Borussia M'GladbachWikimedia
0 : 1
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
94'

Koniec!! Niesamowite emocje w końcówce! Schalke po siedmiu latach ponownie zwycięża na Borussia-Park i na trzy kolejki przed końcem sezonu może być już niemal pewne startu w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Za uwagę dziękuje Państwu Maciej Frelek.

92'

Huntelaar zagrywa prostopadle do Draxlera, piłkę pewnie łapie ter Stegen.

91'

Stranzl!! Ależ to była okazja! Po długim zagraniu obrońca M'gladbach ledwo dosięgnął piłkę i uderzył w trybuny z kilku metrów. To mogło być wyrównanie!

90'

Arbiter dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90'

Kilka minut do zakończenia spotkania, a przy piłce wciąż częściej utrzymują się goście. Czy podopieczni Luciena Favre'a zdołają jeszcze wywalczyć punkty w dzisiejszym meczu?

88'

Meyer! Wprowadzony przed chwilą zawodnik stał niepilnowany na dziesiątym metrze, dostał piłkę od Fuchsa i fatalnie przestrzelił! To powinno być 2:0!

86'

Huntelaar nastrzela Neustaedtera, piłka wychodzi za linię końcową.

85'

..zaś Fuchs pojawia się na placu gry w miejscu Raffaela.

84'

Younes wchodzi za Marxa..

84'

Meyer zmienia Bastosa.

84'

Kapitalna dwójkowa akcja! Draxler zagrał do Raffaela, po chwili dostał piłkę z powrotem i pewnym strzałem umieścił ją w siatce!

82'

GOOOLLLL!!! DRAXLER!

81'

Bastos postanowił jeszcze raz spróbować uderzenia z dalszej odległości. Kolejna piłka ląduje w wyższych rzędach trybun.

81'

79'

De Jong! Zagranie po ziemi przez całą szerokość boiska, de Jong w sytuacji sam na sam uderza wysoko ponad bramką.

77'

Stranzl fauluje Jonesa na czterdziestym metrze. Po chwili ze stojącej piłki uderzał Bastos, jednak wprost w mur.

75'

Nowy komplet napastników w obozie gospodarzy, Luuk de Jong zmienia Mike'a Hanke.

73'

Huntelaar ukarany za przewinienie taktyczne.

72'

Draxler starał się zaskoczyć ter Stegena uderzeniem z dalszej odległości. Golkiper gospodarzy na posterunku.

72'

Hrgota! Wpuszczony przed chwilą zawodnik znakomicie ograł rywali w polu karnym, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, dzięki czemu padła ona łupem Hildebranda.

70'

Ostatni kwadrans to znakomity okres meczu dla podopiecznych Jensa Kellera. Od 75. minuty piłkarze Schalke strzelili aż piętnaście bramek!

70'

Branimir Hrgota przejmuje zadania ofensywne od Mlapy. Być może jemu uda się dzisiaj trafić do siatki.

68'

Draxler napomniany za ostre wejście wślizgiem w Hanke.

66'

Huntelaar! Holender dostał kapitalną piłkę od Jonesa, wpadł w pole karne, ale trafił wprost w ter Stegena!

64'

Xhaka świetnie uwolnił się spod opieki dwóch rywali, zepsuł jedna akcję złym podaniem do partnera.

63'

Mlapa! Arango! Po dograniu od Hermanna Mlapa uderzył fatalnie. Piłka po chwili trafiła do Arango, który trafił w słupek!

61'

Świetne zagranie Kolasinaca do Pukkiego! Ale, ale.. Pukki jeszcze nie wszedł na boisko i rozgrzewał się zalinią końcową więc nawet gdyby bardzo chciał, nie mógłby włączyć się w akcję swojego zespołu.

59'

Przechwyt Arango na połowie przeciwnika. Piłkarz Borussi mając później mnóstwo czasu zagrał fatalnie, wprost pod nogi Matipa.

57'

Było groźnie! Po centrze spod chorągiewki i główce Matipa piłka przeleciała przez całe pole karne. Gdyby po drodze trącił ją któryś z graczy Schalke, ta prawdopodobnie wpadłaby do siatki.

56'

Kąśliwy strzał Bastosa z dystansu. Ter Stegen wybija piłkę poza linię końcową.

54'

Dalekie wybicie bramkarza, przechwyt obrońców - tak w skrócie wyglądają dotychczas akcje obu zespołów.

52'

Xhaka zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka w niewielkiej odległości minęła lewy słupek bramki, jednak wydaje się, że Hildebrand i tak nie miałby większych problemów ze skuteczną interwencją.

51'

Mlapa faulowany w walce o górną piłkę.

49'

Stranzl zderzył się z Huntelaarem w starciu przypominającym wschodnie sztuki walki. Na szczęście żaden z zawodników nie ucierpiał w tej sytuacji.

48'

Schalke mozolnie rozgrywa atak pozycyjny. W pierwszej akcji uczestniczyli wszyscy piłkarze gości, włącznie z Hildebrandem.

46'

Gramy! Czy doczekamy się bramek w drugiej odsłonie?

21:30

Zmiana w przerwie. Marco Hoeger pojawia się na boisku w miejscu Atsuto Uchidy.

47'

Koniec pierwszej połowy. Mecz bez historii, z bardzo niewielką dawką emocji. Remis może bardziej satysfakcjonować drużynę przyjezdnych, którzy utrzymaliby status quo między bezpośrednim rywalem w walce o Ligę Mistrzów. Liczymy na lepsze widowisko po przerwie.

45'

Arbiter dolicza dwie minuty do podstawowego czasu gry.

45'

Od kilkunastu minut na Borussia-Park dzieje się niewiele. Patrząc na poczynania piłkarzy obu drużyn wynik remisowy nie może dziwić. Fani zgromadzeni na stadionie chętnie zobaczyliby jednak jakieś bramki.

43'

Arango świetnie przyjął piłkę, równie świetnie się z nią obrócił, podał jednak nieco gorzej - futbolówka ląduje w okolicy band reklamowych.

42'

Jones ukarany za uderzenie przeciwnika łokciem podczas walki o górną piłkę.

41'

Dalekie zagranie do Huntelaara, dobra interwencja Stranzla.

40'

Kolejny stały fragment nie przyniósł zagrożenia pod bramką Schalke.

39'

Juan Arango próbował zwieść defensywę gości indywidualną szarżą, wywalczył rzut rożny.

36'

Huntelaar fauluje Domingueza w szesnastce gospodarzy.

34'

Po początkowym okresie dominacji Schalke teraz to gospodarze częściej utrzymują się przy piłce. Dotychczas nie przełożyło się to na groźne sytuacje pod bramką Hildebranda, ale to podopieczni Luciena Favre'a mają inicjatywę na boisku.

31'

Dalekie zagranie do Hermanna. Pomocnik M'gladbach był pilnowany przez dwóch obrońców, ale i tak zdołał przechwycić futbolówkę. Po chwili przebudzili się defensorzy Schalke i ostatecznie zagrożenia nie było.

29'

Huntelaar chciał odegrać piłkę z klepki do partnera, ale został kopnięty. 54 tysiące kibiców zgromadzonych na stadionie słyszało krzyk Holendra, a dokładając do tego jeszcze pięć przewrotów nie sposób było nie ukarać Domingueza.

27'

Mlapa złapany w pułapkę ofsajdową.

26'

Jantschke do Hermanna, Hermann do Hanke.. ale Hanke był gdzieś indziej. Przy piłce goście.

24'

Mlapa przez długi okres czasu utrzymywał się przy piłce będąc tyłem do bramki, brakowało mu jednak wsparcia na kontynuowanie akcji.

23'

Jones leży na murawie. Chwilę wcześniej starł się ze Strandzlem, jednak arbiter nie zakwalifikował zagrania obrońcy jako nieprzepisowe.

22'

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy - tym razem bez zagrożenia dla bramki Hildebranda.

21'

Arango ośmieszył rywala przy linii bocznej i chwilę później został faulowany.

20'

Mlapa miał sporo czasu i miejsca aby dobrze podać do Arango. Zepsuł to jednak niemiłosiernie.

18'

Xhaka próbował uruchomić Mlapę prostopadłym zagraniem - sytuację wyjaśniają obrońcy Schalke.

16'

Gospodarze mogli wyprowadzić groźny kontratak, jednak świetnym czytaniem gry popisał się Matip, który zażegnał niebezpieczeństwo jeszcze na połowie rywala.

15'

Mlapa! Fantastyczne podanie do Hermanna, który błyskawicznie pognał z piłką pod linię końcową i wycofał ją do Mlapy. Ten jednak fatalnie siksował

13'

Huntelaar! Kolejne dobre wejście Holendra. Tym razem na drodze stanął mu Domunguez.

12'

Huntelaar świetnie wychodził na prostopadłe zagranie, został jednak zatrzymany przez Jantschke.

11'

Pomocnik Schalke musiał skorzystać z pomocy medycznej po tym ataku. Prawdopodobnie za chwilę będzie on mógł kontynuować grę.

10'

Daems ukarany za ostry wślizg w Uchidę.

8'

Było groźnie! Hanke przedłużał piłkę po centrze z rzutu rożnego, w ostatniej chwili sytuację wyjaśnili obrońcy.

7'

Dalekie zagranie do Mlapy ze środka pola. Matip chcąc przeciąć podanie wybija piłkę na rzut rożny.

5'

Pierwsze minuty to wyraźna przewaga gości. Podopieczni Luciena Favre'a nie wyprowadzili jak na razie ani jednej akcji ofensywnej.

4'

Wrzutka Draxlera w pole karne. Piłka trafia na głowę stopera M'gladbach, który bez wahania wybiją ją na aut bramkowy.

1'

Błąd Hildebranda. Golkiper Schalke zbyt długo trzymał piłkę przy nodze i był zmuszony wyekspediować ją poza linię boczną.

20:32

Zaczynamy! Czy goście z Gelsekirchen oddalą się od reszty stawki i zapewnią sobie start w Champions League?

20:29

Podopieczni Luciena Favre'a świetnie poradzili sobie z utratą najważniejszego ogniwa drużyny z ubiegłego sezonu. Marco Reus powędrował do Dortmundu i nikt nie spodziewał się, że Borussia M'gladbach wciąż będzie w stanie walczyć o puchary. Obecnie mówi się, iż podobną drogę może przebyć Patrick Hermann.

20:26

Defensorów M'gladbach niepokoić będzie dzisiaj król strzelców Bundesligi ubiegłych rozgrywek, Klaas-Jan Huntelaar. Holender, także ze względów zdrowotnych, nie powtórzy ubiegłorocznego wyniku - dotychczas strzelił dziesięć bramek.

20:22

Piłkarze z Zagłębia Rurhy nie są z pewnością faworytami tego starcia - z ośmiu tegorocznych wyjazdów podopieczni Jensa Kellera przywieźli zaledwie osiem oczek, co nie może być wynikiem zadowalającym dla pretendenta do gry w następnej edycji Ligi Mistrzów.

20:22

Gospodarze dzisiejszego meczu notują niezłą serię na własnym boisku - w tym roku żaden z zespołów przyjeżdżających na Borussia-Park nie zdołał jeszcze odnieść zwycięstwa.

20:15

Rezerwowi Schalke: Fährmann, Marica, Höger, Pukki, Fuchs, Barnetta, Meyer.

20:10

Ławka rezerwowych M'gladbach: Brouwers, Ring, de Jong, Wendt, Younes, Hrgota, Heimeroth;

19:54

O 20:30 pierwszy gwizdek sędziego Floriana Meyera rozpocznie jedno z ważniejszych starć w kontekście walki o Ligę Mistrzów w Bundeslidze. Podopieczni Luciena Favre'a podejmą na Borussia-Park zajmujące ostatnią dającą awans do Champions League pozycję Schalke.