Niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 18:00
3 : 0
zawiszaZawisza Bydgoszcz
19:53

Zawisza musi popracować nad celnością, bo gdyby nie zmarnował swoich znakomitych okazji w pierwszej połowie, to nie musiałoby to tak wyglądać. Legia, żeby nie było, że gra słabe drugie połowy, to zagrała słabą pierwszą, a potem super drugą. Brylował oczywiście Radović, którego zabraknie na mecz w Lubinie. Za uwagę dziękuje Marek Koktysz.

92'

KONIEC! Legia zachowuje dystans 10 punktów do poznańskiego Lecha. Wojskowi wciąż pewnym liderem.

92'

SA! Broni Kaczmarek! A gdyby ukąsił...

91'

Nie wygląda to najlepiej, ale Kuciak wstaje z ziemi. Gramy.

90'

Podanie do Carlosa, który wychodził na czystą pozycję. Zawodnik Zawiszy wpadł na Kuciaka, który leży teraz na murawie i jest opatrywany przez sztab medyczny.

90'

Dwie minuty doliczone.

89'

Wygląda to tak... Zawiszy się nie chce. Legii też się nie chce. I powoli każdemu się odechciewa wszystkiego.

87'

Zmiana dla braw w Legii. Radović opuszcza murawę. Za niego... ORLANDO SA! On żyje!

87'

Alvaro zmienia Petasza.

86'

Seria strat jednych i drugich. Gra toczy się w środku boiska.

86'

Do zmiany gotowy Sa w Legii i Alvaro w Zawiszy.

84'

Augusto zmienia Ojamę.

84'

Żyro podał prostopadle do Brozia, który wyłożył piłkę po ziemi prosto do Radovicia, który władował piłkę prosto do bramki. Nikt go nawet specjalnie nie pilnował.

83'

RADOOOVIĆ!!!

82'

Petasz z lewej nogi mocno, ale niecelnie! Kuciak się rzucił, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

81'

Dlaczego Berg stoi i wciąż nie wpuszcza Saganowskiego czy Sa? Teraz grają w przewadze, od dłuższego czasu dominują, sytuacja jest stabilna... a on nic. Ludzie zapomną, że są napastnicy w tym klubie.

80'

Druga kartka dla Drygasa i koniec meczu dla niego! Chyba znowu niesportowe zachowanie kapitana Zawiszy, który uderzył łokciem Ivo.

78'

Dośrodkowanie Brzyskiego uderza głową Vrdoljak, ale piłka odbija się tam jeszcze od kogoś i trafia do Kaczmarka.

77'

Długie podanie od Vrdoljaka do Radovicia, ale trochę za mocne to było! "Rado" wyrzucony do linii bocznej poradził sobie z Lewczukiem i dał się sfaulować.

75'

Gdzieś od 10 minut rozgrzewają się przy linii bocznej Sa i Augusto. Rozgrzewają to duże słowo. Oni stoją i oglądają mecz. Czasem podrepczą.

74'

Pierwsza zmiana w Legii. Łukasik zmienia Pinto.

73'

CARLOS! Broni Kuciak! Ściął z prawej strony do środka Carlos i strzałem po ziemi próbował pokonać Dusana, ale Słowak na posterunku!

71'

Szarża Ziajki powstrzymana przez Brozia.

70'

Petaaaasz... nad bramką Kuciaka.

69'

Wolny dla Zawiszy na dwudziestym metrze od bramki Kuciaka.

68'

Kadu zmienia Vasco.

68'

Umiejętnie klepie sobie teraz Legia. Nie tracą piłek i starannie budują atak pozycyjny.

66'

Ładnie wycofał piętką Żyro, a do piłki dobiegł i uderzył Broź. Futbolówka zatańczyła między piłkarzami Zawiszy i ostatecznie wpadła w rękawice Kaczmarka.

65'

Uderzył sobie z dystansu Duda. Zablokował Micael i rożny dla Legii.

62'

Drygas ukarany za niesportowe zachowanie.

61'

Ależ pudło! Podanie z rożnego przedłużył jeden z piłkarzy Zawiszy, a do futbolówki dostał się Drygas, który uderzył wysoko nad bramką. Kolejna dogodna sytuacja dla gości.

60'

Wygrywa pojedynek siłowy z Vasco Broź i Zawisza po dośrodkowaniu Carlosa ma tylko rożny.

59'

Luis Carlos zmienia Wojciechowskiego.

59'

Poklepali legioniści, ale podanie Brozia do Radovicia spóźnione i Serb na spalonym.

58'

Świetnie odzyskał piłkę Brzyski, przeszedł na lewym skrzydle dwóch piłkarzy i dośrodkował do Radovicia, który był jednak na spalonym.

56'

Ojamaa próbował się zastawić na lewej stronie boiska na wysokości pola karnego Zawiszy, ale Lewczuk do spółki z Dudkiem go obalili.

55'

Zakotłowało się w polu karnym Legii, do strzału dochodzi Drygas, ale uderza wysoko nad bramką. Wścieka się Kuciak na swoich kolegów, którzy dopuścili do tak niebezpiecznej sytuacji.

54'

Kapitan Legii już na nogach, ale musi zejść z boiska. Za chwilę na nie wróci.

54'

Zderzył się Vrdoljak z Ziajką. Legionista leży na murawie. Potrzebna pomoc medyczna.

53'

Długo utrzymują się na połowie Zawiszy legioniści przy piłce. Radović oddaje piłkę na lewą flankę do Brzyskiego, który dobrze dośrodkowuje do Żyro, ale temu brakuje centymetrów żeby dobrze uderzyć piłkę!

51'

Znakomite prostopadłe podanie na wolne pole otrzymał Żyro. Nie pomylił się w sytuacji "sam na sam" Michał i pokonał Kaczmarka strzałem lewą nogą.

50'

ŻYROOO! 2:0!

48'

17 642 widzów zebrało się dzisiaj na stadionie.

48'

Mocno zaczyna drugą część meczu Legia. Uruchomiony w polu karnym Radović, który puszcza piłkę między nogami bramkarza i wyprowadza Wojskowych na prowadzenie!

47'

RADOVIĆ!

47'

Żyro fauluje... Radovicia! Opadające w pole karne podanie dał Pinto. Doszli do niego Radović i Żyro, zderzając się ze sobą!

46'

Strzał Wojciechowskiego z dystansu trafił wprost w Juniora. Legia przejmuje piłkę.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania! Goście przy piłce.

19:01

Obie drużyny już meldują się z powrotem na murawie Pepsi Areny. Nie ma zmian.

18:49

Co tu się czarować. Poza zrywami - szczególnie w końcówce - oglądamy marne widowisko. Zawisza ma rozregulowane celowniki, bo mogła prowadzić 2:0 spokojnie. Legia celowniki ma nastawione bardzo dobrze, ale... w Kaczmarka. Widzimy się za 15 minut.

46'

Koniec pierwszej połowy!

46'

Wojciechowski marnuje setkę! Wyłożoną miał piłkę jak na tacy, był niekryty w polu karnym, zaryzykuje, że mógł to nawet przyjąć, ale uderzył z pierwszej piłki obok bramki!

45'

Minuta doliczona!

44'

Seria strat Zawiszy przy własnym polu karnym. Tylko z ostatniej skorzystała Legia, Radović wbiegł w pole karne, nawinął obrońcę i uderzył z ostrego kąta "fałaszem". Broni Kaczmarek.

42'

Okazja dla Zawiszy! Bardzo dobry cross Wójcickiego w pole karne Legii. Drygas wyskoczył do piłki nad Rzeźniczakiem, ale uderzył bardzo niecelnie. Wystarczyło to lepiej uderzyć, a Kuciak nie miałby szans.

40'

Brak komunikacji nie tylko między piłkarzami, ale też sędziami. Liniowy trzymał chorągiewkę w górze ładnych paredziesiąt sekund zanim Złotek gwizdnął spalonego.

39'

Ojamaa, Ojamaa, Ojamaa... wiecie jak to się skończyło? Przekładaneczka i niecelne podanie. Głowa oczywiście tam, gdzie Henrik ją chowa.

38'

Uderzenie Wójcickiego doturlało się do Kuciaka, który rzucił się tylko na notę.

37'

Świetnie przejął Duda, ale nie opanował piłki i nie dał rady odegrać na prawą stronę, gdzie czekał już niepilnowany Żyro.

36'

Brzyski dośrodkowuje prosto w ręce Kaczmarka.

36'

Zagrywa ręką Dudek i mamy rzut wolny dla Legii.

35'

Dośrodkowuje Żyro, ale wyżej od Radovicia skacze Micael. Brak rasowego, wysokiego napastnika razi dzisiaj po oczach.

34'

Niezła komedia. Brzyski traci równowagę i leżąc już na ziemi podaje piłkę do przodu. Sam siedzi na murawie i macha rękami, a do futbolówki toczącej się za linię końcową nikt nie biegnie. W końcu piłka... zatrzymuje się. I wtedy zryw. Nagle zakotłowało się przy chorągiewce. Trochę się pokopali i w końcu wybił Zawisza.

33'

Najpierw raz, a potem drugi. Dwa rożne Brzyskiego i nic. Dobrze, że chociaż na chwilę się zerwali.

32'

Brzyski dośrodkowuje z rożnego, a piłkę uderza głową Dossa! Świetnie interweniuje Kaczmarek! I znowu rożny.

31'

Przeczytał nas chyba Michał Żyro, który właśnie zmarnował setkę! Skrzydłowy Legii wypuszczony podaniem "sam na sam" z Kaczmarkiem trafia prosto w golkipera!

30'

Leży na murawie Vasco i jest to na razie najciekawsza rzecz jaka się dzieje na Pepsi Arenie. O, już wstał. No to wracamy do szarej codzienności ;)

28'

Kartka dla Radovicia. To oznacza, że Serb nie zagra w Lubinie!

27'

Kolejny mecz na Łazienkowskiej i po raz kolejny nie czujemy się na razie porwani przez emocję. Mecz z Lechem zdecydowanie żywszy, tutaj to wieje nudą.

26'

Atakuje Zawisza. Na prawej flance przepycha się z Ojamą Lewczuk, ale przegrywa to starcie szybciutko.

24'

I kolejny rożny. Tym razem z drugiej strony.

24'

Znowu Nawotczyński w roli przecinaka. Tym razem rzut rożny dla Legii.

23'

Idzie do końca Radović i to się opłaca! Serb odbiera piłkę Lewczukowi, ale przychodzi na pomoc Nawotczyński, który ekspediuje piłkę w trybuny.

22'

Celne uderzenie Dudy ze skraju pola karnego, ale strzał leciał wprost w bramkarza.

22'

Starcie Radovicia z Micaelem i faul piłkarza Zawiszy.

21'

Żyro idzie prawym skrzydłem, ale podaje za plecy wbiegających w pole karne legionistów. Piłkę przejmuje Brzyski, który uderza bardzo niecelnie po ziemi. Wścieka się Radović, który domagał się podania od swojego kolegi.

19'

Głęboko dośrodkowuje Brzyski. Do piłki wyskakuje Dossa, który trafił bardziej w rękawice Kaczmarka. Trochę ucierpiał obrońca, ale szybko się zebrał na nogi.

18'

Radović przedziera się prawym skrzydłem, ale fauluje go Drygas. Wolny dla gospodarzy.

17'

Gęsto w polu karnym Legii, ale obrońcy gospodarzy radzą sobie z niebezpieczeństwem. Zawisza łapie oddech i zaczyna wyglądać coraz lepiej.

17'

Następny rożny dla Zawiszy. Dośrodkowanie Dudka odbija Kuciak, ale do piłki dopada później Petasz, który wywalczył kolejny korner dla gości.

16'

Szybciej pozbierał się piłkarz Zawiszy. Kuciak też jest już jednak na murawie.

15'

Ojoj, groźna sytuacja. Kuciak po rzucie rożnym ucierpiał w starciu z piłkarzem Zawiszy. Sztab medyczny jednych i drugich opatruje teraz zawodników.

14'

Petasz zakręcił na prawej stronie Radoviciem i Broziem. Kolejny rożny dla Zawiszy.

14'

Vasco uderza z dystansu, piłka odbija się od obrońców i mamy rożny dla gości.

13'

Ależ dobre podanie górą od Vrdoljaka dostał Żyro! Trochę bez przekonania wbiegał w pole karne Michał i dał się ubiec Kaczmarkowi.

12'

Radović uderza sprzed pola karnego wysoko nad bramką.

12'

Faul Vasconcelosa kończy atak Zawiszy. Niepoukładana na razie drużyna gości.

11'

Próba Drygasa z dystansu nie wymaga obszernego komentarza. Walnął "szczurka" po ziemi, w dodatku niecelnego.

10'

Dobra wymiana legionistów. Duda do Radovicia, a ten z pierwszej piłki do wbiegającego w pole karne Zawiszy Brozia. Ubiegł go jednak Ziajka.

9'

Ruszył Lewczuk prawą stroną stroną, ale nie udała się ta akcja gościom. Kontra Legii zakończyła się słabym uderzeniem Dudy.

8'

Brzyski dośrodkowuje z rożnego, skacze do piłki Rzeźniczak, ale był źle ustawiony i nie zdołał dobrze uderzyć.

6'

Legia wyraźnie dominuje w pierwszych minutach meczu. Zawisza zamknięty na swojej połówce.

6'

Dośrodkowanie Brzyskiego zakończyło swoją drogę już na pierwszym obrońcy Zawiszy.

5'

Legia atakuje, Żyro wywalczył rzut rożny dla Wojskowych.

2'

Mocne uderzenie Żyro nisko nad ziemią. Z drobnymi kłopotami broni Kaczmarek.

1'

Świetne odegranie Pinto na prawą stronę, gdzie dużo miejsca ma Radović. Serb podaje w pole karne, ale futbolówki nie sięga Duda.

1'

Przed rozpoczęciem meczu kibice Legii wsparli nieobecnych fanów Zawiszy. Śpiewali "Osuch, gdzie masz kibiców?" czy "Osuch cwel".

1'

Piłkarze rozstawieni na murawie, kibice na trybunach, a my przed laptopem. Zaczynamy mecz!

17:56

Piłkarze opuszczają już tunel, a na stadionie rozbrzmiewa "Mistrzem Polski jest Legia".

17:54

Na murawie Pepsi Areny są teraz kibice z sekcji niepełnosprawnych kibiców Legii. Po pojawieniu się piłkarzy na murawie zostanie odczytany specjalny komunikat dotyczący tej grupy.

17:53

17:47

Na sektorze gości oczywiście pustki. Związane to jest z bojkotem kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Żyleta w dużej sile, ale wciąż sporo miejsca po bokach trybuny. Może jeszcze się zapełnią. Poza tym frekwencja na stadionie dosyć dobra. Pogoda też. Nic tylko grać.

17:46

Piłkarze schodzą już z rozgrzewki. Do meczu ok. 14 minut.

17:45

Zawisza walczy dzisiaj o pewne utrzymanie w grupie mistrzowskiej. Zwycięstwo da im ten przywilej. Następny mecz zagrają u siebie z Ruchem. Legia pojedzie do Lubina, gdzie zmierzy się z walczącym o utrzymanie Zagłębiem.

17:43

Ławki rezerwowych:

Legia: Jałocha, Bereszyński, Łukasik, Augusto, Kucharczyk, Saganowski, Sa.

Zawisza: Witan, Gomes, Skrzyński, Gevorgyan, Carlos, Kadu.

17:42

Ryszard Tarasiewicz, którego po raz ostatni zastępuje na ławce trenerskiej Waldemar Tęsiorowski, dokonał dwóch zmian w składzie. Hermesa zastąpił Wojciechowski, a kontuzjowanego Masłowskiego wracający do składu Vasconcelos.

17:35

Ze składem Legii trafiliśmy w 100%. Berg nie zaskoczył, dokonując tylko jednej, wymuszonej zmiany. Pinto wraca do składu, zastępując kontuzjowanego Jodłowca.

17:32

Zostało niecałe 30 minut do meczu, więc standardowo zapraszamy do lektury ZAPOWIEDZIĄ tej potyczki.

17:25

Ostatni mecz sezonu zasadniczego na Łazienkowskiej! Jesteśmy już na Pepsi Arenie, gdzie za nieco ponad pół godziny rozpocznie się mecz Legii z Zawiszą.