Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 19:00
Osasuna PampelunaOsasuna Pampeluna
0 : 0
Real SociedadReal Sociedad
94'

Koniec meczu. Bezbramkowy remis na Reyno de Navarra. Mecz jednym mógł się trochę podobać ze względu na żywiołowość poczynań, której -niestety -w drugiej połowie oglądaliśmy znaczniej mniej.

94'

Arribas nie porozumiał się Fernadesem, na czym chciał skorzystać Griezmann. Wyszedł jeden na jeden, ale jak się okazało był na spalonym.

90'

Komplet zmian wykorzystał Mendillibar. W ostatniej Shojael zmienił Cejudo.

85'

Szaleje rezerwowy Ifran. Przed momentem stanął jeden na jeden z Fernandezem. Okazję miał wyśmienitą, ale przymierzył prosto w bramkarza.

85'

Po błędzie Arriretxe miał przed sobą tylko Fernandesa. Już składał się do strzału, gdy znienacka wyskoczył ze wślizgiem Oier, w ostatniej chwili oddalając niebezpieczeństwo.

82'

Zmiany to właściwie jedyne co warto odnotować. Vela idzie na ławkę, ustępując miejsce Ifranowi.

79'

Zmiana w Osasunie. Punal za Silvę.

79'

Nudy, nudy, jeszcze raz nudy. Gra co rusz przerywana faulami, Po wybuchowym początku, Mateu Lahoz tym razem oszczędny w rozdawaniu kar.

75'

Zmiany dokonuje także Jose Mendillibar. Juan Martinez zastępuje de las Cuevasa.

72'

Vela z prawej strony dogrywał na dalszy słupek, gdzie stał niepilnowany Griezmann. Bask nie połapał się w sytuacji. Nie zamknął akcji, a wystarczyło, żeby tylko dostawił głowę.

69'

Zmiana w Realu. Za Urkolę pojawia się Gonzalo Castro.

67'

Płaskie uderzenie Silvy z 16.metrów przeleciało tuż obok dalszego słupka bramki Bravo.

66'

Niepilnowany na prawej stronie pola karnego Xabi Prieto otrzymał świetne podanie z przeciwnego skrzydła i nie wahał się z natychmiastowym strzałem. Fernandez odbił piłkę przed siebie.

64'

Ze strzału Prieto z bocznego sektora wyszło podanie do Fernandeza.

60'

Druga połowa bardzo nieciekawa. Chaos, niedokładność, brak sytuacji strzeleckich.

59'

Pudło Kike Soli z ostrego kąta.

58'

Gospodarze mają przewagę, swobodnie mogą przesuwać się i rozgrywać na połowie rywala. Obrona Realu czujna, acz nie stroni od strat. Wzajemna asekuracja działa jednak bez zarzutu.

54'

Na zmianę Osasuna z Sociedadem szturmują się nawzajem. Jedni i drudzy nie mogą znaleźć sposobu na sforsowanie linii defensywnych. Dużo chaosu po obu stronach.

52'

Zza pola karnego, z ostrego kąta szczęścia przy bliższym rogu szukał de las Cuevas. Na posterunku stał Bravo.

51'

Osasuna od początku drugiej połowy ma problem z dokładnością zagrań.

49'

Osasuna odpowiada. Bardzo niedokładna wrzutka de las Cuevasa i od bramki zaczyna Bravo.

47'

Dlaczego nie ma rzutu karnego? W zamieszaniu w polu karnym Agirretxe wyraźnie podcięty w polu bramkowym! Gwizdek sędziego milczy...

46'

Wracamy na Estadio Reyno de Navarra. Przed nami druga połowa.

45'

Koniec pierwszej połowy. Szybkie tempo, choć w ostatnich minutach nastąpiła tendencja spadkowa. Bardzo dużo fauli oraz rwanych, chaotycznych akcji po obu stronach. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Powstają jedynie po rzutach rożnych.

45'

Szósta żółta kartka w tym meczu. Tym razem obciążone konto Carlosa Veli.

42'

De las Cuevas szarżował w polu karnym. W ostatniej chwili został powstrzymany przez Gonzaleza.

40'

Cejudo przerzucił całe pole karne, do piłki dopadł na lewej stronie de las Cuevas. Oddał słaby strzał wprost w rękawice Bravo.

38'

Podanie w tempo Cejudo, Kike Sola próbował przedrzeć się między obrońcami, ale piłkę zgarnął Bravo.

36'

Akcja za akcją, ostra jazda bez trzymanki. To Osasuna czerpie więcej z gry, Sociedad ogranicza się do kontr.

32'

Zamieszanie w polu karnym Realu! Gdyby nie przytomne wyjście Bravo, Armenteros z najbliżej odległości mógłby wpakować piłkę do bramki.

28'

Niesamowicie żywe, ale i ostre spotkanie w Pampelunie. Cadamuro to piąty zawodnik z żółtą kartką na koncie.

24'

Ale zamieszanie w polu karnym! To powinna być bramka. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę do bramki kierował głową Agirretxe. Trafił w poprzeczkę! Do dobitki natychmiast dopadł Mikel Gonzalez i gdy wydawało się, że Sociedad zaraz wyjdzie na prowadzenie, Andres Fernandes w ostatniej chwili zatrzymał piłkę, wybijając ją do przodu!

20'

Nano ukarany.

20'

Szybka akcja Sociead. Dośrodkowanie z lewej strony, piłka doleciała do Carlosa Veli, który jednak nie zdołał jej opanować.

18'

Sociedad poszukuje szans wyłącznie po rzutach rożnych. Póki co nic z tego nie wynika. Poza tym rzadkie są na razie ofensywne wypady czwartej drużyny La Liga.

18'

Na murawie bez zmian. Ciągle inicjatywę ma Osasuna. Brakuje jej jednak sytuacji podbramkowych.

17'

Żółty kartonik dla Griezmanna.

15'

Sociedad od kilku chwil nie potrafi opuścić własnej połowy. Osasuna niesamowicie naciska, zmusza obrońców do największego wysiłku.

12'

Niezwykle żywiołowe spotkanie na Reyno de Navarra. Dużo szybkich akcji, piłka przechodzi z połowy na połowę.

10'

Żółta kartka dla Armenterosa.

9'

Mikel Gonzalez ostro faulował i tak zarobił na karę.

8'

Jak z armaty huknął z rzutu wolnego Armenteros. Futbolówka o centymetry minęła spojenie bramki.

7'

Bardzo odważnie gra Osasuna. Szczególnie dużo zamieszania sieje Kike Sola. Obrońcy Realu nie wytrzymują, dopuszczają się niebezpiecznych fauli na niewielkiej odległości od pola karnego.

5'

Odpowiedź gości. Rozpędzony Griezmann wykorzystał błąd obrońcy, po czym minął drugiego rywala i z 15.metrów mocno uderzył w kierunku bramki. Piłkę przy bliższym rogu wybił Andres Fernandez.

3'

W pierwszych minutach nieoczekiwanie Osasuna stara się narzucić swój styl gry, gra szybko, wysokim pressingiem. Przed momentem z ostrego kąta usiłował zaskoczyć Armenteros. Piłkę spokojnie złapał Claudio Bravo.