Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
0 : 2
FC BarcelonaFC Barcelona
22:00

Co wiemy po tej kolejce? Mallorca tym remisem odrobinę skomplikowała sobie życie i jest na ostatniej pozycji. Ma jednak ciągle szansę uniknąć spadku. Podobnie jak Real Zaragoza i Celta Vigo z tą różnicą, że Celta swój mecz wygrała. Ma teraz tyle samo punktów co Zaragoza. Deportivo przegrało również swój mecz i jest ostatnim zespołem, który może spaść. Real Madryt zremisował z Realem Sociedad ale przypominam, że Real Sociedad może jeszcze grać w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Tyle ode mnie. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Oktawian Jurkiewicz! Dobrej nocy :)

21:50

Czekam jeszcze aż zakończą się wszystkie mecze i pokuszę się o kilka słów podsumowania. Tymczasem Barcelona zrobiła to co miała zrobić i przybliżyła się do upragnionych 100 punktów. Na boisku znów zabrakło młodzieży. Dobrze, że minuty dostał chociaż Thiago.

21:48

Real Sociedad remisuje Real Madryt w ostatniej akcji!

94'

I koniec tych derbów! Goście zwyciężają 0:2!

21:47

Levante zdobywa gola w doliczonym czasie!

93'

Komplet zmian wykorzystany. Alfonso zastępuje Stuaniego.

91'

Doliczone zostały 3 minuty.

90'

Cristian Gomez za Verdu. Gospodarze mają jeszcze jedną zmianę.

90'

A zaraz za nim Forlin.

89'

Najpierw Fabregas.

89'

Małe zamieszanie na boisku. Poleci kilka kartek!

88'

Xavi wszedł i asystuje! Świetna akcja i uderzenie Pedro, które nie dało szans bramkarzowi.A Real Madryt znów prowadzi!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! PEDRO!

86'

...Tello za Sancheza.

85'

Podwójna zmiana w ekipie gości. Najpierw Xavi za Iniestę a zaraz później...

81'

Wakaso Mubarak dostaje drugą żółtą kartkę. A dopiero co pisałem o tym, że gospodarze się rozpędzają. To im na pewno nie pomoże.

81'

Żółta kartka także dla Joana Capdevilli

81'

Żółta kartka dla Wakaso.

81'

Espanyol powoli się rozpędza. To świetnie dla tego widowiska.

21:33

Real Sociedad remisuje z Realem Madryt 2-2!

21:29

Zaglądamy na inne boiska. Betis prowadzi już 4-0 i... to w sumie koniec ciekawych zmian :) Jako bonus dodam, że po dwóch kwadransach Santos remisuje z Flamengo 0:0.

73'

Simao wchodzi za Victora Sancheza.

72'

Pedro wchodzi za Villę i zmiana również w ekipie gospodarzy...

70'

Pedro dostaje ostatnie instrukcje od Tito Vilanovy i za moment pojawi się na boisku. Pytanie za kogo. Osobiście stawiam, że zmieni albo Villę albo Fabregasa. Jeżeli zmieni Fabregasa to Villa wtedy zejdzie do środka a Pedro na skrzydło.

68'

Posiadanie piłki: ESP 28%/72% FCB

21:21

Szybko jeszcze dodam, że Athletic Bilbao gra w 10. bo czerwoną kartkę obejrzał Muniain. Ekipa z Kraju Basków gra teraz z Levante i jest na razie remis 0-0.

66'

Żółta kartka dla Andresa Iniesty.

21:20

Malaga prowadzi 2:0 a Real Sociedad zdobywa bramkę kontaktową w meczu z Realem. A w Barcelonie chcą nas chyba uśpić.

65'

Espanyol zdołał w końcu oddać swój pierwszy celny strzał. Victor Sanchez to szczęśliwiec, który wykonał to uderzenie.

21:16

Na prowadzenie po golu Soldado wyszła Valencia a Real podwyższył wynik i wygrywa 2:0.

59'

Intensywnie rozgrzewa się Pedro więc możliwe, że niebawem pojawi się na murawie. Villa swoim ostatnim strzałem nie przybliżył się do zostania w Barcelonie ale należy przypomnieć wszystkim jego fenomenalne podanie do Alexisa, które doprowadziło do bramki. Jeżeli ktoś przegapił to wideo z tej bramki dodałem w 23. minucie meczu.

56'

Nie ma gola! Świetna akcja Thiago, Fabregasa i Villi. Ten ostatni dostał piłkę na 7 metrze i właściwie wystarczyło uderzyć celnie na bramkę w któryś z rogów. Villa jednak fatalnie spudłował.

21:08

Getafe długo z prowadzenia się nie cieszyło bo Vallecano już wyrównało.

53'

Alex Song ma jakiś problem i chwilowi musi opuścić murawę. Wydaje się jednak, że za moment wróci na boisko.

53'

Na boisku w Barcelonie na razie spokojnie a tymczasem posypało nam się goli w innych meczach. Na prowadzenie wyszło Getafe i Sevilla a Betis podwyższył prowadzenie na 3:0.

21:03

A tymczasem swój ostatni mecz w barwach Santosu rozpoczął nowy nabytek FC Barcelony - Neymar. Będziemy zaglądali do Brazylii sprawdzając jak mu idzie.

21:00

I po tym szybkim przeglądzie La Liga wracamy do Barcelony na derby!

Niestety mimo szczerych chęci nie znalazłem dla Państwa gola z tego meczu :(

47'

I koniec! FC Barcelona prowadzi w derbach 1:0 do przerwy.

44'

Pierwsza kartka w tym meczu. Ukarany Raul Rodriguez. Tymczasem doliczona została jedna minuta...

20:42

Odchodząc na momencik z Barcelony przenieśmy się do San Sebastián gdzie Real Sociedad gra z Realem Madryt. Goście prowadzą obecnie 1:0 ale statystyka strzałów jest korzystna dla gospodarzy. Brutalnie korzystna. 11 strzałów Realu Sociedad i tylko jeden Królewskich

38'

Bardzo brzydki faul Stuaniego. To powinna być żółta kartka! Jednak tym razem arbiter nie decyduje się na ukaranie gracza Espanyolu.

35'

Liczba fauli:
  • ESP 7-4 FCB
32'

FABREGAS! SŁUPEK! Idealne podanie do Cesca od Alexa Songa. Zabrakło jednak odrobiny szczęścia.

20:30

Celta Vigo wychodzi na prowadzenie. Celta jest obecnie ostatnia ale jeżeli wyniki na innych stadionach ułożą się po ich myśli i samy zwyciężą w dzisiejszym i kolejnym meczu mogą jeszcze uniknąć degradacji.

28'

Przypomnę, że trwa 37. kolejka La Liga. Przedostatnia i ostatnia kolejka ma mecze rozgrywane równolegle. Jak na razie kluby nie rozpieszczają widzów bo po niemal 30 minutach na boiskach hiszpańskich padło ledwie 5 bramek.

23'

Gol na 1:0

20'

W spotkaniu na razie niewiele się dzieje. Posiadanie piłki: 23%77%. Czy muszę pisać z korzyścią dla kogo? :) Dodam jeszcze, ze widzieliśmy do tej pory jeden celny strzał i to właśnie z tego uderzenia padła bramka. Co ciekawe to Espanyol więcej uderzał ale oba strzały były niecelne.

19'

Wiemy już, że Sanchez w Barcelonie zostanie na kolejny sezon. Wydaje się więc, że odejdzie ktoś z dwójki Pedro-Villa. Kibice Blaugrany są zgodni, że lepiej pożegnać się z Pedro Rodriguezem.

20:17

Betis prowadzi już 2:0 z Zaragozą.

15'

Tak na moment odchodząc od meczu słówko o Neymarze: Niewątpliwie jest to spore wydarzenie w klubie. Ten transfer będzie albo wielkim hitem albo totalną klapą. Neymar wystąpi dziś w meczu Santosu z Flamengo, a już jutro ostatecznie pożegna się ze swoim dotychczasowym klubem i wyruszy do Barcelony, aby sfinalizować swój transfer. Prezentacja piłkarza może się odbyć już w nadchodzącym tygodniu.

14'

Świetna dwójkowa akcja z Villią i drybling Chilijczyka w polu karnym. FC Barcelona na prowadzeniu!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! ALEXIS SANCHEZ!

9'

Groźnie! Ale Sanchez na spalonym. Powtórki pokazały, że sędzia miał rację.

5'

A w Barcelonie mamy spokojny początek. Piłkarze Espanyolu pokazują, że bardzo chcą i biegają za piłką klepaną przez gości jak szaleni. To zwykle się dobrze nie kończy bowiem sił na taką taktykę może im do przerwy nie starczyć. Czekamy na rozwój wydarzeń na boisku.

20:05

Real Madryt prowadzi z Realem Sociedad. Strzelcem gola Gonzalo Higuain.

2'

Pierwsza okazja dla Espanyolu ale Sergio Garcia główkuje nad bramką pilnowaną przez Victora Valdesa.

20:02

I zaczynamy! Espanyol w koszulkach z niebiesko-białymi paskami a Barcelona w swoich wyjazdowych pomarańczowo-żółtych strojach.

20:01

Ten mecz jeszcze się za zaczął ale w Hiszpanii mamy już pierwsza bramkę. Ruben Castro daje Betisowi prowadzenie w pierwszej minucie!

19:45

Espanyol zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli i w przypadku zwycięstwa w dzisiejszym meczu, może się zrównać punktami z Sevillą i Getafe, o ile oczywiście te zespoły przegrają swoje mecze. Na razie Pericos mają na koncie 44 punkty, czyli tyle samo co Athletic Bilbao. W przypadku skrajnie niekorzystnych wyników, czyli porażki i zwycięstw rywali z niższych pozycji, Espanyol może spaść na 13. miejsce. FC Barcelona natomiast jest już pewna mistrzostwa.

19:35

W przedostatniej kolejce La Liga sezonu 2012/13, FC Barcelona jedzie na Estadi Cornella-El Prat, by zmierzyć się z lokalnym rywalem - Espanyolem. W lidze oba zespoły mają już wszystko wyjaśnione, ale derby Barcelony to coś, co zawsze generuje emocje.