2. połowa1 : 1
dogrywka 1. połowa1 : 2
dogrywka 2. połowa1 : 2
118'

Kibice Realu rzucają różnymi fantami z bramkarza Atletico. Na boisko wraca Gabi.

00:19

Atletico wznosi puchar! A ja już się z Państwem żegnam. To był wspaniały wieczór. Byliśmy świadkami historii. Dobranoc!

00:16

Piłkarze Atletico odbiorą zaraz puchar. Falcao jest owinięty flagą Kolumbii.

00:12

Co ja mogę o tym meczu napisać. To był niesamowity mecz. Po prostu niesamowity. Bardzo długa lista kartek. Mam nadzieję, że żadnej nie zgubiłem W tym dwie czerwone. Mourinho wyrzucony na trybuny. Cristiano z czerwoną kartką. Fenomenalne interwencje Courtoisa. I pierwsze zwycięstwo w derbach od 14. lat. Wyjątkowy wieczór dla fanów Atletico. A tymczasem piłkarze Realu dostają medale.

122'

Jeszcze zaległa kartka dla Mirandy.

00:08

Wielkie święto na Bernabeu ale nie świętują gospodarze a goście. Oj było emocjonująco!

00:07

Atletico z Pucharem Króla!

126'

KONIEC! ATLETICO WYGRYWA! Po 14. latach!

126'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona dla Gabiego.

125'

Na boisku pojawiły się... trzy piłki. Wydaje się, że przynajmniej jednak z ławki rezerwowych Atletico.

123'

Piłkarze Realu grają bardzo ostro ale to do nich podobne w takich sytuacjach. A kibice Atletico powoli zaczynają świętować.

121'

Aż pięć minut dłużej będzie trwało to widowisko.

120'

Di Maria wchodził z lewej strony jak w masło i chciał dośrodkować przy czym piłkę zablokował obrońca Atletico. Argentyńczyk domagał się rzutu karnego a dostał żółtą kartkę. Na powtórce widać, że żadnej ręki nie było.

117'

Powoli chyba się wszystko uspokaja. Obie ławki rezerwowych rzuciły się sobie do gardeł przed momentem.

116'

Ukarany jeszcze został Gabi.

116'

Thibaut Courtois leży na boisko i trzyma się za głowę. Został rzucony czymś z trybun

114'

Ronaldo nie wytrzymał i dostaje od razu czerwoną kartkę. Mamy większa bójkę! Posypią się kary.

113'

Ostatnia zmiana! Schodzi Koke a w jego miejsce Raul Garcia. Przed nami jeszcze 7 minut.

111'

Wchodzi Cristian Rodriguez za Turana.

110'

Jeszcze kontra Atletico i będzie rzut rozny.

110'

Thibaut Courtois! Thibaut Courtois! Thibaut Courtois! CO TU SIĘ DZIEJE! Jak on to obronił?! Mocarny strzał Oezila z kilku metrów a bramkarz Atletico instynktownie się rzuca. Niesamowite!

108'

Drugą zmianę szykuje trener Atletico

23:47

I gramy! Królewscy od środka.

107'

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Krótka narada, uzupełnienie płynów i zmiana stron.

106'

Adrian za Diego Coste - strzelca pierwszej bramki.

106'

15 minut minęło ale sędzia nie kończy. Jest jeszcze zmiana w Atletico...

106'

Koke ukarany żółtą kartką za zbyt bliskie stanie w murze.

104'

Ależ szansa Higuaina ale obrona Courtoisa była fenomenalna!!

102'

Szykuje Simeone zmianę ale czy ją wykona w przerwie czy jeszcze w trakcie trwania pierwszej części dogrywki?

102'

Falcao nad poprzeczką. Atletico jest wyraźnie na fali! Przed nami jeszcze trzy minuty pierwszej części dogrywki.

101'

Costa pędził i mijał piłkarzy Realu jak tyczki. W końcu Essien go faulował za co dostał żółtą kartkę. 17-18 metr. Jak oni to rozegrają?

100'

Żółta kartka dla Mario Suareza

99'

Szaleństwo. Szaleństwo na trybunach. Świetne dośrodkowanie, nikt Mirandy nie przykrył a Lopez był właściwie bez szans. Co zrobi Real?

98'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! MIRANDA! MIRANDA!

97'

Oezil z rzutu wolnego dośrodkowuje dosyć daleko ale piłkę przejmuje Atletico. Szybka kontra, którą przerwał dopiero Essien i rzut rożny.

95'

Nie ma gola! Diego Costa stanął przed fenomenalną szansą. Był sam na sam z Lopezem ale jego strzał był bardzo, bardzo słaby.

92'

Atletico bez zmian ale już widać piłkarzy na dogrywce więc to kwestia czasu.

23:29

Zaczynamy dogrywkę!

90'

I Di Maria za Modricia. Mourinho - all in.

90'

Arbeloa za Coentrao

90'

Higuain za Benzemę.

23:26

Będą aż trzy zmiany w Realu. Mourinho stawia wszystko na jedną kartę!

23:23

Obaj trenerzy zachowali wszystkie trzy zmiany. To bardzo ważne i to jakie roszady wykonają może przesądzić o ostatecznym rozstrzygnięciu. Jestem tylko ciekaw czy Mourinho byłby gotów wpuścić w końcówce dogrywki (gdyby był remis oczywiście) Casillasa na rzuty karne. Oj, to będą emocjonujące minuty!

94'

Tak jest! Za moment będziemy mieli dogrywkę. 90 minut to było za mało.

94'

Nic z tego. Będzie tylko kolejny rzut rożny ale z drugiej strony. To na nic. Będzie dogrywka!

94'

Będzie jeszcze rzut rożny dla Atletico. Może teraz!

92'

Ronaldo powinien już ze dwa razy wylecieć z boiska! Chwilę wcześniej również uniknął kary a dopiero teraz dostał żółtą kartkę.

90'

Doliczone są cztery minuty

89'

Ronaldo kopnął Juanfrana gdy ten był bez piłki i powinien Portugalczyk obejrzeć końcówkę tego meczu z szatni! Sędzia jednak tego nie widział i pozostał bez kary.

87'

Ronaldo przyjmuje piłkę ale pomaga sobie ręką.

87'

Mamy dużo walki w środku pola ale nie jest to zbyt interesujące bo wygląda to bardzo anemicznie. To już jest chyba czekanie na koniec regulaminowego czasu.

84'

Minuty do końca a zmian ciągle nie ma. Nie sposób nie zauważyć, że trenerzy spodziewają się dogrywki.

81'

To jeszcze raz na temat sytuacji z Portugalczykiem. Wykrzykiwał coś niemiłego i został upomniany. W jakiś sposób musiał obrazić sędziego technicznego bo po upomnieniu poleciał prosto na trybuny.

80'

Muszę przeprosić bo przeoczyłem - Mourinho nie został upomniany tylko został odesłany na trybuny.

79'

Bardzo dużo brzydkich zagrań w ostatnim czasie. Na linii wariuje Mourinho i dostał już wyraźne upomnienie od sędziego. Nie potrafię czytać z ust ale domyślam się, że nic miłego The Special One nie wykrzykiwał.

76'

Przed nami ostatni kwadrant regulaminowego czasu gry. Czy będziemy mieli przebłysk geniuszu któregoś z piłkarzy? Czy może będzie dogrywka. Trenerzy jak na razie nie sięgają po zmienników.

75'

Ależ się kartki sypią! Tym razem Ramos.

74'

Za brzydkie zachowanie przy linii bocznej żółtą kartkę obejrzał reprezentant Niemiec - Mesut Oezil.

70'

Faul Diego Costy w środku pola. Żółta kartka.

70'

RONALDO! Po ziemi a mur podskoczył. Piłka jednak wpadła na słupek! Ta bramka jest chyba zaczarowana! Dobijał jeszcze Essien ale z kilku metrów przestrzelił

68'

Będzie rzut wolny dla Realu z 17. metrów. To szansa dla Ronaldo!

66'

Żółta kartka dla Khediry za faul taktyczny.

65'

Piłkarzem wybijającym piłkę z linii bramkowej był Juanfran. Zdołał jeszcze Ronaldo uderzyć ale strzał został zablokowany i Real musiał zadowolić się rzutem rożnym!

63'

CO TU SIĘ DZIEJE! PANIE I PANOWIE! Najpierw Ronaldo na lewym skrzydle brylował i podał po ziemi w pole karne. Do piłki dopadł Benzema i uderzył z kilku metrów prosto w słupek! Do piłki dopadł jeszcze Oezil i strzelił nie patrząc na bramkę ale jeden z obrońców Atletico rzucił się do obrony tego strzału i udało mu się wybić piłkę z linii bramkowej! Cuda się dzieją!

60'

Real atakuje raz po raz ale nie są to ataki, które stwarzają duże zagrożenie pod bramką. Według mnie Atletico wygląda dużo lepiej niż w pierwszej części meczu.

56'

Falcao zderzył się z Albiolem głowami ale obaj mogą kontynuować grę. Widać jednak wyraźny grymas bólu na obu twarzach.

55'

Żółta kartka dla Coentrao za faul na rywalu wychodzącym na czystą pozycję. Teoretycznie mogła być czerwona ale wydaje się, że żółta to sprawiedliwy wyrok w tej sytuacji.

54'

Piłka do Koke a ten pofrunął prawym skrzydłem i dośrodkował. Futbolówka trafiła do Joao Mirandy a raczej... odbiła się od niego. W każdym bądź razie nie było zagrożenia.

53'

Będzie rzut wolny dla Atletico i dobra okazja do wrzucenia piłki w pole karne. Jak to rozegrają?

48'

Szybka akcja Realu. Modrić zagrywa do Karima przed pole karne i Benzema wysunął piłkę Coentrao a raczej próbował wysunąć piłkę Coentrao. Zrobił to fatalnie i strata piłki.

22:32

I zaczynamy drugą część meczu. Carlos Clos gwiżdże i piłkarze Królewskich przy piłce.

22:31

Dołączyli do nich zawodnicy Realu i sędziowie. Za moment druga połowa!

22:30

Piłkarze Atletico już są na murawie!

22:21

Czas na mały komentarz do pierwszej połowy. Zaczęło się szybko ale obie drużyny nie ryzykowały. Mimo to bramkę zobaczyliśmy przed upływem kwadransa. Cristiano Ronaldo po dośrodkowaniu Oezila z rzutu rożnego zdobył bramkę głową. Atletico przez dłuższy moment się wyraźnie męczyło. Męczyło bo ich akcje ciągle były przerywane przez dobrze funkcjonujące skrzydła defensywy. Mimo to bramkę udało się zdobyć. Falcao, na którego grę kocham wręcz patrzeć - to prawdziwa bestia przy piłce, zadryblował w polu karnym aby podać piłkę do Diego Costy a ten zdobył bramkę. Warto wspomnieć o tym jak blisko obrony był Diego Lopez. Piłka po jego interwencji obiła się od słupka i wpadła do siatki. Przed przerwą mieliśmy jeszcze mocny strzał Oezila w słupek.

45'

Sędzia nie dolicza ani sekundy! Real 1:1 Atletico do przerwy!

44'

Mesut Oezil!!! SŁUPEK! Wolej z zza pola karnego i prosto w słupek. Gdyby to leciało w światło bramki to bez wątpienia mielibyśmy gola!

42'

Królewscy są podrażnieni i ruszają do ataku ale na razie zbyt chaotycznie.

39'

Żółta kartka dla Turana za brzydkie wejście uniesioną nogą.

38'

Falcao popisał się świetnym dryblingiem w środku pola i wypuścił Diego Coste. Ten wygrał w sprinterskim pojedynku ze stoperami Realu i pokonał Lopeza, który jednak był blisko obrony tego uderzenia ale po jego interwencji piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. 1:1 i wszystko zaczyna się od nowa. To świetna wiadomość dla neutralnych kibiców bo oznacza to dużo emocji!

35'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Diego Costa!!!

35'

Atletico wychodzi coraz odważniej ale Essien i Coentrao jak na razie popisują się kolejnymi świetnymi interwencjami i akcje gości przypominają walenie głową w mur.

30'

Rzut rożny dla Atletico ale Lopez bardzo skutecznie interweniuje.

29'

Ronaldo fauluje na skraju pola karnego i będzie świetna okazja dla Atletico.

25'

Mourinho na linii bardzo nerwowo reaguje na wszystko. Wygląda na niezadowolonego z gry swojego zespołu. A to dziwne bo chyba na razie idzie im dobrze.

22'

Tempo meczu siadło. Atletico nie bardzo chce się rzucać do ataku i niepotrzebnie odkrywać a Real spokojnie próbuje kontrolować grę.

21'

Rzut rożny dla Atletico ale nic z tego nie wyszło. Real próbował szybko wyjść z kontrą ale piłka już u gości i próbują prawą stroną. Akcję przerwał jednak Fabio Coentrao.

17'

GABI! Ależ uderzenie z dystansu! Strzał z ok. 20. metrów ale ponad bramką.

15'

Błąd krycia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego CR7 zdobywa bramkę głową. Atletico musi teraz gonić wynik.

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! CRISTIANO RONALDO!

14'

Groźna strata Suareza i mogło być gorąco pod bramką Courtoisa ale nie porozumieli się piłkarze Realu.

11'

Przez te pierwsze 10 minut nie mieliśmy żadnych groźnych akcji. Drużyny grają szybką piłkę ale bardzo zachowawczą.

8'

Diego Godin świetnie zatrzymuje akcję, którą prowadził na prawym skrzydle Essien. Rzut rożny dla Realu ale nic z tego nie wynikło.

7'

Juanfran kopnął Cristiano i za moment rzut wolny dla Królewskich

5'

Na dużym ryzyku podawali między sobą obrońcy Realu ale na ich szczęście Atletico nie zdołało przejąć piłki.

4'

Od samego początku szybkie tempo tego spotkania. Atletico próbowało się przebić ale nic z tego. Real również został szybko zatrzymany.

21:30

I zaczynamy 109. finał Pucharu Króla!

21:28

Wymiana proporczyków, pamiątkowe fotki i piłkarze mogą się ustawiać.

21:27

Piłkarze już na murawie i zaraz zaczynamy!

21:26

Real Madryt wygrywał Puchar Króla 18 razy a Atletico dziewięć. Najwięcej zwycięstw ma obecnie FC Barcelona - 26.

21:21

Chciałem podzielić się z wami również słowami Jose Mourinho z przedmeczowej konferencji ale... The Special One nie zjawił się.

21:20

– Real to rywal, przeciwko któremu nie możemy popełniać błędów. Bez wątpienia, są od nas lepsi, ale w pojedynczym meczu wszystko jest możliwe. Pracujemy z dużym zaangażowaniem i pokorą. W obecnym świecie, ciężko jest coś zdobyć. Mam nadzieję, że będziemy w stanie naszą pracą i pokorą wlać nadzieję w serca kibiców i podjąć walkę z Realem, by ostatecznie osiągnąć sukces - mówił przed tym meczem Simeone.

21:03

Jeżeli macie jakieś wątpliwości - zachęcam do zadawania pytań. Jeżeli tylko będę znał odpowiedź na pewno się nią podzielę :).

20:59

Sędzią tego pojedynku będzie Carlos Clos. Mecz Realu ostatnio sędziował w kwietniu. Królewscy wygrali wtedy 5:1 z Levante. Z kolei ostatni raz gwizdał w meczu Atletico w lutym. Wtedy podopieczni Diego Simeone mierzyli się z Espanyolem i również udało im się wygrać.

20:52

Przed meczem zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego pojedynku.

20:51

Ławka rezerwowych Atletico Madryt: Asenjo, Torres, Cata Díaz, Raúl García, Tiago, Cristian Rodríguez; Adrián.

20:51

Ławka rezerwowych Realu Madryt: Casillas, Kaká, Carvalho, Arbeloa, Higuaín, Callejón, Di María

20:48

Witam na relacji LIVE z finału Pucharu Króla, który między sobą rozegrają dwie potęgi z Madrytu. Real Madryt - Atletico Madryt. Szykuje się świetny mecz! Składy już znamy i za moment przedstawię ławki rezerwowe obu zespołów. Na wspólne śledzenie meczu zaprasza Oktawian Jurkiewicz.