Borussia M'GladbachWikimedia
1 : 0
AugsburgFC Augsburg
22:26

Druga połowa była ciekawa jedynie w końcówce. Bliski szczęścia byli Hanke (słupek) i Musona, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. BM'G zwiększa swoje szanse na grę w Lidze Europejskiej. Augsburg od następnej kolejki musi zacząć punktować i liczyć na wpadki przeciwników. Za wspólnie spędzony wieczór dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

93'

Koniec. Borussia skromnie pokonuje Augsburg 1:0 po golu z rzutu karnego Daemsa.

93'

Indywidualna akcja Hrgoty i gra na ścianę z De Jongiem. Szwed zablokowany, a uderzenie Xhaki niecelne.

92'

Do głosu dochodzą goście. Hahn popędził na bramkę ter-Stegena i centruje. Za mocno.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty.

90'

Ter-Stegen ratuje swój zespół! Broni strzał Musony z kilkunastu metrów!

89'

I ostatnia zmiana u gospodarzy. Za zmęczonego Hanke pojawia się De Jong.

89'

Dobra kontra BM'G i centra Arango, lecz wmieszał się w to Manniger łapiący piłkę i uprzedzający Hrgotę.

88'

Od wejścia na boisko Musony Augsburg gra systemem 4-5-0.

85'

Hrgorta fatalnie przejmuje piłkę w polu karnym i wracający obrońca posyła ją na korner.

84'

Xhaka strzela z linii pola karnego i Manniger broni.

84'

Oehrl pojawia się na boisku. Schodzi Moravek. Ostatnia zmiana Augsburga.

82'

Xhaka powinien popracować nad strzałami z drugiej linii. Kolejna próba i znowu nieudana.

80'

Zaskakujący strzał Xhaki z dystansu. Piłka nieznacznie poszybowała nad poprzeczką.

79'

Musona w momencie podania był na pozycji spalonej.

78'

Hrgota powinien oddać strzał natychmiast po okiwaniu rywala w polu karnym. Zamiast tego podał do Hanke, który... zwlekał z uderzeniem. Wreszcie podjął tę decyzję i został zablokowany. Powinno być 2:0 dla gospodarzy.

76'

Za Hermanna wchodzi Younes. Niespodziewana zmiana.

76'

Hrgota miałby prawdziwe wejście smoka! Dostał dobre dośrodkowanie od Arango i strzela głową nad poprzeczką.

75'

Hrgota pojawia się na boisku. Zastępuje nieco słabiej spisującego się w drugiej odsłonie Mlapę.

74'

Nie mają szczęścia piłkarze Luciena Favre'a. Hanke strzela i trafia w słupek!

72'

Zdaniem sędziego asystenta Hermann faulem zabrał piłkę rywalowi. Błędna interpretacja wydarzenie - pomocnik Borussii czysto odebrał piłkę! Widać nie tylko w Ekstraklasie sędziowie podejmują błędne decyzje.

70'

Jantschke fauluje Baiera na lewej. stronie. Pomocnik gości zagrywa w pole karne i piłka po minięciu zawodników wychodzi poza linię końcową.

69'

Ni strzał, ni podanie Hahna na lewej stronie. Ter-Stegen miał po kontrolą całe wydarzenie.

67'

Na trybunach Borussia-Park zasiadło dziś 50175 oglądających.

66'

Musona zmienia Moeldersa.

66'

Arango dobrze wstrzeliwuje piłkę w pole karne rywala i Dominguez strzela... potylicą obok słupka. Manniger wznawia grę z "piątki".

64'

Zaczepna akcja Augsburga, jak i poprzednie, przypomina strzał Baiera. Dużo brakowało do powodzenia...

62'

Marx strzela ponad poprzeczką.

61'

Popisowy rajd Hermanna z własnej połowy niemalże przed pole karne Augsburga. Podał do Hanke, który strzela niemal natychmiast... obok słupka.

59'

Trudno zauważyć, że goście grają w osłabieniu - druga połowa jest bardzo wyrównana. Co więcej, ten mecz to jubileuszowy 500. występ na boiskach Bundesligi i jej zaplecza.

56'

Znowu Hermann fatalnie podaje do Hanke. Jęk zawodu na trybunach Borrussia-Park.

54'

Za mocne dośrodkowanie (?) Arango i Manniger łapie piłkę.

54'

Verhaegh faulem musiał powstrzymać szarżującego Hermanna. Wcześniej Baier centrował w pole karne i stąd nawiązała się kontra BM'G.

52'

Ostry i spóźniony wślizg Marxa w nogi Baiera. Słuszna żółta kartka.

51'

Ładna, kombinacyjna akcja Borussii i Xhaka po przyjęciu piłki na klatkę piersiową składał się do strzału i obrońca Augsburga uniemożliwił mu wybijając piłkę na korner. Po nim Szwajcar strzela bardzo niecelnie.

50'

Arango szarżuje lewą stroną i zatrzymuje go Hahn wybijając piłkę poza linię boczną.

48'

Faul taktyczny Hermanna i żółta kartka.

48'

Hanke uprzedzony w polu karnym gości. Podawał Hermann i piłka wybita poza linię boczną.

47'

Piłka trafia w rękę Domingueza w polu karnym gospodarzy. Arbiter był zasłonięty i nie widział tego zagrania.

46'

Mlapa nadepnął na stopę Ji. Grymas na twarzy Koreańczyka i krótka przerwa w grze.

46'

Gwizdek Johena Dressa i przed nami kolejne 45 minut.

21:35

I powoli wracamy na drugą połowę. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian (poza tą z pierwszej odsłony).

21:23

Spotkanie co prawda nie porywa, ale jest ciekawie. Czerwona kartka może mieć olbrzymi wpływ na dalszy przebieg spotkania. Dużo zamieszania pod bramką Augsburga robią Mlapa, Hanke i Hermann. Augsburg mimo gry w osłabieniu stara się atakować. I słusznie, a nuż uda się strzelić? Wówczas spotkanie byłoby znacznie ciekawsze. Druga połowa za kilkanaście minut, na relację której serdecznie zapraszam.

48'

Indywidualna akcja Hermanna, który popędził co sił w nogach. "Ściął" z prawej flanki na środek pola karnego i podał do kolegi na tyle słabo, że podanie przeciął Callsen-Bracker. Koniec pierwszej połowy.

45'

Johen Dress dolicza 2 minuty.

45'

Daems wślizgiem wybija piłkę spod nóg Hahna. Goście, mimo że przegrywają i grają w osłabieniu, starają się atakować. Moravek strzela słabo i ter-Stegen bez trudu łapie piłkę.

43'

Brouwers doszedł do pozycji strzeleckiej i głową posyła piłkę nad poprzeczką.

39'

Próba rewanżu dynamicznego skrzydłowego. Hermann podaje za plecy Hanke i szansa na podwyższenie prowadzenia spaliła na panewce.

38'

Kontra BM'G i Hermann po podaniu Hanke strzela z linii 16 metrów obok bramki.

37'

Ofensywna akcja Ostrzolka daje rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie i piłka dla gospodarzy.

36'

Drobna informacja: W tym sezonie najczęstszym wynikiem końcowym, kiedy Borussia M'Gladbach prowadzi 1:0 u siebie, jest 2:0.

35'

Dalekie i zbyt mocne podanie do Mlapy. Ten jednak nie odpuszcza i walczy do końca. Ostatecznie od bramki Manniger.

30'

Reinhartd wchodzi za Weiner. Wymuszona zmiana spowodowana czerwoną kartką sprzed kilku minut.

30'

Kapitalne prostopadłe podanie Hanke do Mlaoy, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia w słupek!

28'

Przebojowa akcja Moeldersa i zdołał oddać strzał. Piłka mija słupek bramki ter-Stegena.

27'

Vogt ukarany czerwoną kartką za nieprzepisowe łapanie Mlapy w polu karnym! Na dodatek "jedenastka" dla gospodarzy!

27'

Pewnie wykonany karny przez Daemsa. Bramkarz kompletnie zmylony.

26'

Augbsburg z narożnika. Werner szukał partnera z zespołu na "16" metrze. Połapał się w tym Hermann, który wybił piłkę w stronę środka boiska.

23'

Daems centruje z narożnika w stronę dalszego słupka. Nie było zagrożenia po tej akcji, lecz chwilę później miało miejsce dobre podanie na wolne pole do Hanke. Piłka dziwnie skozłowała i wpada w rękawice Mannigera.

22'

Ter-Stegen faulowany w momencie wybicia piłki po centrze z narożnika. Przewinił Ji, który potraktował bramkarza z łokcia.

22'

Moravek powstrzymany na kilka metrów przez polem karnym gospodarzy. Goście utrzymali się przy piłce i na prawej stronie Hahn zyskuje rzut rożny.

20'

Dominguez na spalonym.

19'

Xhaka dośrodkowuje i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

18'

Moelders wrócił się na własną połowę by pomóc partnerom w rozegraniu piłki. Został skoszony przez zawodnika Źrebiąt i przez kilkanaście sekund leżał na boisku.

17'

Mlapa w roli głównej. Najpierw dostał świetne podanie na wolne, lecz źle "zabrał się" z piłką po w miarę dobrym przyjęciu. Po chwili strzela w stronę bramki i piłka przelatuje w okolice... prawej chorągiewki.

15'

Daems fauelm przerywa kontrę Augsburga. Zostaje za to ukarany żółtą kartką.

15'

Kwadrans meczu za nami. Borussia ma znaczną przewagę. Niemrawo próbują się przeciwstawiać zawodnicy z Bawarii.

15'

Ostrzolek strzela z ponad 20 metrów. Piłka szybuje ponad poprzeczką.

14'

Moravek szarżował w polu karnym rywala, ale nie zdołał opanować piłki.

11'

Goście odpowiadają pierwszym strzałem w światło bramki w wykonaniu Wernera. Ter-Stegen nie dał się pokonać.

11'

Hermann decyduje się na strzał z dystansu. Pomysł dobry, ale wykonanie zdecydowanie gorsze.

10'

Próba dwójkowej akcji Arango z Daemsem na lewej stronie, ale Belg nie doszedł do podania.

9'

Hanke strzela głową po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Arango. Na dodatek napastnik BM'G był na spalonym.

6'

Piłkarze Luciena Favre'a atakują od początku: prostopadłe podanie do Hanke, który strzela sprzed linii pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

4'

B. M'gladbach znów przed szansą, ale tym razem Granit Xhaka nie trafia.

4'

Drobna informacja: Jeśli dziś Sascha Molders strzeli gola przeciwko B. M'gladbach, będzie to jego 10 bramka w sezonie.

3'

Baier niemal znokautowany przez Hanke. Pomocnik Augsburga może grać. A Manniger popełnił błąd, który mógłby kosztować stratę bramki. Nastrzelił atakującego go zawodnika Borussii i na jego szczęście piłka nie wpadła do bramki

1'

Zdaniem arbitra Marx fauluje przeciwnika w kole środkowym. Wstrzelenie piłki w pole karne Borussii nieudana i ostatecznie aut dla gospodarzy na wysokości własnego pola karnego.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta przez gości.

20:32

Arbiter Jochen Dress dwukrotnie sędziował mecze Augsburga - oba przegrane 2:0 z HSV Hamburg i Bayernem Monachium. Natomiast nie prowadził do tej pory spotkania z udziałem Źrebiąt.

20:30

Obie drużyny wychodzą z szatni w asyście trójki sędziowskiej i dziecięcej eskorty. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

20:22

Rezerwowi FC Augsburg: M. Amsif, M. De Jong, S. Hain, K. Musona, T. Oehrl, A. Ottl, D. Reinhardt

20:20

Rezerwowi Borussia M'Gladbach: L. De Jong, C. Heimeroth, B. Hirgota, J. Korb, A. Ring, O. Wendt, A. Younes.