk, ale prosto w ręce Małkowskiego.

9'

Za mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego Ruchu, piłkę przejął po lewej stronie Malinowski, ale przegrał pojedynek z Chiżniczenką i od bramki Małkowski.

7'

Uderzał z 12 metrów Konczkowski, ale trafił w głowę Malarczyka.

6'

Rzut rożny dla Ruchu po zablokowanym uderzeniu Surmy i rykoszecie.

5'

Z pierwszej piłki próbował uderzyć Babiarz, jednak jego uderzenie sprzed pola karnego wylądowało bliżej narożnej chorągiewki niż bramki rywala.

5'

ZIeńczuk dobrze zagrał górną piłkę do Kuświka, ale ten nie poradził sobie z przyjęciem, w efekcie skończyło się na aucie dla Korony.

4'

Dwie długie piłki w pole karne Ruchu. Najpierw futbolówka opuściła boisko i Buchalik zaczął od bramki, za drugim razem przejął bezpańską piłkę zagraną w "szesnastkę".

3'

Starzyński próbował zagrywać prostopadłą piłkę do Kuświka, ale zagranie zostało zablokowane przez obrońcę.

2'

Ruch stara się budować akcję od własnej połowy, ale silny pressing Korony zmusza Niebieskich do zagrania piłki do bramkarza. Buchalik musiał wykopywać piłkę daleko na połowę rywala.

1'

Pierwszy gwizdek i od środka zaczęła Korona.

17:59

Okrzyki motywacyjne obu zespołów w "kółeczkach", sędzia ustawia piłkę na środku i powoli będziemy zaczynać.

17:58

Oba zespoły już na murawie, przywitanie i zajmują miejsca na murawie. Jeszcze tylko losowanie i jesteśmy gotowi do startu.

17:51

Boisko już opustoszało, trwa ostatnie zraszanie murawy. Na trybunach ciągle sporo wolnych miejsc, jak to na poniedziałkowych spotkaniach Ekstraklasy.

17:47

Do pierwszego gwizdka sędziego pozostał kwadrans. Piłkarze Korony schodzą już z rozgrzewki, za chwilę do szatni udadzą się także "Niebiescy". Kibice powoli zapełniają trybuny. Sektor gości pusty, ponieważ Korona zawiesiła współpracę ze stowarzyszeniem kibiców po incydencie z przerwaniem meczu z Pogonią z powodu rozpalenia rac i zadymienia boiska przez fanów "Złocisto-krwistych".

17:33

Poznaliśmy składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Ruchu: Kamiński, Janik, Jankowski, Sadlok, Mularczyk, Włodyka, Szyndrowski Rezerwowi Korony: Małecki, Cebula, Korzym, Marković, Ałdaś, Kiełb, Biejsiebiekow

17:30

Witamy w relacji na żywo ze spotkania Ruchu Chorzów z Koroną Kielce. Do pierwszego gwizdka około pół godziny. Piłkarze obu zespołów rozgrzewają się na murawie. Ruch - Korona