Wtorek, 29 października 2013, godz. 18:00
4 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
1. połowa4 : 0
92'

KONIEC ! Pogoń pewnie pokonuje po dobrym meczu Piast Gliwice 4:0. Hat-trickiem popisał się Marcin Robak, a jedno trafienie dołożył Takuya Murayama. Dzięki temu zwycięstwu "Portowcy" awansują na 3. miejsce w tabeli.

90'

Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu meczu.

87'

Rzut wolny dla Pogoni w narożniku boiska. Kort na krotki słupek, jednak bez większego zagrożenia.

86'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Ruben Jurado wejdzie z Patricka Dytko.

85'

Kapitalne uderzenie z dystansu Bartosza Ławy, jedna piłka minimalnie minęła słupek bramkarza Piasta.

81'

Ładny rajd skrzydłem Jakuba Bąka, jednak dośrodkował wprost na nogę Krzywickiego...

80'

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

79'

Kolejny strzał z dystansu. Tym razem Moustapha. Piłka ląduje w rękach Treli.

78'

Jeden z niewielu wypadów Piasta pod pole karne gospodarzy. Krzysztof Król nie wywalczył jednak nawet rzutu rożnego.

75'

Moustapha wykonał prostopadłe podanie do Radosława Wiśniewskiego, ten odwrócił się z obrońcą na plecach, jednak uderzył lekko i niecelnie.

73'

Próba strzału z dystansu Robaka. To nie mogło zaskoczyć Treli.

71'

Kolejna zmiana. Radosław Wiśniewski zmienia Takuye Murayame. Trener Wdowczyk daje pograć młodym.

70'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki dochodzi Lisowski, jednak minimalnie chybił.

69'

Robak sam na sam z Tralą i... Nie ma bramki. Dobre podanie Korta, ktory uruchomił napastnika Pogoni.

66'

Zmiana w barwach Pogoni. Młody Dawid Kort zmienia Takafumiego Akahoshiego.

65'

Pogoń rozgrywa na połowie piasta. Goście bezradni.

64'

Moustapha dobrze próbował zagrać do Akahoshiego, jednak zbyt mocno i samuraj nie doszedł do piłki.

63'

Dobre rozrzucenie piłki na bok przez Marcina Robaka do Akahoshiego, ten zszedł do środka i uderzył celnie na bramkę, jednak zbyt lekko i w środek bramki.

60'

57'

Moustapha dobrze próbował znaleźć Jakuba Bąka w polu karnym, jednak młody skrzydłowy umiejętnie wytrącony z rytmu przez obrońców.

56'

Robak sprytnie przepuścił piłkę po podaniu Ławy, jednak koledzy nie zorientowali się w porę i przejmuje Trela.

52'

Ofensywne wejście Pietruszki, jednak dośrodkowanie nie znalazło adresata. Wybijają obrońcy.

51'

Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę. Goście jak na razie bezradni.

50'

Kontuzjowanego Frączczaka zmienia Wojciech Lisowski.

49'

Podgórski faulowany w bocznej strefie przez Murayame.

49'

Frączczak po zderzeniu z bramkarzem odniósł kontuzje. To koniec meczy dla obrońcy Pogoni.

48'

Pogoń zaczyna od znakomitej akcji Akahoshiego i Frączczaka. Tego ostatniego uprzedził bramkarz.

46'

A Mariusza Zganiacza zmienił Kamil Wilczek.

47'

Dwie zmiany po stronie Piasta. Lazdinis, za Rabiole

46'

Piłkarze już gotowi, gwizdek arbitra i zaczynamy drugą połowę, tego jednostronnego widowiska.

46'

Koniec pierwszej połowy! Totalna dominacja Portowców!

44'

W międzyczasie czerwoną kartką ukarany Adrian Klepczyński!

44'

Hattrick Robaka! Pewnie w lewy róg!

43'

Robak urwał się obrońcom po doskonałym podaniu Mustaphy i wywalczył rzut karny!

41'

Podgórski uderzał z rzutu wolnego z 30 metrów lecz piłka minęła słupek bramki Janukiewicza.

39'

Dośrodkowanie Akahoshiego pewnie wyłapuje Trela, który natychmiast rozpoczął nieudaną kontrę Piasta.

38'

Rabiola zwija się z bólu na murawie boiska.

36'

Żółta kartka dla Frączczaka za nieudany atak wślizgiem.

35'

Rabiola faulowany przed polem karnym Pogoni. Kolejne niecelne dośrodkowanie Podgórskiego.

33'

Patrick Dydko faulowany na lewym skrzydle. Kolejne dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego nie przynosi efektu.

31'

Pierwszy celny strzał na bramkę Pogoni. Po rzucie rożnym piłkę w kierunku bramki głową skierował Rabiola, lecz zrobił to zdecydowanie za lekko.

28'

Obudzili się goście, którzy próbują dłużej rozgrywać piłkę na połowie Pogoni.

26'

Fatalnie wygląda obrona Piasta. Portowcy robią z defensywa Piasta co chcą.

25'

ROBAK! to jest nokaut! Dośrodkowanie do Robaka, który dobrze zgubił krycie i nieatakowany pewnie pokonał Trelę!

24'

Bąk wyłożył piłkę Ławie, który ograł obrońców Piasta i uderzył wprost w Dariusza Trelę.

18'

Takuya Murayama przebiegł kilkadziesiąt metrów po czym technicznie uderzył z narożnika pola karnego na bramkę Treli. Zrobił to z taką precyzją, że piłka musnęła tylko poprzeczkę bramki Piasta i wpadła do bramki!

18'

Murayama GOOOOL!!

15'

Piast ma problemy z przejściem obrony Szczecinian, co skrzętnie wykorzystują Portowcy groźnie kontratakując.

15'

Frączczak wypuścił Akahoshiego, który urwał się obrońcom i uderzył na bramkę. Trela niepewnie wybił piłkę przed siebie przez co o mały włos Robak nie zanotowałby drugiego trafienia!

12'

Bąk niesiony ostatnim występem szarżuje na bramkę Piasta! podanie Frączczaka trafiło do młodego pomocnika, który ograł Króla i uderzył wolejem nad bramką Treli.

9'

Kolejna akcja Portowców! Bąk obsłużył podaniem Murayamę, który ograł Zbozienia i wrzucił piłkę Robakowi, który jej jednak nie sięgnął i ta trafiła w ręce Treli.

8'

Portowcy zmobilizowaniu pierwszą bramką forsują obronę Piasta. Dąbrowski posłał techniczną piłkę lobem do biegnącego skrzydłem Murayamy, który jednak nie zdołał dobrze dośrodkować.

7'

Dąbrowski doskonale wypuścił Jakuba Bąka skrzydłem, który ograł obrońce Piasta i spod linii końcowej wyłożył piłkę do czającego się przed bramką Robaka. Byłemu piłkarzowi Piasta pozostało tylko dopełnić formalności.

4'

Bramka dla Pogoni! Robak!

3'

Odważne ataki Piasta w pierwszych minutach jak na razie nie przynoszą żadnego zagrożenia.

2'

Faul Hernaniego w okolicach 25. metra przed linią bramkową. Strzał Podgórskiego trafia jednak w mur.

18:00

Pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczynają "Portowcy".

17:57

Sędzie Bartosz Frankowski wyprowadza obie ekipy na boisko. Za chwile zaczynamy !

17:41

Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Csaba Horvath, Kamil Wilczek, Ruben Jurado, Wojciech Kędziora, Artis Lazdins, Collins John.

17:40

Rezerwowi Pogoń: Dawid Kudła, Maksymilian Rogalski, Radosław Wiśniewski, Wojciech Lisowski, Sebastian Rudol, Dawid Kort, Herve Tchami.

17:39

Dużą niespodzianką w składzie "Portowców" jest brak Maksymiliana Roglaskiego w podstawowym składzie. Jego miejsce na boisku zajmie Moustapha Ouedraogo.

17:38

Dziś sytuacja jest jednak inna, bo to „Portowców” zaliczamy w tym momencie do ligowej czołówki, z kolei dla Piasta bieżący sezon jest bardzo trudny. Ekipa Marcina Brosza zajmuje obecnie 11. lokatę w lidze. Pogoń ma w tabeli osiem punktów przewagi nad Piastem, gra u siebie, więc naturalnie powinna być faworytem, ale… Właśnie, zawsze jest jakieś „ale”. W tym przypadku to „ale” wygląda następująco: szczecinianie grają lepiej na wyjazdach niż u siebie. Na stadionie im. Floriana Krygiera doznali na dodatek dwóch najwyższych porażek w trwającym sezonie (0:3 z Legią, 1:4 z Górnikiem).

17:34

Witamy ze stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie. O godzinie 18:00 rozpocznie się mecz w ramach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin, a Piastem Gliwice.