22:23

22:19

Za uwagę dziękuje Państwu Bartek Grzelak!

90'

Koniec meczu. Sędzia nie doliczał już minut dodatkowych. Lech miażdży Jagiellonię, 6:1! Kapitalny występ Teodorczyka, świetne wejście Kownackiego. Takiego Kolejorza chcieliby oglądać kibice! Z kolei Jaga musi poważnie zastanowić się czy z taką grą jak dziś mogą o coś walczyć w grupie mistrzowskiej...

89'

Hiszpan zdobywa gola choć bliski obrony był Kotorowski!

88'

Zamieszanie w polu karnym i ostatecznie sędzia dyktuje jedenastkę. Ktoś zagrał ręką. Quintana przed szansą na gola honorowego!

87'

Faul przy linii pola karnego. Będzie okazja do wrzutki dla Jagi.

87'

Wołąkiewicz zszedł do środka i ładnie rozrzucił do Lovrencicsa. Węgier płasko, ale niecelnie.

85'

Z daleka obok bramki Plizga uderzył.

85'

Piłkę na długim słupku dogonił Teodorczyk, ale trafił nieczysto.

84'

Kownacki dał piłce wyjść poza boisko. Róg dla Lecha.

84'

Quintana w mur.

83'

Faulowany Quintana przed polem karnym przez Arajuuriego. Będzie szansa dla Jagi.

82'

Wrzutkę Plizgi na dużym spokoju łapie Kotorowski.

81'

Injac za Hamalainena.

79'

Kownacki przyjął piłkę po lewej stronie boiska. Zagrał po ziemi na środek pola karnego gdzie Lovrencics z pierwszej piłki prawą nogą władował futbolówkę do bramki. Pogrom w Poznaniu!

78'

6:0!! Gol Lovrencicsa, asysta Kownackiego!

77'

Kapitalna kontra. Wrzucał Lovrencics. Idealną okazję miał Claasen, ale nie trafił czysto w piłkę. Ta trafiła jednak do Kownackiego, który z półobrotu pakuje ją do bramki. Co za wejście smoka!

76'

No i złoty chłopak z Poznania podwyższa na 5:0!

75'

Zmieniają się młode wilki w Lechu, Kownacki za Linettego.

74'

Teraz Plizga sam na sam, ale broni Kotorowski! Co za mecz!

73'

Co za szansa Możdżenia. Trochę z przypadku dostał piłkę pięć metrów od bramki ale nie potrafił umieścić jej w bramce!

72'

Hamalainen do Lovrencicsa, ten wrzuca, ale poślizgnął się Claasen i nici z tej akcji.

70'

Teraz błąd Trałki, który omal nie wyprowadził Perovuo oko w oko z Kotorowskim. Na szczęście dla gospodarzy ich golkiper zdołał uprzedzić rywala.

69'

Do wybitej przed pole karne piłki dopada Linetty. Uderza z pierwszej piłki, ale zablokowany strzał wypada poza linię końcową. Po rogu spokojnie łapie Baran.

68'

Ależ akcja Claasena. Spokojnie mija rywala i wchodzi w pole karne zmierzając ku bramce. Zagrywa wzdłuż linii a Ukah omal nie zaskakuje Barana.

67'

Faulowany w środku boiska Quintana. Zaczną goście.

66'

Rajalakso za Dźwigałę. Ostatnia zmiana Piotra Stokowca.

64'

Gdyby dziś Lech ambicją obdzielił całą ligę to i tak byłby w tym elemencie lepszy niż Jagiellonia. Kapitalny występ gospodarzy.

62'

Zmiana w Lechu. Aktywnego Pawłowskiego zmienia Claasen.

61'

I znów akcja Lecha. Teodorczyk wyskoczył przed obrońcę i strzela wprost w Barana!

60'

Teraz ładnie z lewej strony podryblował Linetty. Odwdzięczył się Pawłowskiemu zagrywając mu piłkę. Skrzydłowy bez wahania zdecydował się na strzał z daleka. Minimalnie niecelnie!

59'

Kontra Lecha nieco spowolniona. Ostatecznie Pawłowski wycofuje przed pole karne do Linettego, ale młody lechita poślizgnął się w decydującej chwili i oddał niecelny strzał.

58'

Korner dla Jagi wykonywał Perovuo. Zawodników gości uprzedza jednak Trałka.

57'

Ukah leży na boisku. Po chwili jednak się podnosi i gramy dalej.

56'

Teraz kilka razy dośrodkowywali lechici. Jaga zamknięta w polu karnym. W końcu zagranie Pawłowskiego trafiło na głowę Hamalainena, który przeniósł futbolówkę ponad bramką.

54'

Piłkę do napastnika Lecha głową zgrywał Lovrencics. Teodorczyk wpadł w pole karne i pewnym strzałem w długi róg podwyższył wynik!

53'

Teodorczyk i 4:0! Hat-trick!

52'

Kolejne niepewne zagranie Popkhadze. Zgrywał do Ukaha w taki sposób, że futbolówki omal nie przejął Teodorczyk.

50'

Z rożnego wrzucał Lovrencics. Piłka wprost na głowę Arajuuriego który trafia w wewnętrzną stronę słupka. Ostatecznie futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej. Ratuje się Jaga!

47'

Oskrzydlająca akcja Lecha. Podłączył się Możdżeń lecz tym razem nie był tak precyzyjny jak w 14. minucie. Zagrał za linię końcową.

46'

Zaczynają piłkarze z Poznania.

46'

...a Dawid Plizga wszedł za Macieja Gajosa.

46'

W przerwie nastąpiły dwie zmiany w zespole Jagiellonii: Jakuba Tosika zastąpił Nika Dzalamidze...

46'

21:29

Piłkarze obu ekip już na boisku. Czekamy na równie emocjonujące drugie 45 minut!

21:29

21:25

21:23

Piłkarzom Jagi wiary może dodać fakt, że w poprzednim meczu z Górnikiem również przegrywali 0:3 by doprowadzić do remisu 3:3. Impossible is nothing.

21:18

Świetny mecz w wykonaniu Lecha. Gospodarze całkowicie dominują. Prowadzą 3:0 choć wynik mógł i powinien być znacznie wyższy. Widać, że porażka w Warszawie podziałała na podopiecznych Mariusza Rumaka mobilizująco.

47'

Po upływie doliczonych 60 sekund arbiter kończy pierwszą połowę.

45'

Wrzutkę Lovrencicsa przedłużył Kamiński i trafia w poprzeczkę! Ależ blisko!

45'

Teraz z lewej strony faulowany aktywny Wołąkiewicz. Okazja by przed przerwą podwyższyć wynik.

44'

Możdżeń do Teodorczyka, piłka na aucie. Nie wyszło.

43'

Ręką zagrywał Martin Baran. Wolny dla Lecha.

43'

Teraz oko w oko z Baranem Pawłowski, przenosi piłkę nad bramkarzem ale wybijają obrońcy. Po chwili płaska wrzutka Wołąkiewicza mogła trafić do bramki, ale nogami interweniował golkiper Jagi! Lech blisko czwartej bramki.

41'

Nie upiekło się też Pazdanowi.

41'

Dla przykładu żółta kartka dla Trałki.

40'

Spięcie na środku boiska Pazdana z Trałką. Zakotłowało się, ale sędzia radzi sobie z emocjami zawodników.

40'

Popularny Kotor już gotów do gry.

39'

Strzał z daleka w wykonaniu Perovuo omal nie zaskoczył Kotorowskiego! Golkiper Lecha w ekwilibrystyczny sposób odbił piłkę przed siebie, ale ucierpiał przy tej interwencji i teraz leży na murawie. Było groźnie!

37'

Pawłowski chciał spróbować swoich sił strzałem z dystansu lecz został przyblokowany.

36'

Próbowała zaatakować Jaga. Perovuo ładnie rozrzucił do Popkhadze, ale Gruzin po raz kolejny zagrał za linię końcową. To nie jest dobry mecz tego zawodnika.

35'

Teraz Lech prawą stroną. Pawłowski wycofał do Lovrencicsa a ten strzałem z rogu pola karnego chciał zaskoczyć Barana. Uderzył jednak dość słabo i niezbyt celnie.

33'

I kontra Lecha, blisko samobója Jaga! W ostatniej chwili interwencja Barana ratuje gości!

33'

Wolny z okolic koła na środku boiska wykonywał Quintana. O piłkę powalczył Ukah, szybsi jednak lechici.

31'

W pole karne przedarł się Quintana. Zagrał wprost na nogę stojącego tuż przed bramką Dźwigały. Piłkarz Jagiellonii po chwili ukrył jednak twarz w dłoniach trafiając tylko w słupek!

30'

Nieudany strzał z dystansu Macieja Gajosa.

28'

Ponownie Pawłowski. Tym razem z lewej strony zszedł do środka wzdłuż linii pola karnego. Nie atakowany przez nikogo oddał strzał. Po raz kolejny nie udało mu się trafić w światło bramki.

28'

Kontra Lecha. Pawłowski długo prowadził piłkę. W końcu zdecydował się zagrać do Hamalainena, ale zagranie przeciął Ukah. Futbolówka znów trafiła do skrzydłowego Lecha, który zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzał jednak niecelnie.

25'

Pięknie rozklepali lechici. W pole karne niedokładnie zagrywał jednak Możdżeń. Po chwili poprawił Pawłowski. Piłka trafiła na głowę Teodorczyka, który przełamał ręce Barana i strzałem w krótki słupek podwyższa wynik!

24'

Teodorczyk i 3:0! Zanosi się na nokaut jeszcze w pierwszej połowie!

24'

Jaga na ten moment bez pomysłu na rozmontowanie spokojnie grającego Kolejorza.

22'

Teraz zagotowało się pod bramką Lecha. Dźwigała strzelał zza pola karnego, do bloku rzucił się Arajuuri lecz piłka zwalniając niemal dostała się pod nogi Balaja. Szybszy w tej sytuacji Kotorowski.

20'

Popkhadze teraz zagrał podobnie do Możdżenia tylko, że z lewej strony. Balaj tylko własnemu niezdecydowaniu może podziękować, że nie doszedł do piłki.

19'

Lovrencics za krótko. Wybijają obrońcy.

19'

Teodorczyk wywalczył rożnego dla Lecha.

17'

Pierwszy strzał gości. Głową do Balaja zgrywał Dźwigała. Napastnik Jagi uderzył z linii pola karnego lecz futbolówkę spokojnie wyłapał Krzysztof Kotorowski.

17'

Teraz Możdżeń zagrał w uliczkę do Lovrencicsa. Węgier nie zdołał dogonić piłki.

16'

Żółta kartka dla Tosika za nieregulaminowe zatrzymanie Linettego w środku boiska.

14'

Kapitalną wrzutką popisał się Możdżeń. Mając dużo miejsca dośrodkował z głębi pola wprost na nogę Teodorczyka, który pewnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. Asysta palce lizać!

14'

2:0!! Kolejna kapitalna akcja Lecha!

13'

Akcja lewą stroną Jagi. Wrzucał Gajos, ale nikt nie przeciął piłki. Po chwili faul zawodnika gości i akcję rozpoczyna Lech.

11'

Prawą stroną próbował Tosik, ale wrzutkę wybili obrońcy. Po chwili ponowił Popkhadze lecz piłka powędrowała gdzieś w trybuny.

10'

Lech imponuje dziś w odbiorze. Zaraz po stracie podopieczni Mariusza Rumaka szybko i agresywnie doskakują do rywali. To się może podobać.

10'

LechLechLech

9'

Teraz skrzydłem próbował urwać Lovrencics, ale nie dogonił wypuszczonej za mocno piłki.

8'

Kapitalna akcja Lecha. Lewą flanką obiegał Wołąkiewicz, który w pełnym biegu dośrodkował wprost na głowę nabiegającego Hamalainena. Fin silnym strzałem z pięciu metrów nie dał szans Baranowi!

7'

Goooooool!!! Hamalainen i 1:0!

7'

Dośrodkowanie Lovrencicsa wybite przed pole karne przez obrońców. Lech szybko jednak odzyskuje futbolówkę.

6'

Teraz korner dla gospodarzy. Trzeba przyznać, że lepiej weszli w mecz.

6'

Ajj pierwszy w Ekstraklasie strzał Arajuuriego niecelny. Fin musiał się nieco cofnąć, był odchylony więc ta główka nie miała prawa zaskoczyć Barana.

4'

Faul Martina Barana na Możdżeniu. Z prawej strony wrzucał będzie Lovrencics.

4'

Tymczasem na trybunach efektowne racowisko.

3'

Ależ kontra Lecha! Hamalainen prostopadle do Teodorczyka, ten wyszedł sam na sam z Baranem ale posyła piłkę minimalnie obok słupka!

1'

Wolny dla Jagi. Wrzucał Quintana, ale Trałka spokojnie za pole karne.

1'

Z trybun odgłosy lokomotywy. Intrygujące.

1'

Rozpoczyna Jagiellonia.

20:28

Pamiątkowe zegarki dla Wołąkiewicza i Kamińskiego za 100 występ w barwach Lecha oraz dla Możdżenia za 100 meczów w lidze dla Kolejorza. Gratulacje!

20:26

Sędzia Krzysztof Jakubik wyprowadza piłkarzy na boisko.

20:23

Przedstawienie składów. Za moment hymn Lecha i zaczynamy!

20:19

Lech

20:18

Piłkarze zeszli na moment do szatni. Teraz czas na występ Kolejorz Girls. Miejmy nadzieję, że zawodnicy rozgrzeją nas niemniej niż dziewczyny.

20:14

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

20:05

Powoli przybywa kibiców na INEA Stadionie. Na Kotle pojawiła się flaga "Kolejorz w końcu". Trudno nam rozszyfrować o co chodzi. Kibice Lecha, macie jakieś pomysły?

20:00

19:53

Trener Rumak przed meczem zapewniał, że Lech nie będzie grał na przeczekanie. Kolejorz od początku ma pokazać kto tu rządzi. Znamy jednak zabójczą momentami grę z kontry Jagiellonii. Która taktyka okaże się dziś lepsza?

19:51

Mamy także piłkarzy. Jako pierwsza na murawie pokazała się Jaga. Po nich wyszedł Kolejorz.

19:47

Na boisku rozgrzewają się już bramkarze obu zespołów.

19:46

Spotkanie rozegrane w rundzie jesiennej zakończyło się wygraną Jagiellonii 2:0. Również na korzyść białostocczan, tym samym rezultatem, rozstrzygnięty został ostatni mecz między tymi drużynami w Poznaniu.

19:44

W Lechu dwie zmiany godne odnotowania. Po raz pierwszy w barwach Kolejorza zagra fiński stoper, Paulus Arajuuri. Do składu wraca również sympatyczny golkiper, Krzysztof Kotorowski.

19:26

Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Mam przyjemność poprowadzić dla Państwa relację z meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok. Sezon zasadniczy zmierza ku końcowi więc emocje gwarantowane. Dość powiedzieć, że gospodarze dzięki reformie ligi nadal liczą na mistrzostwo kraju. Goście zaś zrobią wszystko by zmieścić się w strefie mistrzowskiej. Zapowiada się niezłe widowisko!