AugsburgFC Augsburg
17:23

Z mojej strony to wszystko. Za śledzenie relacji NA ŻYWO i wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe w Ekstraklasa.net.

17:22

Dwaj rezerwowi dobili rywala. Bayern był drużyną bardziej dojrzałą i to wykorzystał. Augsburg próbował, ale niewiele z tego wynikało. Gwiazda południa płynie z głośników Allianz Arena. Za moment koronacja Bawarczyków.

90'

KONIEC!

87'

Dostaje piłkę na 17. metrze na wprost bramki i technicznie strzela w stronę dalszego słupka. Mimo rozpaczliwej interwencji Mannigera piłka znalazła drogę do siatki.

87'

GOOL, LUIZ GUSTAVO

82'

Coś niebywałego, co zrobili ci dwaj zawodnicy, a w szczególności Ribery. Rozmontowali w polu karnych aż 7 rywali! Francuz podaje na piąty metr do Shaqiri'ego, a ten z pół obrotu strzela płasko tuż przy prawym słupku.

83'

Luiz Gustavo wchodzi za Muellera.

82'

GOOL, XHERDAN SHAQIRI

80'

Oehrl za Wernera. Ostatnia zmiana Augsburgu.

79'

Bramka Muellera spowodowała status quo jeżeli chodzi o Augsburg. Ten zespół wrócił na miejsce barażowe i może zagrać z Kaiserslautern (Ariel Borysiuk) lub, mniej prawdopodobne, FC Koeln (Adam Matuszczyk i Kacper Przybyłko).

77'

Szok na Allianz Arena. Gomez strzela z dystansu pół metra nad poprzeczką.

76'

Starcie Dante z Hahnem przed "16" gospodarzy. Zawodnik Augsburga wiedział, że nie dojdzie do piłki i padł na murawę. Nie ma mowy o karnym.

70'

...a Gomez zastępuje Robbena.

70'

Shaqiri wchodzi za Mandżukicia...

69'

Świetna centra Alaby w pole karne i Mueller z 8 metrów strzela głową nie do obrony.

69'

GOOL, THOMAS MUELLER

68'

Kontra gości i bardzo aktywny w tym meczu Werner strzela nad poprzeczką.

67'

Manniger znowu w roli głównej. Broni kolejny strzał parują piłkę na korner.

67'

Brzydki faul Ostrzolka na Robbenie. Powinna być żółta kartka dla obrońcy Augsburga...

65'

Koo zmienia Moravka.

65'

Bayern nie może sforsować obrony rywala i pokonać świetnie dysponowanego Mannigera. A na trybunach radość: nie tylko coraz mniej czasu do koronacji Bayernu, ale Nurnberg prowadzi z Fortuną przez co Augsburg jest bliski utrzymania.

59'

Klavan uprzedza Mandżukicia wybijając piłkę na korner. Chorwat czekał na błąd rywala. Korner.

58'

Podobna akcja Robbena do tej bramkowej w pierwszym meczu LM z Barceloną: tutaj trafia w boczną siatkę. Manniger skrócił kąt i Holender nie miał szans by pokonać Austriaka.

56'

Pierwsza zmiana w Augsburgu: za napastnika Moeldersa wchodzi obrońca Vogt.

55'

Strata Dante i Dong strzela z dystansu. Piłka po rykoszecie trafia w poprzeczkę i wychodzi na rzut rożny!

55'

3/3 Strzały celne/niecelne 2/1

51'

Schweisteiger strzela zza linii 16 metrów i Manniger broni.

50'

Werner strzela z woleja po dobrej centrze i piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką.

47'

Schweisteiger trafia w boczną siatkę. Austriacki bramkarz nie drgnął.

47'

Rzut wolny dla gospodarzy ok. 24 metrów od bramki Mannigera.

46'

Bayern zaczyna drugie 45 minut.

16:34

I wracamy na Allianz Arena. Na murawie są zawodnicy Augsburga, a teraz wychodzą gospodarze w nowych strojach, które będą obowiązywać od nowego sezonu.

46'

Arbiter nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę.

44'

Kolejny stały fragment pierwszej połowy: centra Wernera i Neuer łapie piłkę.

42'

Teraz nie podlega kolejne zagranie Holendra. Faul był ewidentny. Dośrodkowanie w pole karne Bayernu i Neuer.

40'

Robben czysto odbiera piłkę przeciwnikowi, ale sędzia dopatrzył się w tym zagraniu faulu. Nie podobała się ta decyzja Lahmowi.

36'

Gra wznowiona.

35'

Manniger odważnie wychodzi do dośrodkowania i piąstkuje. Jednak Austriak przypadkowo Klavana. Niezbędna pomoc medyczna.

35'

Ribery wkręcił w ziemię obrońcę i jego strzał został zablokowany przez drugiego, Verhaegha.

32'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu: dla Moravka za faul taktyczny.

31'

Strata Ribery'ego przed polem karnym rywala. Francuz szybko naprawie swój błąd, który mógł narazić Bayern na kontrę, faulem.

30'

Robben niezgodnie z przepisami powstrzymywany przez rywala. Rzut wolny na wysokości prawego narożnika pola karnego. Centra i Reinhardt wybija piłkę.

29'

Dong pada w polu karnym Bayernu. Nie ma jednak rzutu karnego.

27'

Augsburg przedziera się od czasu do czasu w okolice pola karnego Bawarczyków. Z mizernym skutkiem, ale teraz udało się wywalczyć rzut rożny.

25'

Ostrzolek zatrzymuje na prawej stronie Muellera. Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego przeciwnika. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Mannigera.

21'

Rajd Robbena na prawej stronie przerwany. Korner. Po chwili zza pola karnego strzela z powietrza Ribery... na wiwat.

20'

Moravek powstrzymuje we własnym polu karnym Muellera. Niemiec wytrącony z biegu pada na murawę, ale nie ma rzutu karnego. Manniger z "piątki".

18'

Manniger ratuje Augsburg! Intuicyjnie broni strzał Mandżukicia z 4-5 metrów!

15'

Błąd Lahma i Werner był bliski strzelenia bramki dla Augsburga! Ale od czego jest Neuer...

13'

Jedna z nielicznych akcji Augsburga i słaby strzał Wernera nie sprawił trudności Neuerowi.

10'

Dante strzela głową bardzo niedokładnie. Wcześniej tę akcję poprzedził... rzut rożny.

10'

Strzał Holendra prosto w mur. Piłka ląduje przed polem karnym u Lahma, który centruje na 5. metr do Muellera. Uprzedza go Manniger.

8'

Rzut wolny dla Bayernu na wysokości pola karnego rywala. Piłkę ustawia Robben.

7'

Jeszcze raz Austriak. I trzeci korner dla Bayernu.

6'

Manniger paruje piłkę po strzale Muellera na rzut rożny.

5'

Szybka kontra przyjezdnych i ostatecznie Neuer łapie piłkę.

4'

Akcja Augsburga szybko przerwana przed polem karnym Bayernu. Odpowiedź natychmiastowa i pierwszy rzut rożny.

3'

Składna akcja gospodarzy na lewej stronie i Ribery zbiega do pola karnego. Już składał się do strzału i traci piłkę na rzecz Reinhardta.

2'

Od samego początku atakują Bawarczycy. Mimo zdobycia mistrzowskiej patery, grają w najmocniejszym składzie.

1'

Pierwszą połowę zaczynają goście.

15:29

DANKE JUPP - nie trzeba tłumaczyć co znaczy ten transparent.

15:28

Obie jedenastki wychodzą powoli na boisko. Za moment rozpocznie się spotkanie. Przed chwilą wypuszczono czerwone i biała balony. Przedsmak mistrzowskiej fety, która będzie miała miejsce po zakończeniu spotkania.

15:17

Rezerwowi Augsburga: Mohamed Amsif, Marcel De Jong, Kevin Voigt, Koo Ja-Cheol, Andreas Ottl, Torsten Oehrl, Aristide Bancé.

15:08

Rezerwowi Bayernu: Tom Starke, Diego Contento, Xherdan Shaqiri, Luiz Gustavo, Anatoliy Tymoshchuk, Claudio Pizarro, Mario Gomez.

15:05

Augsburg jest na 16. miejscu w tabeli dającym grę w barażach z trzecim zespołem zaplecza Bundesligi. Jednak nie może być pewny rozegrania dwumeczu, ponieważ za plecami jest Hoffenheim Eugena Polanskiego, które traci 2 punkty. Co ciekawe, w zasięgu piłkarzy Markusa Weinzierla jest 15. Fortuna Dusseldorf (30 pkt.) i Werder Brema z 33 punktami na koncie. Walka o pozostanie w lidze/baraże zapowiada się do ostatnich ciekawa i wszystko będziemy wiedzieć po ostatnim spotkaniu.

15:01

Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski.

15:00

Za pół godziny rozpoczną się spotkania przedostatniej, 33. kolejki Bundesligi. Na Allianz Arena mistrz Niemiec, Bayern Monachium, podejmie Augsburg.