Czwartek, 31 października 2013, godz. 20:30
Lech PoznańLech Poznań
22:45

22:40

22:39

Cóż z przewagi optycznej Lecha, cóż z większej ilości sytuacji bramkowych tego zespołu, jak w futbolu skuteczność jest najważniejsza. To Quintana i Plizga zdobyli gole tego wieczora i to Jagiellonia po pięciu meczach bez zwycięstwa wreszcie zdobywa trzy punkty! To tyle z Białegostoku! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

94'

Plizga wywalcza korner, ale to już jest koniec! Jagiellonia pokonuje Lecha 2:0!

92'

Skuteczność, to różni dzisiaj oba zespoły.

91'

Trzy minuty doliczone!

91'

Jezusmaria BARAN!!! Niesamowite jak to nie wpadło!!! Hamalainen i Ślusarski z kilku metrów nie byli w stanie pokonać białostockiej ośmiornicy!!!!

90'

Murawski z dystansu uderza nad bramką Barana!

89'

Możdżeń za Drewniaka.

88'

Jeden z bardzo nielicznych ataków Jagiellonii, Norambuena zamiast zagrać do niepilnowanego Popchadze, robi coś jeszcze lepszego i wypuszcza w bój Plizgę! Kamiński nie przerwał tej piłki, Plizga nie dał szans Gostomskiemu i 2:0!!! Dobrze grający Lech wypunktowany w stolicy Podlasia!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Dawid Plizga!!!

85'

Bardzo brzydkie wejście Linettego na nogi Tosika. Żółtko.

84'

Ukah przerywa niezwykle groźną kombinację Lechitów.

83'

Lech bije w ostatnich minutach głową w żółto-czerwony mur.

82'

Za swoje faule w dzisiejszym meczu wygwizdywany niemiłosiernie przez publiczność jest Kebba Ceesay. Dla niego to raczej jednak nic nowego.

82'

Wprowadzony Porębski tworzy teraz z Ukahem duet stoperów, a do środka pola przesunięty został Michał Pazdan.

80'

Gajos traci piłkę w polu karnym Lecha.

79'

Potężnie piłką oberwał opatrywany teraz Porębski, a dzisiejszy mecz ogląda dokładnie 5427 widzów.

78'

Ależ zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, ale Jagiellończycy ofiarnie blokują strzały Lechitów!

77'

Jagiellonia Białystok - Lech PoznańJagiellonia Białystok - Lech Poznań

77'

I właśnie Hiszpan opuszcza plac gry przy owacji białostockich kibiców! W jego miejsce Tomasz Porębski.

77'

Żółta kartka dla Quintany za faul na Murawski. Hiszpan nie zagra za tydzień z Piastem, bo to jego czwarta kartka.

74'

Kolejny hokejowy zamek w wykonaniu Kolejorza.

73'

Kultura gry wciąż po stronie Lecha, któremu dzisiaj wyraźnie brakuje szczęścia. Piłkarze Rumaka nie są w stanie trafić do bramki Barana. Gospodarze z kolei bardzo zaciekle walczą w defensywie.

71'

Bartosz Ślusarski zastępuje Łukasza Teodorczyka! Nie gra jednak Mariusz Rumak dwoma napastnikami.

70'

Tosik włączył się do akcji ofensywnej, ale nie porozumiał się z partnerami i stracił.

69'

Na spalonym Teodorczyk, dzięki czemu Piotr Stokowiec przeprowadza drugą zmianę! Maciej Gajos w miejsce bardzo dobrego, ale też bardzo zmęczonego Niki Dzalamidze!

69'

69'

Lovrencsics!!! Skrzydłowy Lecha zabawił się z trzema przeciwnikami, ale zamiast strzelać lewą nogą szukał jeszcze Teodorczyka i zagrał niecelnie!

67'

Złe przyjęcie piłki nie pozwoliło Kamińskiemu na oddanie strzału z dystansu. W odpowiedzi przed polem karnym Lecha zablokowany został Piątkowski.

66'

Plizga dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, gdzie Ukah fauluje Gostomskiego. Dzalamidze tymczasem wraca na plac gry.

65'

Dzalamidze ma jeszcze problem z jakimś swoim mięśniem. Jaga w dziesiątkę przez moment.

64'

Błąd Ceesaya, który obrońca Lecha musi ratować faulem na Dzalamidze. Żółta kartka.

63'

Zmiana w Jagiellonii. Schodzi z boiska Adam Dźwigała, a w jego miejsce Jakub Tosik.

63'

Poprzeczka!!! Nie ma ostatnio szczęścia obrońca Lecha!!! Piękny strzał!

62'

Co zrobi Barry Douglas, który z Legią trafił w słupek?

61'

Linetty faulowany bardzo blisko narożnika pola karnego. Będzie okazja dla Lecha.

61'

Dźwigała dość teatralnie pada w polu karnym po złym opanowaniu piłki. Sędzia Raczkowski nie dyktuje jedenastki.

60'

Po dośrodkowaniu Quintany z rzutu rożnego i interwencji przyjezdnych będzie z kolei rzut wolny.

59'

Stracił piłkę Linetty, ale Piątkowski to nie jest człowiek do wyprowadzania kontr Jagiellonii.

58'

Spóźniony Murawski brzydko potraktował Ukaha. Musi uważać kapitan Lecha, bo on jako jedyny ma żółtą kartkę na koncie.

58'

W górnych pojedynkach we własnym polu karnym białostoczanie dzisiaj niepodzielnie panują.

57'

Plizga uderza z dystansu i pewnie broni Gostomski! Nie był to zły strzał, ale interwencja lechity naprawdę dobra.

56'

Lovrencsics wywalczył kolejny rzut rożny.

56'

Jaga ma gigantyczne problemy. Lech na poważnie dokręcił śrubę.

55'

Słupek!!! Quintana nie opanował piłki przed polem karnym, dopadł do niej Drewniak i potężnie ostrzelił słupek bramki Barana! To mógł być piękny gol!

54'

Lovrencsics centruje w pole karne, gdzie Dzalamidze bezpiecznie wybija piłkę poza linię końcową. Rzut rożny.

52'

Teodorczyk!!! Hamalainen świetnie uruchomił z pierwszej piłki swojego napastnika, z piłką minął się Pazdan, a Teodorczyk, celując w samo okienko w świetnej sytuacji się pomylił!!!

51'

Teodorczyk na raty starał się zaskoczyć Barana w polu karnym, jednak dwukrotnie został zablokowany. Jaga ma jednak problem z wyjściem z połowy.

50'

Teraz z kolei Hamalainen nie przedarł się przez Ukaha. Dobry mecz tego stopera.

50'

Ukah znów okazał się sprytniejszy od Teodorczyka. W kontrataku Ceesay czyściutko zatrzymał uciekającego Dzalamidze.

48'

Wrzutkę Plizgi z prawego skrzydła pewnie chwyta Gostomski.

47'

Dzalamidze w ataku gospodarzy nie wiedział co zrobić z piłką i w końcu zagrał krótko do Dźwigały. 18-latek zdecydował się na strzał z dystansu i posłał piłkę nad bramką.

47'

Błąd w opanowaniu piłki Norambueny i Teodorczyk zostaje zablokowany w polu karnym Jagiellonii. Wcześniej dobrą okazję do prostopadłego podania do Plizgi miał Quintana, ale zrobił to niedokładnie.

46'

Piątkowski do Quintany i jedziemy!

21:48

Jagiellonia - Lech

21:47

Obie drużyny wracają na murawę Stadionu Miejskiego. Za chwilę początek drugiej części spotkania. Nie ma zmian poza tą dokonaną z przymusu przez Mariusza Rumaka jeszcze przed przerwą.

21:41

21:33

Lech w pierwszych 30 minutach grał mądrzej od Jagiellonii, ale w 21. minucie goście nadziali się na świetną kontrę białostoczan. Dzalamidze kapitalnie uruchomił Quintanę, a ten nie dał szans Gostomskiego. W ostatnim kwadransie to Jaga była groźniejsza, ale pomimo okazji z obu stron wynik do przerwy się nie zmienił. W drugiej połowie na pewno będą gole.

48'

Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Lechem Poznań 1:0!

48'

Centrostrzał Douglasa wędruje nad bramką Krzysztofa Barana. To już ostatnie sekundy.

48'

Na spalonym Dzalamidze.

47'

Linetty!!! Świetna kombinacyjna akcja Lecha! Hamalainen krótko do Teodorczyka, ten dość przypadkowo zgrywa piłkę do Linettego, a rezerwowy Lecha uderza wyraźnie obok słupka! Mógł być remis!

46'

Dośrodkowanie Norambueny pada łupem Gostomskiego. Sędzia Raczkowski, z uwagi na zamieszanie z serpentynami, dolicza do pierwszej połowy 3 minuty.

45'

Quintana nieźle dwukrotnie centrował w szesnastkę Lecha, ale tam najlepiej ustawieni byli Kamiński i Wołąkiewicz. Przy drugiej okazji ten drugi zagrywa piłkę głową do Gostomskiego i wyjaśnia sytuację.

43'

Zachęca do przyciśnięcia rywala trener Lecha, Mariusz Rumak. Tymczasem uciekającego Plizgę fauluje taktycznie Rafał Murawski i sędzia Raczkowski wyciąga pierwszy kartonik w tym meczu.

42'

Świetna akcja dwójkowa Dzalamidze z Popchadze. Dwaj Gruzini rozmontowali defensywę gości, ale ten drugi poszedł śladami Waszkiewicza i bardzo niecelnie zagrał w pole karne. Piątkowski znów mógł tylko wzruszyć ramionami.

40'

Pierwsza zmiana w Lechu! Kontuzjowanego Szymona Pawłowskiego zmienia Karol Linetty. Uraz mięśnia uda skrzydłowego Kolejorza.

40'

Zupełnie nieudane podanie Dzalamidze na wolne pole w kierunku Piątkowskiego. Chwile później Gruzin, który popisał się świetną asystą przy golu Quintany nie utrzymał równowagi przy linii końcowej i jego mizerna centra padła łupem Gostomskiego.

38'

Jeszcze jedno niecelne dośrodkowanie Waszkiewicza. Inna sprawa, że w polu karnym był tylko dobrze pilnowany Piątkowski.

37'

Plizga kontra Ceesay na lewej flance - silniejszy i sprytniejszy obrońca Lecha i piłka wychodzi poza plac gry.

36'

Quintana! Plizga idealnie zacentrował na głowę Hiszpana, jednak ten trafia wprost w Gostomskiego z kilku metrów! Co za sytuacja!

35'

Faul spóźnionego Lovrencsicsa na Dzalamidze. Kibice protestują, a arbiter wstrzymuje sie od kartek. Groźny stały fragment gry!

35'

Plizga włączył do akcji Waszkiewicza, jednak ten swoim dośrodkowaniem przerzucił wszystkich graczy ustawionych w polu karnym.

34'

Lech prezentuje zdecydowanie wyższą kulturę piłkarską, ale to grająca błyskawiczne kontry Jagiellonia jest na prowadzeniu.

32'

Fenomenalny cross Murawskiego na prawe skrzydło do Lovrencsicsa, skrzydłowy Lecha zagrywa przed bramkę w stronę Teodorczyka, ale to podanie świetnie przerwał Krzysztof Baran!

31'

Niepotrzebnie zaczęli zabawę pod własnym polem karnym podopieczni Stokowca, ale na ich szczęście Popchadze był faulowany przez Teodorczyka.

30'

30'

Lovrencsics dopadł do bezpańskiej piłki w narożniku pola karnego i huknął bez zastanowienia ponad bramką gospodarzy!

29'

Dośrodkowanie Hamalainena po kilku podaniach ekipy Rumaka zablokowane. Korner.

28'

Waszkiewicz nie był w stanie minąć Lovrencsicsa, ale zdołał wywalczyć aut. Po chwili jednak gracze Stokowca tracą futbolówkę.

27'

Piątkowski odwrócił się z piłką po podaniu Quintany, uderzył z okolic linii pola karnego, jednak dokładnie tam, gdzie stał Gostomski!

26'

Indywidualna szarża Quintany, jednak Hiszpan z 20 metrów uderza w obrońcę Lecha.

25'

Ostre zagranie nakładką Hamalainena, zwija się z bólu Ukah, a arbiter Raczkowski upomina słownie Fina.

25'

Ceesay włączył się do akcji ofensywnej i uderzył z dystansu. Pewnie broni Baran.

24'

Teraz plan ekipy Stokowca jest jasny. Jaga cofnięta czyha na możliwości kontry.

24'

Na spalonym w momencie zagrania był Piątkowski, ale na jego szczęście piłkę zabrał mu idealnie wychodzący Quintana. Obrona Lecha totalnie zaskoczona i gospodarze na prowadzeniu.

22'

Kapitalna kontra białostoczan po zablokowanym strzale Drewniaka! Dzalamidze genialnym podaniem uruchamia Quintanę, a ten w pojedynku z Gostomskim nie daje mu żadnych szans! 1:0 dla Jagiellonii!!!!

21'

GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Dani Quintana!!!!!!

21'

Uderzenie z bardzo dalekiego dystansu Murawskiego zablokowane i będzie korner dla Kolejorza.

20'

Fatalny błąd Popchadze i Pazdana, Teodorczyk wpada w pole karne i posyła piłkę zewnętrzną częścią stopy obok bramki Barana!

19'

Piątkowski przytomnie zgrał piłkę do Quintany pod polem karnym, ale ten jej nie opanował. Mogło być ciekawie. Mecz jest prawdziwą wymianą ciosów!

18'

W odpowiedzi Lech! Pawłowski mógł zagrać do wychodzącego sam na sam Teodorczyka, ale uwikłał się w pojedynek z Pazdanem i to starcie przegrał w polu karnym!

17'

Po dośrodkowaniu Popchadze piłka przypadkowo spada pod nogi Dźwigały, który zupełnie się pogubił w polu karnym!

17'

Dzalamidze nie potrafił ograć Ceesaya na lewym skrzydle, ale uzyskał chociaż rzut rożny.

16'

Ceesay zatrzymał na swojej stronie Popchadze.

16'

Kwadrans gry za nami. Więcej porządku w grze Lecha, ale Jagiellonia też jest groźna.

14'

W kontrze Jagiellonii Gostomski łapie dośrodkowanie Plizgi.

13'

Pawłowski zakręcił Waszkiewiczem i dośrodkował dobrze w kierunku Teodorczyka, ale tego zdołał uprzedzić Pazdan!

11'

Defensywa Jagiellonii popełnia na początku sporo prostych błędów. Lovrencsics zaskakująco uderza z dystansu, ale obok bramki.

10'

Piątkowski po długim podaniu Quintany zdołał wywalczyć rzut rożny. Złe rozegranie Jagiellonii i strata.

10'

Lechici centrowali teraz w szesnastkę raz za razem, ale defensywa gospodarzy zachowała się bez zarzutu.

9'

Szybka akcja Lecha, Ukah zatrzymuje Teodorczyka, ale piłka trafia do Lovrencsicsa, który bez zastanowienia uderza. Odbita piłka wylatuje na korner.

8'

Pada w pojedynku z Douglasem na prawym skrzydle Dzalamidze. Sędzia, ku wściekłości trybun, nie widział faulu.

7'

Odpowiedź Jagi!!! Quintana zagrał w tempo do rozpędzonego Dzalamidze, a ten przy asyście obrońców strzelił płasko wprost w ręce Gostomskiego!

7'

Plizga odpuścił Douglasa, ten z łatwością zacentrował w szesnastkę, gdzie złe wybicie Popchadze trafiło do Lovrencsicsa, jednak Węgier uderzył zbyt lekko z 16 metrów by zaskoczyć Barana! Pierwsza akcja Lecha!

5'

Pawłowski urwał się na prawym skrzydle Popchadze, jednak nie potrafił zagrać celnie w pole karne Jagiellonii!

5'

Seria niedokładnych długich podań z obu stron.

3'

Służby porządkowe uporały się szybciutko z bałaganem i wznawiamy grę.

1'

Deszcz żółto-czerwonych serpentyn i ponownie mecz przerwany na krótką chwilę.

1'

Zaczynamy!!!

20:42

Jagiellonia zagra dziś na żółto-czerwono, z kolei Lech ubrany jest w białe koszulki i niebieskie spodenki. Kapitanami obu drużyn są Michał Pazdan (Jaga) i Rafał Murawski (Lech).

20:41

Paweł Raczkowski wyprowadza 22 zawodników na murawę białostockiego stadionu!

20:41

No dobrze, jupitery świecą niemal na 100%, piłkarze obu zespołów przygotowani do wyjścia na plac gry.

20:38

"Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą" na Ultrze - trybunie najbardziej zagorzałych sympatyków Jagi.

20:38

'Trwa naprawa oświetlenia. Już się jedna żarówka zapaliła' - brzmi komunikat spikera. 'Idą' kolejne!

20:36

Czekamy spokojnie, kibice Jagiellonii rozgrzewają się śpiewami, ale na razie nie widać, żeby coś się zaczęło pozytywnego dziać z jupiterami od strony budowy części obiektu. Być może to właśnie z powodu prac dwa słupy z jupiterami odmówiły posłuszeństwa. I od razu jest propozycja nazwy dla nowego Stadionu Miejskiego - Old Trafo.

20:31

Mecz nie zostanie rozpoczęty do momentu ich ponownego włączenia i rozpalenia, a na razie jest z tym problem.

20:26

Houston, mamy problem! W Białymstoku zgasła część świateł!

20:24

20:22

Niespełna 10 minut do rozpoczęcia spotkania!

20:17

W pozostałych meczach 14. kolejki Ekstraklasy: Górnik - Cracovia 0:1, Pogoń - Piast 4:0, Wisła - Widzew 3:0, Zagłębie - Lechia 1:3, Ruch - Korona 1:4, Zawisza - Legia 3:1, Śląsk - Podbeskidzie 4:0. W tym momencie, przed rozpoczęciem spotkania, Jagiellonia jest w tabeli jedenasta, a Lech szósty.

20:05

Tak z kolei było na Słonecznej przed rokiem:

19:56

- Czeka nas pojedynek z Lechem Poznań. Jesteśmy gotowi na walkę, bo czeka obie drużyny ciężki bój. Jesteśmy w tej chwili w takiej sytuacji, że nie ma dla nas znaczenia, czy gramy z Lechem Poznań, czy z kimkolwiek innym. Oczywiście, Lech został przez nas rozpracowany i mamy swoje spostrzeżenia, analizy i plan na ten mecz. Nie ma dla nas jednak znaczenia, czy to jest Lech, czy inna drużyna. Jesteśmy skoncentrowani, pełni sportowej złości i tak wyjdziemy na ten mecz, bo ostatnio marginalne rzeczy decydowały o naszych niepowodzeniach i zamierzamy to odwrócić - to z kolei słowa trenera Jagiellonii Białystok, Piotra Stokowca.

19:51

- Pomimo tego, że Jagiellonia średnio się spisuje i w tym sezonie przegrała u siebie cztery mecze, jest to rywal, który ma swoją piłkarską jakość. Przygotowując się do tego spotkania myślę jednak o swojej drużynie. Skupiam się na tym, co nie wyszło w ostatnich meczach i co należy poprawić - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec Lecha, Mariusz Rumak.

19:45

19:44

Mariusz Rumak, oprócz wspomnianego Trałki, dzisiaj nie skorzysta z Manuela Arboledy, Daylona Claasena, Tomasza Kędziory, Vojo Ubiparipa oraz Jasmina Buricia.

19:43

Rezerwowi poznańskiego Lecha: Krzysztof Kotorowski, Luis Henriquez, Karol Linetty, Dmitrije Injac, Dariusz Formella, Mateusz Możdżeń, Bartosz Ślusarski.

19:42

Poza składem drużyny Piotra Stokowca znaleźli się Karol Mackiewicz, Filip Modelski oraz kontuzjowani Rafał Grzyb, Martin Baran, Jonatan Straus oraz Jan Pawłowski.

19:42

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Krzysztof Baran, Jakub Tosik, Tomasz Porębski, Tomasz Bandrowski, Maciej Gajos, Paweł Drażba, Bekim Balaj.

19:41

Jedynie zawieszonego w Lechu Łukasza Trałkę zastępuje dziś Szymon Drewniak.

19:40

Znamy składy obu drużyn! Nie ma żadnych niewymuszonych zmian w porównaniu do ostatniego pojedynku zarówno Jagiellonii, jak i Lecha.

18:16

W ostatnim sezonie w meczach Jagiellonii z Lechem zawsze wygrywali goście. W Poznaniu Jagiellonia Tomasz Hajty zwyciężyła 2:0 po bramkach Pazdana oraz Norambueny, natomiast wiosną w Białymstoku lepszy okazał się Lech, który triumfował 1:0 po trafieniu Gergo Lovrenscicsa.

18:08

Dużo gorsze nastroje panują w Białymstoku. Jaga w ostatnich pięciu spotkaniach ligowych zanotowała aż cztery porażki i tylko jeden remis. Zawodnicy Piotra Stokowca wypadli przez to po raz pierwszy z pierwszej ósemki ligowej klasyfikacji i dość rozpaczliwie potrzebują punktów, aby nie stracić dystansu do górnej 'połówki', która jest celem Żółto-Czerwonych na ten sezon.

18:07

Faworytem dzisiejszego spotkania wydają się być goście z Poznania. Podopieczni Mariusza Rumaka, po bardzo kiepskim początku ligi, w ostatnich pięciu meczach zdobyli 11 punktów i zajmują dość bezpieczną, szóstą lokatę w ligowej tabeli.

18:00

Czternasta kolejka T-Mobile Ekstraklasy, witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z Białegostoku, gdzie miejscowa Jagiellonia powalczy o ligowe punkty z wicemistrzem Polski, Lechem Poznań!