Zagłębie LubinZagłębie Lubin
92'

Koniec meczu! Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 2:1.

90'

Powinno być 2:2!!! Najpierw sam na sam z Bąkiem był David Abwo, ale bramkarz Lechii znów górą w pojedynku z zawodnikiem Zagłębia. Później goście byli bliscy wyrównania po dośrodkowaniu z prawej strony, ale i tym razem lepszy okazał się Mateusz Bąk.

86'

Znakomite uderzenie zawodnika Lechii z dystansu! Silvio Rodić bez szans!

86'

GOOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!!!!!!!!!!! MACIEJ MAKUSZEWSKI!!!!!!!!!!!!

85'

Szybka akcja Zagłębia zakończona wybiciem Rafała Janickiego za linię końcową. Rzut rożny dla gości.

84'

Strzał Łukasza Piątka wprost w boczną siatkę. Od bramki rozpocznie Mateusz Bąk.

84'

Dośrodkowanie Frankowskiego wyłapane przez Rodicia.

83'

Bardzo niecelne uderzenie Piotra Grzelczaka z dystansu.

83'

Bartosz Rymaniak ładnie ograł Stojana Vranjesa, a następnie został przez niego sfaulowany.

80'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Papadopulos, a wchodzi na nie Bertilsson.

79'

Niecelne uderzenie Bartosza Rymaniaka lewą nogą po ataku pozycyjnym gości.

74'

Tym razem niepewna interwencja Lechii i Leković zmuszony wybić piłkę na aut.

72'

Dobra akcja Zagłębia, ale strzał Cotry pewnie obroniony przez Mateusza Bąka.

72'

Strzał Vranjesa z rzutu wolnego prosto w mur.

69'

Kolejny apel spikera do kibiców gości o kulturalny doping. Najwidoczniej wywołał u nich głęboką refleksję, bo zaraz po tym sektor Zagłębia zamilkł.

67'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Maciej Kostrzewa, a wchodzi Paweł Stolarski.

66'

Żółta kartka dla Piotra Grzelczaka za faul na Bartoszu Rymaniaku.

66'

Kolejna wymiana serdeczności na trybunach. Czujemy się trochę jak na imieninach cioci Basi.

64'

Było groźnie, ale uderzenie zawodnika Zagłębia z dystansu wysoko nad bramką Mateusza Bąka.

64'

Teraz atak pozycyjny Zagłębia. Ogłuszające gwizdy na PGE Arenie, szczególnie jak przy piłce jest David Abwo.

61'

Kolejna akcja Lechii. Tym razem strzał z woleja Piotra Grzelczaka zablokowany przez Davida Abwo.

59'

ZNOWU POPRZECZKA! Znakomita akcja indywidualna Stojana Vranjesa zakończona strzałem wprost w poprzeczkę bramki Rodicia! Ataki gospodarzy coraz groźniejsze!

58'

Znów fantastyczna akcja Lechii! Tym razem zakończona strzałem głową Frankowskiego w poprzeczkę bramki Zagłębia! Lechia w natarciu!

55'

Bardzo dobra akcja Lechii zakończona strzałem Frankowskiego i obroną Rodicia! To mogła być bramka!

54'

Dynamiczna kontra Lechii po przejęciu piłki przez Makuszewskiego, ale zakończyła się ona nieudanym zwodem Frankowskiego.

52'

Żółta kartka dla Michala Papadopulosa za faul na Macieju Kostrzewie.

52'

Strzał Dorde Cotry z dystansu na tyle fatalny, że piłka ląduje za linią boczną. Aut dla biało-zielonych.

50'

Znowu Piech wyszedł sam na sam z Bąkiem i znowu górą bramkarz Lechii! Znakomita obrona Mateusza Bąka!

48'

Mocne i celne uderzenie Stojana Vranjesa z rzutu wolnego! Czujny jednak Silvio Rodić w bramce gości.

47'

ARKADIUSZ PIECH!! Powinno być 1:2, ale napastnik Zagłębia uderzył zbyt lekko z bardzo bliskiej odległości. Piłka w rękach Mateusza Bąka.

45'

Początek drugiej połowy!

45'

Nie zobaczymy również Adama Banasia, którego zastępuje Łukasz Piątek.

45'

Zmiany również w zespole też Oresta Lenczyka. Boisko opuścił Łukasz Janoszka, a zastąpił go David Abwo.

45'

Nie zagra już również Paweł Dawidowicz. Za niego na boisku Krzysztof Bąk.

45'

W drugiej połowie na boisku nie zobaczymy Piotra Wiśniewskiego, którego zastąpi Przemysław Frankowski.

16:28

Oficjalna frekwencja dzisiejszego meczu to 11695 widzów.

16:22

Fatalne zachowanie kibiców Zagłębia, którzy w przerwie chcieli przedostać się do sektora kibiców Lechii. Grupa pseudokibiców chciała zabrać flagę gospodarzy, ale ostatecznie nie udało im się wydostać ze swojego sektora.

46'

Gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę meczu. Do przerwy Lechia Gdańsk remisuje u siebie z Zagłębiem Lubin 1:1.

45'

Kolejny żółty kartonik w ekipie gości. Tym razem ukarany Arkadiusz Piech za nadepnięcie na nogę Rafała Janickiego. Zawodnik Lechii jest opatrywany na murawie.

44'

Bardzo niecelny strzał Stojana Vranjesa z rzutu wolnego.

44'

Faul Adama Banasia na 30. metrze. Zawodnik Zagłębia ukarany żółtą kartką.

43'

Festiwal niedokładnych podań na środku boiska.

39'

Piłka po dośrodkowaniu Piotra Wiśniewskiego z rzutu wolnego ląduje wprost w rękach Silvio Rodicia.

38'

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

38'

Faul Banasia na Tuszyńskim. Będzie rzut wolny dla Lechii z około 35 metrów.

37'

Bardzo dobra akcja lewą stroną Piotra Grzelczaka! Okazja została jednak zmarnowana przez wybicie piłki przez jednego z obrońców gości.

34'

Leży na murawie Nikola Leković. Będzie potrzebna pomoc medyczna dla zawodnika Lechii.

33'

Bomba Piotra Grzelczaka z półobrotu zablokowana przez jednego z obrońców Zagłębia!

31'

Atak pozycyjny gości.

29'

Próba prostopadłego podania do Piotra Grzelczaka, ale piłka przechwycona przez bramkarza Zagłębia.

29'

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu Marcina Pietrowskiego z prawej strony. Ostatecznie piłka wybita przez obrońców gości.

27'

Za mocne podanie prostopadłe do Arkadiusza Piecha. Piłka w rękach bramkarza Lechii.

25'

Na murawie leży Dorde Cotra. Gra przerwana.

24'

Akcja Lechii lewą stroną przerwana przez Bartosza Rymaniaka.

23'

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Patryka Tuszyńskiego, ale strzał napastnika Lechii bardzo niecelny.

21'

Bardzo dobra akcja Patryka Tuszyńskiego. Piłka wybita jednak przez obrońców gości.

19'

Znowu Stojan Vranjes! Tym razem bomba Serba po ziemi, ale i tym razem górą bramkarz Zagłębia.

18'

Bardzo dobre uderzenie Stojana Vranjesa z dystansu z wielkim trudem wybite przez bramkarza gości! Gdyby nie Silvio Rodić byłoby 2:1!

16'

"Fiesta fiesta fiesta americana!" z sektoru gospodarzy. Kibice obu zespołów non-stop się "pozdrawiają".

14'

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Gdańszczanie przed chwilą mogli podwyższyć prowadzenie, a tymczasem to goście zdobywają wyrównującą bramkę! Sam na sam z Bąkiem wyszedł Arkadiusz Kwiek, po czym z łatwością przelobował piłkę nad bramkarzem Lechii. Mamy remis!

13'

GOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!!!!!!!!!!!!!! ALEKSANDER KWIEK!!!!!

12'

"Lechia, biało zieloni!" i mnóstwo flag w sektorze kibiców gospodarzy. Atmosfera naprawdę gorąca!

12'

Piotr Wiśniewski!!! Powinno być 2:0 dla gospodarzy! Zawodnik Lechii wyszedł sam na sam z bramkarzem Zagłębia, ale z bliskiej odległości uderzył obok bramki. To była "setka"!

10'

Długie podanie do Papadopulosa, ale i tym razem czujnie bramkarz Lechii.

10'

Nieudana akcja gości, piłka w rękach Mateusza Bąka.

9'

Na trybunach niecałe 20 tysięcy kibiców.

8'

Ależ kiks Kostrzewy! Zawodnik Lechii Gdańsk był bliski wpakowania piłki do własnej siatki. Na szczęście dla gospodarzy piłka minęła bramkę Mateusza Bąka.

8'

Przy linii końcowej leży Maciej Makuszewski, ale sędzia nie przerywa gry.

7'

Nieudana wymiana podań Zagłębia, piłka gospodarzy.

7'

Znowu atakuje Lechia. Tym razem głową uderzał Patryk Tuszyński, ale jego strzał został obroniony przez Rodicia.

5'

Nieudana akcja prawym skrzydłem Makuszewskiego. Aut dla gości.

5'

Po podaniu Piotra Wiśniewskiego znakomitym wolejem z lewej nogi popisał się Piotr Grzelczak! 1:0 dla Lechii!

3'

GOOOOOOOL DLA LECHII!!!!!!!!!! PIOTR GRZELCZAK!!!!!!!!!!!!

2'

Atak pozycyjny gospodarzy.

1'

Rozpoczęli!

15:27

"Arka Gdynia!" z sektoru gości. Natychmiast zostali oni jednak zagłuszeni przez fanów gospodarzy.

15:27

Piłkarze wychodzą na murawę.

15:26

W sektorze gości kilkaset kibiców Zagłębia. Właśnie wywiesili prowokacyjną flagę z napisem "Arka Gdynia". Oj, będzie gorąco! ;)

15:24

W ostatniej chwili zmiana w składzie Lechii Gdańsk! Nie wystąpi jednak Sebastian Madera, a za niego zagra Paweł Dawidowicz. Głośno było ostatnio o młodym zawodniku biało-zielonych, który jest bardzo bliski transferu do Benfiki Lizbona.

15:24

W ostatniej chwili zmiana w składzie Lechii Gdańsk! Nie wystąpi jednak Nikola Leković, a za niego zagra Paweł Dawidowicz. Głośno było ostatnio o młodym zawodniku biało-zielonych, który jest bardzo bliski transferu do Benfiki Lizbona.

15:20

Na ostatnim meczu w Gdańsku zanotowano najniższą frekwencję w historii występów Lechii na PGE Arenie (7705 widzów). Dziś zanosi się na zdecydowaną większą liczbę kibiców na stadionie - w Gdańsku słonecznie, a mecz z Zagłębiem może okazać się decydującym dla Lechii.

15:14

Ze względu na kontuzję Deleu i Oualembo, w zespole gospodarzy na prawej obronie wystąpi Marcin Pietrowski. Z lewej strony natomiast zagra Nikola Leković, który zdążył się "wykurować" po lekkim urazie. W ataku zabraknie Zaura Sadajewa, który jest zawieszony po czerwonej kartce z meczu z Piastem.

15:07

W poprzedniej kolejce biało-zieloni wygrali u siebie z Piastem Gliwice 3:1, zaś "Miedzowi" takim samym stosunkiem pokonali w Lubinie Wisłę Kraków.

15:04

Lechia zajmuje obecnie dziesiąte, a Zagłębie czternaste miejsce w tabeli T-Mobile ekstraklasy. Oba zespoły dzieli osiem punktów.

15:00

Dzisiejsze spotkanie będzie niezwykle ważne w kontekście układu tabeli po rundzie zasadniczej tego sezonu ekstraklasy. Gospodarze bowiem w przypadku zwycięstwa "wskoczą" do czołowej ósemki kosztem Cracovii i Jagiellonii Białystok (jutro białostoczanie zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań). Goście natomiast nie mają już żadnych szans na awans do grupy mistrzowskiej i w rundzie finałowej będą walczyć o utrzymanie w lidze.

14:57

Rezerwowi Zagłębia: Tomasz Ptak, Pavel Vidanov, Miłosz Przybecki, David Abwo, Elvedim Dzinić, Łukasz Piątek, Johan Bertilsson

14:56

Rezerwowi Lechii: Kacper Rosa, Paweł Stolarski, Krzysztof Bąk, Przemysław Frankowski, Wojciech Zyska, Paweł Dawidowicz, Damian Garbacik

14:46

Już za niecałą godzinę początek meczu 29. kolejki T-Mobile ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się u siebie z Zagłębiem Lubin. Na relację bezpośrednio z PGE Areny zaprasza Janek Jaźwiński!