Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 2
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
93'

KONIEC. Remis w Gliwcach po dobrym spotkaniu. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk, do zobaczenia podczas kolejnych relacji live!

96'

Kamil Wilczek zdobywa drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu! Piłka po WRZUCIE Z AUTU trafia do zawodnika Piasta, który strzałem z półobrotu zapewnia punkt gliwiczanom! Co za finisz spotkania!

91'

WILCZEK !!! KAPITALNA BRAMKA, PRZEPIĘKNY GOL !!!

90'

Król do Wilczka, ale strzelec bramki tym razem uderza niecelnie.

88'

Ostatnie próby ataków ze strony gospodarzy. Zanosi się na to, że trzy punkty wrócą wra z Pogonią do Szczecina. Niestety poziom widowiska nie jest już tak wysoki jak przez pierwsze kilkanaście minut.

86'

@Fanka - myślę że moderatorzy wywiązują się ze swoich obowiązków, chociaż dziś faktycznie brakuje takiej osoby ;-)

86'

Szeliga w ataku, jednak wychodzi z futbolówką poza plac gry i grę wznawia Janukiewicz.

84'

Było blisko! Po ładnym uderzeniu do dobitki dochodzi jeden z piłkarzy Pogoni (Bąk?) i fatalnie pudłuje!

83'

Trzech piłkarzy zatrzymywało Robaka, efekt? Szeliga powalił go na ziemię. Rzut wolny z groźnego sektora boiska.

81'

Fatalny strzał Podgórskiego - ponad bramką Janukiewicza.

80'

Bardzo brzydki faul Rudola, po tym jak rywal założył mu siatkę. Żółtą kartką ukarany zawodnik Pogoni a Piast ma dobrą okazję do strzału z rzutu wolnego.

79'

.. a za Małeckiego wchodzi Jakub Bąk.

78'

Za Badię wchodzi Rabiola...

75'

Bardzo dobry strzał Dąbrowskiego mija bramkę Treli po rykoszecie i mamy korner dla gości.

73'

Kwadrans do zakończenia spotkania i mamy pierwszą żółtą kartkę. Matras ogląda żółty kartonik po raz piąty w sezonie.

71'

Zmiana również w ekipie gości. Murayamę na boisku zastąpi Dominik Kun.

70'

Zmiana w drużynie Piasta. Schodzi kapitan - Murawski, wchodzi Szeliga.

70'

Panowie kibice - bardzo bym prosił o należyte zachowanie i nie wyzywanie się w komentarzach. Naprawdę nie na tym polega wspieranie swojego zespołu, czy to na stadionie czy też w internecie.

68'

Rogalski uderza z rzutu wolnego - słabo, ale piłka odbita od Murawskiego wychodzi poza końcową linię boiska i mamy korner.

67'

Podgórski miękko w pole karne i tylko dobre wyjścia Janukiewicza ratuje sytuację!

66'

Wilczek faulowany przez Dąbrowskiego, będzie groźna sytuacja z rzutu wolnego dla Piasta.

64'

Robak przetrzymał dwóch obrońców i głową zgrał do Akahoshiego, który zbyt mocno uderzał z powietrza i piłka poszybowała w trybuny.

62'

Ładna akcja Piasta zakończona bardzo słabym i niecelnym strzałem Hanzela.

60'

Zdjęcia z pierwszej połowy spotkania, źródło : Pogoń Szczecin SA.

Tymczasem na boisku wciąż przeważają goście. Piast boi się atakować żeby nie nadziać się na kontrę.

60'

pogońpogoń

57'

Przepiękne przerzucenie piłki przez Robaka, Rudol mocno i celnie uderza w krótki róg i pokonuje Trelę! Pogoń znów prowadzi!

56'

CO ZA BRAMKA !!! RUDOL ZALICZA PREMIEROWĄ BRAMKĘ W E-KLASIE !!!

53'

Odpowiedź Piasta zablokowana przez obrońców Pogoni! Ożywił nam się mecz w Gliwicach!

51'

Dwie groźne akcje Pogoni w przeciągu kilku minut! Najpierw blisko strzelenia bramki był Golla a chwilę później w słupek trafia zawodnik gospodarzy! W drugiej sytuacji bramka i tak byłaby nieuznana ponieważ Frączczak faulował zawodnika gospodarzy.

49'

A oto Robak w ataku.

robak

48'

Murayama szukał w polu karnym Robaka, jednak płaskie zagranie wybijają defensorzy Piasta.

47'

Robak fauluje w ataku, Piast zaczyna od rzutu wolnego na własnej połowie.

46'

W przerwie mieliśmy zmianę Jurado zszedł z boiska, zastąpił go Tomasz Podgórski.

16:30

Wracamy na Stadion Miejski w Gliwicach, sędzia Raczkowski zaczyna drugą część spotkania!

16:23

Garść statystyk po pierwszej połowie. Strzały : Piast - Pogoń 5 - 9 Strzały celne : Piast - Pogoń 3 - 3 Spalone : Piast - Pogoń 0 - 3 Rzuty rożne : Piast - Pogoń 2 - 4

47'

Piłkarze schodzą do szatni, koniec pierwszej części meczu!

46'

Sędzia Raczkowski doliczył minutę do pierwszej połowy.

46'

Murawski konstruuje atak Pogoni, Małecki bił piłkę w pole karne - wprost w rękawice Treli.

46'

Piorunująca końcówka pierwszej części spotkania w Gliwicach. Chwila nieuwagi Pogoni i znów mamy otwartą sytuację. Odważniej zaczyna grać Piast.

43'

Dosłownie chwilę po rozpoczęciu gry do ataku ruszył Piast. Badia dośrodkował w pole karne gdzie kapitalnie znalazł się Wilczek i strzałem głową pokonał Radosława Janukiewicza!

43'

Ależ odpowiedź Piasta !!! 1:1, KAMIL WILCZEK !

42'

Zamieszanie w polu karnym gości, Rudol strącił piłkę do Robaka, który zgasił piłkę i pokonał Trelę!

41'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL !!! MARCIN ROBAK !

41'

Frączczak ze skrzydła wycofał piłkę w głąb pola karnego - niestety nie było tam żadnego zawodnika w białej koszulce. Dobijał jeszcze Murawski i mamy rzut rożny.

40'

Badia z rzutu rożnego dośrodkował idealnie na głowę kolegi z zespołu, ten niecelnie uderzał głową na bramkę Janukiewicza.

39'

Błąd Golli mógł wykorzystać Wilczek ale na miejscu byli obrońcy szczecinian i mamy jedynie korner dla gospodarzy.

37'

Znów kapitalnie broni Trela!!! Strzelał Dąbrowski, coraz bliżej strzelenia bramki goście!

36'

Pojedynek Badii z Frączczakiem kończy się zwycięstwem tego drugiego. Piłkarze Pogoni natychmiast zagrywają długą piłkę do Robaka, tego z kolei uprzedza Trela.

33'

Kapitalnie TRELA !!! Potężne uderzenie z dystansu bodajże Robaka znakomicie broni doświadczony golkiper gliwiczan! Chwilę później dobijał Rogalski, jednak był na spalonym.

30'

To prawda, kibice Pogoni stawili się w Gliwicach w dość licznej jak na odległość delegacji.

28'

Piast mocno zepchnięty do defensywy czeka na szansę do kontrataku. Jak na razie jednak szans tych jest mało, a tak grająca Pogoń bramkę w Gliwicach strzeli na pewno...

25'

Rzut rożny dla Piasta. Dobre wykonanie, do piłki doszedł Wilczek ale świetnie powstrzymali go defensorzy drużyny ze Szczecina.

24'

Rudol "ustrzelił" Hanzela. Zawodnik gospodarzy będzie mógł kontynuować grę.

23'

Dariusz Trela wznawia grę. Piłkę szybko odzyskują piłkarze Pogoni.

21'

Frączczak zagrywał do Małeckiego, minimalnie niecelnie. Szkoda, bo były gracz Wisły miałby doskonałą szansę na zdobycie bramki.

20'

Proszę wybaczyć - literówka! :) Oczywiście, II trenerem Piasta jest Dariusz Dudek, a nie Dariusz Dudka.

17'

Kolejny korner dla Pogoni. Murayama rozegrał krótko z Akahoshim, piłka trafia w pole karne Piasta jednak na spalonym był jeden z zawodników w białych koszulkach.

15'

Bardzo ładna kontra gliwiczan - Wilczek zagrywał na skrzydło do Jurado, Hiszpan zszedł z futbolówką do środka i oddał strzał na bramkę Pogoni. Pewnie broni jednak Janukiewicz.

14'

Wysoki pressing gości przynosi skutki. Bardzo aktywny od pierwszych minut jest Patryk Małecki.

13'

Nieprzyjemnie faulowany zawodnik gospodarzy. Po rzucie wolnym z okolic połowy boiska do strzału głową doszedł Horvath - wprost w rękawice Janukiewicza.

13'

Małecki przedarł się skrzydłem i wyłożył piłkę koledze z zespołu. Akcję zatrzymali jednak obrońcy gospodarzy.

11'

Kapitan Piasta Gliwice - Radosław Murawski jest jednym z najmłodszych zawodników, którym powierzono opaskę kapitana. Pomocnik Piasta liczy sobie 20 wiosen.

10'

Pierwsze minuty pod dyktando gości, którzy konstruują kolejną akcję. Polak zatrzymuje Robaka na skrzydle.

9'

Dariusz Dudka (asystent trenera Marcina Brosza) zapytany przed meczem o to jak zatrzymać Robaka, odparł dość oryginalnie...

Yyy... Mam nadzieję, że Marcin nie strzeli.

Cytat tygodnia?

7'

Kontra za kontrę - zablokowany Małecki stracił piłkę, chwile później akcja przenosi się pod drugą bramkę. Kontrę Piasta kończy jednak słabe dośrodkowanie Hanzela.

5'

Ależ blisko Robak! Najlepszy asystent sezonu - Aka, dorzucał piłkę na głowę snajpera Pogoni. Ten jednak nie trafił czysto w piłkę a dobitka kolegi z zespołu trafiła w boczną siatkę!

5'

Małecki już szukał okazji na skrzydle, na razie z małym skutkiem bo przynosi to jedynie rzut rożny. Wykonawcą "Aka".

4'

Ciekawostka od Canal + Sport : taki oto tort czeka na najlepszego zawodnika dzisiejszego spotkania. Przyznajemy - jest o co walczyć! ;-)

tort

2'

Pogoń na biało, gospodarze na czerwono-niebiesko.

15:29

Paweł Raczkowski gwiżdże po raz pierwszy, gramy!

15:29

Przywitanie kapitanów - Maksymiliana Rogalskiego i Radosława Murawskiego. Za chwilę zaczynamy!

15:27

Zwycięstwo Piasta nie sprawi że gliwiczanie awansują do grupy mistrzowskiej, jednak mogą nieco poprawić swoją pozycję w tabeli. Aktualnie Piast zajmuje 12 miejsce. Natomiast jeśli trzy punkty trafią do gości ze Szczecina, Pogoń awansuje na trzecie miejsce w tabeli, które utrzyma przynajmniej do jutra kiedy to Ruch gra z Koroną.

15:23

Arbiter dzisiejszego spotkania - Paweł Raczkowski, prowadził już 24 mecze w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Sędzia z Warszawy pokazał w nich 107 żółtych kartek (z czego cztery skumulowane dały czerwoną) i trzykrotnie wyrzucił zawodnika z boiska. Raczkowski podyktował również 7 rzutów karnych. Sędzia Raczkowski był rozjemcą trzech spotkań Piasta, z których żadne nie zakończyło się zwycięstwem (remisy z Zawiszą i Widzewem oraz porażka z Koroną) oraz jednego spotkania z udziałem Pogoni Szczecin (remis z Jagiellonią).

15:16

15 minut do meczu! Zapraszam do typowania w komentarzach zwycięzcy dzisiejszego spotkania!

14:59

Dzisiejszy mecz ma szczególne znaczenie dla aktualnego lidera klasyfikacji strzelców - Marcina Robaka. Snajper Pogoni wraca na stadion klubu, w którym występował przed przenosinami na drugi koniec Polski. Co ciekawe, autor 18 trafień w tym sezonie, pierwszą bramkę zdobył jeszcze w barwach Piasta. Czy dziś pogrąży swoich kolegów z Gliwic?