Niedziela, 28 kwietnia 2013, godz. 17:30
4 : 1
wikimediaHamburger SV
1. połowa2 : 1
19:20

Schalke wygrywa bardzo pewnie a przyczyniły się do tego trzy bramki jakie zdobył Klaas Jan Huntelaar. S04 jest coraz bliżej pewności gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. A Hamburgerowi chyba już zostaje walka o Ligę Europejską. Za wspólne śledzenie meczu dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

90'

Koniec meczu! Sędzia nie dodaje ani minuty!

88'

Ostatnie zwycięstwo 4:1 Schalke nad HSV miało miejsce 4 kwietnia 2004 roku.

87'

Tak jest! Wrócił w wielkim stylu! Za niego Pukki!

86'

Zdaje się, że zejdzie Huntelaar. Wszystko po to aby stadion mógł mu okazać wdzięczność za dzisiejszą pracę.

82'

HSV już nawet nie walczy. Po prostu się chyba pogodzili z porażką...

82'

Kolejna zmiana w Schalke. Tym razem w towarzystwie oklasków stadionu schodzi Jones a wchodzi Moritz.

79'

Tak więc za prawoskrzydłowego wchodzi... lewy obrońca.

79'

Schodzi Bastos a w jego miejsce Christian Fuchs.

77'

Brzydkie zachowanie obu panów i za to obaj trafili do notesu. Cała sytuacja miała miejsce w polu karnym. Bastos się wywrócił i specjalnie przeszkadzał Adlerowi. Ten nie został obojętny i próbował torować sobie drogę nogami.

75'

... a zaraz za nim Bastos.

74'

Najpierw Adler...

73'

MAMY BÓJKĘ NA BOISKU! Chyba posypią się kartki!

72'

Strzał Westermanna ale bardzo pewnie zachował się Hildebrand

70'

Schodzi z boiska van der Vaart a wchodzi Tomas Rincon.

69'

JEST! GOL! NIE MA! NIESAMOWITA INTERWENCJA OBROŃCY HSV! Strzelał Draxler a obrońca gości rzucił się na piłkę jakby chciał uderzyć piłkę ciosem karate. Ważne jest jednak to, że wybił piłkę, która już leciała do bramki niemal z linii!

68'

Znakomity drybling Draxlera po lewej stronie boiska i dobre dośrodkowanie wprost na głowę Huntelaara. Piłka wtoczyła się do bramki.

66'

GOOOOOOL!!! Klaas Jan Huntelaar po raz trzeci!

66'

Rzut rożny dla Schalke...

63'

Za Skjelbreda wchodzi Artjoms Rudnevs!

63'

Za faul na Draxlerze ukarany Arslan.

61'

Huntelaar pokazuje, że jak jest zdrowy to stanowi ważny punkt Schalke. Raffael znakomicie zszedł z prawego skrzydła i dośrodkował a Huntelaar "szczupakiem" wykończył tę akcję. 3:1 dla Schalke i HSV w trudnej sytuacji. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej również było 3:1 ale dla Hamburgera.

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! HUNTELAAR x2!

55'

Formacja obronna HSV gra dzisiaj słabo. Huntelaar wchodzi tam zbyt łatwo. Na razie jednak Schalke nie może zdobyć bramki na 3:1.

53'

Rafael biegł środkiem boiska ale podał wręcz beznadziejnie i podanie przejął obrońca Hamburgera.

53'

Rzut rożny dla HSV ale był zmarnowany. Przy piłce Schalke. Tracą jednak szybko i znów próbują goście. Bezskutecznie. Od bramki rozpocznie Hildebrand.

50'

Nic się na razie nie dzieje wartego uwagi...

18:32

Zaczynamy drugą połowę! Oby równie emocjonującą. Przy piłce Hamburger Sport-Verein

18:21

Sporo się działo w tej pierwszej połowie. Już w 5. minucie wynik otworzył Jansen. Schalke grało słabo ale jednak jedną akcją udało im się wyrównać. I to dosyć szybko, bo potrzebowali na to tylko 4 minut. Poczuli się pewnie i grali swoją piłkę. Efektem tego było podwyższenie wyniku na 2:1 przez Huntelaara. Znakomitą asystę zaliczył Draxler, który wcześniej robił co chciał w polu karnym przeciwnika. Po tym czasie gra się uspokoiła ale okazje do zmiany rezultatu były. Na razie hit tej kolejki nie zawodzi! Czekamy na drugą część meczu.

47'

I koniec tej pierwszej połowy! Za chwilę kilka słów komentarza i garść statystyk. Do przerwy 2:1 dla gospodarzy!

46'

Dopiero teraz jest informacja o doliczonym czasie. Sędzia dolicza jedną minutę.

46'

JONES!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i świetne wbiegnięcie Jonesa. Adler broni piłkę instynktownie!

45'

Piłka krąży od nogi do nogi ale nie ma nawet groźnego strzału. Czekamy na informację o doliczonym czasie.

40'

Jeszcze tylko pięć minut do końca. Zdarzy się coś ciekawego?

38'

Dośrodkowanie van der Vaarta i świetnie piłkę trącił jeden z piłkarzy HSV. Futbolówka trafia jednak w słupek ale było bardzo blisko!

36'

HSV próbuje pchać się środkiem ale nic z tego nie wynika. Schalke narzuciło swój styl gry i teoretycznie kontroluje grę. Należy jednak pamiętać, że przewaga jedną bramką bywa bardzo krucha.

34'

Jones leży na boisku już dłuższy czas ale dopiero teraz sędzia przerwał grę.

32'

RAFFAEL! Strzał mógł być groźny ale jednak niecelnie.

31'

Ukarany Michael Mancienne

28'

Gospodarze ciągle w ataku. Widać dużą pewność siebie w grze S04.

26'

Schalke 04 się przez chwilę wręcz bawiło w polu karnym HSV. Nie za wcześnie na to?

23'

Huntelaar! Ależ był blisko! Klaas gra na razie świetny mecz. Dopiero co powrócił po kontuzji a już pokazuje ile jest wart dla tej drużyny.

22'

Draxler robił co chciał w polu karnym i w ostatniej chwili podał do Huntelaara, który miał pustą bramkę i po prostu dobił piłkę. Schalke przegrywało 0:1 a już prowadzi 2:1!

21'

I GOOOOOOOOOOL!!! Klaas Jan Hunetlaar!

18'

Mecz się znacznie uspokoił. Obie drużyny już tak szybko nie atakują i widowisko na tym cierpi.

15'

Faul HSV na prawym skrzydle i szansa na dośrodkowanie. Przy piłce stoi Draxler i... dośrodkowuje słabo.

11'

Dziesiąta minuta a tu już dwie bramki oglądaliśmy! Po dobrym podaniu Huntelaara, Bastos dobrze uderzył na bramkę pilnowaną przez Adlera. 1:1 i wszystko zaczyna się od nowa.

9'

GOOOOOOL!!! Szybko się Schalke odegrało! Bastos!

9'

Doping na Veltins Arenie się wzmaga a HSV rusza do ataku. Mają kolejny rzut rożny. Tym razem jednak nic z tego nie wynikło. Schalke powinno sie obudzić.

7'

Ależ rozpoczęcie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka była chwilę podbijana przez piłkarzy obu drużyn. Ostatecznie trafiła w rejony, w których kręcił się Jansen a ten pewnie głową pokonał Hildebranda. Pilnujący go Matip zachował się bardzo biernie i zdecydowanie zawinił przy tej bramce.

5'

GOOOOOOOL!!!! HSV! Jansen!

4'

Rzut rożny dla HSV czy coś z tego będzie?

3'

Pierwszy aut dla Schalke i od razu na wysokości pola karnego. Nic z tego jednak nie wyniknęło. Widać jednak wyraźnie agresję z jaką wyszli piłkarze gospodarzy.

2'

Jak na razie HSV utrzymuje się przy piłce na swojej połowie. Po chwili jednak zdecydowali się wyjść i stracili piłkę. Schalke robi to sami co rywale i utrzymuje się przy futbolówce na własnej połowie.

17:31

Peter Sippel gwiżdże po raz pierwszy! Od środka piłkarze Schalke. Zaczynamy hit 31. kolejki!

17:28

Julian Draxler musi dzisiaj uważać, jeżeli dostanie żółtą kartkę to nie zagra w następnym meczu.

17:28

Na stadionie, przynajmniej w teorii, mamy komplet! 61.673 widzów

17:26

Warto przypomnieć, że Schalke to jedyny zespół, który gra 50 lat w Bundeslidze. A więc od samego początku jej istnienia.

17:25

Gdyby brać pod uwagę ostatnie siedem spotkań, to oba zespoły są w takiej samej formie. Trzy zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki.

17:23

Historia jest na korzyść Hamburgera. 18 zwycięstw HSV, 11 Schalke i 10 remisów. Jak będziesz dzisiaj?

8. Mainz 05 0-0 E. Frankfurt

Przed nami już tylko mecz Schalke - HSV.

17:06

Rezerwowi HSV: Drobny, Ilicević, Kacar, Rajkovic, Rincon, Rudnevs, Zhi Gin Lam

17:06

Rezerwowi Schalke: Aykhan, Barnetta, Fahrmann, Fuchs, Meyer, Moritz, Pukki

17:04

Zaglądamy na Coface Arena gdzie Mainz mierzy się z Frakfurtem. Na razie mamy 76. minutę i remis 0:0. Schalke i Hamburger z pewnością będą zadowoleni, jeżeli takim wynikiem zakończy się to spotkanie.

17:00

Do meczu pozostało ok. 30 minut. Znamy już składy a za chwilę podamy ławki rezerwowe. Wita się z Państwem Oktawian Jurkiewicz. Zapraszam do wspólnego śledzenia meczu Schalke - HSV.