Za wspólnie spędzony wieczór i śledzenie relacji NA ŻYWO dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net! DOBRANOC!

23:55

I jeszcze jedno, zanim się pożegnam: Panie reaktorze w jakim ustawieniu gra real 4-4-2?? Real "za" Mourinho gra 4-2-3-1. Nawet po wejściu Benzemy ustawienie nie uległo zmianie.

23:53

Mecz w pigułce: pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy strzelili 2 bramki, ale tylko jedna została uznana. Druga to przewaga Królewskich i bicie głową w mur. Nie dał rady Cristiano Ronaldo. FC Barcelona nie wychodząc z domu zostaje (22. raz) mistrzem Hiszpanii. ale pierwszy w taki sposób.

94'

KONIEC! Z remisu w meczu Espanyol - Real Madryt najbardziej cieszą się... fani Blaugrany.

93'

Baena zmienia Wakaso.

92'

W drugiej części Barcelony strzelają pierwsze korki szampana. Fatalne uderzenie Portugalczyka

90'

Brzydki faul, wejście w nogi Higuaina i czerwona kartka!

90'

Trzy minuty do końca meczu i... mistrzostwa FC Barcelony!

89'

CR7 zatrzymany przez dwóch zawodników Espanyolu. Kontra i podanie do V. Sancheza na wolne pole, lecz uprzedza go stojący na 15. metrze Diego Lopez.

88'

Capdevilla wywalczył kolejny rzut rożny.

86'

Nacho drugi raz zdejmuje piłkę z nogi rywala! Tym razem Forlina!

86'

Strzał CR7 z 20 metrów trafia w mur.

83'

Diego Lopez broni strzał Wakaso. W odpowiedzi Di Maria, z podobnym skutkiem.

82'

Simao wchodzi za żegnanego brawami Verdu Gromkie brawa dla rozgrywającego "Papużek".

80'

Forlin też dostaje żółta kartkę.

80'

Przepychanka Cristiano Ronaldo z Forlinem. Obaj ukarani żółtą kartką.

79'

Cristiano Ronaldo zagrywa w pole karne i zablokowane uderzenie Benzemy. Piłka jednak wychodzi na korner.

78'

Diego Lopez zażegnuje niebezpieczeństwo! Przytomnie zatrzymał Moreno!

77'

Zaostrza się gra. Ostre wejście Albiola w nogi Verdu i żółta kartka.

76'

Real próbuje sforsować mur Espanyolu ze słabym skutkiem. Benzema po podaniu Essiena na spalonym. Jeszcze Casilla świetnie interweniował po strzale Francuza.

75'

Wchodzimy w ostatni kwadrans meczu! Taki awans daje... FC Barcelonie mistrzostwo przed meczem z Atletico Madryt, które notabene będę miał przyjemność dla Państwa relacjonować ;)

72'

Faul Sergio Garcii na Albiolu w polu karnym. Diego Lopez zaczyna grę

71'

I kolejny wpis: Carvalho.

69'

Mamy remis w bramkach i teraz w kartkach. "Luka Modrić" pojawia się w notesie arbitra z żółtym kartonikiem.

69'

Kontra Realu i Cristiano Ronaldo strzela wprost w Casillę.

68'

Albiol przerywa akcję gospodarzy wybijając piłkę na korner. Przeciągnięta centra Wakaso.

60'

Póki co gra w komplecie.

66'

Nacho ucierpiał w starciu ze Stuanim, który ma na koncie żółtą kartkę. Czyżby Real kończył mecz w dziesiątkę?

65'

Spóźniona interwencja Xabi Alonso skutkuje ukaraniem żółtą kartką.

64'

Wakaso za mocno wypuścił sobie piłkę i nabił go Essien. Ostatecznie od bramki grę zaczyna Diego Lopez.

64'

Królewscy dążą do strzelenia drugiego gola. Podanie do Benzemy przechwycone przez środkowych obrońców.

62'

Bezsensowne zagranie i tym bardziej zachowanie Wakaso. Żółta kartka.

58'

Centra Modricia w pole karne i Higuain strzałem głową doprowadza do remisu! 9. gol Argentyńczyka w 11 spotkaniach przeciwko katalońskiemu zespołowi.

58'

58'

GOL, GONZALO HIGUAIN

56'

Za Kakę wchodzi Cristiano Ronaldo.

54'

Idealna interwencja Carvalho w polu karnym. Świetnie wybił piłkę Sergio Garcii.

51'

Żółta kartka dla Verdu za spóźniony wślizg.

50'

Capdevilla strzela, ale zbyt lekko by pokonac Diego Lopeza.

49'

Kontra na dwa tempa gospodarzy i Nacho na wślizgu wybija piłkę na korner.

48'

Gra przerwana. Modrić padł na murawę jak rażony piorunem. W asyście medyków opuszcza boisko, by za chwilę na nie powrócić.

46'

Benzema za Moratę na drugie 45 minut.

46'

I Real wznawia grę ze środka. Druga połowa przed nami! Goście z jedną zmianą.

22:49

Koniec pierwszej połowy. Rozgrywający dobre zawody Espanyol prowadzi z Realem Madryt "tylko" 1:0 po golu Cristiana Stuaniego. To pierwszy gol Papużek w potyczce z Królewskimi na tym obiekcie.

47'

Capdevilla pada przed polem karnym po starciu z Essienem. Zdaniem sędziego faulu nie było.

46'

Segio Garcia... na spalonym.

46'

Udana interwencja Diego Lopeza, który łapiąc piłkę uprzedza wbiegającego na 5. metr Verdu.

45'

Dwie minuty doliczone.

45'

Strzał Moraty zablokowany przez zawodnika Espanyolu.

43'

Colotto strzela głową i Diego Lopez instynktownie paruje strzał. Liniowy podniósł chorągiewkę, by pokazać spalonego, którego nie było.

42'

Brzydki faul Essiena i słuszna żółta kartka.

41'

Sergio Garcia skutecznie skutecznie powstrzymany przez Albiola. Dobra, ciekawa pierwsza połowa. Szkoda, że trochę wmieszał się w to Ignacio Iglesias.

39'

Albiol oparł się na Cllotto. Szybko akcja przeniosła się w drugie pola karne i Nacho wybija piłkę spod nóg Sergio Garcii na korner.

37'

Pojedynek na lewej stronie Nacho ze Stuanim. Górą obrońca Realu, który wywalczył rzut rożny.

37'

Powstrzymany Higuain w decydującym momencie. Kontra Espanyolu i złe podanie na klepkę Wakaso.

35'

Wstrzelenie piłki w pole karne Espanyolu i piłka pada łupem Casilli.

34'

Naciskany Albiol na lewej stornie wybija piłkę poza linię boczną. Po chwili spalony. Zgadną Państwo kogo?

33'

Albiol nie dał się nabrać na zwód Stuaniego w polu karnym gości. Podjudzony Espanyol dąży do strzelenia kolejnego gola.

32'

Morata i Kaka na spalonym.

31'

Dyskusyjna żółta kartka dla Stuaniego. Rzutu wolny dla Realu na wysokości lewego narożnika pola karnego. Radzą sobie defensorzy.

29'

Prosty błąd techniczny Modricia po podaniu Xabi Alonso. Królewscy biją w kataloński mur.

28'

Moreno strzela głową pięknego gola głową! Jednak wmieszał się gwizdek sędziego. Faul. Pytanie: GDZIE?! Fatalna decyzja arbitra!

27'

Stuani sam na sam z Diego Lopezem! Górą bramkarz Realu!

26'

Sergio Garcia po raz kolejny złapany w pułapkę ofsajdową.

25'

Modrić bardzo dobrze zaasekurował swoich partnerów z linii obrony i wyłuskał piłkę Sergio Garcii spod nóg. Napastnik gospodarzy już zbliżał się do pola karnego Realu!

24'

Casilla faulowany przy wyjściu do dośrodkowania przez Higuaina.

23'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i po strzale jednego z zawodników piłka trafia w słupek. Później trafia do Stuaniego, który z pięciu metrów trafia do pustej bramki.

23'

GOOL, CHRISTIAN STUANI

21'

W ferworze walki jeden z zawodników Espanyolu staranował na prawej stronie... liniowego. Chwila przerwy i niezbędna była... zmiana chorągiewki.

20'

Strzał Stuaniego zablokowany.

19'

Prostopadłe podanie do Sergio Garcii, lecz ten był na spalonym.

19'

Xabi Alonso zmienia Varane'a.

18'

Zanim ona nastąpi, to Essien centruje w pole karne bardzo źle.

17'

Składna akcja gospodarzy w środku pola i fatalne ostatnie podanie do Sergio Garcii. Szykuje się zmiana w Realu!

15'

Varane od dobrych kilkunastu sekund leży poza boiskiem. Espanyol nie myśli o wybiciu piłki na aut. Uraz kolana Francuza i nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę

15'

Nacho pada na murawę po akcji lewą stroną. Faulu nie było. Królewscy znowu stosują atak pozycyjny w "akompaniamencie" gwizdów.

14'

Morata traci piłkę przed "16" Espanyolu. Sam się pogubił co chce zrobić: podać do Kaki czy strzelać. Zawahanie wykorzystali gospodarze.

12'

Podanie w pole karne do Sergio Garcii, który był na minimalnym spalonym. Brawa dla liniowego.

11'

Klepka Verdu z Sanchezem i niecelne podanie tego drugiego. A zapowiadała się groźna kontra po stracie Albiola przed własnym polem karnym.

10'

Mocny strzał Di Marii z 25 metrów i Casilla pewnie broni.

8'

Morata w polu karnym i Casilla wybija mu piłkę spod nóg. Czysta interwencja bramkarza Espanyolu.

7'

Centra Nacho z lewej strony i spokojnie Casilla.

7'

Przechwyt Moreno, zdaniem sędziego, miał miejsce z faulem na Modriciu w środku pola..

6'

Pierwsza akcja gości i Di Maria niedokładnie podaje w "16" do Moraty. Casilla wznawia grę z "piątki".

4'

Podanie w pole karne do Sergio Garcii przecięte przez Albiola. Początek należy bez wątpienia do gospodarzy.

3'

Starcie Moraty z rywalem. Po chwili przewinił Nacho.

2'

Gospodarze zbliżyli się w okolice pola karnego Królewskich.

1'

Espanyol zaczyna pierwszą połowę. Pierwsza akcja i Diego Lopez poza polem karnym wybija piłkę poza linię boczną.

21:57

W rundzie jesiennej, na Santiago Bernabeu, Real zremisował z katalońskim zespołem 2:2. Bramki strzelali: Cristiano Ronaldo (45'), Fabio Coentrao (48'), a dla Espanyolu trafiali Sergio Garcia (31') oraz Juan Albin w 88'. Jak będzie dzisiaj?

21:48

Jak obiecałem, czas na krótką analizę składu Realu. Poza wcześniej wymienioną trójką brakuje w podstawowym składzie m. in. Xabi Alonso i Cristiano Ronaldo, którzy są na ławce.

21:28

Natomiast Królewscy, jak dobrze wiemy, są na drugiej pozycji w lidze i mają 80 pkt. Co ciekawe, wciąż mają... Real-ne (chociaż wypadałoby napisać "matematyczne") szanse na mistrzostwo. Warunki są dwa: piłkarze Realu muszą wygrać 3 mecze (licząc dzisiejsze), a Barcelona... wszystkie 4 przegrać...

21:26

Rzut oka na tabelę. Gospodarze są na 11. miejscu w tabeli z 43 punktami na koncie. Ostatnie dwa mecze zakończył się porażkami: z Granadą u siebie 0:1 i tydzień temu z Sevillą (2:0).

21:20

Niektórzy nieobecni w dzisiejszym meczu:

• Espanyol: Felipe Mattioni i Samuele Longo (obaj kontuzjowani), Cristian Gómez i Cristian Alfonso (poza kadrą).
  • Real Madryt: Sergio Ramos, Marcelo, Mesut Ozil (wszyscy kontuzjowani)
21:17

Rezerwowi Realu: Iker Casillas, Llorente, Xabi Alonso, Jose Maria Callejon, Carlos Henrique Casemiro, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema.

21:16

Najpierw pora na zmienników. Oto rezerwowi Espanyolu: Christian Alvarez, Raul Rodriguez, Victor Guillermo Alvarez Delgado, Sergio Tejera, Raul Baena, Martin Petrov, Simao Sabrosa.

21:13

Za moment przeanalizujemy składy obu drużyn, a w szczególności Królewskich. Tutaj Jose Mourinho zaskoczył obecnością kilku zawodników.

21:12

W ostatniej dzisiejszej relacji przygotowanej dla Państwa przeniesiemy się na Cornella El-Prat, gdzie za nieco ponad trzy kwadranse miejscowy Espanyol zmierzy się z Realem Madryt. Na to spotkanie do Katalonii "zabiera" Państwa Tomasz Górski.