Poniedziałek, 28 października 2013, godz. 18:00
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
0 : 1
CracoviaCracovia
94'

Koniec! Niespodzianka stała się faktem. Górnik po bardzo słabym meczu przegrywa z Cracovią 0:1 i odnosi pierwszą ligową porażkę w tym sezonie przed własną publicznością. Strzelcem bramki Ntibazonkiza, a Cracovia dopisuje kolejne trzy punkty. To czwarty z rzędu wygrany mecz przez podopiecznych Wojciecha Stawowego, którzy dziś byli zespołem po prostu lepszym. Dziękuję za uwagę. Jakub Choderny.

92'

Ostatnia zmiana w ekipie Wojciecha Stawowego. Kita za Ntibazonkizę.

91'

Rozpaczliwe próby gospodarzy. Czy zabrzanie zdążą wyrównać?

89'

Arbiter doliczył 4 minuty.

88'

Druga zmiana w ekipie gości. Za Stebleckiego wchodzi Zejdler.

87'

Dwóch na jednego z kontrą wychodzili goście, ale fatalnie zachował się Ntibazonkiza, który zbyt długo zwlekał ze strzałem.

85'

Olkowski w swoim stylu dośrodkowuje z prawej strony, ale piłkę pewnie łapie Pilarz.

84'

Ostatnie minuty spotkania. Cracovia bardzo mądrze się broni i oddala niebezpieczeństwo od własnego pola karnego. Wprowadzony w drugiej połowie Nakoulma jest zupełnie niewidoczny.

81'

Ryzykowna interwencja Gancarczyka w polu karnym. To mógł i chyba powinien być rzut karny dla gości.

78'

Gospodarze dłużej przy piłce. Efekt? Zerowy...

75'

Dudzic za kontuzjowanego Boljevicia.

73'

Łuczak za Sobolewskiego.

72'

Ciągle beznadziejnie grają zabrzanie. Czyżby szykowała się pierwsza w tym sezonie porażka Górnika przed własną publicznością? Do końca meczu pozostało 18 minut.

70'

Cracovia oddała na moment inicjatywę rywalom, ale ci nie potrafią przeprowadzić żadnej, składnej akcji. Zmiany w ekipie Górnika nie przyniosły poprawy jakości gry.

68'

Żółta kartka dla Strausa.

67'

Fatalny błąd w tej sytuacji Gancarczyka, który próbował głową zgrać piłkę do własnego bramkarza, ale źle w nią trafił. Futbolówkę przejął Ntibazonkiza i ze spokojem przerzucił ją nad Steinborsem. Jak odpowiedzą gospodarze?

65'

Ntibazonkiza!! Goooll!

63'

"Żółtko" dla Szeligi.

61'

Szarpana, rwana gra z obu stron. Wiele strat w środku pola i równie dużo fauli. To nie jest dobre widowisko.

60'

Schodzi także Madej, a w jego miejsce Iwan.

60'

Aktywnego Oziębałę zmienia Nakoulma.

57'

Dużo walki w środku pola. Zaostrza nam się gra. Arbiter uspokaja piłkarzy.

56'

Dynamicznie wbiegł w pole karne zabrzan Ntibazonkiza, który minął dwóch przeciwników, ale w ostatniej chwili uprzedził go Steinbors.

56'

Jakby na potwierdzenie, fatalna strata Nowaka...

54'

Kompletnie niewidoczny w tym meczu jest Dawid Nowak, który przecież ostatnimi czasy radził sobie bardzo dobrze i strzelał gole. Dziś ani razu Nowak nie przypomniał o swojej obecności.

54'

Początek drugiej połowy raczej bez szczególnych emocji. Starają się zawodnicy obu drużyn, ale dość nieudolnie.

53'

Teraz z kontrą wyszli piłkarze Adama Nawałki. Z prawej strony do środka zbiegł Oziębała i uderzył z dystansu, ale wprost w ręce Pilarza.

50'

Leży na boisku Szeliga. Będzie potrzebna pomoc medyczna.

48'

Po akcji Górnika goście wyszli z kontrą. Ładnie do strzału z woleja złożył się Bojlević, ale jego uderzenie minęło bramkę o kilka metrów.

46'

Mobilizacja w obu ekipach i zaczynamy drugą część spotkania. Oby w tych 45 minutach padły bramki. Zaczynają gospodarze.

18:52

Górnik Zabrze - Cracovia

18:51

Pierwsza połowa zdecydowanie rozczarowała. Po dobrym początku gości wydawało się, że to będzie mecz, który dostarczy wielu emocji, ale później Cracovia obniżyła loty, a zabrzanie przez całą pierwszą połowę nie zaprezentowali się tak, jak ich na to stać. Czyżby piłkarze za bardzo rozmyślali nad tym, że już wkrótce Adam Nawałka opuści Zabrze?

45'

Arbiter nie dolicza ani minuty i kończy pierwszą połowę. Do przerwy bez bramek. Oby w drugiej części gry ta sytuacja uległa zmianie. W końcu oba zespoły zdecydowanie potrafią strzelać gole. Wracamy za 15 minut!

45'

Kosanović z rzutu wolnego z 30 metrów, ale wprost w mur. Później dobre dośrodkowanie do Żytko, ale zabrakło mu kilkanaście centymetrów, by zmieścić piłkę w bramce.

43'

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Łukasiewicz po faulu na Madeju.

42'

W ostatnich minutach wieje nudą z boiska. Najwyraźniej piłkarze czekają już na gwizdek, który zakończy pierwszą część spotkania.

18:39

40'

Nie brakuje w tym meczu dynamicznych, odważnych wejść w nogi rywala, ale póki co obyło się bez upomnień w postaci żółtych kartoników. Bardzo dobrze sędziuje ten mecz arbiter Marcin Borski.

39'

Znów dłużej przy piłce podopieczni Wojciecha Stawowego, ale niewiele z tego wynika.

34'

Fatalne dośrodkowanie Madeja. Brakuje nieco jakości w tym spotkaniu. Górnicy grają zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

33'

Z 25 metrów fantastycznie uderzył Bojlević, ale Steinbors koniuszkami palców przerzucił piłkę nad poprzeczką.

31'

Dynamicznie przedzierał się środkiem Ntibazonkiza, ale został sfaulowany przed polem karnym. Szansa dla gości.

30'

Przypomniał o swojej obecności Oziębała, który mocno wstrzelił piłkę z prawej strony, ale czujność zachował Pilarz, który w porę złapał piłkę.

28'

Bardzo dobre dośrodkowanie Bojlevicia z rzutu rożnego, ale strzał piłkarza Cracovii dużo gorszej próby.

26'

Wyrównała się gra, a obie drużyny nie stwarzają sobie teraz dogodnych okazji. Cracovia się "wyszumiała", natomiast zabrzanie nie mają pomysłu na to, jak się przedrzeć pod pole karne rywala.

21'

Po słabym początku otrząsnęli się gospodarze i teraz to oni dłużej utrzymują się przy piłce i cierpliwie konstruują swoje akcje.

18'

Teraz Oziębała uderzał sprzed pola karnego, ale na posterunku Pilarz. W odpowiedzi strzelał Ntibazonkiza, ale niecelnie, choć powtórki pokazały, że powinien być rzut rożny dla gości. Od bramki zabrzanie.

17'

Po dośrodkowaniu Oziębały z ostrego kąta uderzał Madej. Siła była, precyzja niekoniecznie. Coś się jednak ruszyło w grze Górnika.

15'

Zamieszanie pod bramką gospodarzy po niezłym dośrodkowaniu Boljevicia, ale ostatecznie udało się daleko wybić piłkę. Z kontrą ruszyli zabrzanie, ale fatalnie przewrócił się w polu karnym Oziębała i zmarnował dobrą akcję.

13'

Dośrodkowanie Gancarczyka z lewej strony, ale bardzo nieudane.

11'

Goście nie przestają dominować i kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. Zdenerwowany Adam Nawałka pokrzykuje na swoich podopiecznych, którzy póki co nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

8'

Teraz Boljević szukał swojej szansy i strzelił z dystansu po ładnym wyłożeniu futbolówki przez Nowaka. Słabo prezentują się gospodarze, a goście z każdą minutą rozkręcają się coraz bardziej.

7'

Próbował Steblecki z dystansu, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. Lepiej w tym fragmencie gry prezentują się goście. Zabrzanie jak na razie głównie w defensywie.

4'

Operowanie piłką przez gości naprawdę może się podobać. Piłkarska "klepka", co się zowie! Piłkarze Cracovii dłużej utrzymują się przy piłce w pierwszych minutach spotkania.

1'

Minuta ciszy dla zmarłego dziś premiera Tadeusza Mazowieckiego i gramy! Zaczynają goście.

17:55

Oba zespoły zdecydowanie są "na fali". Górnik wygrał cztery kolejne spotkania ligowe (ostatnia porażka z Legią pod koniec września), natomiast Cracovia od trzech kolejek schodzi w glorii chwały. Kto dziś zakończy dobrą passę? Jak Wy typujecie? Piszcie w komentarzach.

17:49

W ostatnim spotkaniu pomiędzy obiema drużynami lepszy okazał się Górnik Zabrze, który w sezonie 2011/12 na wyjeździe pokonał Cracovię 3:1. Czy podopieczni Wojciecha Stawowego zrewanżują się rywalom za tamtą porażkę? Do meczu pozostało 10 minut!

17:45

Co ciekawe, ten mecz na ławce rezerwowych rozpocznie Prejuce Nakoulma, któremu komisja Ligi Ekstraklasy SA, po proteście Górnika Zabrze, anulowała czerwoną kartkę w meczu z Jagiellonią. Mimo to, Adam Nawałka zdecydował, że popularny "Prezes" nie wybiegnie w podstawowym składzie.

17:40

W ostatniej kolejce obie ekipy solidarnie wygrały. Górnik pokonał na wyjeździe Jagiellonię 1:0, natomiast Cracovia zdeklasowała Widzew i w Łodzi wygrała 3:1, prezentując bardzo dobrą piłkę. Dziś o zwycięstwo będzie jednak gościom niezwykle trudno, ponieważ zabrzanie u siebie w tym sezonie nie przegrali ani razu.

17:32

Rezerwowi Cracovii: Matko Perdijić, Przemysław Kita, Łukasz Zejdler, Marek Wasiluk, Bartłomiej Dudzic, Paweł Jaroszyński, Bartosz Żurek

17:32

Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Siergej Mosznikow, Prejuce Nakoulma, Boris Pandża, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak, Kamil Cupriak

17:30

Witamy serdecznie! Za pół godziny rozpocznie się mecz, który będzie jednocześnie rozpoczęciem 14. kolejki piłkarskiej TME. Dla kogo będzie ona szczęśliwa? Dla górników z Zabrza, którzy mają szansę ponownie wskoczyć na "fotel" lidera? Czy też może dla ekipy z Krakowa, która wygrała trzy ostatnie spotkania na wyjeździe? To spotkanie zapowiada się naprawdę pasjonująco!