Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
3 : 3
ValenciaValencia CF
21:59

Niebywała końcówka. Valencia w ostatnich minutach przebyła drogę z piekła do nieba... i znowu do przedsionka piekła. Przegrywała 2:1 by odwrócić wynik na 2:3 by skończyło się 3:3. Piłkarze Ernesto Valverde mogą pluć sobie w brodę. Znowu tracą trzy punkty w ostatnich sekundach (wcześniej w derbach z Levante). Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

95'

Koniec! Niebywała końcówka - z piekła do nieba Espanyol remisuje 3:3.

94'

Żółta kartka dla Moreno.

94'

V. Ruiz minął się z piłką w polu karnym i Garcia wyrównuje!

94'

A jednak! Sergio Garcia

92'

Rozpaczliwa akcja gospodarzy i Guaita łapie piłkę. Zwycięstwa chyba nikt nie odbierze.

92'

Żółta dla Banegi.

91'

Czerwona kartka dla rezerwowego Raula Rodrigueza.

91'

Niebywałe! Roberto Soldado dostaje piłkę w polu karnym i strzela gola piękną podcinką!

91'

GOL, Roberto Soldado!

90'

3 minuty doliczone.

89'

Niesamowite! Espanyol po raz trzeci obejmuje prowadzenie! Gol jednak nieuznany - spalony!

87'

Zagranie z głębi pola do Soldado, który wycofuje piłkę głową do Jonasa. Ten po przyjęciu strzela tuż przy słupku! 4. gol Brazylijczyka z rzędu.

87'

GOL, Jonas!

87'

Kolejną sytuację sam na sam z Casillą nie wykorzystuje Soldado. Korner dla gości.

85'

Baena zmienia Verdu.

82'

Dośrodkowanie w pole karne do Wakaso, który zgrywa piłkę głową do Verdu. Ten strzela w okienko. Guaita bez szans.

82'

GOL, Joan Verdu.

80'

Ostre dośrodkowanie Banegi z rzutu rożnego. Jonas nie opanował piłki.

79'

Piłka meczowa dla Soldado! Kopia bramkowej akcji, z tą różnicą, że Soldado przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

77'

I Feghouli pojawia się na boisku za Canalesa, strzelca bramki.

77'

J. Lopez za Mattioniego.

76'

Mattioni nabawił się urazu. Konieczna jest pomoc medyczna. Krótka przerwa w grze.

75'

Przed nami ostatni kwadrans. Czy któraś ze stron pokusi się o atak dający pełną pulę?

72'

Dobra, miękka wrzutka Canalesa i radzą sobie obrońcy gospodarzy.

72'

Banega faulowany ponad 25 metrów od bramki Casilli. Może być ciekawie.

70'

Verdu postanowił sprawdzić Guaitę strzałem z dystansu. Ten jest czujny i nie dał się zaskoczyć.

70'

Casilla uprzedza wyjściem pod linię 16. metra Soldado.

68'

Espanyol dąży do ponownego wyjścia na prowadzenie stwarzając kolejne sytuacje. Musi się teraz zadowolić rzutem rożnym. Wakaso... przekopał stadion. Szacunek, bo to jest nie lada osiągnięcie.

67'

V. Ruiz na spalonym.

66'

Mała scysja zawodników obu drużyn. Wmieszał się w to wszystko arbiter, który ukrócił przepychankom.

66'

Jonas nadepnięty przez Mattioniego. Kibice gospodarzy są coraz bardziej poddenerwowani.

62'

V. Sanchez pada w polu karnym Valencii. Nie dość, że nie ma "jedenastki", to jeszcze zostaje ukarany żółtą kartką.

61'

Soldado strzela z 5 metrów w słupek! Wcześniej główkował Jonas po centrze z rzutu rożnego i trafił w Soldado.

55'

Verdu strzela, ale niecelnie.

52'

Fantastyczne podanie z głębi pola Banegi i Canales wyszedł na pozycję po czym strzelił nie do obrony.

52'

GOL, Sergio Calales!

51'

Rajd Capdevilli zatrzymany przez Jonasa. Hiszpan za akcję został nagrodzony gromkimi brawami.

50'

Napierają gospodarze, ale nic z tego. Gra obrony Valencii zakrawa o kryminał.

49'

Sanchez strzela z dystansu ponad poprzeczką. Ładnie złożył się do strzału, ale zabrakło precyzji.

48'

Valencia od razu rzuciła się do ataku, co przynosi rzuty rożne. Casilla łapie piłkę po dośrodkowaniu.

46'

Albelda za T. Costę.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Valencia z kolejną zmianą.

20:58

Co prawda mecz nie porywa, ale gospodarze zasłużenie prowadzą. Stworzyli więcej sytuajci i jedną z nich wykorzystali. Z taką "grą" Valencia nie ma czego szukać.

48'

Gospodarze spróbowali jeszcze raz zaatakować. Nie udało się. Sędzia kończy pierwszą połowę.

46'

To musiało się tak skończyć. Dobre dośrodkowanie z lewej strony i zamykający akcję Wakaso głową pokonuje Guaitę.

46'

GOL, Wakaso Mubarak

45'

3 minuty doliczone. To m.in. pokłosie urazów R. Costy.

45'

Za niskie dośrodkowanie Parejo i wybijają obrońcy. Guardado z dystansu wysoko nad poprzeczką.

44'

Valencia oddala grę od własnego pola karnego. Guardado faulowany przed narożnikiem pola karnego rywala.

43'

Espanyol postanowił zaatakować i w dyskusyjnych okolicznościach ma rzut rożny. Kibice podyktowania się rzutu karnego za faul V. Ruiza. Sędzia pozostaje nieugięty.

42'

Niewiele dzieje się pod bramkami obu drużyn. Rządzi chaos i walka w środku pola.

39'

V. Ruiz zmienia R. Costę.

38'

Jednak uraz R. Costy jest poważny. Będzie konieczna zmiana.

36'

S. Garcia! Miał przed sobą całą bramką! Przestrzelił. Takie okazje trzeba wykorzystywać.

36'

Przerwa w grze zakończona. Portugalczyk prawdopodobnie wróci na boisko.

34'

"Stołeczek" zawodnika Espanyolu i ucierpiał R. Costa. Krótka przerwa w grze.

32'

Kolejna akcja gospodarzy! I znowu "pudło".

31'

Jeszcze Stuani z ostrego kąta trafia w Guaitę. Korner.

31'

S. Garcia marnuje dogodną sytuację. Fatalnie przestrzelił z 14 metrów!

28'

Valencia miała kolejny rzut rożny, ale nie potrafiła go spożytkować.

28'

Garść statystyk:

• 36% Posiadanie piłki 64%
  • 1 Strzały na bramkę 0
  • 3 Rzuty rożne 2
26'

T. Costa z rzutu wolnego. Stać go na więcej.

26'

Soldado ostro potraktowany przez Colotto. O dziwo nie został za to upomniany kartką

23'

Capdevilla trafia w mur.

23'

R. Costa ręką zablokował strzał Verdu. Nie uszło to uwadze sędziemu, który pokazuje Portugalczykowi żółtą kartę. Do bramki Guaity nieco ponad 20 metrów.

21'

Jednak Valencia w komplecie.

20'

Mathieu potraktowany z łokcia. Francuz może grać. Nie wiadomo, co z T. Costą.

19'

(T. Costa opuścił boisko, a nie Guardado).

19'

Guardao wyraźnie kulejąc opuszcza murawę. A już rozgrzewa się Albelda.

18'

Kontra Valencii straciła na tempie przez Canalesa, który zwlekał z jakąkolwiek decyzją przed "16" gospodarzy: "strzelać, czy podawać, o to jest pytanie".

17'

T. Costa fauluje zawodnika gospodarzy w ok. lewego narożnika pola karnego. Verdu ostro bije piłkę i Guaita piąstkuje.

16'

Stuani pada w polu karnym Valencii. Sędzia nieugięty - nie ma rzutu karnego! Ależ nerwowo na murawie i trybunach. Papużki mają rzut rożny.

13'

Guardado w pole karne i Forlin uprzedza Soldado.

11'

Niefrasobliwe zagranie Mathieu naraziło Valencię na groźną kontrę. Skończyło się tylko (albo aż) na rzucie rożnym.

9'

Cios za cios. Najpierw groźna akcja Espanyolu, a w odpowiedzi Nietoperze, którzy mają rzut rożny po interwencji bramkarza.

8'

Soldado pakuje piłkę w siatce, ale zdaniem liniowego snajper Valencii był na spalonym. Powtórki wykazały błędną decyzję.

7'

Dośrodkowanie z prawej strony i Casilla spokojnie łapie piłkę.

6'

Dużo walki w środku pola. Jak którejś drużynie uda się przedrzeć, to brakuje ostatniego podania przed pole karne rywala.

5'

Guardado włączył się do akcji ofensywnej Valencii i zdecydował się na dośrodkowanie, które zostało jednak zablokowane. Aut na wysokości pola karnego Espanyolu.

2'

Odpowiedź Espanyolu i strzał Guardado wybija piłkę po strzale Stuaniego.

1'

Valencia od razu rzuciła się na przeciwnika. Soldado jednak nie zdołał oddać strzału.

1'

Gwizdek sędziego i Valencia rozpoczyna pierwszą połowę.

20:01

Jeszcze rozpoczęcie spotkania poprzedziła minuta ciszy.

19:59

Przywitanie obu drużyn na boisku. Za chwilę rozpocznie się spotkanie!

19:50

Rzut oka na tabelę: gospodarze dzisiejszego spotkania są na 12. miejscu z 39 punktami. Z kolei Valencia CF jest 5. i ma 10 punktów więcej od katalońskiego zespołu. Jeżeli Espayol wygra, to wyprzedzi w tabeli Levante i Sevillę i awansuje na 10. pozycję. Nietoperze mogą zamienić się miejscami z Realem Sociedad.

19:40

Rezerwowi Valencii CF: Diego Alves, Aly Cissokho, Victor Ruiz, David Albelda, Sofiane Feghouli, Jonathan Viera, Nelson Haedo Valdez.

19:39

Rezerwowi Espanyolu: Christian Alvare, Raul Rodriguez, Victor Guillermo Alvarez Delgado, Raul Baena, Javier Lopez Rodriguez, Martin Petrov, Simao