1 : 6
Bayern MonachiumBayern Monachium
1. połowa0 : 3
17:19

Momentami było żal gospodarzy. Wynik byłby jeszcze wyższy, ale Zielera dwukrotnie ratowała poprzeczka. Bayern śrubuje rekordy i ustanawia nowe. Relację NA ŻYWO z tego (jednostronnego) spotkania prowadził dla Państwa Tomasz Górrski i zapraszam na kolejne na Ekstraklasa.net

90'

Koniec meczu. Bayern gromi Hannover aż 6:1.

90'

Gustavo strzela z 18 metrów na wiwat.

87'

A już miałem pisać, że sędzia nie wziął kartek. Jednak ma i ukarał Boatenga.

85'

Piorunująca odpowiedź. Peruwiańczyk wpadł w pole karne i chciał strzelać. Zieler paruje piłkę, ale wobec dobitki był już bezradny.

85'

GOL, Claudio Pizzaro x2

84'

Pander zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego wprost w Neuera, lecz ten wypuszcza piłkę. Hoffmann dopadł do niej i z bliska strzela głową.

84'

GOL dla Hannoveru, Andre Hoffmann

83'

Na jesieni było 5:0 dla Bawaczyków. Teraz w takim stosunku wygrywają na AWD-Arena.

81'

Can pozwolił piłce opuścić boisko. Shaqiri z narożnika.

79'

Za Dioufa, który na chwilę pozostał na boisku, zmienia Abdellaoue.

79'

Za krótkie dośrodkowanie Alaby z rzutu rożnego. Djorou spokojnie wybija piłkę.

77'

Gra wznowiona. A Senegalczyk... prawdopodobnie wróci na boisko.

76'

Sztab medyczny udziela pomocy napastnikowi Hannoveru. Będzie konieczna zmiana.

75'

Diouf staranowany przez interweniującego Neuera.

75'

Shaqiri świetnie centruje do niepilnowanego van Buytena. Belg za długo przyjmował piłkę co wykorzystał obrońca H96 wybijając na rzut rożny.

73'

Zdaniem sędziego Ya Konan faluje w polu karnym Bayernu Alabę. Tylko on przejawia jakiekolwiek chęci na grę w tym meczu.

71'

Dwójkowa akcja Shaqiri'ego z Alabą na lewej stronie. Ten ostatni centruje z linii końcowej na 5. metr, gdzie Pizarro dostawia nogę i podwyższa prowadzenie. 5. gol napastnika Bayernu w tym sezonie.

71'

GOL, Claudio Pizarro

70'

"Pusty przelot" Neuera po centrze Sakaia, ale na jego szczęście żaden z zawodników H96 nie zamykał akcji.

69'

Bayern na dobrej drodze do ustanowienia nowego rekordu w postaci 26 zwycięstw w Bundeslidze. Ponadto są o ok. 25 minut wyrównania wyniku Borussii, która zdobyła 81 punktów.

65'

Sakai pojawia się za Cherundolo. Druga zmiana w Hannoverze.

63'

Can zmienia strzelca dwóch bramek dla Bawarczyków, Gomeza.

62'

Płaskie zagranie w pole karne i Gomez uprzedzając obrońcę pokonuje bramkarza. 10. gol Gomeza w sezonie.

62'

Mario Gomez x2

61'

I znowu Schulx w roli głównej. Uprzedza kolejny raz napastników Bayernu. Tylko korner.

61'

Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Gomeza i Pizarro. Schulz wybija piłkę głową na uwolnienie.

58'

Prostopadłe podanie do Robbena z głębi pola. Autor powinien poćwiczyć ten element.

56'

Shaqiri wywalcza rzut rożny. Centra Szwajcara i niecelny strzał głową Pizarro.

54'

Ya Konan z woleja. Na wiwat.

54'

Shaqiri na spalonym.

53'

Pierwsze minuty to chaotyczna gra. W niej... lepiej odnajduje się Hannover. Sporo ożywienia dało wprowadzenie na boisko Ya Konana. Niemniej trzeba mieć na względzie wynik.

51'

Rausch w pole karne... Neuer piąstkuje na uwolnienie.

50'

Przebojowa akcja rezerwowego H96 prawą stroną i korner.

49'

Pierwsza akcja Ya Konana i jego płaskie uderzenie zza "szesnastki" broni Neuer.

46'

... i Robben zastępuje Ribery'ego.

46'

Za Muellera zagra Shaqiri...

46'

Ya Konan pojawia się za Pinto.

46'

Druga odsłona rozpoczęta przez gospodarzy.

16:32

I powoli wracamy na AWD-Arena. Hannover z jedną zmianą, goście: dwiema.

45'

Bez doliczania nawet minuty, arbiter kończy pierwszą połowę. Hannover przegrywa 0:3 z Bayernem Monachium. Różnica klas jest widoczna gołym okiem.

44'

Jeszcze jeden korner Bayernu. Nic z niego nie wynikło. Kontra gospodarzy i Rausch zatrzymywany w polu karnym. Jego zdaniem niezgodnie z przepisami. Odmiennego był arbiter.

40'

Gomez dostaje piłkę na 18-stym metrze i przy biernej postawie dwóch zawodnikow strzela po długim rogu. Zieler bez szans. Pogrom na AWD-Arena?

40'

GOL, Mario Gomez

39'

Stindl chciał odpokutować za bramkę samobójcza. Strzela i Neuer bez trudu broni.

37'

Pierwszy rzut rożny dla Hannoveru. Bez zagrożenia pod bramką Neuera.

36'

Dominacja Bayernu nie podlega żadnej dyskusji. Czasem pozwala przeciwnikowi na przekroczenie linii środkowej.

33'

Gomez ponownie na spalonym.

32'

Mueller zagrywa w pole karne do Rafanhi, lecz ten skutecznie blokowany przez obrońcę. Piłkę łapie Zieler.

31'

Gomez miał szansę. Strzela jednak niecelnie.

30'

Mueller na spalonym.

26'

Idealne dośrodkowanie Rauscha w pole karne na 5. metr i Douf nie sięga piłki! Bierna postawa van Buytena i stojącego na linii bramkowej Neuera!

25'

Po krótkiej przerwie gra wznowiona.

24'

W środku pola zderzyli się Djorou i Gomez. Szwajcar potrzebuyje pomocy medycznej. Krótka przerwa w grze.

22'

Przechwyt Gomeza na 30-stym metrze, podanie do Ribery'ego, który wpada w pole karne i strzela płasko między nogami Zielera.

22'

GOL, Franck Ribery

21'

Korner dla Bawarczyków. Po nim Pizarro strzela kapitalnie z woleja i piłka po odbiciu się od poprzeczki nie przekracza linię bramkową. Nie ma (pięknego) gola Peruwiańczyka!

19'

Goście idą za ciosem. Jedna bramka to dla nich stanowczo za mało.

16'

Prostopadłe podanie do Alaby w "16", ten zagrywa płasko do partnerów, lecz uprzedził ich Stindl na wślizgu, który kieruje piłkę do własnej siatki.

16'

Lars Stindl niefortunnie interweniuje i pokonuje własnego bramkarza

15'

Na przekór moim słowom Hannover zbliżył się w okolice pola karnego Bayernu. Zabrakło ostatniego, DOKŁADNEGO podania do Dioufa.

13'

Gospodarze mają problem by zbliżyć się do przeciwnika z piłką. Gustavo zagrywa miękko w pole karne do Muellera. Ten składa się do strzału z powietrza, lecz przeliczył się - piłka skozłowała tuż przed nim.

10'

Znakomite prostopadłe podanie do Gomeza, ale ten zdaniem arbitra, był na spalonym.

9'

Drobna informacja: jeżeli Pizarro strzeli dzisiaj gola, to będzie jego 5. trafienie w tym sezonie.

7'

Rafinha zablokowany przez obrońcę.

6'

Bayern długo utrzymuje się przy futbolówce na połowie gospodarzy. Zdenerwowało to Rauscha, który skosił równo z trawą Muellera. Kartki jednak nie dostał.

5'

Odpowiedź Bawarczyków natychmiastowa! Ribery trafia w poprzeczkę!

4'

Piłka krążyła jak po sznurku, od nogi do nogi, zawodników Hannoveru. Schlaudraff podaje na wolne pole do Rauscha, lecz ten był na spalonym.

2'

Stindl popędził prawą stroną i dośrodkował. Piłkę z pola karnego wybija obrońca Bayernu. van Buyten.

1'

Mueller strzela z powietrza, lecz nieczysto trafia w piłkę.

1'

Gomez i Pizarro zaczynają pierwszą połowę.

15:31

Arbitrem spotkania jest Felix Zwayer.

15:29

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę. Za chwilę losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

15:16

Rzut oka na tabelę. Jak już wspomniałem, Bayern ma tytuł mistrza Niemiec w kieszeni, ale chcąc nie chcąc musi dograć 5 spotkań do końca sezonu. Ma 78 punktów (po 29 kolejkach) i o aż 20 wyprzedza Borussię Dortmund. Z kolei Hannover jest na dziesiątej pozycji z dorobkiem... 38 "oczek".

15:12

Rezerwowi Bayernu Monachium: E. Can, D. Contento, P. Lahm, J. Martinez, A. Robben, X. Shakiri, T. Starke

15:12

Rezerwowi Hannoveru 96: M. Abdellaoue, K. Haggui, M. Miller, H. Sakai, M. Schmiedebach, A. Sobiech, D. Ya Konan.

15:11

Znamy już podstawowe jedenastki obu drużyn. Zaszło w nich kilka zmian w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniu, odpowiednio z Freiburgiem i 1 FC Nurnberg.

15:07

Za niespełna 25 minut Hannover czeka bardzo trudne zadanie. Musi podjąć wyzwanie z Bayernem Monachium, który mimo tytułu mistrza Niemiec, nie zwalnia tempa. Relację NA ŻYWO z tego spotkania w ramach 30. kolejki Bundesligi poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.