Hamburger SVwikimedia
1 : 1
VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
94'

Koniec meczu. Niesamowite spotkanie na Imtech Arena. Podział punktów wydaje się być dzisiaj sprawiedliwym zakończeniem. Za uwagę dziękuje Państwu Maciej Frelek.

94'

Rudnevs wściekły po tym jak nie dostał piłki od Sona. W tym meczu już nic nie ulegnie zmianie..

93'

Żółta kartka dla Perisica. Chorwat zbyt agresywnie atakował van der Vaarta.

92'

Perisić postanowił indywidualnie rozwiązać akcję na skrzydle. Gdyby dograł do Dosta, goście mieli by szansę aby wyjść na prowadzenie.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Diekmeier ukarany za ostry atak na Schaeferze.

89'

I kolejna zmiana; Bruma wchodzi za Lama.

87'

W międzyczasie doszło także do zmiany w HSV - Beister za Jiracka.

86'

Vieirinha nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawia się Schaefer.

85'

Vieirinha ucierpiał w starciu z przeciwnikiem. Jest teraz opatrywany przez służby medyczne.

83'

Van der Vaart próbował zaskoczyć Benaglio technicznym uderzeniem zza szesnastki. Golkiper goście na posterunku.

81'

Kolejna okazja! Van der Vaart dośrodkowywał z rzutu wolnego, a wbiegający tam Rajković o centymetry minął się z piłką!

80'

Son!! Filigranowy gracz HSV świetnie radził sobie z przeciwnikami w polu karnym, ale fatalnie przestrzelił!

79'

Thorsten Fink reaguje na słabą postawę swojego zespołu. Ilcević zmienia Rincona.

78'

Dost! Po podaniu ze środka pola wprowadzony po przerwie zawodnik miał mnóstwo czasu, postanowił przelobować bramkarza, ale trafił obok bramki!

75'

Diego!!! Po dograniu Vieirinhii Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, ale trafił wprost w bramkarza!

74'

Diego świetnie ustawił sobie Westermanna, ale później piłka odbiła mu się od pleców co kompletnie zdezorientowało napastnika Vfl.

73'

Dwie świetne okazje dla gości!! Najpierw dost trafił w bramkarza w sytuacji sam na sam, a później Naldo w poprzeczkę!

71'

Perisic wniósł sporo ożywienia w poczynania ofensywne Volfsburga.

69'

Diego próbował powtórzyć wyczyn Perisica sprzed kilku minut, jednak jego centra została zablokowana.

67'

Wejście smoka Perisicia! Chorwacki pomocnik zakręcił obrońcami HSV na lewym skrzydle i zagrał w pole karne, a tam Hasebe wślizgiem wpakował ją do siatki.

66'

GOOOOLLLL!!! Hasebe!!

64'

..zaś Perisić zmienia Arnolda.

64'

Dwie zmiany w ekipie gości; Dost wchodzi za Olicia..

63'

Son popędził z piłką środkiem boiska i zagrał do van der Vaarta, który właśnie w tym momencie się poślizgnął. Holender wstał tak szybko jak było to możliwe, jednak w tej akcji nie mógł już nic wskórać.

61'

Rincon przewrócił się pod naporem przeciwnika i był przekonany, że arbiter odgwiżdże faul dlatego złapał piłkę w ręce. Sędzia uznał to zagranie za nieprzepisowe i ukarał zawodnika żółtą kartką.

59'

Son starał się zaskoczyć Benaglio uderzeniem z dystansu. Golkiper, z problemami, ale poradził sobie z jego strzałem.

58'

Vieirinha przedarł się prawą flanką pod pole karne i wycofał piłkę na dziesiąty metr. Żaden z jego partnerów nie uwierzył w powodzenie tej akcji dlatego też futbolówka trafiła pod nogi defensorów HSV.

57'

Son starał się uruchomić Rudnevsa prostopadłym zagraniem, piłkę przejmuje Naldo.

56'

Szybki kontratak HSV. Piłka trafia pod nogi van der Vaarta, który wrzuca ją w pole karne. Bez zagrożenia dla bramki Benaglio.

54'

Goście przejęli inicjatywę, jednak jak dotychczas nie przełożyło się to na klarowne sytuacje podbramkowe.

53'

Hasebe zdecydował się na centrostrzał spod linii końcowej. Uderzenie piłkarza Vfl nie sprawiło problemów Drobnemu.

52'

Felix Magath od 25.10.2012 nie jest Trenerem VFL Wolfsburg . od 1.1 Dieter Hecking jest trenerem - Dzięki za wyłapanie błędu, pomyłka w systemie.

48'

Diekmeier!! Co też on zrobił?! Prawy obrońca HSV dostał znakomite krzyżowe podanie, miał ogrom czasu i miejsca aby podać lub dobrze strzelić. Zamiast tego wyekspediował on piłkę wysoko w trybuny, to powinno być 2:0!

46'

Gramy!

46'

Koniec pierwszej połowy. Bramka do szatni znacznie podniesie morale gospodarzy. Spotkanie może się podobać, aczkolwiek momentami w poczynaniach piłkarzy obu drużyn brakuje nieco jakości. Czy podopieczni Felixa Magatha podniosą się w drugiej odsłonie? Do meczu wrócimy za kilkanaście minut.

45'

Rzut wolny z ok. czterdziestu metrów od bramki. Do piłki podchodzi van der Vaart, wrzuca idealnie na głowę Westermanna, który pewnym strzałem pokonuje Benaglio. 1:0 tuż przed przerwą!

44'

GOOOOLLL!!! Heiko Westermann!

43'

Badejl posyła miękką piłkę w pole karne - sytuację bardzo pewnie wyjaśniają obrońcy Vfl.

42'

Badejl ładnie poradził sobie z Rodriguezem i dograł do van der Vaarta, który musiał ponownie wycofać piłkę. Wydaje się, że podopieczni Thorstena Finka powinni częściej decydować się na uderzenia z dystansu.

38'

Fani zgromadzeni na Imtech Arenie oglądają widowisko prowadzone w bardzo szybkim tempie. Piłkarze tworzą liczne sytuacje podbramkowe, jak dotychczas brakuje jedynie wykończenia.

36'

Lam jakimś cudem przedarł się lewą stroną tuż pod linię końcową. Resztkami sił próbował jeszcze dośrodkowywać, ale próba zakończyła się fiaskiem.

34'

Dośrodkowanie Diego trafia na głowę jednego z obrońców gospodarzy. Chwilę później przejmuje ją Rodriguez i uderza. Być może po tym meczu Drobny będzie musiał zainwestować w nowe rękawice.

32'

To powinno być 1:0!! Fatalny błąd Westermana. Do puszczonej przez obrońcę HSV piłkę dopadł Olić, jednak będąc tyłem do bramki uderzył wprost w rękawice Drobnego.

30'

Vieirinha ukarany za wejście nakładką.

27'

Van der Vaart miękko wrzucił piłkę na dalszy słupek. Diekmeier chciał przedłużyć to zagranie, jednak przesadził z siłą - futbolówka wyszła poza linię końcową.

27'

Diego zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka minęła bramkę w niewielkiej odległości.

26'

Rudnevs!! Uderzenie Łotysza z bliskiej odległości zablokowane przez obrońców.

24'

Vieirinha!! Pomocnik Vfl dostał piłkę na skrzydle i bez zastanowienia uderzył na bramkę. Futbolówka minęła słupek po kilkadziesiąt centymetrów.

23'

Polak uderzał z rzutu wolnego - piłka w rękach Drobnego.

20'

Rudnevs zagrał do wbiegającego w szesnastkę Sona. Po drodze piłka odbiła się od nóg obrońcy i trafiła do Koreańczyka, który nie widząc szans na dogonienie jej postanowił wywalczyć rzut karny. Arbiter nie dał się nabrać - żółta kartka dla napastnika HSV.

19'

Corner nie przyniósł zagrożenia pod bramką HSV. Od kilku minut w poczynaniach piłkarzy obu drużyn brakuje jakości.

18'

Rajković postanowił sprawdzić czujność swojego bramkarza. Drobny piłki nie zauważył, w wyniku czego arbiter wskazał na róg boiska - od rzutu rożnego rozpoczną goście.

17'

Rincon leży na murawie po starciu głowami z Polakiem. Po chwili obaj zawodnicy wrócili do gry.

15'

Gospodarze postanowili zagrać wysokim pressingiem. Zaowocowało to faulem Rudnevsa na Polaku.

14'

Rudnevs ładnie zgrał piłkę głową do Sona, który natychmiast został otoczony przez defensorów Vfl. Koreańczyk był zmuszony wycofać futbolówkę i budować akcję od nowa.

12'

Uderzenie Vieirinhii z dalszej odległości powędrowało wysoko w trybuny.

11'

Kapitalne zagranie do van der Vaarta ze środka pola. Holender chciał przerzucić sobie piłkę nad obrońcami, ci jednak nie pozwolili mu na wiele w polu karnym i już po chwili wyjaśnili sytuację.

10'

Diego postanowił popracować w defensywie. Został faulowany przez Jiracka.

8'

Rudnevs odważnie ruszył z piłką środkiem pola. Po chwili otoczyła go trójka obrońców, futbolówka trafiła jeszcze do van der Vaarta, ale i on nie potrafił zagrozić bramce przeciwnika.

7'

Defensywa gospodarzy tym razem nie pozwoliła na kolejne podanie do Diego, świetne czytanie gry Diekmeiera.

5'

Van der Vaart! Świetne dogranie Badelja ze skrzydła, Holender wybiegł zza linii obrony i strzałem z woleja trafił wprost w Benaglio!

3'

Długie zagranie do Diego. Tym razem na drodze napastnika Vfl stanął Drobny, który pewnie wyłapał piłkę.

2'

Vieirinha starał się dograć do środka do Diego, który jednak był na minimalnym spalonym.

17:31

Zaczynamy! Liczymy na świetne widowisko na Imtech Arena!

17:28

Polskie akcenty:: Artiom Rudnevs przeszedł do HSV z Lecha Poznań przed startem trwających rozgrywek. Na ławce gospodarzy siedzi Jeffrey Bruma, brat grającego niegdyś w Arce i Lechu Marciano Brumy. W drużynie gości na swoją szansę w meczu czeka Ivan Perisić, który jeszcze w ubiegłym roku grał u boku "Polskiej Trójki" z Dortmundu.

17:24

Rezerwowi Vfl Wolfsburg:Schäfer, Perišić, Dost, Madlung, Fágner, Hitz, Kjær.

17:23

Rezerwowi HSV: Bruma, Iličević, Beister, Sala, Skjelbred, Neuhaus, Kačar;

17:21

W jesiennym starciu na Volkswagen Arena padł remis 1:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali Kjaer (dla Vfl) i Beister. Dzisiaj obaj rozpoczną rywalizację na ławce rezerwowych. Kto jeszcze będzie czekał na swoją szansę w trakcie meczu?

17:09

Kolejnym "czynnikiem" łączącym dzisiejszych oponentów jest osoba szkoleniowca Vfl Wolfsburg. Felix Magath to legenda HSV - w barwach tego klubu rozegrał ponad trzysta spotkań na pozycji pomocnika, strzelił w nich czterdzieści sześć bramek.

17:01

Pierwsza drużyna z miasta Volkswagena od kilku lat nie błyszczy na międzynarodowej arenie. Dużo lepiej spisuje się żeńska sekcja piłki nożnej Vfl. Piłkarki z Wolfsburga 23. maja powalczą na Stamford Bridge o zwycięstwo w Lidze Mistrzów Kobiet. Przeciwnikiem pań z Niemiec będzie żeńska ekipa Olimpique Lyon.

16:56

Obecnie trwa ważny mecz w kontekście walki o puchary w Bundeslidze. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania szósty w tabeli Freiburg prowadzi z Augsburgiem 2:0. Prawdopodobna wygrana sprawi, iż podopieczni Thorstena Finka znajdą się pod presją przed starciem z Vfl.

16:53

Tak wyglądała arena dzisiejszej rywalizacji na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem:Imtech Arena (HSV)

16:50

Dzisiejszych rywali łączą niewielkie zdobycze punktowe w meczach u siebie. W domowej tabeli HSV zajmuje 10., a Wolfsburg przedostatnie, 17. miejsce. Podopieczni Felixa Magatha lwią część dotychczasowego dorobku wywalczyli na wyjazdach - w delegacjach Vfl odniosło aż siedem zwycięstw, co może napawać ich optymizmem przed starciem w Hamburgu.

16:45

To co może martwić w obozie HSV to zdecydowanie styl, w jakim piłkarze walczą o ligowe punkty. Podopieczni Thorstena Finka rozgrywają swoje akcje z wielkim mozołem, a odnoszone przez nich zwycięstwa nie są przekonywujące.

16:42

Piłkarze Thorstena Finka ostatnio nie czują się najlepiej na własnym obiekcie. W trzech domowych meczach drużyna z Hamburga zanotowała aż dwie porażki, w tym przegraną z walczącym o utrzymanie Augsburgiem.

16:36

Za niecałą godzinę początek ostatniego starcia 32. kolejki Bundesligi. Znajdujące się pod formą HSV ma jeszcze szanse na występ w kolejnej edycji Ligi Europy, ale do osiągnięcia celu potrzebuje zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu. Podopieczni Felixa Magatha już zapewnili sobie utrzymanie, teraz walczą tylko o zajęcie jak najwyższej lokaty na koniec sezonu.