5 : 1
malagaMalaga CF
1. połowa4 : 1
23:51

Mecz tak naprawdę zakończył się w 31. minucie po strzeleniu czwartego gola. Cień nadziei w Andaluzyjczyków tchnął Julio Baptista, ale Ever Banega pozbawił złudzeń. Valencia (53 pkt.) zamieniła się pozycjami z Malagą (50 pkt.) i są odpowiednio na piątej i szóstej lokacie. Relację NA ŻYWO z tego spotkania prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net. Dobranoc!

92'

Koniec. Valencia gromi 5:1 Malagę.

91'

Diego Alves paruje strzał Piazona na korner. Jedna z ostatnich akcji w tym meczu.

90'

Dwie minuty doliczone.

86'

Gamez ukarany żółtą kartką. Jak tak dalej pójdzie to może być czerwona.

85'

Piazon pojawia się na boisku w miejsce Iturry.

84'

Bernat zmienia żegnanego gromkimi brawami Jonasa.

83'

Fani Nietoperzy na strzelenie pięciu bramek w jednym meczu czekali ponad 2 lata. Wówczas tyle zaaplikowali Villarealowi.

83'

Caballero broni oba strzały Soldado.

80'

Malaga przycisnęła Valencię w jej polu karnym. Gospodarze wyszli obronną ręką.

80'

Kibice śpiewają "When the Saints Go Marching In".

77'

Iturra bezpardonowo powstrzymuje szarżującego Jonasa, który "zgasł" a kilka minut. Bez kartki.

76'

Joaquin! Składał się do strzału i w ostatniej chwili piłkę wybił mu Cissokho. Po rożnym Diego Alves musiał wykazać się kunsztem bramkarskim broniąc strzał jednego z zawodników Malagi.

71'

Robi się żółto: Duda też upomniany przez arbitra kartką.

70'

Weligton też ukarany. Za faul.

70'

Żółta kartka dla Soldado za dyskusje z arbitrem. Zła wiadomość dla niego - nie zagra w następnej kolejce z Realem Sociedad.

67'

Albelda opuszcza boisko przy głośnym skandowaniu swojego nazwiska i pokłonach fanów Nietoperzy. Zmienia go V. Ruiz.

67'

Diego Alves łapie podbitą piłkę po strzale jednego z zawodników Malagi. Szybko wznowił grę, po czym sędzia przerwał. Uraz Albeldy.

65'

S. Sanchez zmienia Camacho.

65'

Mimo odmiennych nastrojów, kibice obu drużyn potrafią się zjednoczyć. Okazała meksykańska fala.

63'

Techniczne uderzenie Joaquina z 20 metrów. Obok bramki.

61'

Cissokho wyraźnie rozochocił się po asyście przy drugiej bramce. Przeprowadził znowu rajd lewą stroną, ale tym razem był skutecznie powstrzymany.

55'

Feghouli ograł jak dziecko Eliseu po czym dośrodkował na długi słupek. Do piłki dopadl Banega, który po okiwaniu Gameza strzela pięknego gola. I rozbrzmiał motyw Piratów z Karaibów z głośników.

55'

GOL, Ever Banega!

54'

Pereira uprzedza Isco wybijając piłkę na rzut rożny. Potężna bomba Gameza z dystansu. W kibiców siedzących w wyższych rzędach sektora za bramką Diego Alvesa.

52'

Podanie na wolne pole do Soldado, który fatalnie przyjmuje piłkę. Swoje dorzucił Weligton wybijając piłkę spod nóg napastnika Valencii. Trzecia bramka Soldado wisiała w powietrzu.

51'

Remis w kartkach: ukarany kapitan Valencii, Albelda.

51'

Żółta dla Camacho.

48'

Feghouli na spalonym.

46'

Isco ukarany żółtą kartką za faul.

46'

Duda zmienia Saviolę. Mauricio Pellegrini... broni wyniku?

46'

Druga połowa rozpoczęta. Malaga z jedną zmianą.

22:52

Locura (hiszp. "szaleństwo") na Estadio Mestalla. Przewaga Valencii dała cztery bramki w... 6 minut. Zaczął Daniel Parejo, potem dwukrotnie Roberto Soldado (raz z karnego, 16. i 17. gol w lidze) i Sergio Canales, który kilka minut później opuścił boisko z powodu kontuzji. W doliczonym czasie gry bramkę dla Malagi strzelił Julio Baptista po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się za kilkanaście minut.

46'

Idealne uderzenie z rzutu wolnego. Diego Alves nie sięgnął piłki i wściekły musiał wyjmować ją z siatki. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę.

46'

GOL, Julio Baptista.

45'

Minuta doliczona.

45'

Akcja Malagi i Eliseu faulowany 20 metrów od bramki Valencii. Jeszcze żółta kartka dla Pereiry.

43'

Akcja Malagi, o której można się nie rozpisywać. Diego Alves wznawia grę z "piątki".

41'

Brazylijczyk może grać. Valencia w komplecie.

41'

Jonas powstrzymany przed polem karnym Malagi. Chciał efektownie minąć dwóch rywali, a... nabawił się urazu.

40'

Świetne dośrodkowanie w pole karne do Soldado, który składał się do strzału nożycami! Piłkę "zdjął" mu Demichelis. Chwilę później gospodarzy wywalczyli korner.

38'

Żółta kartka dla Banegi.

34'

Wymuszona zmiana w Valencii: za Canalesa, strzelca czwartej bramki, wchodzi Feghouli.

34'

Canales pokazuje, że nie będzie w stanie kontynuować grę.

31'

Malaga wznawia grę ze środka... traci piłkę i strzał jednego z zawodników Valencii paruje Caballero, lecz wobec dobitki był bez szans.

31'

Szaleństwo! Canales i 4:0!!!

30'

Caballero wyczuł intencje Soldado, ale nie sięgnął piłki. W 5 minut Valencia strzela 3 gole!

29'

Rzut karny dla Valencii po faulu Demichelisa!

28'

Fenomenalny rajd lewą stroną Cissokho od własnego pola karnego do przeciwnika po czym wykłada piłkę jak na tacy Soldado na wprost bramki. Ten dopełnia formalności.

29'

Jeszcze żółta kartka dla Demichelisa za faul.

28'

GOL, Roberto Soldado!!!

25'

Asystę zaliczył Banega.

25'

Akcja prawą stroną i podanie na środek przed pole karne Malagi. Parejo przejął piłkę i wykorzystując niezdecydowanie obrońców wpadł w "16" i płaskim strzałem pokonał bramkarza.

25'

GOL, Daniel Parejo!

24'

Jonas popędził prawą stroną i przerwał tę akcję Weligton wybijając piłkę poza linię końcową. Centra z narożnika do Cissokho, który mimo że był blokowany, oddał strzał głową. Obok bramki.

23'

Drobna informacja: Valencia zdobywała przynajmniej jednego gola w 5 kolejnych meczach.

20'

Wrzutka na Camacho, lecz ten w walce o górną piłkę fauluje rywala.

20'

Baptista faulowany przez Mathieu. Do bramki Diego Alvesa ponad 30 metrów.

19'

Sygnalizowane zagranie Parejo do Soldado w pole karne. Połapał się w tym Weligton, który przeciął podanie.

18'

Nieco ponad kwadrans gry za nami. Przewaga Valencii nie podlega dyskusji. Goście mają "podcięte" skrzydła i rzadko zbliżają się w okolice pola karnego piłkarzy Ernesto Valverde.

14'

Daleki przerzut Pereiry do Soldado bardzo nieudany. Od bramki Caballero.

14'

Odpowiedź gospodarzy i wracający Iturra blokuje dośrodkowanie Canalesa. Skutecznie w połowie - korner.

12'

Goście przeprowadzili składną akcję i wywalczyli rzut rożny. Do narożnika podbiegł Isco, który jest wygwizdywany przez kibiców Valencii. Bez zagrożenia pod bramką Diego Alvesa.

12'

Soldado drugi raz złapany w pułapkę ofsajdową.

10'

Banega strzela z dystansu ponad bramką.

9'

Na boisku leży Weligtin. Sędzia na moment przerywa grę.

7'

Arbiter dopatrzył się faulu zawodnika Los Ches w momencie egzekwowania stałego fragmentu gry.

6'

Jeszcze jedna akcja aktywnego Canalesa. Dośrodkowanie zablokowane, ale gospodarze będą mieli drugi rzut rożny.

5'

Eliseu czysto powstrzymany przed prawym narożnikiem pola karnego Valencii. Kontra i strzał Canalesa tuż obok bramki! Jeszcze bramkarz musnął piłkę. Korner

4'

Malaga zamknięta w hokejowym zamku. Prostopadłe podanie do Soldado, ale ten był na minimalnym spalonym.

2'

Początek należy do Valencii. Iturra przerwał groźnie zapowiadającą się akcję.

1'

Gwizdek arbitra i pierwsza połowa rozpoczęta.

21:50

I obecny zawodnik Valencii, Daniel Parejo:

Przed nami trudne spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o prawo gry w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Gramy przed własną publicznością i mamy nadzieję zdobyć komplet punktów. Sobotni mecz będzie dla nas niczym finał, na tym się teraz skupiamy
21:43

Joaquin (Malaga), wcześniej przez 5 sezonów zawodnik Nietoperzy:

Na tym terenie zawsze gra się ciężko. Postaramy się utrudnić im grę. Oczywiście Valencia jest drużyną znaną ostatnio z wielkich powrotów, ale wątpię aby chcieli w ten sposób rozwiązać sprawę, zwłaszcza w takim meczu i u siebie. Będą groźni od pierwszej minuty
21:40

Manuel Pellegrini, trener Malagi:

Pomimo problemów instytucjonalnych jest to jedna z najlepszych hiszpańskich drużyn. Ich celem minimum jest gra w Lidze Mistrzów. Nie wiem jak piłkarze Valencii zareagują w świetle ostatnich wydarzeń. Uważam, że jeśli skupią się na stronie sportowej, wydarzenia zewnętrzne będą bez znaczenia

.

21:35

Rezerwowi Malaga: Carlos Kameni (GK), Diego Lugano, Sergio Sánchez, Antunes, Duda, Lucas Piazon, Roque Santa Cruz.

21:26

Rezerwowi Valencia CF: Vicente Guaita (GK), Victor Ruiz, Sofiane Feghouli, Jonathan Viera, Jose Andres Guardado, Juan Bernat, Nelson Haedo Valdez.

21:25

Znamy podstawowe "jedenastki" obu drużyn. A kogo Ernesto Valverde i Manuel Pellegrini mają w obwodzie?

21:23

Arbiterm spotkania jest José Teixeira‎, jeden z najlepszych europejskich sędziów o uznanej międzynarodowej marce.