Getafe CFWikimedia
0 : 1
ValenciaValencia CF
94'

Koniec meczu! Chciałoby się powiedzieć: nareszcie!. Valencia w dzisiejszym spotkaniu postawiła na minimalizm, wygraną bez zbędnego przemęczania się. Podopieczni Ernesto Valverde bez większych problemów zanotowali kolejny komplet oczek i muszą teraz czekać na pomyślne wieści z Ramon Sanchez Pizjuan. Za uwagę dziękuje Państwu Maciej Frelek.

92'

To powinno być 2:0!! Valencia wychodziła z kontratakiem. Feghouli miał trzech partnerów do dogrania, ale zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji. Piłka po jego uderzeniu poleciała wysoko nad poprzeczką.

90'

I ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu; Viera wchodzi w miejsce Banegi.

88'

Centra Gavilana pada łupem Guaity. Chwilę później Banega próbował rozpocząć kontratak, jednak zepsuł szansę na groźną akcję złym zagraniem.

87'

Kapitan opuszcza swój statek - drużynę. Victor Ruiz zmienia Davida Albeldę.

85'

Wrzutka Rafy ląduje w trybunach. A za chwilę dojdzie do kolejnej zmiany..

82'

Valencia stosuje taktykę, która zawiera się w zasadzie: najlepszą obroną jest atak. Skoro jednak w zamyśle podopieczni Ernesto Valverde mają się bronić to nie ma potrzeby aby myśleć o strzelaniu kolejnych bramek. Valencia nie chce, Getafe nie może - końcówka meczu raczej nie będzie należeć do najciekawszych.

79'

Costa uderzał głową po centrze z rzutu rożnego. Po odbiciu piłki przez bramkarza Soldado próbował jeszcze dobijać, jednak znalazł się na spalonym.

78'

Soldado zagrał do będącego w szesnastce Banegii, który uderzył z półobrotu - celnie, ale niezbyt groźnie.

76'

Feghouli!! Kontratak Valencii, wprowadzony niedawno zawodnik dostał piłkę na skraju pola karnego i uderzył równie szybko, mocno jak i niecelnie.

75'

Diego Castro uwolnił się spod opieki dwóch rywali, ale chwilę później zagrał niecelnie.

72'

Banega dostał piłkę, po którą musiał pędzić do linii końcowej i zdołał jeszcze dograć ją do Soldado. Ten jednak wyjeżdża z nią poza plac gry.

70'

Roszada także w drużynie Valencii; Feghouli zmienia Jonasa.

69'

Druga zmiana w ekipie gospodarzy; Gavilan wchodzi za Lacena.

68'

Bramka Mathieu z 44. minuty:

67'

Jonas efektownym zagraniem wypuścił w bój Fernandeza, który znalazłby się w świetnej sytuacji gdyby nie odważne wyjście Moyi.

66'

Barrada kończy swój występ w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejscu pojawia się Pablo Sarabia.

65'

W drugiej odsłonie nie dzieje się nic ciekawego. Valencia jest wyraźnie zadowolona z wyniku, zaś gospodarzom brakuje sportowych argumentów aby przeciwstawić się rywalom.

60'

Fernando Teixeira udaremnił jedną z nielicznych akcji ofensywnych gospodarzy. Miał ku temu powód - Barrada był na spalonym.

58'

Ponownie w akcji Soldado. Tym razem dostał piłkę na skrzydle i nie wiedząc co z nią zrobić, zdecydował się na coś pomiędzy strzałem, a wrzutką - piłka w rękawicach Moyi.

56'

Soldado nie zdołał skleić futbolówki po zagraniu ze środka pola. Trzeba jednak przyznać, iż 98-krotny reprezentant "Nietoperzy" jest jednym z najaktywniejszych zawodników tego spotkania.

54'

Guardado dograł do Soldado i natychmiast wyszedł na pozycję. Napastnik Valencii zdecydował się jednak na zagranie wzdłuż bramki, czym zaskoczył nie tylko obronę Getafe, ale także i swoich partnerów.

52'

Castro zdołał wymanewrować rywala na lewej flance i dograł w pole karne. Piłka trafiła do Barrady, który zdecydował się przyjmować zgrywać ją na klatkę piersiową - defensorzy Valencii nie mieli problemu z odebraniem mu futbolówki.

50'

Lafita uderzał głową po wyrzucie piłki z autu, zbyt lekko by zaskoczyć Guaitę.

48'

Soldado!! Niesamowita okazja! Napastnik Valencii dostał świetne zagranie ze środka pola, przyjęciem zgubił rywali i w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza!

46'

Rozpoczyna się druga połowa starcia na Estadio Alfonso Perez!

47'

Koniec pierwszej połowy. Dosyć senne widowisko na Estadio Alfonso Perez. Valencia przeważała przez większość czasu, ale dopiero pod koniec pierwszej odsłony mocniej "siadła" na rywala, co bardzo się jej opłaciło. Zapraszam na drugą część spotkania już za kilkanaście minut.

45'

Francuz dostał piłkę na dwudziestym metrze i mając w pobliżu kilku przeciwników od niechcenia uderzył na bramkę. Wyszło z tego trafienie a'la stadiony świata!

44'

GOOOOOLLLL!!!!! Mathieu!!!

43'

Jonas świetnie zagrał za linię obrońców. Piłkę przejął Soldado, ale złym przyjęciem wyrzucił się poza światło bramki.

41'

Castro zagrywał prostopadle do Valery. Nie dość, że podał piłkę zbyt mocno, to jeszcze adresat tego zagrania był na spalonym.

39'

Banega dostał piłkę na przedpolu, zwiódł obrońcę na zamach i zagrał do Soldado, jednak zbyt mocno aby napastnik Valencii złapał futbolówkę przed linią końcową.

37'

Krótkie rozegranie na skrzydle, piłka trafiła do Banegi, który zdecydował się na strzał. Uderzenie było bardzo niecelne - Moya od kilkunastu minut nudzi się setnie.

36'

Było blisko! Pedro Leon wyprzedził obrońców na skrzydle i zagrał w pole karne. Guaita minął się z piłką i kiedy wydawało się, że trafi ona wprost na głowę Lafity, z odsieczą przybył Guardado i wyekspediował futbolówkę daleko poza szesnastkę.

33'

Barrada zdecydował się na indywidualną szarżę, jednak widząc przed sobą dwóch przeciwników czym prędzej rozstał się z piłką. W zamiarze miało to być podanie, w efekcie - wybicie futbolówki na aut.

32'

Leon! Po centrze Barrady piłka przeleciała na skraj pola karnego, wprost do wypożyczonego z Realu zawodnika. Ten odwrócił się w stronę bramki i uderzył wysoko nad poprzeczką.

30'

Ricardo Costa otrzymał żółtą kartkę za agresywne wejście wślizgiem.

28'

Pereira ruszył z piłką środkiem pola i zagrał do Jonasa, który wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tym razem bez zagrożenia dla bramki Moyi.

27'

Soldado chciał ośmieszyć rywala przy linii bocznej, jednak został brutalnie sprowadzony na ziemię. Dosłownie i w przenośni. Arbiter nie doszukał się podstawy do odgwizdania faulu.

24'

Costa pewnie wybija piłkę poza własne pole karne po centrze z rzutu wolnego.

23'

Poza pojedynczymi zagraniami, jak dotychczas akcje przeprowadzane są głównie na połowie gospodarzy. Po tych kilkunastu minutach widać jak na dłoni, która z drużyn walczy o wyższe cele.

21'

Ricardo Costa uderzał głową po dośrodkowaniu spod chorągiewki - piłka mija poprzeczkę o dobre kilka metrów.

21'

Lafita momentalnie ląduje w notesiku arbitra za nieprzepisowe zagranie - jego noga znalazła się niebezpiecznie blisko głowy Guardado.

19'

Adrian Colunga opuszcza boisko w asyście sztabu medycznego. Kontuzjowanego napastnika Getafe zmienia Lafita.

18'

Diego Castro odważnie ruszył z piłką lewym skrzydłem. Wraz z pokonywaniem kolejnych metrów oraz brakiem wsparcia odwaga pomocnika Getafe znacznie zmalała. Postanowił wykonać odwrót, jednak i tak stracił piłkę na rzecz Costy.

17'

Jonas był bliski dojścia do zagrania Guardado ze skrzydła - na drodze stanęli mu jednak obrońcy Getafe.

15'

Guardado został powalony przez Valerę w środku pola. Fernando Teixeira bez wahania pokazał mu żółty kartonik.

13'

Valencia z mozołem konstruowała atak pozycyjny w pobliżu bramki rywala. Gospodarze przejęli piłkę i pokazali jak przy użyciu prostych środków można strzelić gola. Zagranie do Coulungi ze środka pola zostało jednak przecięte przez świetnie interweniującego Moyę.

10'

Soldado!! Świetna centra Guardado do niepilnowanego napastnika Valencii, a ten uderzył głową ponad bramką!

8'

Szybka wymiana piłki w środku pola zakończyła się stratą po zagraniu Banegi.

7'

Costa centrował z rzutu rożnego. Piłka została wybita na przedpole, a tam dopadł do niej Albelda. Uderzenie zawodnika Valencii było zbyt lekkie aby zagrozić bramce Getafe.

6'

Dośrodkowanie Cissokho leci bardzo wysoko, mija pole karne i wychodzi na aut.

4'

Albelda zdecydował się przyspieszyć akcję prostopadłym zagraniem, lecz piłka po jego podaniu trafiła pod nogi obrońców Getafe.

2'

Pierwszy stały fragment gry w dzisiejszym meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przynosi zagrożenia pod bramką Guaity.

18:00

Gramy! Czy Getafe pokusi się o niespodziankę i urwie punkty rywalowi?

17:58

Głównym rywalem Valencii jest Real Sociedad. Piłkarze z San Sebastian mają tyle samo punktów co podopieczni Ernesto Valverde, jednak ze względu na lepszy bilans bezpośrednich spotkań zajmują wyższą pozycję w tabeli. "Nietoperze" muszą wygrać dzisiejsze spotkanie i liczyć na potknięcie Realu Sociedad, który to swój mecz rozegra o 22.

17:45

Rezerwowi Valencii: Feghouli, Barragán, Viera, Valdéz, Ruíz, Felipe, Bernat.

17:45

Rezerwowi Getafe: Alexis, Mané, Sarabia, Gavilán, Codina, Lafita, Míchel;

17:40

Sergio Canales nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu z powodu naciągnięcia ścięgna. Na boisku zobaczymy za to innego piłkarza z przeszłością w Realu Madryt - Pedro Leona w barwach Getafe.

17:35

Soldado strzelił dotychczas sześć bramek w meczach z Getafe, pięć z nich na Estadio Alfonso Perez. Napastnik Valencii zaliczył w swojej karierze aż 98 trafień w Primera Division, a dzisiaj także po raz dziewięćdziesiąty ósmy reprezentuje barwy "Nietoperzy".

17:28

Ostatnie ligowe starcie Valencii to mecz z inną drużyną środka tabeli - Rayo Vallecano. Zwycięstwo 4:0 zostało okraszone dwudziestym pierwszym trafieniem Roberto Soldado, który stał się tym samym najbardziej bramkostrzelnym hiszpańskim piłkarzem w La Liga.

17:23

Estadio Alfonso Perez na godzinę przed rozpoczęciem spotkania: Estadio Alfonso Perez

17:22

O godzinie osiemnastej pierwszy gwizdek Fernando Teixeiry na Estadio Alfonso Perez. Podopieczni Ernesto Valverde wkraczają w decydującą fazę walki o start w kolejnej edycji Ligi Mistrzów i jeśli chcą choć na kilka godzin wdrapać się na czwartą pozycję, muszą zanotować dzisiaj komplet punktów.