Niedziela, 28 kwietnia 2013, godz. 21:00
Real SociedadReal Sociedad
4 : 2
ValenciaValencia CF
100'

Sociedad ucieka Valencii i Maladze na 5 punktów. Agirretxe przed meczem mówił, że chciałby by jego zespół wygrał po jego bramce. Strzelił dwie i ma 11 trafień w tym sezonie. Bardzo dobry mecz. Powiem, że zdecydowanie lepszy niż wczorajsze derby Madrytu. Relację NA ŻYWO z tego spotkania prowadził dla Państwa Tomasz Górski. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net!

95'

Tuż po wznowieniu gry arbiter kończy mecz! Sociedad jak wytrawny pięściarz punktuje rywala i knock-out w końcówce!

94'

Agirretxe dostał piłkę na wolne pole, pociągnął w stronę pola karnego i lobem pokonuje Diego Alvesa! Co za gol, majstersztyk.

94'

IMANOL AGIRRETXE

93'

Akcja Valencii spaliła na panewce. Czas działa na korzyść gospodarzy.

91'

Rzut wolny dla Valencii i zablokowany Jonas.

90'

4 minuty doliczone.

90'

Strzał zza pola karnego paruje Bravo. Piłka poszła jak świeca i Jonas głową strzela kontaktowego gola

90'

JONAS DAJE KONTAKT

89'

Ansotegi wchodzi na boisko. Opuszcza je jeden z bohaterów Sociedad, Prieto.

87'

Pardo zastępuje szczęśliwego Illaramendiego.

86'

Sociedad punktuje Valencię. Kolejna zabójcza kontra i Agirretxe wykańcza akcję. Fenomenalna asysta Prieto!

86'

GOL, IMANOL AGIRRETXE

84'

Bilard w polu karnym Valencii i piłka dociera do Agirretxe! Ten strzela i Diego Alves z najwyzszym trudem broni!

82'

Prostopadłe podanie w pole karne do Soldado, którego uderzenie zostaje zablokowne. Seria dośrodkowań i Jonas fauluje.

81'

Illaramendi popełnia faul taktyczny za co zostaje upomniany przez arbitra.

80'

Ostatnia zmiana w Valencii: Nelson Haedo Valdez zastępuje Cissokho. Ernesto Valcerde wzmacnia ofensywę.

79'

Atak pozycyjny Valencii przynosi rzut rożny.

76'

Zurutuza za Gonzalo Castro.

76'

Guardado zmienia Albeldę.

75'

Najpiew Gonzalo Castro zablokowany i korner, a po chwili Diego Alves broni strzał Veli.

73'

Zaczęło się od rzutu wolnego... Valencii i wzorowa kontra. Ostatecznie Gonzalo Castro strzela obok próbującego rozpaczliwej interwencji Diego Alvesa.

73'

GOL, GONZALO CASTRO

72'

Pierwsza zmiana w meczu i Valencii: za słabo grajacego Feghouli pojawia się Piatti.

72'

Rajd Jonasa zatrzymany przez Markela i żółta kartka.

70'

Piękna kombinacja Valencii. Soldado uprzedzony w polu karnym. Pokaz wirtuozerii ze schematycznym ostatnim podaniem Jonasa do Soldado.

68'

Kuriozalne zachowanie Cissokho - w polu karnym zagrał ręką! Sędzia odgwizdał wcześniejsze przewinienie Soldado. Obie drużyny grałyby w dziesiątkę, a na dodatek Sociedad miałby rzut karny... Jarzębaki są też w Hiszpani

67'

Gonzalo Castro trafia w mur.

67'

Estadio Anoeta. Na trybunach zasiadło dziś 28097 kibiców.

66'

David Albelda ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Dziewiąta w kolekcji kapitana Valencii.

65'

Początek należał go gospodarzy, tera ostatnie minuty to dominacja Valencii. Seria rzutów rożnych dla Nietoperzy.

64'

Feghouli miękko zagrywa w pole karne i Jonas uprzedzony przez obrońcę gospodarzy. Korner.

62'

Słabe dośrodkowanie Feghouli w pole karne. Piłka jak bumerang wraca w ok. pola karnego Sociedad.

62'

Jonas w polu karnym i wycofuje do Soldado. Wracający Illarramendi wybija piłkę na korner.

60'

Mathieu czyści w polu karnym większość piłek posyłanych z bocznych sektorów.

59'

Przedziera się Banega, który strzela zza "16" obok bramki.

59'

Centra C. Martineza i na raty interweniuje Diego Alves.

58'

Piłka posłana w stronę Inigo Martineza, lecz uprzedza go Cissokho wybijając piłkę głową na korner.

58'

Gonzalo Catro faulowany przez Pereirę. Okazja na zmianę wyniku z rzutu wolnego.

55'

Valencia długo klepała w środku pola. Sociedad biegali za piłką jaby to była gra w głupiego Jasia. Udało się przerwać tiki-takę faulem 25 metrów od bramki Bravo. Ten broni strzał Parejo

54'

Valencia ma problem z przekroczeniem linii środkowej. Jak już się ta sztuka udała, to Pereira fatalnie centruje w pole karne...

51'

Illarramendi podaje górą w pole karne do Veli, który strzela głową obok bramki.

50'

Mocne dośrodkowanie Veli w pole karne do Agirretxe. Piłka w posiadaniu Castro, który fauluje Pereirę. Gospodarze przycisnęli.

49'

Mathieu lepszy w pojedynku szybkościowym z Prieto. Piłka szybko znajduje się w polu karnym gospodarzy i Feghouli nabity w rękę przez Inigo Martineza.

47'

Castro nie sięgnął piłki zagranej przez Velę. Diego Alves wznawia grę z "piątki".

46'

Sociedad zaczynają drugą odsłonę.

22:02

I wracamy na drugą połowę. Obie drużyny przystępują doń bez zmian.

21:50

Bardzo dobra "połówka". Dużo akcji, walki, strzałów i trochę błędów arbitra. Inigo Martinez nie mógł wejść w mecz: najpierw żółta kartka, potem złe ustawienie przy strzale Soldado. Zdołał jednak odpokutować doprowadzajac do remisu. Na drugą połowę, oby równie ciekawą ja ta, wracamy za kilkanaście minut.

47'

Jeszcze żółtą kartką ukarany schodzący do szatni Banega. Widać powiedział coś za dużo arbitrowi. Swoją drogą, David Fernandez popełnił wielbłąd w 29. minucie.

46'

Koniec pierwszej połowy. Sociedad remisuje z Valencią 1:1.

46'

Miał zadziałać element zaskoczenia przy podaniu Albeldy w pole karne. Poniekąd zadziałał, ale żaden z jego partnerów nie spodziewał sie takiego zagrania.

45'

Minuta doliczona.

44'

Na spalonym Jonas.

43'

50% Posiadanie piłki 50%

41'

Vela na minimalnym spalonym. A co, to zrobił jeden z zawodników Valencii zakrawa o kryminał: kiwał się będąc przedostatnim obrońcą.

40'

Soldado strzela z ponad 25 metrów i Bravo łapie piłkę. Dobre uderzenie napastnika i jeszcze lepsza interwencja bramkarza Sociedad.

37'

Gonzalo Catro strzela nad murem i tuż przy słupku!

36'

Ewidentnie spóźniony wślizg Mathieu, który trafia w nogi przeciwnika, a nie w piłkę. Słuszna żółta kartka.

34'

Szybko rozegrany korner i centra na 5. metr do Martineza, który z woleja doprowadza do remisu! Kto go krył?!

34'

GOL, INIGO MARTINEZ!

34'

Ricardo Costa miał problem z koordynacją i piłka wychodzi po jego zagraniu poza linię końcową. Seria rzutów rożnych dla Sociedad.

32'

Wysoki pressing obu drużyn. Proste błędy udzielają się jedynie gospodarzom.

30'

Chilijski bramkarz interweniował poza polem karnym! Nie wiedzieć czemu sędzia nie pokazał czerwonej kartki? Nie widział?

29'

Brawo dla... Bravo, który wychodząc zblokował lob Soldado!

28'

Pojedynek Mathieu z Velą i Meksykanin pada w polu karnym Valencii. Po chwili gwizdek sędziego, bo piłka... opuściła boiska. Nie ma rzutu karnego.

27'

Odpowiedź gospodarzy, ale Markel Bergara strzela bardzo źle.

25'

Na lewej stronie Jonas podaje do idącego na obieg Cissokho, który świetnie centruje w pole karne. Tam Soldado wyrósł jak spod ziemi i uprzedzając Inigo Martineza strzałem głową po długim rogu otwiera wynik!

25'

GOL, ROBERTO SOLDADO!

23'

Kapitalna akcja De La Belli po czym podaje do Prieto. Ten górą posyła piłkę w "16" I Castro znowu zablokowany przez Ricardo Costę!

22'

Szansa dla gospodarzy i Agirretxe zgrywa piłkę w pole karne gdzie Catro jest zablokowany. Ostatecznie korner, z którego nie dało się zagrozić Diego Alvesowi.

20'

Niemal z miejsca, z którego uderzał Mathieu, próbował szczęścia Parejo. Piłka mija słupek o metr.

20'

Tylko żółta kartka dla Martineza za faul na Soldado, który wychodził do prostopadłego podania. Przewinienie tuż przed linią pola karnego.

18'

Dobra centra z prawej strony w pole karne Valencii i głową interweniuje Pereira posyłając świecę. Diego Alves piąstkuje na rzut rożny. Rozegranie i jeszcze jeden z rzut rożny.

16'

Agirretxe strzela na wiwat z dystansu. Wcześniej dobrze zgrywał piłkę Castro.

15'

Jonas w roli lewego obrońcy poradził sobie z dwoma przeciwnikami.

14'

Kontra Sociedad przerwana faulem Cissokho, za który zostaje ukarany żółtą kartką.

13'

Banega pogubił się w dryblingach w polu karnym i traci futbolówkę na rzecz Martineza.

13'

Prieto strzela zza "16" obok bramki.

12'

Dobry powrót Veli, który nie pozwolił na lewej stronie dojsć do podania Cissokho. Meksykanin pozwolił piłce opuścić boisko. Bravo wznawia grę z "piątki".

10'

Parejo poszedł na przebój środkiem boiska i za mocno wypuścił sobie piłkę Jeszcze arbiter dopatrzył się faulu zawodnika Realu.

8'

Dalekie podanie do Prieto na prawą stronę i uprzedza go Mathieu wybiciem poza linię boczną.

7'

Gra na ścianę z Soldado, który wystawia piłkę Banedze. Ten strzela z ponad 20 metrów obok bramki.

7'

Cissokho zagrywa w pole karne do Soldado, ale ten miał dalej do piłki niż Martinez. Chociaż napastnik Valencii był bliski przechwytu piłki.

5'

Mathieu z rzutu wolnego trafia w słupek! Bravo musnął piłkę i wychodzi na korner.

5'

Ciekawie od początku spotkania! Akcja za akcję, cios za cios... faul za fauloem zawodnika Realu Sociedad.

3'

... zatrzymana 30 metrów od bramki Valencii.

3'

Soldado faulowany na prawej stronie przez De La Bellę. Napastnik gości domagał się kartki. Centra i kontra gospodarzy.

1'

Indywidualna akcja Basków i Vela strzela zza pola karnego tuż obok słupka!

1'

Gwizdek Davida Fernandeza i gospodarze zaczynają pierwszą połowę.

20:59

Obie drużyny już są murawie. Jeszcze losowanie stron i początek pierwszej połowy!

20:46

Ostatnie trzy bezpośrednie spotkania wygrywali dzisiejsi gospodarze. Poza wspomnianym 5:2, wygrali w maju zeszłego roku u siebie 1:0, i wcześniej na wyjeździe w tym samym stosunku.

20:39

Najlepsi strzelcy Realu Sociedad: Carlos Vela ma 13 trafień, a Imanol Agirretxe - 9. W Valencii Robert Soldado strzelił 17 bramek, a Jonas 11.

20:34

Rzut oka na tabelę: czwartą lokatę zajmuje Real Sociedad SS. Po 32 kolejkach uzbierali 55 punktów. Do najniższego na podium Atletico Madryt traci aż 13 punktów. Natomiast Valencia jest szósta i ma 53 "oczka". Tyle samo ma piąta Malaga, która wygrała dzisiaj z Getafe 2:1.

20:30

Rezerwowi RSSS: Zubikarai, Ion Ansotegui, Cadamuro, Dani Estrada, Ruben Pardo, Zurutuza, Diego Ifran. Rezerwowi Valencii: Vicente Guaita, Antonio Barragan, Victor Ruiz, Jonathan Viera, Andres Guardado, Pablo Piatti, Nelson Haedo Valdez

20:24

Trener gospodarzy, Philippe Montanier:

To nie jest właściwy moment aby rozmawiać o mojej przyszłości. Zarówno piłkarze jak i ja sam skupiamy się wyłącznie na meczu z Valencią. Musimy zagrać z pokorą i ambicją, jeśli chcemy wywalczyć korzystny wynik

.

20:22

Mikel Gonzalez, zawodnik RSSS:

To mecz o więcej niż trzy punkty, to najważniejszy mecz sezonu. Zwycięzca tego spotkania w dużym stopniu przybliży się do rozgrywek Ligi Mistrzów. Obecnie mamy dwa punkty przewagi nad Valencią, i dużą szansę na zwiększenie przewagi, szczególnie że zagramy przed własną publicznością. Dodatkowo zawodnik podkreślił że to Valencia jest pod większą presją jeżeli chodzi o rozgrywki europejski, dlatego my bez nacisków ze spokojem czekamy na to spotkanie

.

20:20

I wywołany do tablicy Ernesto Valverde:

Trzy punkty w meczu z Realem Sociedad będą znaczyć wiele – w przypadku wygranej wyprzedzimy ich w tabeli, ewentualna porażka spowoduje zwiększenie naszej straty punktowej, zaś remis sprawi, że przewaga naszych rywali pozostanie na poziomie dwóch punktów. Obie ekipy zagrają pod sporą presją, prawdopodobnie Valencia w większym stopniu, lecz lubimy taką sytuację. Fakt, że jest to ważne spotkanie powoduje, że gramy lepiej, osiągamy pod presją lepsze rezultaty

.

20:18

W rundzie jesiennej Nietoperze przegrały u siebie aż 2:5. Po tym spotkaniu włodarze klubu postanowiły rozwiązać umowę z Mauricio Pellegrino, którego zastąpił Ernesto Valverde. Zobacz skrót z ostatniego spotkania:

20:15

Trzy kwadranse dzielą nas do rozpoczęcia jednego z ciekawszych spotkań tej kolejki Primera Division. Na Estadio Anoeta Real Sociedad San Sebastian podejmie Valencię. Zwycięzca przybliży się do czwartej pozycji dającej prawo grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów.