3 : 3
Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa3 : 1
17:24

Ciekawa końcówka tego meczu. Wolfsburg zremisował właściwie wygrany mecz. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz. Autora relacji możecie śledzić na twitterze:*Kliknij*

94'

KONIEC! Borussia po słabej grze i pogoni w końcówce remisuje. Oglądaliśmy aż sześć bramek w tym meczu!

93'

Nie... Piłkę piąstkuje bramkarz.

92'

Minuta numer dwa doliczonego czasu. Borussii się spieszy. Szybko rozpoczyna Weidenfeller. Jest rzut wolny dla gości i podchodzi Reus... Czy coś z tego będzie?

91'

Pierwsza z dodatkowych minut to próba kontrolowania piłki przez Wolfsburg i nie dopuszczenie do niej Borussii.

89'

Wchodzi Madlung za Knoche. Sędzia dolicza trzy minuty.

88'

Po dobrej akcji Borussii piłka trafiła w polu karnym do Reusa a ten mocnym strzałem wykończył akcję! Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry! Czy zdąży któraś z drużyn przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! REUS! REUS! REUS!

87'

Wolfsburg w natarciu! Nie chcą piłkarze Dietera Heckinga stracić punktów.

85'

Wchodzi Trasch a schodzi Medojevic

85'

Dostał fenomenalne podanie od Gündogana i wyszedł na sytuację sam na sam na pełnej prędkości. Zamiast strzelać z całej siły zdecydował się na przelobowanie bramkarza i to była słuszna decyzja.

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! REUS! ALEŻ BĘDZIE KOŃCÓWKA!

80'

To była ostatnia akcja Perisicia. W jego miejsce Schafer

79'

Perisić mógł dobić gości ale zabrakło mu siły w nogach i dał się dogonić Piszczkowi. Dobra interwencja prawego obrońcy Borussii.

77'

Zdaje się, że miałem rację pisząc kilka minut temu o tym, że zmieniłbym Santanę. Do takiego samego wniosku doszedł Juergen Klopp i zastąpił go Leitnerem.

75'

Mało się dzieje. Nie ma co się oszukiwać. Gdybym do komentowania używał głosu a nie tekstu pisanego to właśnie 'bawiłbym' słuchaczy jakąś ambitną opowieścią o jednej z drużyn.

73'

Ależ ryzyko i pokaz umiejętności Piszczka! po mocnym dośrodkowaniu zdecydował się zagrać piłkę klatką piersiową w stronę bramki do Weidenfellera. Gdyby ten był inaczej ustawiony albo zwyczajnie zaspał to Łukasz strzeliłby bramkę samobójczą.

71'

Bardzo słaby dzisiaj występ Felipe Santany. Zawiódł przy jednej z bramek do tego teraz zaspał przez co musiał wybijać piłkę na aut. Według mnie to on powinien być zmianą numer trzy w Borussii.

67'

PERISIĆ! Chciał mierzonym strzałem pokonać bramkarza Borussii ale za mało dokręcił piłkę.

16:52

Oficjalne dane organizatorów mówią o 30 000 osób na stadionie.

63'

Żółta kartka dla Jana Polaka za brzydki wślizg.

63'

Wymieniona musi zostać piłka bo ta poprzednia była trochę sflaczała. Sędzia pozwolił i możemy kontynuować grę.

61'

Żółtą kartką ukarany zostaje Ilkay Gündogan

58'

Akcja Kuby, zgranie do Schiebera ale ten niecelnie strzela.

58'

Jan Polak! Dobrze poprowadził piłkę i uderzył "z czuba" ale niecelnie. Gdyby jednak lepiej przymierzył to Weidenfeller mógł mieć kłopoty.

56'

Borussia ciągle naciera na bramkę gospodarzy ale na razie gola nie widać.A może to Wolfsburg wyprowadzi skuteczną kontrę?

54'

Faulowany w polu karnym przez Reusa był Diego ale sędzia nie podyktował jedenastki z czym nie zgadza się poszkodowany.

52'

Za moment rzut rożny dla Borussii bo przerwana została akcja prawym skrzydłem. Stały fragment gry rozegrany krótko i szybka strata na rzecz Wolfsburga.

49'

Borussia od początku bardzo ambitnie podchodzi do sprawy. Tylko żeby im tej ambicji nie zabrakło...

48'

Mogła być bardzo szybka bramka kontaktowa! Strzał jednego z piłkarzy Borussi został jednak zablokowany przez obronę.

16:34

I zaczynamy drugą część meczu!

45'

...a później Schieber za Bendera. I zaraz startujemy!

45'

Aż dwie zmiany w przerwie! Najpierw Kuba za Grosskreutza...

16:32

Piłkarze już w tunelu a do wejścia szykuje się Kuba Błaszczykowski!

16:23

Borussia zaczęła mecz fantastycznie i niektórzy kibice z pewnością już zacierali ręce na myśl o kolejnym zwycięstwie. Niestety, rzeczywistość bywa bardziej przytłaczająca niż kowadło, które spada kojotowi na głowę. Borussia przez następne 40 minut była nieobecna. Jakby piłkarze zeszli z murawy po zdobyciu gola. Wolfsburg to wykorzystał i tu brawa. Przewaga dwóch bramek to dobra zaliczka przed drugą połową. Zaraz po końcowym gwizdku bardzo szybko do szatni pobiegł Juergen Klopp. Z pewnością ma teraz wiele do powiedzenia.

• Schalke 0-1 Stuttgart
45'

NIE DOLICZYŁ NIC! Sądziłem, że cztery gole trochę czasu zabierają ale jak widać nie. W przerwie garść statystyk, krótkie podsumowanie i wyniki z innych boisk Bundesligi :)

45'

Jest już 45 minuta ile doliczy arbiter?

44'

Reus miał już na koncie upomnienie i teraz sędzia zdecydował się sięgnąć do kieszeni.

43'

NIESAMOWITE! ALEŻ BYŁO BLISKO CZWARTEJ BRAMKI! Ivica Olić wyszedł na sytuację sam na sam ale nie trafił w bramkę!

42'

Borussia jeżeli myśli o korzystnym rezultacie powinna zdobyć jeszcze bramkę przed przerwą ale o to będzie ciężko bo podopiecznym Juergena Kloppa wyraźnie nie układa się dzisiaj gra.

39'

ALEŻ BYŁO BLISKO SAMOBÓJA! Piłkę wyrzuconą z autu zagrywał głową Santana i futbolówka odbiła się od słupka! Dużo szczęścia miała Borussia

38'

Faulowany Ilkay Gündogan ale po wznowieniu szybka strata i groźna kontra Wolfsburga, którą zatrzymał dopiero Hummels. Po tej interwencji miał na twarzy wyraźny grymas bólu ale gra nie jest zatrzymana.

34'

Spokojniejszy okres gry bo ani jedni ani drudzy pod bramkę się nie przedostają. Króluje walka w środku pola i krótkie podania na małej powierzchni.

28'

Faul na prawym skraju pola karnego Borussii i szansa na kolejne groźne dośrodkowanie dla gospodarzy

26'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i chwilowym zamieszaniu piłka wpadła pod nogi Naldo, który mocnym strzałem pokonał Weidenfellera. 3:1 dla gospodarzy i Borussia będzie miała teraz bardzo ciężko.

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! NALDO!!! CO TU SIĘ DZIEJE!!

24'

Perisić zdecydował się na strzał z dystansu ale ta piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy Borussii i wpadła do bramki zdezorientowanego Weidenfellera. Gospodarze na prowadzeniu!

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! PERISIĆ!

22'

Ivica Olić dryblował na prawym skrzydle ale jego dośrodkowanie było do nikogo i od razu padło łupem Borussii

20'

Groźny atak Borussii zakończony strzałem Piszczka. Środkiem przedzierał się Reus po czym podał do Lewego. Ten doszedł do linii końcowej i wysunął piłkę Łukaszowi, który strzelił... w aut.

17'

Hasebe zagrywał ręką przy ataku prawą stroną i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

17'

Perisić przez moment był poza boiskiem ale zdaje się, że już wszystko gra.

15'

Wyraźnie spóźniony w tej akcji był Santana, który na sam koniec jeszcze faulował Perisicia. Generalnie akcja zaczęła się od prawej strony i piłkę miał Ivica Olić. Lekkim kopnięciem wysunął ją strzelcowi.

14'

GOOOOOOOOOOL!! IVAN PERISIĆ!

14'

Jest dużo walki w środkowej strefie boiska.

11'

Dobrze zapowiadała się akcja lewym skrzydłem Borussii ale Reus był na spalonym przy jednym z podań.

9'

Wolfsburg jakby odrobinę zmotywowany tym golem prze do przodu. Czy uda im się szybko wyrównać?

6'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bender z trudem sięgnął piłki ale dobrze wprowadził ją do bramki i mamy prowadzenie Borussii!

5'

GOOOOOOOOOL! SVEN BENDER!!

3'

Rzut rożny dla gospodarzy ale Santana oddala zagrożenie.

3'

Faulowany jeden z piłkarzy Wolfsburga na ok 25. metrze i dośrodkowanie w pole karne Borussii ale nic z tego nie wynikło bo Naldo był na spalonym.

1'

Za nami już pierwsza groźna akcja gości ale nie zakończona strzałem.

15:32

I rozpoczynamy przedostatnią kolejkę Bundesligi!

15:32

Jesteśmy już po losowaniu stron i kilku pamiątkowych fotkach. Za chwilę Günter Perl rozpocznie ten mecz.

15:28

Piłkarze już są na murawie i za moment będziemy zaczynać.

15:22

Ławka rezerwowych Wolfsburga: Hitz, Kjaer, Madlung, Arnold, M. Schäfer, Träsch, Dost.

15:21

Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, Subotic, Bittencourt, Błaszczykowski, Kehl, Leitner, Schieber

15:20

Już za 10 minut rozpocznie się aż dziewięć spotkań w Bundeslidze. W tym VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund. W wyjściowym składzie gości wystąpi dzisiaj Lewandowski i Piszczek. Jakub Błaszczykowski zasiadł dzisiaj na ławce. Na relację LIVE zaprasza Oktawian Jurkiewicz.