2 : 2
Granada CFGranada CF
1. połowa2 : 1
96'

Koniec! Niesamowity mecz na Estadio Anoeta! Gospodarze w trakcie drugiej odsłony kilkukrotnie mogli podwyższyć prowadzenie i w końcówce musieli przełknąć gorzką pigułkę. Real Sociedad stracił szansę na awans na czwartą lokatę i tylko komplet zwycięstw może im zapewnić start w Champions League. Za uwagę dziękuje Państwu Maciej Frelek.

94'

Recio świetnie znalazł się w podbramkowym zamieszaniu i na raty pokonał Bravo. Mamy wyrównanie w samej końcówce!

93'

GOOOOOLLL!!! RECIO!!

93'

Gospodarze imają się wszystkich możliwości aby powstrzymać ataki Granady - kartka dla Griezmanna.

92'

Mikel ukarany za faul taktyczny.

91'

Ależ było blisko!! Diakhaté!! Sytuacja bardzo podobna do tej, po której pierwszą bramkę strzelili gospodarze. Centrostrzał stopera Granady o centymetry minął słupek!

90'

Cadamuro zmienia de la Bellę.

89'

Buonanotte!!! Filigranowy Argentyńczyk w sobie tylko znany sposób przyjął piłkę z jednoczesnym zwrotem w szesnastce przeciwnika. Gdyby tylko futbolówka nie odskoczyła mu chwilę później to najprawdopodobniej stanąłby sam na sam z bramkarzem!

87'

Estrada! Koronkowa akcja zakończona "szczupakiem" wprowadzonego przed chwilą zawodnika - na posterunku był jednak Roberto.

85'

Kontratak gospodarzy. Xabi Prieto zagrywał w pole karne do Agirretxe, ale Brahimi sprzątnął mu futbolówkę spod nóg.

84'

Wprowadzony niedawno Buonanotte ogląda żółty kartonik za agresywne wejście w przeciwnika.

82'

Bounanotte dopadł do odbitej przed szesnastkę piłki, wpadł z nią w pole karne i długo zwlekał z oddaniem strzału. Na tyle długo, że zdążyło go dogonić trzech obrońców.

81'

Aktywny dzisiaj Vela nie zdołał strzelić kolejnej bramki w tym sezonie, zaliczył za to piękną asystę. W jego miejsce pojawia się Dani Estrada.

79'

Buonanotte próbował dokonać sztuki niemożliwej - ograć trzech rywali na trzech metrach kwadratowych. Udało mu się ominąć dwie przeszkody, ale przy trzecim obrońcy był już bez szans.

78'

De la Bella zepsuł złym zagraniem dogodną okazję na kontratak dla swojej drużyny.

76'

Vela!! Świetne dogranie do Meksykanina w pole karne, a ten z najbliższej odległości trafia w słupek!

74'

Strzelec jedynej jak dotychczas bramki dla gości kończy swój udział w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce pojawia się Diego Buonanotte.

73'

Nolito!! Kapitalne uderzenie pomocnika Granady z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Claudio Bravo!

71'

Nolito zapisał się w notesiku arbitra. Prawy pomocnik Granady został ukarany za przewinienie w środku pola.

70'

Carlos Vela dostał piłkę na skrzydle i długo zastanawiał się, co z nią zrobić. Ostatecznie zdecydował się na uderzenie, ale włożył w nie zbyt dużo siły, przez co futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką.

69'

Koronkowa akcja Granady zakończona po złym zagraniu Arandy.

67'

Diego Ifran pojawia się na placu gry, zmienił Gonzalo Castro.

66'

Ależ okazja!! Kapitalne rozegranie rzutu wolnego! El-Arabi znalazł się w sytuacji sam na sam, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

66'

64'

Katalońska toca-toca w wykonaniu trójki piłkarzy Realu Sociedad. Chwila zachwytu z trybun kosztowała gospodarzy utratę piłki.

62'

Roberto zmuszony do wyjścia daleko poza własną bramkę. Golkiper gości aby zażegnać niebezpieczeństwo wyekspediował futbolówkę na aut.

61'

Griezmann popisał się fantastycznym zagraniem w tempo do Veli. Meksykanin postanowił kontynuować akcję na równym poziomie efektowności - próbował puścić piłkę między nogami obrońcy. I właśnie w tym momencie kontratak rozpoczęli goście. Kontratak, z którego nic nie wyszło.

58'

Aranda pojawia się na placu gry w miejscu Gabriela Torje.

57'

Agirretxe! Któraż to już jego sytuacja? Napastnik gospodarzy świetnie przyjął piłkę w polu karnym i trafił w słupek!

55'

Claudio Bravo nie został jeszcze zatrudniony po wyjściu z szatni. Inicjatywa od pierwszych minut po przerwie należy do gospodarzy i trudno znaleźć argumenty przemawiające za ekipą gości.

54'

Niesamowita wymiana piłki między Velą, a Xabim Prieto. Na koniec Meksykanin uderzał zza szesnastki - uderzył niecelnie.

51'

Griezmann popisał się kapitalnym zagraniem do Agirretxe. Piłka poszybowała łukiem tuż pod nogi napastnika z Kraju Basków, ale po chwili pewną interwencją popisali się defensorzy gości.

50'

Agirretxe ponownie w akcji. Tym razem mógł pokusić się o strzał po świetnym prostopadłym zagraniu Carlosa Veli, lecz natychmiast dopadł do niego obrońca.

47'

Agirretxe mógł stanąć przed znakomitą okazją na hat-tricka. Bezpańska piłka została mu jednak sprzątnięta sprzed nosa w polu karnym Granady.

46'

Wracamy na Estadio Anoeta! Czy goście podniosą się po bramce do szatni?

23:00

Najskuteczniejszy strzelec Granady nie wyszedł na drugą połowę. Jego miejsce zajął Angulo.

22:53

Wyjazdowe mecze Granady przynoszą zazwyczaj więcej bramek w drugich odsłonach. Czy to oznacza, że po przerwie czekają nas jeszcze większe emocje? W okresie od 61. do 75.minuty tegorocznych zmagań na Estadio Anoeta Real Sociedad strzelił aż dziesięć bramek, tracąc tylko dwie. W tym samym przedziale czasowym Granada straciła dziesięć goli strzelając dwa.

22:52

Oto wyrównujące trafienie El-Arabiego z piętnastej minuty:

47'

Koniec pierwszej połowy. Kapitalny mecz na Estadio Anoeta. Granada schodzi do szatni przegrywając, ale wciąż może odwrócić losy spotkania. Gospodarze mają inicjatywę, jednak wciąż nie mogą być pewni zwycięstwa. Wracamy za kwadrans!

45'

Świetne dogranie Veli z lewego skrzydła i Agirretxe trafia do siatki klatką piersiową!

45'

GOOOOOLLL!!!!! Agirretxe na 2:1!

44'

Vela próbował zaskoczyć Roberto uderzeniem z dystansu. Golkiper Granady pewnie radzi sobie z tym strzałem.

43'

Griezmann! Szybkie rozegranie na skrzydle, Vela zagrał piłkę do Griezmanna, a ten bez zastanowienia huknął na bramkę. Futbolówka po drodze otarła się jeszcze o nogi jednego z obrońców, ale ostatecznie wyszła poza linię końcową.

42'

Agirretxe faulowany w pojedynku powietrznym z Diakhaté.

40'

Ostatnie kilka minut to okres spokojniejszej gry po obu stronach, Gospodarze po straconej bramce od razu ruszyli do huraganowych ataków, ale po kilku bezowocnych próbach rywalizacja toczy się głównie w środku pola.

37'

Brahimi! Kontratak gości z Andaluzji. Brahimi samotnie pędził z piłką w stronę bramki przeciwnika w czasie gdy jego partnerzy skupili na sobie uwagę obrońców. Akcja zakończyła się niecelnym uderzeniem.

35'

Centra Veli z rzutu rożnego. Obrońcy Granady wybijają piłkę, a do niej dopada de la Bella. I uderza. A chwilę później od autu rozpoczęli goście.

34'

Grahimi wypatrzył partnera na skrzydle i starał się zagrać mu prostopadłą piłkę. Gdyby podanie doszło do celu, goście mieliby znakomitą okazję na objęcie prowadzenia. A tak wciąż 1:1.

32'

Griezmann!! Francuz miał mnóstwo miejsca przed polem karnym, popędził z piłką na dwudziesty metr i huknął na bramkę Roberto. Futbolówka w nieznacznej odległości minęła poprzeczkę.

30'

Carloz Martinez faulował rywala w środku pola, a ten natychmiast rozpoczął grę. Piłka powędrowała do będącego na desancie Brahimiego, ale chwilę później obrońcy Realu Sociedad zażegnali niebezpieczeństwo.

27'

Po niecałych dwóch kwadransach uzyskaliśmy odpowiedź na pytanie, dlaczego najlepszym strzelcem w ekipie gości jest prawy obrońca. Guillherme Siqueira jest zdecydowanie najaktywniejszym zawodnikiem Granady, zostawia daleko w tyle Nolito - prawego pomocnika, który jest kompletnie niewidoczny.

26'

Granada ponownie w natarciu. Tym razem Brahimi próbował zwieść defensywę Realu balansem ciała i zejściem do środka, lecz momentalnie został pozbawiony piłki.

24'

Kilka stałych fragmentów pod bramką Roberto, z których jednak wynika niewiele.

23'

Carlos Martinez chciał przerzucić sobie piłkę nad obrońcą i wpaść z nią w pole karne. Sztuka udała się połowicznie - futbolówka minęła defensorów Granady, zaś gospodarze zyskali rzut wolny.

22'

El-Arabi faulowany w środku pola. Gospodarze są wyraźnie podrażnieni straconą bramką.

21'

Siqueira ukarany za faul taktyczny.

20'

Fatalne zagranie Siqueiry. Brazylijczyk chcąc podać piłkę do bramkarza sprezentował przeciwnikom rzut rożny.

18'

Vela precyzyjnie dośrodkował w pole karne, piłkę świetnie skleił Griezmann, jednak jego uderzenie z ostrego kąta zostało zablokowane.

16'

Torje uderzał zza szesnastki, piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i trafiła do El-Arabiego, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

15'

GOOOOLLL!!! Mamy wyrówananie!! El-Arabi!!

14'

El-Arabi ukarany za przewinienie taktyczne.

13'

Granada spokojnie konstruowała swój atak pozycyjny, ale Nyom najwidoczniej miał inną koncepcję wejścia w szesnastkę przeciwnika. Rajd prawym skrzydłem zakończył się fiaskiem.

12'

Griezmann zdecydował się na uderzenie z dystansu - piłka minęła prawy słupek bramki Roberto o dobre kilka metrów.

10'

Centra z rzutu wolnego zmierzała w światło bramki, po drodze trącił ją jeszcze Agirretxe i wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

9'

GOOOOOLLLL!!! Agirretxe!!!

6'

Kolejny stały fragment gry w wykonaniu gospodarzy. Defensorzy Granady bez problemu wybijają piłkę po centrze spod chorągiewki.

5'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i strzał Veli. Piłkę pewnie łapie Roberto.

4'

Dobra interwencja Torje w defensywie - gospodarze rozpoczną od autu.

2'

Pierwsza akcja gości. El-Arabi wyrzucił się przyjęciem w stronę linii bocznej, ale zdołał jeszcze dograć do Siqueiry. Brazylijczyk z impetem wpadł w pole karne, jednak dośrodkował niecelnie.

1'

Piłka w kole środkowym, zawodnicy obu drużyn na murawie - zaczynamy ostatnie starcie 35. kolejki La Liga!

21:55

Jedną z większych bolączek Granady jest słaba gra w ofensywie. Za symbol ich permanentnej indolencji strzeleckiej można przyjąć fakt, iż liderem wewnętrznej klasyfikacji strzelców ekipy z Andaluzji jest lewy obrońca - Guillherme Siqueira. Brazylijczyk ma na swoim koncie pięć trafień.

21:49

Zawodnicy rezerwowi Granady: Toño, Aranda, López, Buonanotte, Angulo, Ortiz, Iriney Santos.

21:49

Zawodnicy rezerwowi Realu Sociedad: Zubikarai, Pardo. Zurutuza, Cadamuro, Ángel, Ifrán, Estrada.

21:38

Patrząc na dane statystyczne, gospodarze nie powinni mieć obaw przed dzisiejszym meczem. Podopieczni Philippe Montaniera są niepokonani na własnym stadionie od trzynastu spotkań, w całym sezonie doznali tylko dwóch domowych porażek. Świetnie prezentuje się dla nich również bezpośredni bilans z dzisiejszym rywalem - Granada dotychczas piętnastokrotnie przyjeżdżała na Anoeta i przegrała aż dwanaście z tych starć.

21:30

Oto kilka zdjęć z mistrzowskiej fety: Liga BBVALiga BBVALiga BBVALiga BBVALiga BBVA

21:29

Wydarzeniem weekendu było niewątpliwie formalne przypieczętowanie tytułu przez FC Barcelonę. Podopieczni Tito Vilanovy zostali mistrzami po sobotnim remisie Realu z Espanyolem, ale świętować mogli dopiero po swoim meczu w niedzielny wieczór.

21:26

Estadio Anoeta na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu: Liga BBVA

21:25

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Xabi Prieto zdążył wykurować się na dzisiejsze spotkanie. Podstawowy pomocnik drużyny z San Sebastian przedwcześnie zakończył ostatnie ligowe starcie z Getafe z powodu urazu łydki, a Hiszpańskie media podawały, iż nie znajdzie się on w wyjściowej jedenastce na rywalizację z Granadą.

21:21

Za nieco ponad pół godziny pierwszy gwizdek sędziego Javiera Estrady oznaczający początek spotkania na Estadio Anoeta. W międzyczasie zapraszam do lektury zapowiedzi tego spotkania: Real Sociedad - Granada LIVE! Czy Liga Mistrzów zawita na Estadio Anoeta w przyszłym sezonie?