Środa, 30 października 2013, godz. 18:00
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 3
lechiaLechia Gdańsk
95'

Po słabym meczu, Lechia pewnie wygrywa. Zagłębie gra fatalnie i staje się poważnym, kandydatem do spadku. Ciężko wygrać mecz, jeśli gra się dobrze tylko przez ostatnie kilka minut. Zasłużona wygrana gości. Dziękuje za wspólnie spędzony czas - Mateusz Warianka.

95'

Deleu zabwił się z Piątkiem, zagrał na ósmy metr do Buzały, a ten mocnym strzałem pokonuje bramkarza. Tym wydarzeniem, sędzie zakończył mecz. Zagłębie 1:3 Lechia.

94'

Gooooool ! Paweł Buzała !! 1:3

94'

Rakels w polu karnym, strzał z ostrego konta, wybija jakimś cudem Bąk !

91'

4 minuty doliczone.

90'

Odważne wyjście do dośrodkowania Mateusza Bąka, jednak teraz leży i zwija się z bólu.

90'

Adam Banaś przesunięty do ataku. Zagłębie będzie próbowało długimi podaniami.

89'

Adam Banaś ukarany żółtą kartką. Powalił na murawe Pietrowskiego.

88'

Zagłębie się nie poddaje, a Lechia zaczyna się gubić. Ale czy nie jest już za późno ?

87'

Ależ sytuacja !!! Dośrodkowanie Vidanova, zamyka akcje Rakels i w niesamowity sposób broni Bąk !

84'

I już nam się Machaj "pokazał". Żółta kartka za ostry faul na Jeżu.

83'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Na boisko wejdzie Mateusz Machaj, schodzi Daisuke Matsui.

82'

Gubi się obrona Zagłębia ! Zamieszanie w polu karnym zablokowany strzał Abwo i wyjasnia Janicki.

80'

Bomba Vidanova sprzed pola karnego, Bąk dobija do boku, tam był Papadopulos, ktory zagrał po ziemi do Abwo, a ten pakuje piłkę do pustej bramki. Może w końcu będą jakieś emocje w tym meczu ?

80'

Gooool dla Zagłębia !! David Abwo ! 1:2.

78'

Piątek w pole karne, łapie piłkę Mateusz Bąk. Zagłębie gra beznadziejnie.

76'

Bohater meczu - Przemysław Frankowski schodzi z boiska, za niego Paweł Buzała

75'

Leży na boisku Kwiek, leży Papadopulos, do siebie dochodzi powoli Janicki.

71'

W międzyczasie mamy zmianę, za słabo grającego Piecha, wchodzi Kwiek.

72'

Długie podanie Deleu do Frankowskiego, ten pociągnął piłkę do lini końcowej, dośrodkował wprost na nogę Grzelczaka, a ten dopełnia formalności.

72'

Goooooooooooooooooooool !!!! Piotr Grzelczak ! Nokaut ! 0:2

71'

Szybko się pokazał Rakels, zszedł do środka, dośrodkował na Papadopulosa, jednak nie doszedł do piłki Czech.

70'

Opuszcza boisko Adrian Błąd, w jego miejsce Deniss Rakels

68'

Mówi się o tym, że Zagłębie Lubin to drużyna złożona z przepłaconych piłkarzy. Oglądając ten mecz, trudno się z tym nie zgodzić. Jeż, Bilek, Piątek, wszyscy grają na poziomie 3 ligi.

66'

Pierwsza akcja Abwo, zszedł do środka, podał do Roberta Jeża, a ten nieczysto trafił w piłkę. Tak zwany "kiks".

65'

Przejął piłkę Dawidowicz, podaje do Grzelczaka, kolejny strzał z dystansu. Wysoko ponad bramką.

64'

Bez większego zagrożenia. Przy piłce Lechia.

62'

Rzut rożny dla Zagłebia. Wybijał Madera.

61'

Grzelczak próbował przerzucić piłkę do Daleu, ten nie doszedł do piłki ale zgarnął ją na pełnym biegu Adam Pazio, lecz przejął ją ostatecznie Ptak.

58'

Zmiana w Lechii Gdańsk. Bezproduktywnego Patryka Tuszyńskiego zmienia Piotr Grzelczak.

57'

Znowu strzał z dystansu. Tym razem Tuszyński, jednak zbyt słabo i broni Ptak.

56'

Bomba Adama Pazio, ale strzał tak samo mocny jak i niecelny.

55'

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

54'

Lechia próbuje grać długie piłki na Tuszyńskiego. Napastnik Lechii nie radzi sobie z parą stoperów Zagłebia.

52'

Banaś doszedł do strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak Frankowski wybije piłkę z linii bramkowej !

50'

Nerwowo Janicki. Nie opanował prostej piłki i wybija ją na rzut rożny.

46'

Jedna zmiana w Zagłębiu. Djordje Cotra nie wyszedł na drugą połowę. W jego miejsce David Abwo. Orest Lenczyk stawia na ofensywę !

46'

Piłkarze gotowi, sędzie gotowy, kibice kończą dojadać kiełbaski, więc można zaczynać ! Druga połowa meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk.

46'

46'

Koniec pierwszej polowy spotkania. Słaby mecz w Lubinie. Lechia prowadzi po pierwszej w tym sezonie bramce Przemysława Frankowskiego. Musi coś zmienić Orest Lenczyk, jesli chcę liczyć tu na jakiś punkt.

45'

Upada w polu karnym Adrian Błąd po starciu z Pazio, ale sędzie nie miał prawa podyktować rzutu karnego.

44'

Zagłębie próbuje prostymi środkami. Piłka na skrzydło i próba dośrodkowania, ale to nie może zaskoczyć Lechii.

40'

Dość przypadkowo do piłki w polu karnym doszedł Jeż ale zbyt długo składał się do strzału i Madera wybija.

34'

Podanie Deleu do Tuszyńskiego, ten utrzymał się przy piłce w polu karnym wycofał ponownie do Deleu, strzał jednak bardzo niecelny.

33'

Zdenerwowany Banaś nieporadnością kolegów sam wziął się za rozgrywanie piłki, jednak równie nieudolnie.

29'

Niezła wrzutka Roberta Jeża, jednak wybija Tuszyński ! Piłka wraca na pole karne, strzela Piech ale gwizdek arbitra - spalony.

28'

Piątek faulowany przez Pazio. Obrońca Lechii otrzymuje żółtą kartkę.

26'

Nerwowo Lechia. Zagłębie przycisnęło. Chyba boją się zejść do szatni z tym wynikiem. Nic dziwnego, bo tam będzie czekał Orest Lenczyk.

23'

Robert Jeż... Celnie, jednak bardzo lekko. To nie mogło zaskoczyć bramkarza.

22'

Faul na Bilku. Około 25 metrów do bramki Bąka.

19'

Oualembo wpadł w pole karne, popatrzył i dostrzegł wbiegającego Frankowskiego. Nie zdążył Vidanov, i młody pomocnik gości tylko dokłada nogę i mamy prowadzenie Lechii.

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL Przemysław Frankowski !!!! 0:1 !

18'

Matsui dośrodkowuje, wybijają obrońcy, do piłki przed polem karnym dopada Frankowski, lecz jego strzał został zablokowany.

18'

Zablokowane dośrodkowanie Deleu i rzut rożny dla Lechii.

15'

Wrzut piłki z autu w pole karne, Piech zgubił krycie jednak strzał bardzo niedokładny.

15'

Z przebiegu meczu od razu widać, że oba zespoły mają spore problemy z wygrywaniem. Bez polotu, dużo strat.

12'

Dobre podanie na skrzydło do Adriana Błąda, ale młody pomocnik miał problemy z opanowaniem piłki i nic z tego nie wynikło.

10'

Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie w pola karne, błąd Ptaka, który źle wypiąstkował piłkę, ta spadła pod nogi Frankowskiego i z linii bramkowej głową wybija Guldan.

9'

Pierwsza ofensywna akcja Lechii. Matsui w pole karne, jednak Banaś wybija spokojnie na rzut rożny.

6'

Zagłębie wymienia dużo podań, jednak tylko na swojej połowie. Lechia spokojnie czeka na kontratak.

4'

Dobra okazja dla Zagłębia ! Dośrodkowanie Cotry, dobrze w górę wyszedł Papadopulos, jednak uderzył ponad bramką.

2'

Długie podanie Adama Pazio do Tuszyńskiego, Adam Banaś w aut.

1'

Pierwszy gwizdek i zaczynamy ! Przy piłce Zagłębie Lubin.

17:56

Sędzie Tomasz Wajda wyprowadza obie ekipy na boisko i za chwile zaczynamy !

17:52

Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wysokim, wyjazdowym zwycięstwem Lechii aż 0:3 ! Bramki wtedy strzelali nieobecni dziś, Buzała i Rasiak, oraz samobójcze trafienie zaliczył Adam Banaś.

17:38

Ławka rezerwowych Zagłębia: Michał Gliwa, David Abwo, Piotr Azikiewicz, Aleksander Kwiek, Paweł Oleksy, Deniss Rakels, Arkadiusz Woźniak.

Ławka rezerwowych Lechii: Bartosz Kaniecki, Wojciech Zyska, Mateusz Machaj, Maciej Kostrzewa, Piotr Grzelczak, Paweł Buzała, Jarosław Bieniuk.

17:36

Orest Lenczyk postanowił dać szanse Tomaszowi Ptakowi, który zastąpi w bramce Michała Gliwę. Ma to na pewno związek z fatalnym błędem, z meczu z Wisłą, który kosztował Zagłębie 3 punkty.

17:33

Zagłębie zaś, od pierwszej kolejki zawodzi. Obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli, a dwie ostatnie drużyny - Podbeskidzie i Widzew depczą już Lubinianom po piętach.

17:32

Lechia po fantastycznym początku sezonu nieco spuściła z tonu. Aby myśleć o pozostaniu w pierwszej ósemce ligowej tabeli, podopieczni Michała Probierza muszą to spotkanie wygrać.

17:30

Witam na relacji LIVE ze spotkania 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zagłębie Lubin zmierzy się z Lechią Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 18:00.