1. połowa2 : 1
22:57

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

92'

Koniec. Chelsea pokonuje 3:1 Rubin w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Europejskiej. Dwie bramki dla The Blues strzelił Fernando Torres, a jedną dołożył Victor Moses. Honorowego gola dla Rosjan strzelił Natcho z rzutu karnego.

92'

Żółta kartka dla Marina.

92'

Prostopadle podanie Natcho do Eremenki za mocne i piłka opuszcza boisko. Cech od bramki.

90'

Jeszcze 120 sekund potrwa druga połowa - tyle doliczył Gianluca Rocchi.

90'

Ramires huknął z 30 metrów obok bramki.

89'

Niepotrzebna strata zawodnika Rubina na własnej połowie i kontra Hazarda. Zagrywa w pole karne, lecz wmieszał się Ryzhikov przechwytując podanie do Torresa.

89'

Ryzykowne zgranie piłki do Cecha i Rondon był bliski przejęcia piłki. Czeski bramkarz uprzedza jednak napastnika rywala.

87'

Orbaiz ratował sytuację i zapobiegł kontrze Chelsea faulem. Żółta kartka.

86'

Natcho z głębi pola posyła dalekie podanie w "16" Chelsea, ale Rondona uprzedza Cech.

85'

Oscar nie wykorzystał prezentu od Navasa i ostatecznie od bramki wznawia grę Ryzhikov.

83'

Rafa Benitez przeprowadza ostatnią zmianę: Marin wchodzi na murawę w miejsce Benayouna.

82'

Kasaev za Kuzmana. Szkoleniowiec Rubina wzmacnia atak.

82'

I jeszcze jeden.

82'

Strata Ansaldiego w środku pola i rajd Hazarda lewą stroną. Rzut rożny dla The Blues.

80'

Akcja Chelsea spaliła na panewce po tym, jak piłkę przed polem karnym stracił Hazard.

78'

Oscar zmienia Matę.

77'

Zasłużona żółta kartka dla Benayouna za "sanki" w nogi Ansaldiego.

76'

Terry fauluje Rondona w ok. środka pola. Kapitan Chelsea powinien uważać, bo ma już żółtą kartkę. Szybko wykonany rzut wolny i Karadeniz na spalonym.

76'

Można doszukiwać się analogii w spotkaniach ze Steauą i Rubinem na Stamford Bridge. Wygrana 3:1, stracony gol pod koniec pierwszej połowy i trafienie Torresa w 71. minucie.

70'

Akcja za akcję, cios za cios. Najpierw Rubin powinien mieć... rzut karny, lecz sędzia nakazał grać.dalej. Skorzystała z tego Chelsea i po dośrodkowaniu z lewej strony Maty "Człowiek w masce" strzela swojego drugiego gola w tym meczu.

70'

GOL, Fernando Torres

70'

Ryzhikov bez ceregieli wybija piłkę na aut. Udany tzw. "pressing Iwańskiego" w wykonaniu Torresa.

68'

Bertrand popędził lewym skrzydłem i nie zdołał dośrodkować. Jedyna korzyść z tej akcji to korner. I stały obrazek: dośrodkowanie połączone ze złapaniem piłki przez bramkarza Rubina.

66'

Pierwsza zmiana w Chelsea: za strzelca drugiej (pięknej) bramki Victora Mosesa pojawia się Eden Hazard.

66'

Kontra Rubina i Cech na raty broni strzał Rondona. Brakowało pójścia za dobitką u Kolumbijczyka.

63'

Ramires ma dobre uderzenie z dystansu, ale w tej sytuacji tego nie potwierdził. Huknął z 25 metrów i futbolówka minęła w znacznej odległości bramkę Ryzhikova.

62'

Składna akcja Rubina do momentu ostatniego podania w pole karne Chelsea. Fatalnie zagrywał Karadeniz...

61'

Faul Kaleshina w ofensywie. Szybka akcja Chelsea i Torres w roli lewoskrzydłowego idealnie dośrodkowuje w pole karne i Mosesa w ostatniej chwili uprzedza Navas wybijając piłkę na korner.

58'

O mały włos, a padłaby kuriozalna bramka! Cech piąstkuje, ale piłka po odbiciu się od pleców zawodnika Chelsea przelatuje tuż nad poprzeczką.

56'

Rondon wygoniony niedokładnym podaniem poza pole karne Chelsea. Ostatecznie Rubin ma rzut rożny.

56'

Moses popędził prawą stroną w stronę "16" Rubina, ale traci futbolówkę w polu karnym. Nic nie robił sobie z "asysty" trzech-czterech przeciwników wokół siebie.

53'

Dobre podanie Natcho w pole karne do Karadeniza, ale Turek nie nadążył za akcją. Cech od bramki.

53'

Rosjanie zamknięci w hokejowym zamku przed własnym polem karnym. Jedynym "ratunkiem" jest pewna gra na przedpolu Ryzhikova, który nie pierwszy raz łapie piłkę po dośrodkowaniu.

51'

Rzadko Benayoun strzela głową. Tak było i tym razem - bardzo neicelnie.

49'

Ryzhikov broni płaski strzał Maty. Udana interwencja rosyjskiego bramkarza. Hiszpan widział piłkę w siatce.

48'

Torres traci piłkę 30 metrów od bramki rywala, ale niezgodnie z przepisami. Dośrodkowanie w pole karne i Rondon wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

48'

Azpilivueta posyła "świecę" w pole karne Rubina i Ryzhikov bez problemu łapie piłkę.

46'

I wspomniana wcześniej zmiana: Rondon pojawia się w miejsce Dyaduna. Może to być spowodowane urazem po jednym ze starć z twardo grającymi obrońcami Chelsea.

46'

Chelsea zaczyna drugą połowę.

22:05

I wracamy powoli na drugą połowę, tak jak Chelsea, która dopiero teraz wybiega na biosko. Zawodnicy Rubina już od kilku minut czekają na rywala. W rosyjskim zespole będzie zmiana.

21:54

Mecz nie porywa, ale "momenty były". The Blues chcieli jak najszybciej strzelić bramkę i udało się już w 17. minucie za sprawą Fernando Torresa. Kwadrans później piękną bramkę strzelił strzelił Victor Moses. Moment dekoncentracji i zagranie ręką w polu karnym Johna Terry'ego daje kontakt Rubinowi po tym, jak rzut karny pewnie wykonał Bibras Natkho. Wracamy za kilkanaście minut.

21:51

Chelsea - Rubin KazańChelsea - Rubin Kazań

46'

Koniec pierwszej odsłony. Chelsea prowadzi 2:1 z Rubinem Kazań.

45'

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

45'

Goście próbują iść za ciosem. Ansaldi strzela dystansu tuż obok słupka.

41'

Pewnie wykonana "jedenastka". Rubin strzela ważnego gola, który może liczyć się w końcowym rozrachunku.

41'

Jeszcze żółta kartka dla kapitana Londyńczyków.

41'

Rzut karny dla Rubina! Terry blokuje strzał ręką!.

40'

Sędzia na moment przerywa spotkanie. Przez moment były dwie piłki na boisku.

36'

Azpilicueta przerywa kontrę Rubina wybijając piłkę na rzut rożny. Chelsea radzi sobie w tym elemencie bez zarzutu.

34'

Przerwa w grze szybko zakończona. Tak samo jak akcja Rubina z rzutem rożnym.

34'

Dyadyun prawdopodobnie jest kontuzjowany. Mecz został na moment przerwany. Został wzięty w kleszcze przez Luiza i Cecha.

32'

GOL Victora Mosesa. Zaczęło się od efektownej, akrobatycznej obronie Ryzhikova. Szybki odbiór piłki i Moses z linii 16 metrów strzela w okienko. Bramkarz Rubina bez szans, obrona zupełnie się pogubiła w tej akcji.

32'

Składna akcja Tatarów przed polem karnym Chelsea, ale niedokładne podanie do Dyadyuna zniweczyło plany. Chelsea w ataku.

29'

Garść statystyk:

• 57% Posiadanie piłki 43%
  • 2/3 Strzały na bramkę/niecelne 2/1
  • 2 Rzuty rożne 0
28'

27'

Torres, na spalonym. Hiszpan nie zgadza się z tą decyzją arbitra.

25'

Nieporozumienie Ryzhikova i Navasa, ale na szczęście dla gości, bez konsekwencji.

25'

Akcja prawą stroną Mosesa i Nigeryjczyk zyskuje rzut rożny.

24'

Kolejny strzał z dystansu zawodnika Rubina, ale w sam środek i wprost do "koszyczka" Cecha.

22'

Torres uderza głową po centrze z rzutu rożnego. Fatalnie - 10 metrów od bramki.

20'

Torres dośrodkował "krzyżakiem:. Niewiele brakowało, a zanotowałby fantastyczną asystę. Odpowiedź Rubina i Cech efektownie paruje piłkę po strzale z dystansu Natcho.

19'

Torres ponownie w roli głównej. Wkręcił w ziemię Ansaldiego po czym dośrodkował, lecz piłkę wybijają obrońcy Rubina.

17'

Podanie Luiza z własnej połowy w "16" Rubina do Torresa, który po przejęciu piłki i mimo asysty obrońcy, zdołał trącić piłkę do siatki z 5 metrów.

17'

13'

Torres, który gra w specjalnej masce, strzela obok bramki. Ryzhikov wznawia grę z "piątki".

12'

Rubin Kazań nie przegrał żadnego z 4 swoich ostatnich spotkań na wyjeździe. Z kolei Chelsea nie przegrała 11 u siebie.

12'

Chelsea wrzuciła wyższy bieg i powoli przenosi się to na większe zagrożenie. Torres uprzedzony w polu karnym, a strzał z dystansu Ramires ponad poprzeczką.

10'

Ryzhikov chwyta bezpańską piłkę, która miała być adresowana do Torresa.

8'

Akcje Tatarów mają powodzenie jedynie do 20-30 metra. Im bliżej pola karnego, tym większy chaos w grze. Cech wznawia grę po niecelnym strzale zawodnika Rubina

7'

Mata nie zdołał opanować piłki w "16" Rubina i skorzystał z tego obrońca rosyjskiego zespołu wybijając piłkę. Ramires powalczył o jej odzyskanie, ale zdaniem sędziego zrobił to niezgodnie z przepisami.

6'

Kolejna indywidualna akcja Izraelczyka w barwach Chelsea, ale podanie w "ciemno" w pole karne i piłkę łapie Ryzhikov.

3'

Akcja Chelsea lewą stroną: Mata podaje do Benayouna, lecz ten traci piłkę przed polem karnym Rubina. Przeniesienie ciężaru gry na prawą stronę i słabe dośrodkowanie Azpilicuety.

1'

Początek to walka w środku pola. Dosłownie, bo Ramires fauluje Emerenkę.

1'

Gwizdek sędziego Gianluki Rocchiego i Rubin zaczyna pierwszą połowę.

21:01

Obie drużyny już są na boisku. Trwa teraz hymn Ligi Europejskiej, a za moment rozpoczęcie spotkania.

20:55

Odniósł się do wspomnianego wcześniej debiutanckiego występu:

Na boisko wszedłem jako rezerwowy i starałem się pomóc swojej drużynie jak tylko mogłem. "Wyczyściłem" kilka akcji rywala i prawie zdobyłem bramkę, jednak piłka została wybita z linii bramkowej

- powiedział Brazylijczyk, który do Chelsea przyszedł w styczniu 2011 r.

20:51

Jeśli rozegram ten pięćdziesiąty mecz, będzie to dla mnie niesamowite. Jest tak wielu piłkarzy, którzy przez całą swoją karierę nie doszli do takiego wyniku, czuję się więc bardzo szczęśliwy. Mój debiut w Lidze Mistrzów był zarazem moim debiutem w meczu na europejskim kontynencie. To było dla mnie specjalne spotkanie

- mówi David Luiz.

20:49

Z kolei dla Davida Luiza jest to szczególny mecz. Reprezentant Canarinhos rozegra dzisiaj 50. mecz w europejskich pucharach. Debiutował w 2007 r. w barwach Benfiki Lizbona. Przeciwnikiem było PSG.

20:46

Ogromną niespodzianką jest obecność w składzie Chelsea reprezentanta Izraela Yossi Benayouna. Angielska prasa "nominowała" do gry Oscara. Ostatecznie Brazylijczyk jest za to na ławce rezerwowych.

20:41

Rezerwowi Rubina Kazań: Alan Kasaev, Aleksandr Ryanzantsev, Gierdrius Arlauskis, Gokhan Tore, Ivan Marcano, Salomon Rondon, Sergey Kislyak,

20:38

Rezerwowi Chelsea Londyn: Paulo Ferreira, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Marko Marin, John Obi Mikel, Oscar, Ross Turnbull.

20:36

Od pewnego czasu znamy już podstawowe "jedenastki" obu drużyn. Kogo Rafa Benitez i Kurban Berdyev mają w obwodzie?

20:35

Za ok. 30 minut na Stamford Bridge Chelsea zmierzy się z Rubinem Kazań w ćwierćfinale Ligi Europejskiej. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski.

20:32

Petr Cech:

Kazań ma stosunkowo doświadczony zespół, który regularnie gra w pucharach, brał nawet udział w Lidze Mistrzów. Z tego co zaobserwowałem, to bardzo zdyscyplinowana drużyna, która potrafi grać z kontry. Największą bronią Rubina jest błyskawiczne przejście do ataków. Kiedy porównamy ich do naszego poprzedniego przeciwnika - Steauy, to są lepsi w defensywie. Myślę, że na naszym stadionie nastawią się na kontry, tak więc musimy być gotowi na forsowanie ich zasieków przed bramką.
20:29

Zarówno Atletico jak i Chelsea mają wielki potencjał i zajmują wysokie miejsce w swoich ligach. Zespół z Madrytu ma kontrolę nad piłką podczas swoich spotkań, ale Chelsea dysponuje tą samą cechą posiadając po swojej stronie dodatkowo atut szybkości