Borussia DortmundBorussia Dortmund
1 : 1
Bayern MonachiumBayern Monachium
20:25

Dziękujemy bardzo za spędzony czas z Relacją LIVE. Zapraszam na następne, które będą prowadzone na łamach Ekstraklasa.net. Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje Grzegorz Gawin.

90'

Koniec spotkania! Peter Gagelmann zaprasza obie drużyny do szatni. Klasyk na Signal Iduna Park zakończył się remisem 1:1. Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w tym spotkaniu. Kuba Błaszczykowski zaliczył asystę przy bramce dla BVB.

90'

W czasie tych 120. sekund Jupp Heynckes dokonał ostatniej zmiany. David Alaba opuścił plac gry a na murawie zameldował się Pierre-Emile Hojbjerg.

90'

Arbiter dzisiejszego spotkania doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

87'

Schieber otrzymał bardzo dobre podanie od Roberta Lewandowskiego, lecz bardzo słabym przyjęciem piłki zmarnował okazję do tego aby stanąć w sytuacji oko w oko z Manuelem Neuerem.

86'

Emre Can został ukarany przez Petera Gagelmanna żółtą kartką za faul taktyczny na jednym z zawodników BVB.

84'

Ostatnia zmiana w ekipie Borussii Dortmund. Kuba Błaszczykowski opuszcza plac gry, a na murawie melduje się Sven Bender.

81'

Anatoliy Tymoshchuk podobnie jak Nuri Sahin miał dużo miejsca i zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała jednak nad bramką gospodarzy.

78'

Ostatnich kilka minut bardzo chaotycznych. Bardzo dużo niedokładności z obu stron i bramkarze nie mogą powiedzieć, że mają pełne ręce roboty.

76'

Kolejna zmiana w ekipie gości. Thomas Mueller wszedł w miejsce Claudio Pizarro.

71'

Juergen Klopp również zdecydował się dokonać zmiany. Marco Reus zastąpił Sebastiana Kehla.

70'

Dobre uderzenie Nuriego Sahina, lecz futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką Manuela Neuera.

68'

Jupp Heynckes bardzo szybko zareagował na boiskowe zdarzenia. Trener Bawarczyków zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mario Gomez a na placu gry zameldował się Emre Can.

67'

Brazylijski defensor Bayernu otrzymał drugą żółtą kartkę za uderzenie łokciem i goście muszą kończyć mecz w "10".

67'

Kuba Błaszczykowski oraz Rafinha otrzymali żółte kartki! Kuba został uderzony łokciem przez obrońcę gości i Polak za kłótnie po akcji otrzymał indywidualne napomnienie.

62'

Rafinha faulował Scheibera i Peter Gagelmann ukarał defensora gości żółtą kartką.

60'

Rzut karny dla Borussii Dortmund! Nuri Sahin uderzał na bramkę Neuera i Jerome Boateng dotknął piłkę ręką. Piłkę ustawił sobie Robert Lewandowski, lecz bramkarz Bayernu broni strzał Polaka! Nadal 1:1 na Signal Iduna Park!

56'

Rafinha stracił bramkę na rzecz Scheibera, który od razu zagrał do Lewandowskiego. Robert bardzo szybko odegrał do swojego partnera z drużyny. Ten jednak bardzo źle dośrodkował i nic nie było z tej kontry BVB.

52'

Pierwsze kilka minut drugiej połowy toczone w bardzo spokojnym tempie. Bramkarze obu drużyn nie mają absolutnie nic do roboty.

46'

Lewandowski wraz z Scheiberem rozpoczęli drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy! Arbiter dzisiejszego spotkania zaprosił zawodników obu drużyn do szatni. Za około kwadrans początek drugiej połowy na Signal Iduna Park. Zostańcie z nami!

45'

W ciągu tych 60 sekund Jerome Boateng otrzymał żółtą kartkę za faul na Kubie Błaszczykowskim.

45'

Peter Gagelmann doliczył jedną minutę do regulaminowych 45.

44'

Bayern powinien objąć prowadzenie. Mario Gomez otrzymał bardzo dobre podanie przed pole karne gospodarzy, minął jednego zawodnika i wyszedł sam na sam z golkiperem Borussii Dortmund. Niemiec przegrał pojedynek oko w oko ze swoim rodakiem.

41'

Dogodnej okazji do strzelania bramki ze stałego fragmentu gry nie wykorzystał Nuri Sahin, posyłając piłkę ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Manuela Neuera.

40'

Luiz Gustavo sfaulował Marcela Schmelzera tuż przed polem karnym Bayernu Monachium. Za te zagranie zawodnik gości otrzymał żółta kartkę od Petera Gagelamanna.

32'

Tym razem fantastyczna szansa Borussii na objęcie prowadzenia. Scheiber zagrał do Lewandowskiego, który fantastycznie zwiódł i van Buytena, i Boatenga. Polak przegrał jednak rywalizację z Manuelem Neuerem..

29'

Kolejna niezła akcja przyjezdnych. Rafinha po raz kolejny szalał na skrzydle i bardzo dobrze dorzucił piłkę w pole karne. Tam do futbolówki dobiegł Mario Gomez. Niemiec jednak posłał piłkę obok bramki.

24'

Bayern bardzo szybko otrząsnął się po stracie bramki. Fantastycznie dośrodkowanie Rafinhi i niepilnowany Gomez bez większych problemów umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Romana Weidenfellera.

20'

Po bramce dla BVB spotkanie zdecydowanie się uspokoiło, a obie drużyny notują bardzo dużo strat.

14'

Ilkay Gündogan schodzi z boiska, prawdopodobnie przyczyną jest lekki uraz pomocnika Borussii Dortmund. Ilkaya zastąpił Moritz Leitner

11'

Fantastyczna odpowiedź Borussii Dortmund! Kuba Błaszczykowski fantastycznie dośrodkował z lewego skrzydła a całą akcję zamknął Kevin Grosskreutz fantastycznym strzałem pod poprzeczkę! Manuel Neuer bez szans!

10'

Anatoliy Tymoshchuk otrzymał żółtą kartkę za faul na Robercie Lewandowskim w środkowej części boiska.

9'

Fantastyczna kontra w wykonaniu Bayernu Monachium nie zakończyła się bramką. Po przejęciu piłki na własnej połowie, Shaqiri otrzymał futbolówkę na stronie Borussii. Szwajcar nie podał jednak nikomu piłki a strzał byłego gracza FC Basel został zablokowany.

4'

Pierwsze minuty w wykonaniu obu drużyn bardzo spokojnie. Głównie trwa walka w środku pola o przejęcie inicjatywy.

1'

Mario Gomez i Claudio Pizarro rozpoczęli spotkanie!

18:30

Piłkarze obu drużyn już wyszli na murawę.

18:26

Na Signal Iduna Park jest komplet kibiców, którzy śpiewają You'll Never Walk Alone. Już minuty dzielą od spotkania byłego z aktualnym Mistrzem Niemiec. Na relację zaprasza Grzegorz Gawin.

18:20

Już za 10 minut rozpoczyna się klasyk niemieckiej Bundesligi. Obie drużyny wystąpią w lekko rezerwowych składach, lecz mimo wszystko spotkanie zapowiada się fascynująco!