Newcastle Unitednewcastle
1 : 1
benficaBenfica Lizbona
23:00

Świetna druga odsłona i padły bramki, które wzmocniły widowisko. Cisse dwukrotnie nieuznano goli, a za trzecim razem sędzia nie dopatrzył się przewinienia. W jednej z ostatnich akcji Salvio strzelił gola na remis, który sprowadził Sroki na ziemię. Relację LIVE prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net

94'

Koniec! Benfica remisuje i awansuje do półfinału Ligi Europejskiej!

93'

Jardel zmienia bohatera ostatniej akcji, Salvio.

91'

Rodrigo popędził lewą stroną i zagrał płasko w pole karne. Tam Perez uprzedził obrońcę i pokonał Krula. St. James' Park ucichło.

91'

GOL, Eduardo Salvio!

91'

Cabaye strzela i Artur broni.

90'

4 minuty doliczone.

90'

Newcasle ma jedną z ostatnich akcji - rzut wolny 25 metrów od bramki Artura.

89'

Krul trzyma Newcastle w grze! Broni sytuację sam na sam z Gaitanem! Odpowiedź Ben Arfy, lecz ten fatalnie przestrzelił!

88'

Benfica mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Korner.

88'

Ameobi na spalonym.

86'

Napiera Benfica. Krul paruje strzał Gaitana, Dobitka Pereza ponad bramką..

85'

Sroki są o jedną bramkę od raju. Czy zdążą przeprowadzić akcję, po której podwyższą prowadzenie?

84'

Williamson popełnia faul taktyczny.

82'

Bomba Garaya i piłka mija bramkę Krula o ponad 2 metry.

82'

Ostry i bezpardonowy atak Yanga-Mbiwy. Zasłużona żółta kartka. Wolny dla Benfiki z 25 metrów.

78'

Dwie akcje z rzędu Ameobiego. Najpierw nie opanował piłki w polu karnym, a po chwili w momencie oddawania strzały poślizgnął się.

77'

Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Emocje gwarantowane!

77'

Rodrigo zmienia Johna.

76'

Z bramkarzem Benfiki wszystko w porządku.

75'

Szturm Newcastle trwa! Ostatecznie Artur ucierpiał w starciu z Cisse! Senegalczyk chciał podyktowania rzutu karnego. Póki co Artur jest opatrywany.

73'

Newcastle z rzutu rożnego, ale goście wyjaśniają sytuację.

72'

Trener Benfiki reaguje natychmiast" wpuszcza Cardozo za Limę.

72'

Fatalny błąd w defensywie Benfiki przed własnym polem karnym i Ameobi z linii końcowej zagrywa do Cisse, który z bliska głową pakuje piłkę do siatki.

71'

GOL, Papiss Demba Cisse

70'

Newcastle nie przebiera w środkach by zbliżyć się pod pole rywala. Nawet jeżeli przekroczy przepisy.Jak Cabaye, ukarany żółtą kartką.

67'

Ostatnia zmiana w ekipie Srok: Marveaux za Haidarę.

67'

Żółta kartka dla Cisse za dyskusje z arbitrem.

66'

Drugi gol Cisse nieuznany! Ależ wściekły zawodnik Newcastle na liniowego. Ale ten nie popełnił błędu.

66'

Benfica przerywa akcję przeciwnika wybiciem piłki na rzut rożny. Taka gra może mieć opłakane skutki.

63'

Ben Arfa za Anitę.

63'

Akcja Benfiki i Gaitan strzela z 16 metrów obok bramki.

62'

Sissoko na spalonym.

62'

Cabaye w pole karne z narożnika boiska, ale najwyżej wyskoczył Garay, który wybija piłkę głową.

61'

Salvio przerywa dośrodkowanie w pole karne do Cisse.

60'

John nie zdołał opanować piłki na linii pola karnego. Benfika konstruuje atak pozycyjny. Newcastle ma problem by zbliżyć się pod "16" przeciwnika.

58'

Krul nie miał problemu z wyłapaniem dośrodkowania.

58'

Odpowiedź Benfiki prawą stroną i rzut rożny.

56'

Cabaye dobry metr nad poprzeczką.

56'

Zdaniem arbitra Lima fauluje Williamsona 20 metrów od bramki Artura!

55'

Kolejna akcja Benfiki. Lima strzela bez przyjęcia z 12 metrów ponad poprzeczką. Newcastle jeszcze bez klarownej okazji.

53'

Ciekawa akcja Benfiki na małej przestrzeni. John dostał piłkę w okolice lewego narożnika pola karnego i strzela jednak bardzo wysoko.

51'

Grożna akcja gospodarzy i Ameobi strzela. Po rykoszecie piłka wychodzi na korner.

49'

Żółta kartka dla Almeidy za zagranie ręką. Nie zagra w półfinale jeśli Benfica przejdzie Newcastle.

47'

Próba podania za plecy obrońców Benfiki do Cisse, ale za krotkie i przecina je Luisao.

46'

Ameobi od początku drugiej odsłony za Bigirimany.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

47'

Koniec pierwszej połowy. Na St. James' Park Newcastle bezbramkowo remisuje z Benfiką.

47'

Gaitan poszedł na przebój, ale Messim nie jest. Minął dwóch zawodników, lecz na trzecim się skończyło.

45'

2 minuty doliczone.

45'

Cisse pakuje piłkę do siatki Benfiki z bliska, ale sędzia dopatrzył się spalonego!

43'

Ożywiły się trybuny St. James' Park. Coraz lepiej wygląda gra Newcastle. Na razie tylko z lewej strony. Ale zawsze coś.

42'

Sissoko wyprowadza kontrę i podaje na 20-sty metr do Bigirimany, którego słaby strzał bez trudu broni Artur.

41'

Gutierrez kosi rywala równo z trawą. Nie ma kartki!

40'

Dobry, szybki mecz. Dużo sytuacji, sporo strzałów. Szkoda, że jest bezbramkowy remis i niedługo zakończy się pierwsza połowa.

39'

Przyciśnęli gospodarze, ale mają problem z minięciem linii 30-stego metra przed bramką Artura. Garay wybija piłkę na aut po centrze Bigirimany.

38'

Perez strzela, ale Krul pewnie broni. Wynik więc pozostaje bez zmian.

37'

Gutierrrez wybija piłkę po dośrodkowaniu Gaitana z rzutu wolnego.

35'

Odpowiedź Benfiki i po centrze Johna Salvio strzela głową obok bramki.

34'

Groźnie zapowiadała się akcja Newcastle. Ale Cabaye'owi nie przystaje tak fatalnie "dośrodkować".

33'

Newcastle w komplecie na boisku. Sissoko zdołał przed momentem czysto odebrać piłkę przeciwnikowi za co usłyszał gromkie brawa.

32'

Sissoko poza boiskiem. A Cisse fauluje przeciwnika w kole środkowym. Nie może pogodzić się z decyzją sędziego.

31'

I Artur za dyskusje z arbitrem.

31'

Żółta kartka dla Pereza za odkopnięcie piłki. Nie zagra w półfinale jeżeli Benfica awansuje.

29'

W pole karne przedarł się John. Wzięty w kleszcze przez dwóch zawodników nie ma możliwości strzelać czy podać do partnera.

37'

Błąd Krula, którego minął poza polem karnym gracz gości. Ten wycofał do Gaitana strzelającego bez przyjęcia. Sprzed linii wybija obrońca Newcastle.

26'

Momentami rządzi chaos i dużo niedokładnych podań. Luisao próbował wykorzystać swoje warunki fizyczne w walce z Cisse, ale sędzia dopatrzył się faulu zawodnika Benfiki. Wstrzelenie piłki w pole karne i Artur łapie piłkę.

24'

Cisse na spalonym.

24'

Kolejna już centra w pole karne Newcastle. Salvio skutecznie uprzedzony przez obrońcę gospodarzy, który zażegnał niebezpieczeństwo.

23'

Benfica ma zwycięską serię 4 meczy na wyjeździe.

22'

Perez niezgodnie z przepisami zatrzymywany przez Bigirimanę. Bez kartki, choć sędzia mógł pokazać żółty kartonik.

22'

Aleida próbował grać po linii z Gaitanem. Nieporozumienie i wzajemne pretensje. Niepotrzebnie na tak wczesnym etapie meczu.

19'

Świetny przerzut Cabaye'a i prosty techniczny błąd Bigirimany, któremu uciekła piłka.

17'

Benfica konstruuje akcje. Indywidualna akcja Pereza przerwana przez obrońcę Newcastle, który wybija na oślep. Z czasem Artur pod presją Cisse wybija na aut.

15'

Newcastle zamknięte przez prawię minutę na własnej "16". Złe podanie Pereza do partnera daje ulgę gospodarzom.

14'

Gaitan przebił się prawą stroną i wpadł w pole karne. Dośrodkowanie zablokowane i korner dla Orłów.

13'

Przerzut na lewą stronę do Haidary bardzo niedokładny. Benfica z autu na wysokości własnego pola karnego. Cisse dostaje dobre podanie w "16", lecz ten źle się zabrał z piłką. Artur z "piątki".

10'

Sissoko popędził prawą stroną i fatalnie dośrodkował. Benfica próbuje wyprowadzić kontrę, ale ta została szybko przerwana.

9'

Obie drużyny w komplecie.

8'

Garay i Cisse starli się ze sobą i obaj padli na murawę jak rażeni. Krótka przerwa w grze.

7'

Nieporozumienie w szeregach Srok i w polu karnym przeszkodzili sobie wzajemnie Cisse i Cabaye.

6'

Dobre podanie do Cisse, ale w środku pola uprzedza go Luisao i czysto odbiera piłkę rywalowi.

4'

Krul jest dobrze rozgrzany. Nieudane dośrodkowanie, ale wyszedł strzał i bramkarz gospodarzy zmuszony wspiąć się na bramkarskie wyżyny by uchronić swój zespół przed stratą bramki.

3'

Krul fantastycznie broni! Po płaskim wstrzeleniu piłki w pole karne Lima strzela piętką z 5 metrów! Krul broni i Newcastle jest w grze.

2'

Dużo walki w środku pola. Newcastle odzyskuje piłkę i posyła dalekie podanie do Cisse. Uprzedza go Artur i już zaczął grę na czas.

1'

Gwizdek sędziego i Benfica zaczyna pierwszą połowę.

21:03

Obie drużyny wychodzą na murawę. Za moment hymn Ligi Europejskiej, przywitanie obu stron i rozpoczęcie spotkania.

21:00

Z angielskich drużyn już awans zapewniła sobie Chelsea Londyn, która co prawda przegrała w Kazaniu 3:2, ale w pierwszym meczu pokonała na Stamford Bridge Rubin 3:1. Tottenham mierzy się w Bazylei z tamtejszym FC Basel (pierwszy mecz 2:2). Wydaje się, że najdalej od półfinału jest Newcastle.

20:47

Newcastle będzie mocne w pierwszej połowie, nie tylko w ostatnich minutach

– dodał portugalski szkoleniowiec.

20:40

Będziemy przygotowani na każdą strategie i intensywne ataki od pierwszej minuty meczu. Myślę, że Papiss Cisse i Shola Ameobi zaczną mecz na szpicy, oni grają dobrze kiedy piłka jest w powietrzu i będziemy gotowi na to, trenowaliśmy ten aspekt gry

– powiedział na konferencji prasowej trener Benfiki, Jorge Jesus.

20:25

Rezerwa Benfiki: Paulo Lopes, Maxi Pereira, Jardel, Aimar, Andre Gomes, Oscar Cardozo, Rodrigo

20:23

Rezerwa Newcastle: Elliot, Perch, Ben Arfa, Gosling, Marveaux, Shola Ameobi, Campbell

20:20

Witamy w relacji LIVE z rewanżowego meczu 1/4 Ligi Europejskiej, w którym Newcastle United na własnym stadionie spróbuje odrobić straty z pierwszego spotkania z Benfiką Lizbona. Obszerną zapowiedź tego spotkania można przeczytać TUTAJ